Jump to content

Roland Garros 2021


Милица

Recommended Posts

9 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Obozavam ludjackog Djokovica, siguran sam da bih bio njegov fan bar donekle da ne prodaje neku pricu kako siri ljubav i meditira po piramidama.

 

Ovo je vec, recimo, potpuno tacno. Te gluposti sa grljenjem drveca su zaista smesne. Ali to mu je imputirano, doduse sam je kriv sto je to dozvolio. On je gladijator, po mentalitetu, i reakcije izliva emocija su nesto sto ide uz to. Ali ovo sto si napomenuo je zaista komicno. Posebno sto se on uopste ne ponasa u skladu sa time sta promovise van terena, pa je zbog toga to ocigledno fake marketing.

4 minutes ago, MilošVB said:

Ume on biti prema boksu nepravedan, ali to sinoć nije bio slučaj.

 

Neki drugi su umeli recimo biti takvi prema tudjem boksu i reci im "da umuknu". Neki veliki sportisti.

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

4 minutes ago, MilošVB said:

 

Ne znam, nisam mod, ali imam osećaj da je nazvati Jelenu sponzorušom onako...

 

... kao kad se naprimer Fed nazove papučićem, na istom nivou otprilike.  Nego, jesil' pitao zašto to nije obrisano. Ček da proverim......Aham, nisi. 

 

 

Ja inače ne krijem da smatram da je žena sponzoruša i da se udala zbog slave i lagodnog života koji ima. Nisam to krio ni na starom forumu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Hugo Punch said:

Neki drugi su umeli recimo biti takvi prema tudjem boksu i reci im "da umuknu". Neki veliki sportisti.

Svakako, nego ovde konkretno pričam o Novaku.

 

Fascinantno mi je u kakvu krajnost odlazi ljudi koji ga ne vole. Što je najjače, i oni su svesni da nije baš tako kako pišu, ali ih povede nalet gomile.

4 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

 

 

... kao kad se naprimer Fed nazove papučićem, na istom nivou otprilike.  Nego, jesil' pitao zašto to nije obrisano. Ček da proverim......Aham, nisi. 

 

 

Ja inače ne krijem da smatram da je žena sponzoruša i da se udala zbog slave i lagodnog života koji ima. Nisam to krio ni na starom forumu. 

 

 

Ne treba ni Feda nazvati papučićem, slažem se, nije mi upalo u oči.

Edited by MilošVB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MilošVB said:

Fascinantno mi je u kakvu krajnost odlazi ljudi koji ga ne vole. Što je najjače, i oni su svesni da nije baš tako kako pišu, ali ih povrede nalet gomile.

 

Zato ga ja i "branim", zbog naleta laznih puritanaca. Inace mi uopste nije normalno drati se ni na koga, a posebno ne na svoju zenu, ali ovo uopste nije taj kontekst. Ovo je borba, napor, stres, publika koja urla protiv tebe. Proradi neki inat, kod svakog bi proradio. Voleo bih da vidim druge igrace u takvim situacijama, da li bi bili bas fini.

 

Bila je situacija, cini mi se u Australiji, gde su Noletovi navijaci smetali Rafi. Apsolutno nekorektno. Ne podrzavam nikako. Ali Rafa se slicno poneo kao i Novak, konstantno se zalio, caki na presu nakon meca. I sad zamisli iznova i iznova takvu publiku. E to Novak prozivljava.

 

I onda se mi sablaznjavamo. Gluposti bre. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MilošVB said:

Svakako, nego ovde konkretno pričam o Novaku.

 

Fascinantno mi je u kakvu krajnost odlazi ljudi koji ga ne vole. Što je najjače, i oni su svesni da nije baš tako kako pišu, ali ih povrede nalet gomile.

Ne treba ni Feda nazvati papučićem, slažem se, nije mi upalo u oči.

 

Sam sam obrisao. Ako se neko još osetio uvređenim izvinjavam se, mada mislim da nisam nešto mnogo pogrešio. Molim moderatore da izbrišu ove repove. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

Ja inače ne krijem da smatram da je žena sponzoruša i da se udala zbog slave i lagodnog života koji ima. Nisam to krio ni na starom forumu. 

 

Na to ima potpuno pravo. 

 

Ono na sta nema pravo je da soli pamet ljudima kao neki life coach, a jedan radni dan nema u zivotu. Odprilike kao i nas prvorodjeni sto moze da mi popuje o zivotu i radu. No to je druga tema.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MilošVB said:

Svakako, nego ovde konkretno pričam o Novaku.

 

Fascinantno mi je u kakvu krajnost odlazi ljudi koji ga ne vole. Što je najjače, i oni su svesni da nije baš tako kako pišu, ali ih povede nalet gomile.

Ne treba ni Feda nazvati papučićem, slažem se, nije mi upalo u oči.

 

Bilo bi cudno da jeste...

 

Imam pravo da mi se ne svidja sto se onako drao ka svom boksu i to sam napisala, jedno je kad urla ka publici koja ga nervira i provocira ceo mec, druga je stvar kad se dere prema svom boksu. 

Ja i prvo ne volim, za to ga isto ovde prozivam i tu ovi koji ga brane imaju mnogo bolje argumente, za ovo drugo ne postoje dovoljno dobri argumenti.

 

I ja kad prozovem Djokovica zbog necega ovakvog, uvek se nadje odredjen broj ljudi koji ga brani po svaku cenu, uvlaci Feda u pricu i meni prebacuju da sam neki sektas koji brani Feda u svakoj situaciji. A oni ocigledno ogledalo nemaju...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se inače pribojavao, kad je započeo saradnju sa Ivaniševićem, da će Zec zbog toga samo skočiti dole na teren usred gema i krenuti da ga bije. Ali sama činjenica da Goran to podnosi sa smirenošću budističkog monaha, meni dovoljno govori da su svi u tom boxu svesni da je to nešto ide u rok službe. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Boxy said:

 

Bilo bi cudno da jeste...

 

Nemoj da si bezobrazna. Ne pišem često na forumu pa verovatno nisi zapamtila moje postove o Federeru. Ako bi ih pogledala teško da bi napisala ovo.

 

I opet ne shvataš kontekst tog dranja. To nije KRITIKA boksu, već ponavljam, razmena energije, svako na svoj način.

 

Ti si sigurno dovoljno inteligentna da shvatiš kontekst tog dranja, sprečava te u tome samo opšti hajp ne-Nole fanova koji je oko toga nastao.

 

Okej je da nekome smeta za uši i oči, legitimno, ali ako se pogleda dublje nema u tome ničega strašnog.

 

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

Od ostalih vesti, Novak je sinoć odigrao odličan meč, izuzev dva poena. Interesantno je kako dva poena od trista mogu da naprave razliku kada se odigraju u pravo vreme i potpuno promene percepciju čitavog meča.

 

Pošto sam, shame on me, sinoć prvi put gledao Novaka na RG, dobra stvar je da praktično sve funkcioniše što se tiče udaraca.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MilošVB said:

Nemoj da si bezobrazna. Ne pišem često na forumu pa verovatno nisi zapamtila moje postove o Federeru. Ako bi ih pogledala teško da bi napisala ovo.

 

I opet ne shvataš kontekst tog dranja. To nije KRITIKA boksu, već ponavljam, razmena energije, svako na svoj način.

 

Ti si sigurno dovoljno inteligentna da shvatiš kontekst tog dranja, sprečava te u tome samo opšti hajp ne-Nole fanova koji je oko toga nastao.

 

Okej je da nekome smeta za uši i oči, legitimno, ali ako se pogleda dublje nema u tome ničega strašnog.

 

 

Zamahnuo reketom, da ih gadja, dere se na njih sa nekim nenormalnim pogledom i govori: sta je bilo bre i to je razmena energije?

A sa druge strane, salje srca i kao promovise neku smirenost, jogu, meditaciju :classic_ninja:

Nije to normalno i treba reci da nije, nazvati stvari pravim imenom...

Link to comment
Share on other sites

Sto se publike na RG u tice mislim da sam vec pisala nekoliko puta ali ponovo cu - po mom iskustvu od recimo 50 uzivo gledanih meceva na RG u i poznavanju francuza, tvrdim da ogromna vecina gledalaca na stadionu uopste ne navija ni za koga a jesu spremni da aplaudiraju za neki dobar poen svakom igracu i uvek da pozdrave igraca kada napusta teren bez obzira da je li pobedio ili izgubio. Publika koja se cuje je vrlo mali broj ostrascenih navijaca nekih tenisera, pogotovo jednog, necu da kazem ime ali - nose kackete eto indikacije, i oni su uglavnom ti koji navijaju kada njihov ljubimac i ne igra , onda navijaju protiv igraca koji im smeta, oni su prilicno sam sigurna bili glasni u navijanju za Diega naprimer. To je jednostavno tako i francuzi to vrlo dobro znaju, vrlo je mali broj nekih strastvenih navijaca medju francuzima bar kad se tenisa tice cak i kad su francuski teniseri u pitanju. Oni se zale da cak i kad je DC u Fra nema dovoljno navijanja, vise navijaju turisti iz susedne Svice koji dodju da navijaju ako je napr Svica protivnik. Kada igra Feki naprimer grupica je uvek tu i vijori se bar jedna zastava. Kad igra Rafa uvek se vijore spanske zastave i tu su njegovi navijaci, ali su neuporedivo manje agresivni.

Uostalom sve isto kao ovde na forumu, nadam se da mi post nece biti shvacen kao agresivan.

Edited by ciao
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Boxy said:

 

Zamahnuo reketom, da ih gadja, dere se na njih sa nekim nenormalnim pogledom i govori: sta je bilo bre i to je razmena energije?

A sa druge strane, salje srca i kao promovise neku smirenost, jogu, meditaciju :classic_ninja:

Nije to normalno i treba reci da nije, nazvati stvari pravim imenom...

Pa to i radi da bi probao da obuzda temperament. Uostalom, to kakav je na terenu ne znači da kod kuće nije postao smiren i da mu nije pomoglo to što promoviše. Previše značaja pridajemo terenu, to je samo delić njihovih ličnosti.

 

Kao što Fed često na terenu deluje arogantno i ozbiljno, a zapravo je prilično duhovit lik u pitanju.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

 

A kakvi su Francuzi koji navijaju za Feda 

 

200.gif

 

pitaj @ciao, ona je ekspert :smiley53:

 

Nisu ljudi navijali za Svarcmana zato sto je beskrajno simpatican lik i zato sto je underdog, nego zato sto su ona djubrad od Fedovih navijaca bili na tribinama :smiley53:

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Boxy said:

 

Zamahnuo reketom, da ih gadja, dere se na njih sa nekim nenormalnim pogledom i govori: sta je bilo bre i to je razmena energije?

A sa druge strane, salje srca i kao promovise neku smirenost, jogu, meditaciju :classic_ninja:

Nije to normalno i treba reci da nije, nazvati stvari pravim imenom...

 

Ja ne verujem sta ti pises.

Pa to je Novakovo klasicno izbacivanje negativne energije, koje se ovog puta bas podosta nakupilo.

Cak se lupio par puta i u grudi dok se derao, ja zaista ne kontam gde ti vidis da se dere na svoj box.

To sto se on dere u pravcu svog boksa je upravo zelja da sa njima podeili radost i olaksanje.

A vidim malo i delic poruke Nadalu :wicked:

 

Cak su posle meca u studiju Barbara, Mats i Misha komentarisali to u pozitivnom kontekstu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, dulematic said:

 

Ja ne verujem sta ti pises.

Pa to je Novakovo klasicno izbacivanje negativne energije, koje se ovog puta bas podosta nakupilo.

Cak se lupio par puta i u grudi dok se derao, ja zaista ne kontam gde ti vidis da se dere na svoj box.

To sto se on dere u pravcu svog boksa je upravo zelja da sa njima podeili radost i olaksanje.

A vidim malo i delic poruke Nadalu :wicked:

 

Cak su posle meca u studiju Barbara, Mats i Misha komentarisali to u pozitivnom kontekstu. 

 

Normalno da komentarisu kad ne razumeju sta prica...

 

Evo, ajde da zamislimo da se Kirijos ovako prodrao, kakvi bi koemntari ovde bili i koliko njih bi ga poslalo u neku ustanovu na lecenje? I da li bi to bila razmena energije? :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dulematic said:

 

Ja ne verujem sta ti pises.

Pa to je Novakovo klasicno izbacivanje negativne energije, koje se ovog puta bas podosta nakupilo.

Cak se lupio par puta i u grudi dok se derao, ja zaista ne kontam gde ti vidis da se dere na svoj box.

To sto se on dere u pravcu svog boksa je upravo zelja da sa njima podeili radost i olaksanje.

A vidim malo i delic poruke Nadalu :wicked:

 

Cak su posle meca u studiju Barbara, Mats i Misha komentarisali to u pozitivnom kontekstu. 

Mene podsetilo na ono haka valjda se tako zove u rugby-u :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...