Jump to content

MotoGP 2021


zoran59

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Vratih se danas sa puta, pa mi je vecerasnji program bio snimak Aragona, pa kvalifikacije i trka u Mizanu, motoGP za pocetak...

Iako sam znao rezultat trke, samo sam cekao da Peko padne u Aragonu, to bi bilo tako on... Zatim bih bio ubedjen da ce ga Markez resiti, koji ga je zbiljao 'kuvao' celu trku. Luda poslednja tri kruga, kako ste vec napisali. Zbilja velika stvar za Peka, ne za titulu koja je verujem vec zasluzeno u Francuskoj, ali mislim da sad imamo nekog drugog, jos zajebanijeg Banjaju.

 

A Mizano... Italijanska himna i zastave, Bastianini na postolju... Tu nisam znao rezultat, ali se za Banjajinu pobedu nisam sekirao ni kad mu je Kvartararo prisao. Pobede lece i navijace i rasteruju brige.

 

I za kraj, uzivanje mi je gledati odnose izmedju vozaca. Ok, uletecemo u neku novu Rosi-Markez (Max-Ham, Ita-Spa) fazu gde ce biti svacega, ali sad je nekako... Lepo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Markez doktorski, a vala i Fabio. 

Veliki napredak ostalih timova pri startu u odnosu na Dukati sa pocetka sezone.

 

Dzabe Ondzu sto je brz kad je budala. Od Spanije, njegovog 'srecan sam sto sam ziv' i misli da ima nade da sazri, do ovoga. I to par dana posto je potvrdjen i za sledecu sezonu u Tech3. Prosto je neverovatno da su svi ostali citavi, ovo je bilo prezajebano...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
2 hours ago, Romantik said:

Kad mačke nema miševi kolo vode. Fabio je realno zaslužio ove godine, bio je ubedljivo najbolji, ali dogodine ide prava bitka kad bi Markez trebao konačno biti zdrav.

 

Pa i ako izuzmemo prve dve trke u kojima Mark nije vozio, Fabio i dalje ima 89 poena prednosti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, ali Mark se nije oporavljen vratio ni na treću, mislim nije on ni sad 100% fizički, ali do letnje pauze je vozio više treninga radi nego što je imao šanse za neki rezultat zbog bolova u desnoj ruci i nedostatka snage u istoj, tako da komotno možeš računati da je propustio više od pola i ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kasnim malo, ali bravo za Fabia, zaista je zasluzio ovu titulu. Majstorska voznja tokom cele sezone, konstantan i odlican (sem kada pada kisa).

 

Bol zbog Banjajinog pada na prosloj trci mi je ova nekako zalecila. Veliki napredak ove godine - prosle je zapoceo 12, a zavrsio samo 5 trkacka vikenda. Pribojavao sam se da ga ponovni pad u Mizanu ne odvede ka starim navikama, ali je Algarve ipak bilo sjajan.

 

Jedva cekam sledecu sezonu, sve ce prstati, Markez, Kvartararo, Banjaja (ako opet Dukati imao najbolju masinu), uf, uf, uf.

Link to comment
Share on other sites

Mm93 ima ozbiljnih problema. Osim što neće moći da vozi u Valensiji, neće moći ni da proba nov motor za sezonu 2022 18. i 19. novembra
. Ima problema i sa vidom, vidi duplo (neki problem sa živcem u oku, posledica pada).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

To je isti onaj nerv koji je orvi put povredio 2011 kad je zbog toga izgubio titulu od Bradla i kad mu je nastavak karijere bio ozbiljno ugrožen. 

Ne izgleda dobro situacija, u suštini ako se problem ne reši do februara ne bih isključio ni penziju (kad je orginalno povredio nerv u Maleziji, a sve jer redari nisu upozorili vozače na klizavu stazu, više njih je palo tad u istoj krivini) trebalo mu je oko 4 meseca da povrati vid, e dad znajući da je ponovljena povreda a on 10 godina stariji baš nisam optimista (i sam sam pre nekoliko godina imao operaciju oka, tj jednog od mišića, što je mnogo bezazleniji probelm od ovog Markezovog, pa nikad nisam povrtio 100% funksionalnost tog oka, a ovde je nerv u pitanju).

Link to comment
Share on other sites

Grazie Vale!

Kraj jedne (duge) ere. Ako mi je Aleks Krivilje bio first crush, Rosi je svakako prava ljubav. Uzivao sam u njegovim voznjama, plahovitom karakteru, ponekom bezobrazluku i pre svega sjajnim voznjama. U njegovim duelima, preticanjima, proslavama pobeda i ludilu. Hvala i na Peku, Morbidu, Marku, Mariniju... Pa da ga dugo gledamo pokraj staze 🙂

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ode Vale! Kao što napisah na drugom mestu, od Rosijeve 24 sezone, otprilike 23 sam navijao protiv njega, prvih 13 od toga je bilo baš mučenje, jer je pobeđivao sve i svuda, što je bilo bolno gledati ako ga ne volite, poslednjih par sam se konačno naslađivao za sve ožiljake koje mi je napravio, ali uz ovaj oproštaj je umalo i meni suzu izmamio, i objektivno gledano Doktor je ovo zaslužio, stvarno je veličina. Voleli ga ili ne (eto ima nas i takvih), on je podigao sport na jedan viši nivo, ostvario fascinantne rezultate, proširio bazu navijača do neslućenih visina i očito imao tu harizmu da smo i mi ljuti protivnici morali da smekšamo prema njemu na kraju karijere, svakako da je tome pomoglo i odsustvo rezultata 🙂

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Radoye unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...