Jump to content

Sve o kriptovalutama


Doc Holiday

Recommended Posts

7 minutes ago, Baby said:

 

Inace, ne postoji kripto bilo koji da je sigurna opcija. Nista nije sigurno. Berza koja je regulisana nije sigurna i diktiraju je vesti, a mnogo manje uspeh. Pogledaj Teslu, koja je izgubila u kratkom periodu ogroman procenat samo zato sto se jedan auto sudario i dvojica poginuli. I bitcoin moze da se sruci kao kula od karata. Cim nesto moze da poraste za dan 20, 40, 140%... takva mu je i sigurnost. 

 

Naravno. Sa druge strane moze se videti i 10 godisnji trend i na osnovu toga zakljuciti sta ce se desavati u buducnosti.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Squabbit said:

Pih.. tu se slazemo + doge nema cap koliko ja znam. Sveinje sumnjivo.
Samo, hebe mi se. Udjoh koliko mogu da se pruzim i sad cekam.

Ako padne opet na 7centi vrnem lepo sto sam dao i idemo dalje. Nikad nisam cackao crypto pa i nemam neku ambiciju.
Mada lagao bih kad bih rekao da ne pishnem malo u cegice kad vidim povracaj.. nek ode na 3$ za par godina i ja izlazim, a ako ne kao sto rekoh ko ga j....

Sent from my Pixel 4a (5G) using Tapatalk
 

 

  ja sam sinoc , tamo gde kopam i imam mogucnost i trgovine, uzeo nesto malo  od nekolko valuta..  reper mi je BTC ,   jer njega mogu da povucem kuci na prodaju u menjacnicu sa manjom provizijom  i uzimam druge valute na okruglu  cifru u BTC ..  i uzeh ja  DOGE-a  za  0.0001 btc - kao ajde da se zezamo-  to je bilo 4 $   ujutru mi izasla vrednost     0.000138  BTC-a   , pogledam na binance  i tamo vidim da je nocas isao cak i iznad ali sad krenuo da pada..  brzo ga ja vratim u BTC....   zarada  veca od 30%  - meni 2 sata kopanja  😄  


 uzgred video sam da se odnos   ETH vs  BTC  krece oko  13-14  prema 1   pa kad ode prema 14 kupim za BTC  eterijuma  pa kad padne ispod 13 vratim u BTC...  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Magia said:


Apsolutno je legalno, veliki exchange su bezbedni. Vrednost raste na osnovu ponude i potraznje i na osnovu koliko je neki projekat dobar. BTC je kao zlato, a ostali projekti uglavnom rade nesto i na osnovu toga se njihova vrednost odredjuje. Generalno su crypto valute rasle drasticno prakticno poslednjih 10 godina i prava je steta sto se nije ulagalo pre par godina, sad bi se moglo u penziju. Ove i prosle godine se desio boom crypta zbog korone gde su ljudi ostajali kod kuce i nisu znali kako da potrose novac i zbog toga sto FED stampa u nedogled pa je ogromna inflacija dolara, a i svih ostalih valuta neminovna. U prethodnih par meseci su i ogromne institucije krenule da ulazu dobar deo portfolia u BTC, tako da je sigurno da je to buducnost i da ce prihvatanje BTCa samo jos vise da se nastavi. 

 


Doge je smece od coina i jedino moze na neki balon/hype da mu se povecava vrednost. Cim budu prestali tiktok "investitori" da ulazu on ce pasti drasticno. Juce je Vitalik- izumitelj ETH prodao puno tih dog meme coinova i strovalio cenu celog tog dela industrije sto je generalno odlicno za crypto, jer moraju doci dobri projekti u zizu javnosti kako bi se nastavilo prihvatanje crypto valuta.

 


Elon twituje o BTC a ne prodaje nijedan, klasicna manipulacija trzista. 

Sto se tice ostalog, sve valute uglavnom prate BTC, kad on krene da pada sve padaju, kada on raste, svi rastu sa malim zakasnjenjem. Najbolje za ostale valute je period kada BTC stagnira nakon nekog jakog skoka, onda rastu sve ostale valute. 

Elon nazalost utice na valute jer sada kada je i prosecna osoba usla u crypto, to sto on pise jako utice na nju. 

 

 

ne pratim dugo, mozda mesec dana... nov sam, krenuo i da kopam...   ali sam primetio to da kad se desi pad da sve valute bukvalno istog sekunda padnu...  ali kad krene oporavak da se ETH nekako najbolje , najbezbolnije oporavlja... pa cak sta vise neki put na kraju dana bude i u blagom plusu kad je sunovrat manji  , ostali pa cak i BTC se znatno teze oporavlja nego ETH...

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Sprivel said:

Ja cu YOLO svojih $200 sto imam na Binance u SHIB, pa nek stoji.

Nemoj u SHIB. Ozbiljno ti kazem

Stavi 200$ u FEG, odlican projekat, da su ga juce pokusali srozati, ali nisu uspeli i enoga ponovo ide gore.

Mozes da ga kupis za BNB preko pancakeswap V1 ili za ETH preko Uniswap ili kod njihve menjacnice FEGEX za bilo koju valutu BNB ili ETH, ali prvo moras te valute promenuti u fBNB ili fETH cena je ista kao za bnb ili eth.

1% od svih transakcija ide onima koji drze FEG, mozes videti kako ti se iz minuta u minutu povecava saldo na kontu. Kupuje se preko Metamask walleta ili Trust. Ovo je stvarn projekat sa idejom iza sebe, tj ispred sebe, dok SHIB je isto sto i DOGE nema projekta.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Doc Holiday said:

 

 

ne pratim dugo, mozda mesec dana... nov sam, krenuo i da kopam...   ali sam primetio to da kad se desi pad da sve valute bukvalno istog sekunda padnu...  ali kad krene oporavak da se ETH nekako najbolje , najbezbolnije oporavlja... pa cak sta vise neki put na kraju dana bude i u blagom plusu kad je sunovrat manji  , ostali pa cak i BTC se znatno teze oporavlja nego ETH...

 

U poslednjih mesec dana ETH pumpa i outperformuje ostatak trzista pa i btc.. pre nekoliko meseci se btc najvise i najbrze vracao. To je u principu i normalno jer u toku alt sezone, prvo pumpa btc, pa ostali veliki market capovi, pa na kraju shitcoini.

Edited by Magia
Link to comment
Share on other sites

Nemoj u SHIB. Ozbiljno ti kazem
Stavi 200$ u FEG, odlican projekat, da su ga juce pokusali srozati, ali nisu uspeli i enoga ponovo ide gore.
Mozes da ga kupis za BNB preko pancakeswap V1 ili za ETH preko Uniswap ili kod njihve menjacnice FEGEX za bilo koju valutu BNB ili ETH, ali prvo moras te valute promenuti u fBNB ili fETH cena je ista kao za bnb ili eth.
1% od svih transakcija ide onima koji drze FEG, mozes videti kako ti se iz minuta u minutu povecava saldo na kontu. Kupuje se preko Metamask walleta ili Trust. Ovo je stvarn projekat sa idejom iza sebe, tj ispred sebe, dok SHIB je isto sto i DOGE nema projekta.

Svidja mi se ime, podseca me na shibasaki.
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Magia said:

Zasto je buducnost crypta svetla, odlican thread:

 

 

Ja koliko vidim ceo thread se odnosi na inflaciju. Nigde se kripto i ne pominje. Šta više, trenutna balončina kako na stock marketu, a pre svega na kripto, je i posledica tog suludog štampanja novca.

 

Evo možda možeš ti da mi objasniš zašto je kripto dobar hedge protiv inflacije? I koja tačno kriptovaluta bi bila najbolja za to?

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

 
  ja sam sinoc , tamo gde kopam i imam mogucnost i trgovine, uzeo nesto malo  od nekolko valuta..  reper mi je BTC ,   jer njega mogu da povucem kuci na prodaju u menjacnicu sa manjom provizijom  i uzimam druge valute na okruglu  cifru u BTC ..  i uzeh ja  DOGE-a  za  0.0001 btc - kao ajde da se zezamo-  to je bilo 4 $   ujutru mi izasla vrednost     0.000138  BTC-a   , pogledam na binance  i tamo vidim da je nocas isao cak i iznad ali sad krenuo da pada..  brzo ga ja vratim u BTC....   zarada  veca od 30%  - meni 2 sata kopanja  [emoji1]  


 uzgred video sam da se odnos   ETH vs  BTC  krece oko  13-14  prema 1   pa kad ode prema 14 kupim za BTC  eterijuma  pa kad padne ispod 13 vratim u BTC...  
Hahahahhaha bravo bre.. bas je bilo ledilo zadnjije nedelju dana.. ne znam.. meni ovo vishe da zameni kladionicu. :)

Sent from my Pixel 4a (5G) using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Squabbit said:

Hahahahhaha bravo bre.. bas je bilo ledilo zadnjije nedelju dana.. ne znam.. meni ovo vishe da zameni kladionicu. 🙂

Sent from my Pixel 4a (5G) using Tapatalk
 

 

nekako sam uspeo da zapratim  odnos  BTC vs ETH...    kako varira...  kao sto rekoh reper mi je BTC , da ja u tim transakcijama zaradim u BTC - jer njega najbezbolnije prodajem u nasoj menjacnici..   naravno kod prodaje gledam i ukupnu cenu...  ali sto se tice tog odnosa BTC vs ETH...  za btc-e kupim ETH  kad he preko   13-14  eth-a za 1 btc...  a vratim u btc kad je izmedju 12 i 13  ..  nije neka zarada ali oko 10ak % bude..  naravno u BTCinima..

 

nekako preko krivulje na Binanceu hvatam pomalo i DOGE..  juce pazario kad je bio 0.54$  a prodao na 0.58$  za 3-4 sata cekanja...  opet nekih nekolko %  u btc zarada..  naravno , zezam se na sitno-  u etherijum stavim i do 30-50$ jer je on ajde da kazem sigurniji,   a u doge 5-10$  ...  bude sitan profit no sveukupno ustedi mi koji sat kopanja... 

 

ali pomalo jeste ko kladionica.. .  😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je važniji podatak kako se koja kripto valuta ponaša unazad godinu dana nego ukupna vrednost. Ukupna vrednost je nešto što je produkt od njenog nastanka do danas a mene interesuje trend unazad godinu dana, pogotovo ovih godinu dana zbog korone i ekonomske krize.

 

Bitcoin

 

maj 2020 - 9688

nov 2020 - 18114 (6-omesečni rast 87%)

maj 2021 - 57000 (6m = 214% ; 12m = 488%)

 

ETH

 

maj 2020 - 244

nov 2020 - 568 (6m = 132%)

maj 2021 - 2752 (6m = 384% ; 12m = 1027%)

 

Dakle više se zarađuje na ETH ali je on verovatno i manje stabilan što znači da će brže da gubi vrednost. Verovatno neki novčići koji su još nestabilniji imaju još veći rast tako da to vam je bolje da proveravate nego da poredite ukupnu vrednost. Naravno pričam o investiranju kada rastu. Što se tiče štednje tu je obrnuti slučaj, jer tu ulažete u najstabilnijeg a to je BTC trenutno.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, djole said:

Ja koliko vidim ceo thread se odnosi na inflaciju. Nigde se kripto i ne pominje. Šta više, trenutna balončina kako na stock marketu, a pre svega na kripto, je i posledica tog suludog štampanja novca.

 

Evo možda možeš ti da mi objasniš zašto je kripto dobar hedge protiv inflacije? I koja tačno kriptovaluta bi bila najbolja za to?

 

Zato je i pravio ovaj thread, s obzirom na suludo stampanje novca, crypto postaje safe heaven, sve vise institucija ulazi u njega, ispod saljem samo neke od primera.

 

https://www.reuters.com/article/amp/idUSKBN28D1YB?__twitter_impression=true

 

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-12-14/jpmorgan-says-massmutual-s-bitcoin-foray-signals-widening-demand

 

A i svi drugi asseti su dobri protiv inflacije naravno, samo crypto predstavlja buducnost jer je digitalan i decentralizovan.

 

Sto se tice drugog pitanja, BTC sigurno, zato toliko institucija i ulaze u njega.

Link to comment
Share on other sites

On 5/15/2021 at 12:34 PM, Magia said:

 

Zato je i pravio ovaj thread, s obzirom na suludo stampanje novca, crypto postaje safe heaven, sve vise institucija ulazi u njega, ispod saljem samo neke od primera.

 

https://www.reuters.com/article/amp/idUSKBN28D1YB?__twitter_impression=true

 

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-12-14/jpmorgan-says-massmutual-s-bitcoin-foray-signals-widening-demand

 

A i svi drugi asseti su dobri protiv inflacije naravno, samo crypto predstavlja buducnost jer je digitalan i decentralizovan.

 

Sto se tice drugog pitanja, BTC sigurno, zato toliko institucija i ulaze u njega.

 

Nisi me nešto ubedio.

 

Kakva je tačno korelacija postoji između bitcoina i stope inflacije? Ne mora se dalje ići od poslednjih mesec dana i videti koliko cena bitkoina fluktuira. U kakvoj su tačno vezi ti skokovi i padovi sa inflacijom? Kakva je tačno budućnost asseta čija cena varira +/- 10% na osnovu tvitova jednog lika?

 

Bitcoin je trenutno pre svega jedan spekulativni balon, praktično Ponci šema. Cena skače jer svi kupuju, svi kupuju jer cena skače. Videćemo koliko će to još da traje. A kad svi krenu da izlaze pa se zaglave na vratima, neće biti tako zanimljivo i neće biti lasera iz očiju i HFSP mimera da se svi smejemo.

 

To šta rade velike institucije mi nije neki pokazatelj. Dovoljno je da se vratimo samo do poslednje velike ekonomske krize i housing bubble-a da vidimo šta su radili. 

 

Uzmimo i da jeste asset protiv inflacije. Niko mi još nije objasnio zašto je bitcoin toliko poseban. I kakav je tačno scarcity bitcoina kad se efektivno može napraviti još beskonačno mnogo verzija bitcoina?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, djole said:

 

Nisi me nešto ubedio.

 

Kakva je tačno korelacija postoji između bitcoina i stope inflacije? Ne mora se dalje ići od poslednjih mesec dana i videti koliko cena bitkoina fluktuira. U kakvoj su tačno vezi ti skokovi i padovi sa inflacijom? Kakva je tačno budućnost asseta čija cena varira +/- 10% na osnovu tvitova jednog lika?

 

Bitcoin je trenutno pre svega jedan spekulativni balon, praktično Ponci šema. Cena skače jer svi kupuju, svi kupuju jer cena skače. Videćemo koliko će to još da traje. A kad svi krenu da izlaze pa se zaglave na vratima, neće biti tako zanimljivo i neće biti lasera iz očiju i HFSP mimera da se svi smejemo.

 

To šta rade velike institucije mi nije neki pokazatelj. Dovoljno je da se vratimo samo do poslednje velike ekonomske krize i housing bubble-a da vidimo šta su radili. 

 

Uzmimo i da jeste asset protiv inflacije. Niko mi još nije objasnio zašto je bitcoin toliko poseban. I kakav je tačno scarcity bitcoina kad se efektivno može napraviti još beskonačno mnogo verzija bitcoina?


Ne postoji direktna korelacija izmedju BTC i stope inflacije, stopa inflacije je vise pokazatelj koliko novac gubi vrednost (i tek ce gubiti) i da zbog toga treba ulagati u druge stvari. Sigurno da je lose sto i dalje fluktuira toliko, ali za buducnost bih rekao da je svetla, na osnovu sada vec 10 godina koliko BTC postoji- svasta je preziveo, a sa institucionalnim prihvatanjem, apsolutno ne vidim mogucnost da crypto nije buducnost. Postoji na stotine projekata koji prave vrednost i koji su prakticno startupovi koji su vec prihvaceni od strane vecih korporacija i projekti u kojima ucestvuju neki od najvecih investitora/inovatora danasnjice, tako da ja ne mogu da zamislim da ce sve to propasti. Ono sto mogu da zamislim je da cena BTC padne dole i da nastavi sa fluktuacijama, uostalom kao i svaka nova stvar koja jos uvek nije potpuno prihvacena/istrazena.

Sto se tice poslednjeg pitanja, nisam dovoljno tehnicki pismen da bih ti odgovorio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Magia said:


Ne postoji direktna korelacija izmedju BTC i stope inflacije, stopa inflacije je vise pokazatelj koliko novac gubi vrednost (i tek ce gubiti) i da zbog toga treba ulagati u druge stvari. Sigurno da je lose sto i dalje fluktuira toliko, ali za buducnost bih rekao da je svetla, na osnovu sada vec 10 godina koliko BTC postoji- svasta je preziveo, a sa institucionalnim prihvatanjem, apsolutno ne vidim mogucnost da crypto nije buducnost. Postoji na stotine projekata koji prave vrednost i koji su prakticno startupovi koji su vec prihvaceni od strane vecih korporacija i projekti u kojima ucestvuju neki od najvecih investitora/inovatora danasnjice, tako da ja ne mogu da zamislim da ce sve to propasti. Ono sto mogu da zamislim je da cena BTC padne dole i da nastavi sa fluktuacijama, uostalom kao i svaka nova stvar koja jos uvek nije potpuno prihvacena/istrazena.

Sto se tice poslednjeg pitanja, nisam dovoljno tehnicki pismen da bih ti odgovorio.

 

   nekako nisam previse ubedjen da trenutni sunovrat BTC i drugih crypto valuta vezanih na njega, da je samo zbog tvita tog ludaka...  ne kazem da nije uticao ali ne znam da je mogao bas toliko...  nekako smatram da se indirektno u ovo umesala i Chia...  ona se nekako sve vise namece , pa i za same rudare...   svuda se vec zale na nestasicu HDD vecih od 1 Tb..  dakle , puno ljudi pocinju da ga rudare...  jer je realno jos uvek mana investicija za rudarsku opremu za CHiu  nego za ove ostale koja se rudari sa GPUima...  uz to su sa CHIom  manji naknadni troskovi , u smisli elektricne energije.

 

evo sad bas gledam i krivu  za CHIU na Coinmarketcapu...  pojava i rast CHIe se poklapa sa  pocetkom pada BTC i ostalih

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo zbog Twitta se i desilo to, pad BTC. N e kazem da on ne bi pao svakako u jednom trenutku, ali ne bi ovako. Elon se malo zahebo sto se toga tice i sad pokusava da se izvuce. Btc i kripto nece propasti. 

BTC coina ima 21milion, od toga se predpostavlja da ima do 2miliona koji su izgubljeni, jer su mnogi zaboravili svoje wallet fraze. 

CHIA je ok, ali ide prica po youtube i twitter, da investicija u ssd i hdd i sve sto treba za rudarenje ne moze da se isplati za nekoliko godina. Videt cemo. Ja bih voleo kad bi BTC bio coin koji bi sluzio za sigurnost, tj ulozis u btc i znas da ce to uvek biti tamo i toliko. A da neki drugi coin uzme primat eto chia. 

 

Link to comment
Share on other sites

Drzave uvode regulacije 

https://www.globallegalinsights.com/practice-areas/blockchain-laws-and-regulations/india

https://www.reuters.com/technology/chinese-financial-payment-bodies-barred-cryptocurrency-business-2021-05-18/

 

Lapo vam rekoh, Elon je korisni idiot... bitcoin market cap je pao sa triliona na 633 milijarde... u par dana

 

Za ovakvo simultano kretanje kriptovaluta koja zavise od ponude i potraznje je mnogo vise potrebno nego da neko tvituje... evo danas i znamo sta. Ima da se rinta za fiat, a ne tu da se bogati sedeci na kompu kuci i rudareci... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...