Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

38 minutes ago, Čvarkov said:

Misliš da ćemo sačekati Jovketa ili pičimo sa Džoni/Nejt kombinejšn?

picimo sa dzoni/nejt kombinejsn dok cekamo jovica, sto ne znaci da cemo ga sacekati..

a sto dalje implicira da od one price sad nam treba "loyd" na poziciji 1,2 i 5, nema nista..

posto ce te pozcijie 1 i 2 zauzeti nejt i jovic, a na 5 nnoko ili neko losiji.. missim ne kazem da je nnoko los, al svakako nije neko ko ima 20ppg

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, n4l1m said:

picimo sa dzoni/nejt kombinejsn dok cekamo jovica, sto ne znaci da cemo ga sacekati..

a sto dalje implicira da od one price sad nam treba "loyd" na poziciji 1,2 i 5, nema nista..

posto ce te pozcijie 1 i 2 zauzeti nejt i jovic, a na 5 nnoko ili neko losiji.. missim ne kazem da je nnoko los, al svakako nije neko ko ima 20ppg

🥶 meni taj scenarijo nije nemoguc 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

 

s'obzirom da dobric ne moze da pokrpi plejmejkere u odbrani a uglavnom ni da iskreira sebi sut (pricam za el naravno), taj bi trebalo da bude prilicno apgrejdovan dobric. 

 

moje misljenje je da cak ni vrhunski 3&D igrac ne bi bio dovoljan, jer ima puno perioda kada ti el ekipe zatvore plejmejkere, pa ti treba neko ko moze da raspali po izolacijama. 

 

naravno, to je moje amatersko vidjenje lika sa interneta, postoje solidne sanse da moze i drugacije. 

Dobric je two-way wing koji je blizi standardnoj poziciji 3 nego 2. Slazem se da ne moze da pokrpi PG propuste, ali tu je Lazic koji moze, dok bi Ognjen bio igrac strane pomoci, kod switcha da preuzme i isprati ako zatreba. Obrnuto, u napadu bi se spustio na 2, a Lazic na 3 sa svojim coskarenjem i catch and shoot mantrom. Ovo implicira spoljnu liniju Dzoni-Dobric-Lazic. Ne nuzno, naravno, ali kao ideja ima smisla. Druga varijanta je sa Waltersom, novim bekom i raznim varijantama na 3 u zavisnosti od toga da li dizemo ili spustamo petorku.

 

Bek koji treba da dodje mora biti upgrade Dobrica u smislu da moze preuzeti pleja, dakle da ima brze noge i bolje lateralne kretnje. U napadu bih se zadovoljio sitnim upgrade-om u ballhandlingu i kreiranju sa sebe. Po meni, ovo nisu neki epohalni skokovi u kvalitetu u odnosu na Dobrica, pismeni bek koji zeli da igra u EL timu bi ih po deraultu morao imati.

 

Nama ne treba 3&D bek, cak je i Dobric u prosloj sezoni definitivno izasao iz tog okvira. Mozda je moj prethodni post implicirao da tako mislim, u tom slucaju se izvinjavam na nejasnom pisanju. Bek mora kreirati za sebe, jbg to je jedna od definicija pozicije. Ali mislim da nam ne treba volume shooter, vec neko ko ce po USG% biti u ravnotezi sa ostalim nosiocima ofanzivne igre.

 

Ne treba nikako zaboraviti mogucnost da se dovede kombo bek. To bi donelo kvalitet u smislu jos jednog ballhandlera, kreatora za sebe i /ili druge. No, to takodje nosi i probleme. Glavni je dodatak jos jednog nizeg igraca na ionako ne bas visoku i atleticnu spoljnu liniju, posebno poziciju PG. 

 

Sto se tice ISO opcija, tu smo tanki. Osim Dzonija i nekog postovanja Kaline (idealno i Davidovca), tesko da imamo jos nekog ko moze u kontinuitetu biti opasan i preko suta ili asista posle eventualnog udvajanja donositi poene. U tom smislu, naravno da bih voleo beka koji je dobar i u ISO igri, ali pitanje je da li smo u stanju da iskopamo ispod radara jednog takvog, odnosno platimo neka proverena resenja.

 

Zbog svega toga sam pisao o profilu beka za kojeg ocekujem da dodje. Ne zato sto bih ja bas takvog zeleo, vec zato sto mi je to najlogicnije na osnovu informacija koje imam i skromnog znanja o kosarci koje posedujem. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

pa wolters je doveden dok se ceka jovic, da se ne bi ulazilo u sezonu samo sa jednim plejom, a plus je pitanje dal ce na kraju doci i kad se oporavi.. tako da ako jovic dodje, igrace se vecinu vremene sa dva pleja, necu tu biti nikakvog loyda..

ko sto je i partizan doveo moora od 750k, dok cekaju prvog pleja od 1m+.. a mi doveli woltersa, dok cekamo da se oporavi neko povredjen.. jbg, svako prema svojim mogucnostima..

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Tesko da cemo dovoditi pleja pored Voltersa i Ivanovića, a i nisu mi njih dvojica kompatibilni da mogu igrati u paru tako da ce vecinu minuta obojica imati na jedan.

 

Ja sam i dalje za Erika Grina na poziciji startnog beka. 

 

Ivanović,Walters

Green,Dobric

Lazic, Lazarević

White,Luka

Noko,Kuzmic

 

Ekipa sa klupa ultra neatleticna i nekako mi je Lazarević bolji fit od DeDa sa Lukom i Kuzmicem. 

Mozda bi bolje bilo da nam second 7nit bude u smallball fazonu:

Walters, Dobrić, Lazarević,DeDa,Luka.

 

 

Edit,sve mi mirise da ce White da igra po 30mpg u EL.

 

 

 

Edited by propolis
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, propolis said:

Tesko da cemo dovoditi pleja pored Voltersa i Ivanovića, a i nisu mi njih dvojica kompatibilni da mogu igrati u paru tako da ce vecinu minuta obojica imati na jedan.

 

Ja sam i dalje za Erika Grina na poziciji startnog beka. 

 

Ivanović,Walters

Green,Dobric

Lazic, Lazarević

White,Luka

Noko,Kuzmic

 

Ekipa sa klupa ultra neatleticna i nekako mi je Lazarević bolji fit od DeDa sa Lukom i Kuzmicem. 

Mozda bi bolje bilo da nam second 7nit bude u smallball fazonu:

Walters, Dobrić, Lazarević,DeDa,Luka.

 

 

Edit,sve mi mirise da ce White da igra po 30mpg u EL.

 

 

 

 

Zaboravio si na Kalinu. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, oubrevo. said:

da zivimo trenutno sredinom 90ih 20og veka, rekao bih da je to sto pises realna opcija, mada su i tada takve vrhunske ekipe imale po jednog ili dva nemilosrdna trpacha. 

 

danas se ne moze pobedjivati na euroleague nivou samo vrhunskom odbranom (za koju btw ne postoje trenutno garancije da ce biti moguca) ;

 

igra i pravila su otisla nekim svojim tokom, igra je brza, poseda je puno vise. nekada su vrj ekipe zavrsavale posao kada odu na 7-10 razlike, danas je 15 nesto sto se stize za par minuta. 

 

nadam se da cemo imati dovoljno suta, jer je to otprilike jedina stavka danas za koju nema alternative. 

 

a to sa dobricem.. pa zamisli da ti je druga napadacka opcija cvrste defanzivne ekipe jaka blazic. 

 

Za underdog ekipu kojoj je cilj da bude konkurentna za plasman među 8 u EL je ubedljivo najvažnije da ima vrhunsku odbranu (recimo top 5), da igra sa dosta intenziteta i fizikalnosti, da ima efikasnu tranziciju i da se svaki meč ozbiljno shvata i priprema (posebno kada su dupla kola EL), half court napad može biti i debelo ispod proseka, uključujući i taj šut za tri. 

 

U sezoni 2016-17 smo do skora 16-14 došli kao najgori half court napad, najgori P&R napad i ekipa sa najmanje postignutih trojki (svega 6.8 po meču), al' smo zato bili overall 3. najbolja odbrana, a najbolja half court odbrana, imali smo najbolju odbranu P&R-a, krali smo najviše lopti i imali 2. najefikasniju tranziciju.

 

Ovo što ti pišeš je u principu tačno ako pričamo o vrhunskim ekipama koje napadaju titulu ili makar F4, al' za ekipu poput naše i stari dobri hrkljuš & krvava kolena recept može da da rezultat.

 

A što se tiče bolda... U toj 2016-17 sezoni nam je ne druga, nego prva napadačka opcija bio Marko Simonović... 

 

  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Guru said:

Za underdog ekipu kojoj je cilj da bude konkurentna za plasman među 8 u EL je ubedljivo najvažnije da ima vrhunsku odbranu (recimo top 5), da igra sa dosta intenziteta i fizikalnosti, da ima efikasnu tranziciju

hard difenz i tranzisn ofens

lepo neko rece da ovo stavimo kao moto kluba :18:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

Zar nije bilo bolje dati te "Volters+Jovic" pare za jednog ali vrednog pleja? 

Može se i tako razmišljati, ali ne znamo ko nam je bio dostupan a da ga Radonjić želio. 

Da je vrhunski, da je zdrav i da hoće u Zvezdu. 

I najvažnije otkud ti da će se dovesti i Jović i Volters, čisto sumnjam u to ali.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, oubrevo. said:

 

 

marselo simonovic nam nikada nije bio druga ili prva napadacka opcija. 

 

Kako nije kada nam je te sezone bio ubedljivo najbolji strelac u EL sa 12.6 ppg, a niko drugi nije imao ni dvocifren prosek? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Guru said:

 

Kako nije kada nam je te sezone bio ubedljivo najbolji strelac u EL sa 12.6 ppg, a niko drugi nije imao ni dvocifren prosek? 

 

znam tebratore da je bilo par igraca sa approx 10ak pts, ne treba mi statistika 

 

ma super, neka kobra bude prva druga opcija, samo napred 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, oubrevo. said:

 

znam tebratore da je bilo par igraca sa approx 10ak pts, ne treba mi statistika 

 

ma super, neka kobra bude prva druga opcija, samo napred 

 

Jenkins i Kuzmić su imali po 9.4 i to je to, Simon je uzimao najviše suteva iz igre i bio ubedljivo najbolji strelac u toj ekipi, po kojoj logici to nije prva ili druga napadačka opcija?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...