Jump to content

Šta je na slici?


Div

Recommended Posts

5 minutes ago, Div said:

 

Možda u tome stoji ključ?

 

To bi bilo bas komplikovano. 😄 ali ko zna...

 

Mi smo imali nesto keramicko, nije bilo srce ali je imalo rupu i kroz tu rupu se gurnula kuka kojom se posuda zakaci za radijator a u njoj je voda da isparava i vlazi vazduh... e sad, ovo je pored vrata. 

Link to comment
Share on other sites

 

Mi smo iznad ulaznih vrata imali zastakljen deo, kao jednokrilni prozor, horizontalno postavljen, okno se nalazilo sa spoljne strane, ali se bravilo sa unutrašnje, a sa unutrašnje strane je izgledalo kao polica. Tu su se držale stvari koje su portebne prilikom ulaska-izlaska u/iz kuće, ključ, šibice da se upali svetlo, nije bilo struje. Takođe, tu se držalo i ponešto od alata što deca ne treba da dohvate.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Div said:

 

Mi smo iznad ulaznih vrata imali zastakljen deo, kao jednokrilni prozor, horizontalno postavljen, okno se nalazilo sa spoljne strane, ali se bravilo sa unutrašnje, a sa unutrašnje strane je izgledalo kao polica. Tu su se držale stvari koje su portebne prilikom ulaska-izlaska u/iz kuće, ključ, šibice da se upali svetlo, nije bilo struje. Takođe, tu se držalo i ponešto od alata što deca ne treba da dohvate.

 

 

 

A pazi sad ovo. Mi smo pored vrata imali keramicku vazu sa plasticnim cvecem koje je imalo zicu u stabljici, pa kada napravim neki cirkus dobijem cvecem batine 😄 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

U pitanju je shkropionica: osvecena voda se sipa u ovo srce i ukucanin koji izlazi umoci prste u nju i prekrsti se i tako s blagoslovom izlazi iz svog doma. Mini verzija skropionica u katedralama. Kako se ona nasla u shpajzu moje pravoslavne bake - ne znam ali i nije tako cudno, trecinu stanovnistva naseg malog banatskog grada su cinili vernici katolicke crkve,  porodicna prijateljsva sa "inovercima" su bila normalna stvar. Nakon 1945, 22000 vojvodjanskih Nemaca je proterno u Nemacku u uslovima ne mnogo humanijim  od genocida. Njihovi potomci i danas dolaze u grad i obilaze kuce svojih predaka i nemacko groblje koje jos uvek postoji....ne traze nista, samo secanja....

Edited by Pletilja
  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Baby said:

Jel sargarepa ima tako neki cvet?

 

Nije šargarepa ni nešto slično.

Jeste povrće.

 

15 minutes ago, ControlFreak said:

Videla sam neki spanać sa roze cvetom, lopticama. Da li je ima u našim krajevima tamo?

Mislim na sliku koju si postavio.

 

Gaji se i koristi masovno u našim krajevima.

 

 

 

1 minute ago, Angelia said:

Da nije blitva

Nije.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...