Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

3 minutes ago, Dragan Mićić said:

ali ako prestane da im daje novac kako ce oni da plate porez? 🥴 šah mat

Tako sto im svima sada pustis prinudnu naplatu pa lepo im blokiras racune pa kada legnu pare od punih arena,prihoda vecih od Barse, donacija Nordeusa i Djokovica lepo se drzava naplati pa te iste pare opet se vrate u taj isti protocni bojler.

 

Sram bilo oba kluba da tu nesto kmece a ostatak privrede strepi svakog 15 tog da li ce skupiti pare da uplati dazbine prema drzavi. Ne mozes isplatiti ld ako prethodno nisi doprinose ka radnicima isplatio.

 

Ove lopine u FK 12 mil duguju a daju nekom iz Genta 2 mil samo za obestecenje. A za porez nemaju.

Kako KKP isplacuje ugovorne obaveze prema svojim igracima ako im nije obracunao i uplatio poreze?

 

Saopstenje nase da nismo platili zato sto konkurent isto ne placa i daje za igrace ,pa eto i mi moramo da varamo drzavu da bi mogli Dejine fantazije sa Simonom,Zirbesom i Pefijem da pokrijemo.

 

Bio bi ponosan da smo imali 0 dug za porez i da su pare otisle na tu stranu a ne za ovu trojicu. Odprilike koliko i jeste dug za porez.

 

Sledece sezone neka drzava uslov da ukoliko hoce uplatu od bilo kog drz sponzora ,prvo dokaz da su porezi izmireni.

 

Ali ne znam sto sam ovo kucao kad znam da nista od toga nece biti i da ce jos 3 miliona budzetskih para otici za zadovoljenje ambicije jednog kluba bez trofeja

  • Like 13
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Šarac said:

Tako sto im svima sada pustis prinudnu naplatu pa lepo im blokiras racune pa kada legnu pare od punih arena,prihoda vecih od Barse, donacija Nordeusa i Djokovica lepo se drzava naplati pa te iste pare opet se vrate u taj isti protocni bojler.

 

Sprda se centarfor.

 

2 minutes ago, Šarac said:

Sram bilo oba kluba da tu nesto kmece a ostatak privrede strepi svakog 15 tog da li ce skupiti pare da uplati dazbine prema drzavi. Ne mozes isplatiti ld ako prethodno nisi doprinose ka radnicima isplatio.

 

Bravo.

 

4 minutes ago, Šarac said:

Bio bi ponosan da smo imali 0 dug za porez i da su pare otisle na tu stranu a ne za ovu trojicu. Odprilike koliko i jeste dug za porez.

 

Takodje

 

2 minutes ago, Šarac said:

Saopstenje nase da nismo platili zato sto konkurent isto ne placa i daje za igrace ,pa eto i mi moramo da varamo drzavu da bi mogli Dejine fantazije sa Simonom,Zirbesom i Pefijem da pokrijemo.

 

 

Bravo x 2

 

5 minutes ago, Šarac said:

Sledece sezone neka drzava uslov da ukoliko hoce uplatu od bilo kog drz sponzora ,prvo dokaz da su porezi izmireni.

 

Tako je. Ovo indirektno dokazuje da su Vuceve izjave populisticke i da naravno nikakvih kazni nece biti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Šarac said:

Sledece sezone neka drzava uslov da ukoliko hoce uplatu od bilo kog drz sponzora ,prvo dokaz da su porezi izmireni.

 

Ali ne znam sto sam ovo kucao kad znam da nista od toga nece biti i da ce jos 3 miliona budzetskih para otici za zadovoljenje ambicije jednog kluba bez trofeja

sta reci? pink tv duguje za porez otprilike koliko blizanci zajedno, a redovno konkurise i dobija novac za 'drzavne projekte' iz oblasti tv i kinematografije.

ali svakako mi je bolje da se o ovome makar prica, do skoro su novci koji idu blizancima imali oznaku drzavne tajne.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Vucicev strah nad strahovima je da mu se obe tribine otmu kontroli i da se horski zacuje nesto, tako da ce ta prica oko poreza kao svetog pisma ostati sarena laž. Sve te kao borbe za bolju drzavu se svode na jurnjavu baba koje prodaju pletene čarape i ganjanje sitnog trafikanta jer su mu u kasi nasli 100 dinara više.

Normalan covek, a normalan je onaj koji nema nikakve štele tamo gde treba da ga niko ne dira, je bombardovan pretnjama oko roka za porez, kamatama, izvrsiteljima, zatvaranjima radnji... Goveda iz ova dva kluba se šepure, slikaju, daju intervjue, bacaju milone...

Lepo izvrsitelji neka stave katance gde treba, pa molim lepo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, djura.net said:

sta reci? pink tv duguje za porez otprilike koliko blizanci zajedno, a redovno konkurise i dobija novac za 'drzavne projekte' iz oblasti tv i kinematografije.

ali svakako mi je bolje da se o ovome makar prica, do skoro su novci koji idu blizancima imali oznaku drzavne tajne.

 

Ovo sto Vucic prica je cista demagogija uvijena u populizam. Ovo sve moze da se uradi i bez pompeznih izjava, moze drzava u saradnji sa klubovima i bankama i da napravi reprogram. Ali ne, bolje je prdeti na televiziji i onda ne uraditi nista.

Link to comment
Share on other sites

Dali će mi neko reći, hoće li biti sankcija za komšije jer ne igraju KLS? Koliko znam, ABA igraju polufinalisti KLS i tim koji prođe kvalifikacije. Po ovom, komšije nemaju pravo da igraju ABA ligu. Ukoliko se ovo ne ispoštuje daj da batalimo KLS i da igraju timovi koji mogu da obezbede budžet, zanemarivši rezultate. 

Link to comment
Share on other sites

@Šarac A zašto si ti, prijatelju, tako ogorčen na Radonjića? Čuj Radonjić tražio da mu dovedu pojačanja umesto da je rekao ne trebaju pojačanja to preusmerite na plaćanje poreza. Radonjić je košarkaški trener a ne rukovodilac kluba, kakve on veze ima sa dažbinama koje klub treba da plati? Takođe, ne potpisuje on ugovore sa igračima nego direktor kluba, a valjda i taj famozni nadzorni odbor nešto tu radi i nešto se pita (barem tako bi trebalo). Ima Radonjić mana u svom poslu i niko ga ovde osim Devila ne glorifikuje kao savršenog, međutim čovek isporučuje ono za šta je plaćen redovno, donosi trofeje, uspostavlja sistem i organizaciju funkcionisanja tima, a na sve to je i pravi etalon džentlmenskog i sportskog ponašanja i sjajan ambasador brenda Crvene Zvezde. 

  • Like 25
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Pantelija said:

Dali će mi neko reći, hoće li biti sankcija za komšije jer ne igraju KLS? Koliko znam, ABA igraju polufinalisti KLS i tim koji prođe kvalifikacije. Po ovom, komšije nemaju pravo da igraju ABA ligu. Ukoliko se ovo ne ispoštuje daj da batalimo KLS i da igraju timovi koji mogu da obezbede budžet, zanemarivši rezultate. 

 

S obzirom da je situacija jasna da jasnija ne može biti i s obzirom da do sada nije bilo kazne, ja cenim da nikakve kazne neće biti.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Chaos Is Me said:

@Šarac A zašto si ti, prijatelju, tako ogorčen na Radonjića? Čuj Radonjić tražio da mu dovedu pojačanja umesto da je rekao ne trebaju pojačanja to preusmerite na plaćanje poreza. Radonjić je košarkaški trener a ne rukovodilac kluba, kakve on veze ima sa dažbinama koje klub treba da plati? Takođe, ne potpisuje on ugovore sa igračima nego direktor kluba, a valjda i taj famozni nadzorni odbor nešto tu radi i nešto se pita (barem tako bi trebalo). Ima Radonjić mana u svom poslu i niko ga ovde osim Devila ne glorifikuje kao savršenog, međutim čovek isporučuje ono za šta je plaćen redovno, donosi trofeje, uspostavlja sistem i organizaciju funkcionisanja tima, a na sve to je i pravi etalon džentlmenskog i sportskog ponašanja i sjajan ambasador brenda Crvene Zvezde. 

Simon je zeleo da se penzionise, da se posveti trenerskom pozivu. U nocnim razgovorima ga ubedio da odigra jos godinu.

 

Nije imao poverenja u Uskokovica vec daj Pefija. Ucinak na kraju bi bio isti, ali na blagajni nije.

 

O Zirbesu ne bih, izvakana prica.

 

On bira roster , uprava mu obezbedjuje stedstva. Ja smatram da su pare za ovu trojicu mogla bolje da se iskoriste pa i za placanje poreza. 

 

Sad cemo videti kad je i KKP dobio WC koliko ce sada placati igrace i da ce i bas zaboleti za dug, dok ce nas NC prvu stvar sto bude uradio je da ocisti potez da bi mogao da baca koske njima i da vrti pricu . Znate mi smo platili porez i zato bam je u timu i dalje Zirbes a ne dete iz Reala i Bostona itd

 

Niko ne spori domace titule sto je uzeo. Tu je majstor.

 

Ali EL ove sezone sa KKP u istom. Pa prijatelju sad se pokazi, napravi iskorak.

 

Mi ako ne budemo bolji od njih Pionir ce biti prevelik, sledece sezona je borba za bolju poziciju na tabeli izmedju ova dva tima .

Daj da vidimo taj iskoral sada u EL a ne na kraju godine da brojimo da li smo izgubili 6 ,8 ili 10 utakmica jer nam je falio bas taj igrac na toj  poziciji jer je DR zamislio nesto drugacije.

 

Edited by Šarac
  • Like 3
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se ja sa tobom da su Simon i Zirbes na rosteru bile budalaštine (za Markovića se ne slažem, on jeste doblo plaćena olinjala veterančina ali je i dalje profesionalni košarkaš i svakako bolji i pouzdaniji igrač od Uskokovića i u ovoj verziji), ali to i dalje spada u trenerske greške, a ko radi taj i greši. Znamo svi da Radonjić voli proverene varijante i da najblaže rečeno nije baš najfleksibilniji trener na svetu, pa ga i kritikujemo zbog toga kao što i treba, ali kad se sve sabere i oduzme - Radonjić je najvažnija individua i najbolji reprezent našeg kluba svih ovih godina. 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Ja se u mnogome ne slazem sa Radonjicem, mislim da mu je  stil odabira rostera previse krvavih kolena a premalo kosarkaskog talenta, ali sa druge strane covek je ubedljivo najuspesniji trener Zvezde.

 

Ovogodisnji roster je imao poprilicno mana, ali je Radonja jos jednom pokazao da je tata mata za kosarku kakva se igra u aba ligi a za koju su mnogi stranci rekli da je veoma fizicki zahtevna i iscrpljujuca.

 

Sa druge strane, dojam jeste da mi predstavljamo dekor u evroligi, ali isto tako stoji i da mi zapravo i jesmo to, dekor, po budzetu kojim raspolazemo. Maksimum za novac kojim raspolazemo a koji je svake godine nenormalno razlicit, je neki plej of evrolige. Tako da i treba da nam bude cilj osmo mesto, a ne da se vec u decembru okrecemo domacoj ligi.

 

Za to je potrebno napraviti roster sto pre i "na spavanju" uhvatiti teskase, tamo oktobra, novembra, dok jos igraju relativno neobavezno. Mi u prvom delu sezone moramo biti na nekom sestom, sedmom mestu, da bismo imali ikakve sanse za plej of. Po pocetku sezone vidi se lako kakva ce na kraju biti.

 

Nadam se sto skorijem oformljavanju rostera i nadam se izbalansiranom rosteru. Po meni, nikako ne smemo da udjemo u sezonu bez jedne ciste dvojke. Nikako. To je odmah potpisana smrtna presuda za evroligasku sezonu. I naravno centri, ali koliko vidim na tome se ipak radi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Edward Louis Severson III said:

Znaci drzava daje novac Zvezdi i Partizanu, ovi ne placaju porez ili ajde neki placaju manje neki vise, nebitno, i onda izadje diktator i ljuti se na klubove jer ne placaju porez.

 

A nije se setio da im jednostavno ne daje vise novac? Jer to je jako tesko setiti se, meni trebalo 1.9 sekunde, brzi sam od red bull pit stop-a.

 

Kakvo populisticko govedo... I to prolazi... 

 

Jos govedo po hiljaditi put napomene da bi trebalo davati i centralnoj Srbiji i severu Srbije (ne kaze klubovima AP Vojvodina), kao da je sad dosao na vlast, lik bukvalno odlucuje da daje kao da sutra ne postoji, a onda sam sebe (koga drugog?) kritikuje i glumi opoziciju. Potpuno ludilo i tako mu uspeva 10 godina - jos samo da postane predsednik svih stranaka u zemlji pa da ga gledamo kako vodi kampanju sam protiv sebe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja bih samo voleo da mi neko objasni na bazi čega mi očekujemo taj famozni iskorak, odnosno plasman u plejof Evrolige? Na bazi toga što to jako želimo, a i igramo EL godinama pa eto red bi bio? 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Guru said:

Ja bih samo voleo da mi neko objasni na bazi čega mi očekujemo taj famozni iskorak, odnosno plasman u plejof Evrolige? Na bazi toga što to jako želimo, a i igramo EL godinama pa eto red bi bio? 

Ako bi se morao naci smisleniji razlog od jer tako zelimo, i ako bismo optimisticno posmatrali rekao bih da bi to bilo zato sto cemo (nadamo se) zadrzati sve sto valja iz prethodne sezone (minus Nejt ali smatram da tu mozemo za pola nijanse bolje) i

1) na to dovesti centre koji su zaista centri a ne dva igraca za koje sam leta 2021. mislio da ce se penzionisati i niko se ne bi zacudio da su to i uradili

2) dovesti beka sutera (ili kombo 1-2) koji moze da iskreira sebi poene

 

ako na ovo pogodimo sa Nejtovom zamenom, ima sanse da to bude dobra sezona

 

takodje, obzirom da ce obe nase ekipe igrati EL, mozda se moze ocekivati blagi izlazak iz ovogodisnjeg budzeta sto bi, uz naravno neosvrtanje na trivijalnosti kao sto su porezi i dugovi, moglo da nam donese konkuretniju ekipu.

 

ako bismo pesimisticno posmatrali (neki bi rekli i realno) onda necemo uci u top 8 ni sledece godine, a tesko i neke koja dolazi 

Edited by bosMan_jr
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Guru said:

Ja bih samo voleo da mi neko objasni na bazi čega mi očekujemo taj famozni iskorak, odnosno plasman u plejof Evrolige? Na bazi toga što to jako želimo, a i igramo EL godinama pa eto red bi bio? 

pa recimo na bazi toga sto tu evroligu igramo godinama i imamo odredjeni kontinuitet. kontinuitet bi trebalo da da kakav takav kvalitet ako se pravilno i dobro radi, to kod nas ocigledno nije slucaj. sta je nama kontinuitet dao, bukvalno nista. mi se od 2016. nismo mrvicu pomerili ni finansijski, ni ogranizaciono, ni igracki ni strucno. mozda nam i nije mesto u EL. uvek je to seci usi krpi dupe, aba je prioritet i slicno. nije evroliga liga sampiona pa da su razlike u kvalitetu bas tolike i da je top 8 nedostizan. za nas mozda jeste, ali upadali su tu i tamo i na papiru slabiji rosteri i poneki koji nisu bili bas iz budzetskog vrha. ruku na srce nekad ti i ne treba sistem, pogodis dva stranca i tu si na ivici

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...