Jump to content

Roland Garros 2021


Милица

Recommended Posts

Ja procitah za Cicija da mu je baba umrla pet minuta pre ali ne i da je on to saznao - mozda je saznao posle , mislim ko je mogao da bude toliki kreten da trci da mu to javi istog sekunda a pre meca. Verovatno je lose prevedeno ili interpretirano.

 

Evo malo izvestaja vezano za turnir, izjave Forze-a (direktor RG), Morretona (predsednik FFT) i Amélie Oudéa-Castera (direktorke FFT), posle polufinala : svi su jako zadovoljni turnirom, kazu da su jedini koji su se izborili sa dva turnira tokom covid-a i da jeste komplikovano sve organizovati.

- obavili su 3000 testova covid igracima, samo dva su bila pozitivna

- 832 meceva ukupno odigrano

- zao im je sto su morali da izbace gledaoce pre kraja meca Novak-Beretini

- zao im je sto nisu mogli od pocetka da imaju publiku na nocnim mecevima

- finansijski nisu bas dobro prosli : imali su ukupno 100 000 hiljada publike, zaradili oko 180 miliona eura u poredjenju sa uobicajenih 260 miliona, od toga 55% od medija, 30% od partnera (valjda sponzora) i 5 % od ulaznica

- mecevi su na tv-u bili bitno gledaniji nego ikad ranije (za francusku pricaju) pogotovo za mec Rafa-Novak kada je gledalo 4,1 milion ljudi, nikad zabelezena gledanost do sada ni blizu.

- pitali su Forzea da li zamera Federeru sto je napustio turnir, rekao je da mu ne zamera jer je bio iskren i od pocetka rekao da mu je RG pripremni turnir za Wimbldon ali mu je zao gledalaca koji su imali kartu za taj mec predvidjen  na Suzan Lenglen a ostali su frustrirani bez tog meca

- pokusace sada da se izvuku iz finansijske bule tako sto ce izdavati stadion za razne druge dogadjaje sto nisu imali obicaj da rade do sada

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pominjali su odrzavanje velikih koncerata i neke konferencije - ne mogu da zamislim konferenciju na Satrijeu ali ...

Do sada su se odrzavali koncerti na fudbalskom stadionu, bas velike zvezde kao napr francuski idol (pokojni) Johnny Holiday je davao koncert vise puta naprimer

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Svadbe na Šatrijeu...tooooooo. Ko svadba u šatoru, pa se digne prašina od trubača.

 

Može Rafa da organizuje obnavljanje zaveta sa Ciskom na Šatrijeu 😍

 

Gosti mogu da opletu kolce oko mreže. Doduše nema gaženja linija dok se igra kolo, da se Rafa ne uznemiri. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

Verovatno se misli na koncerte, ne znam da li bi jos neki drugi sportovi mogli da se tu odrzavaju.

Npr. hala u Halleu se koristi i za koncerte.

 

Mislim da bi bio cool venue za koncerte.

Meni je npr stadion Taš u Bg tako cool za letnje koncerte...

Link to comment
Share on other sites

zavrsi se i ovaj turnir.

 bilo je svega i svacega .od skandala do prelepog polufinala i finala sa sudarom klinca i "matorog " gs shampoina koji ima sate i sate gorkih i slathih trenutaka, iiskustva na"velikim" turnirima  . cicipas je pruzio ono sto je u tom trenutku mogao najbolje, bice za njega titula u buducnosti. ali, to nije bilo dovoljno protiv najbolejg tenisera sveta trenutno.

sto se tice smrtnog slucaja u porodici cicipas, zao mi je iskreno, ali ne treba patetisati i koristiti to za naslove i komentare po dr. mrezama i novinama.neka oni to odboluju u porodicnom okruzenju i sa prijateljima.

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

GOAT lista GS tema izgleda ovako

 

Roland Garros 2019     4.4k replies; 199.6k views

Roland Garros 2015     3.3k replies; 221.3k views

Australian Open 2021  3.2k replies; 103.4k views

Roland Garros 2021     3.1k replies;  80.6k views

US Open 2015              2.1k replies;  143.9k views

 

E sad, da li RG19 moze da bude GOAT ako nema najvise pregleda? :smiley33:

 

Drugo, da li su teme iz before-vox ere bile rekreativne?

 

 

Edited by momohyoideus
  • Like 2
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, momohyoideus said:

GOAT lista GS tema izgleda ovako

...

E sad, da li RG19 moze da bude GOAT ako nema najvise pregleda? :smiley33:

 

Mora se uzeti u obzir kao ključni argument i broj nedelja koliko je bila pinovana. :default_coffee:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko puta su mnogi pomislili nesto u stilu "zasto je da se nerviram kada njemu nije stalo, kada se on ne nervira..." Polazim od sebe, juce sam imao taj utisak. Onda kada sve prodje i kada se glava ohladi čovek pocinje da shvata. Koliko je tu unutrasnjih monologa, koliko je razgovora sa vlastitim telom... Koliko ono moze da izdrzi, kako raaporediti snagu... Motaju se tu i demoni proslosti, saznanje sta gubi, sta dobija...

Tu je i mozganje kako sa protivnikom, na sta ga navesti, kako on da trosi svoju snagu, kako da iako mladji preko 10 godina protivnik na kraju popusti...

Ako je nesto slicno šahu, to je tenis. Kombinacija znanja, izdrzljivosti i psihe. Savrsenstvo!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...