Jump to content

Šta je na slici?


Div

Recommended Posts

Ovih dana sam pročitao da se u Jadranu pojavila neka vrsta otrovnih bića, riba mislim, poreklom iz Crvenog mora, ali ne znam kako se zovu. Slikau sam video sa pola oka, podseća me na ovu ali nisam siguran, nešto šareno je bilo.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Andrej said:

Zapamtio sam da postoji neko biće koje se zove "morska krpa"

Da nije to?

Mada sumnjam - zbog fosforescencije - ovo je sigurno bliže dnu ...

Ja sam jako losa u ovome, da vas ne gnjavim vise: morski puz "shpanski igrac", ako sam dobro zapamtila. Trazeci sta da okacim, nagledala sam se ovih stvorenja i po ko zna koji put ostala zapanjena lepotom zivog sveta nase planete.

https://cheezburger.com/7545349/35-exquisitely-stunning-and-unique-sea-slugs-images-that-will-mesmerize-you

Edited by Pletilja
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Pletilja said:

Ja sam jako losa u ovome, da vas ne gnjavim vise: morski puz "shpanski igrac", ako sam dobro zapamtila. Trazeci sta da okacim, nagledala sam se ovih stvorenja i po ko zna koji put ostala zapanjena lepotom zivog sveta nase planete.

https://cheezburger.com/7545349/35-exquisitely-stunning-and-unique-sea-slugs-images-that-will-mesmerize-you

 

Sto bi nas gnjavila, pa valjda je poenta da ako ne znamo dodjemo do toga da otkrijemo.... 

 

Morsku puz (golac), ima ih neverovatnih boja, ali nikada ne bih rekla da je ovo to zbog oblika. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mrzi me, ne uspavam da nadjem nesto drugo intrigantno kao ona posuda koja je bubanj u stvari, tako nesto bi imalo vise smisla, ako sacekate malo (neka neko drugi nastavi) imam ideju ali mi treba malo vremena da nadjem moje casopise i slikam nesto lepo i neobicno....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...