Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

33 minutes ago, Constantin said:

 

 

 

 

 

 

Ko zna kakva mu je sudbina...moja pokojna baba kaže za nekog, uopšte, ako ima vek će ima i lek...

 

O tome da nekom želim kraj života, ma ko to bio, nisam taj tip čoveka...divljaka. Civilizovano društvo ne bi ukidalo smrtnu kaznu ... emoji848.png

 

 

 

 

To je stari eticki problem.

Ja sam na zalost taj tip divljaka, koji bi radije da odapne jedna stara drtina, nego tromesecna beba sa majkom (i jos desetine hiljada drugih, a ako je verovati nuklearnim pretnjama ruske strane i milioni) usled bombardovanja, koje je taj zli gnom zapovedio.

 

Wiki kaze: "According to material from the Soviet archives, Kirill was a KGB agent (as was Alexei). This means he was more than just an informer, of whom there were millions in the Soviet Union. He was an active officer of the organization. Neither Kirill nor Alexei ever acknowledged or apologized for their ties with the security agencies."[104]"

No dobro, mozda se covek pokajao, niko nije bezgresan.

Osim toga, kao sto svi znamo, Wikipedija je zapravo Zapadna propaganda i njoj ne treba verovati, jer svako moze napisati sta hoce.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dragan said:

Jos malo o ciljevima rata, ovoga puta od predstavnika Isusa Hrista na Zemlji.

 

 

 

1 hour ago, attolini said:

Ovo je naravno feik, kao i mnogo toga s ovog akaunta...Nekad si imao u Hyde Parku Speakers Corner, gde je svaka budala mogla da stane na gajbicu i prica sta hoce...Danas svaki idiot, preko modernih tehnologija ima direktan pristup do mozga milijardi idiota koji ce poverovati da je zemlja ravna ploca, da su vakcine zlo, i da su rusi orki...

 

Ako je ovo lazna vijest, trebalo bi da se ukloni onda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dragan said:

 

 

Wiki kaze: "According to material from the Soviet archives, Kirill was a KGB agent (as was Alexei). This means he was more than just an informer, of whom there were millions in the Soviet Union. He was an active officer of the organization. Neither Kirill nor Alexei ever acknowledged or apologized for their ties with the security agencies."[104]"

No dobro, mozda se covek pokajao, niko nije bezgresan.

Osim toga, kao sto svi znamo, Wikipedija je zapravo Zapadna propaganda i njoj ne treba verovati, jer svako moze napisati sta hoce.

 

.

 

Od tvitera do wiki i Forbsa..

 

Ti naravno razumes da je SSSR pokusao da potpuno eliminise hriscanstvo...da je na mestu Hrama Hrista spasitelja izgradjen bazen, da su legenderna zvona iz najstarijeg moskovskog manastira kneza Danila iz trinestog veka, cudom spasena i prenesena u Harvard do njihovog vracanja nazad, jer su ih komunisti svuda topili u celik za druge potrebe...Staljin je popis stanovnistva ponovio jer mu se nije svideo broj vernika...

Da nije Kiril ...wiki bi nasla Alekseja, Sergeja, nevazno...uostalom po istom tom Forbsu i  njegov prethodnik je imao isti "status"...samo se niko ne usudjuje da to stavi u istorijski kontekst, mnogo je bolje KGB oficir...

 

.

 

11 minutes ago, Amigo said:

Ako je ovo lazna vijest, trebalo bi da se ukloni onda.

 

.

 

Zasto...onda bi dobar deo stranica nestalo sa foruma...svako od nas valjda bira kome i cemu ce da veruje, ako zeli da veruje...problem je, sto vise verujes, to ostaje manje prostora da razmisljas samostalno...

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, K.Dot said:

72331644caa8c74654c2fa067a8fdcfb.jpg

Naleteo sam na nekom od onih devilovih Twitter profila na ovu mapu, pitanje za upućenije(ne ti Devile), koliko je ovo realno na kraju rata?

 

Ja se iskreno nadam da nije moguce. Da bi se doslo do ovoga Rusi bi morali da budu u stanju da vode operacije na frontu dugackom par hiljada km... Imas tu i forsiranje Dnjepra, bok koji bi bio izlozen kada bi krenuli ka Odesi a pritom ne kontrolisu ni vazduh ni Crno more. Ovakva mapa bi zahtevala ili par godina rata ili nuklearni napad da se Ukrajinci "urazume". Dakle ovo je wet dream nekog novinara ili generala iz Moskve, realnost tzv best case scenario za njih je dosta drugaciji:

- Lugansk i Donjeck;

- Herson zbog veze sa Krimom

- Ako uspeju da izadju na Dnjepr

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poljski premijer Mateuš Moravjecki je danas oštro reagovao na iznenadni prekid isporuke gasa njegovoj zemlji i taj postupak ruskih vlasti okarakterisao kao osvetu zbog novih sankcija koje je Poljska uvela Rusiji.

 

Interesantno.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, sreta-steta said:

 

Ja se iskreno nadam da nije moguce. Da bi se doslo do ovoga Rusi bi morali da budu u stanju da vode operacije na frontu dugackom par hiljada km... Imas tu i forsiranje Dnjepra, bok koji bi bio izlozen kada bi krenuli ka Odesi a pritom ne kontrolisu ni vazduh ni Crno more. Ovakva mapa bi zahtevala ili par godina rata ili nuklearni napad da se Ukrajinci "urazume". Dakle ovo je wet dream nekog novinara ili generala iz Moskve, realnost tzv best case scenario za njih je dosta drugaciji:

- Lugansk i Donjeck;

- Herson zbog veze sa Krimom

- Ako uspeju da izadju na Dnjepr

 vlazan san srBskih rusofila:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, ciao said:

podsecate me na muskarce koji u preduzecu onako na usput sa potuljenim osmehom ustinu za dupe zensko koje prolazi –  pravi ste balkanci, daleko od zapadne civilizacije million godina i kilometara.

 

 

Morala sam ovo da izdvojim i pitam koje je to preduzece gde stipaju zene za guze?

 

Cak i na bliskom istoku to ne rade po preduzecima :lol_2: vec na ulici, ali ako te ustinu to tamo dodje kao neki kompliment, iritantno ali da, kompliment. Orijentalistika.

Bila neka dentistikinja tek stigla na BI i ja je malo setala bazarima i to...ona se sve okrece i gleda ljude upitno, posle me pita zasto je jos niko nije stipnuo, navodno rekli joj kad je dolazila da arapi to rade

- dobro sad ovo je totalna digresija koju sam morala bar ovako ukratko da zvrljnem. Znaci Off.

 

22 hours ago, Милица said:

Znam... I jutros je obrisan post jednog vrlog clana ovog foruma.. 

 

Bas cudno... Mozda zato sto pisu ono stovam je po volji 🤔

Meni je obrisan otprilike da se secam, jedan post

Jednog lika koji je konstatovao da je pdf Politika nalik kanalizaciji ili slicno, sam pitala dje se kupa pa da dodjemo mi iz kanalizacije da se plaknemo...

Usput da kazem, da nije lepo nagadjati kako neke ovde pisu ono sto je nekome po volji. To je nisko. I netacno. Prosetaj, procitaj pa ces videti.

 

 

7 hours ago, Pletilja said:

i ti Evropo, i ti Ameriko i ti Kino i ti Rusijo, pokoljite se sto pre, razvalite se od ubijanja i unistavanja pa da ostatak sveta nastavi da zivi mirno bez vas, alavih podguznih muva!

I jos nesto: sva ta trabunjanja o tehnoloskoj superiornosti naseg doba, sve to pada kao kula od karata pred cinjenicom da je jedan vremesni KGB ovac resio da ne ode sam sa ovog sveta, JEDAN covek, jedan, po svoj prilici - poremeceni um dovodi ceo svet na ivicu opstanka

 

 

Zasto bi svi drugi bili krivi zbog rusije...Razumela bih ovaj vapaj da na svetu ne zive ziva bica, ali zive

i njihova razna stanja u koja upadaju moraju da se resavaju na najpametniji moguci nacin ...sluzbenik kgb je upao sada, sledeci put to moze da bude neko drugi, svet i zivot su nepredvidivi, pa znas i sama uvek verujes da nesto nenormalno nece da se desi...i posle se desi

 

ako sam uspela da na indirektan nacin kazem ono sto mislim o predvidjanju da ce putin uleteti u `specijalnu operaciju` koju on

sada naziva borbom sa natoom

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, attolini said:

 

.

 

Od tvitera do wiki i Forbsa..

 

Ti naravno razumes da je SSSR pokusao da potpuno eliminise hriscanstvo...da je na mestu Hrama Hrista spasitelja izgradjen bazen, da su legenderna zvona iz najstarijeg moskovskog manastira kneza Danila iz trinestog veka, cudom spasena i prenesena u Harvard do njihovog vracanja nazad, jer su ih komunisti svuda topili u celik za druge potrebe...Staljin je popis stanovnistva ponovio jer mu se nije svideo broj vernika...

 

.


Pokvareni zapadnjaci spasavaju rusku bastinu od sovjetsko-ruskog rezima….

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ters said:


Pokvareni zapadnjaci spasavaju rusku bastinu od sovjetsko-ruskog rezima….

 

.

 

I sta sad da ti covek odgovori...ako je tebi dobro u tom svetu crnog i belog,manihejskog dobra i zla, onda ok..za mene je on malo slozniji...

 

Nije samo diplomata spasio zvona starija od njegove drzave, amerikanci su u dobroj meri zasluzni za sovjetsko ekonomsko cudo tridesetih, kad je Stalin doveo dvadesetak hiljada ekspereta, inzenjera, arhitekata, veoma poznatih imena, koji su pomogli da se industrijalizuje SSSR...

 

 

.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ters said:


Pokvareni zapadnjaci spasavaju rusku bastinu od sovjetsko-ruskog rezima….

Khm!

andrey_zeest_-_amber_room_2_autochrome.j

https://www.smithsonianmag.com/history/a-brief-history-of-the-amber-room-160940121/

 

Bastinici Hegela, Kanta, Martina Lutera, Nicea i gomile drugih filozofa, umetnika, naucnika... zaboravise u jednom trenutku na bastinu i opljackase.

 

:default_coffee:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kronostime said:

Khm!

andrey_zeest_-_amber_room_2_autochrome.j

https://www.smithsonianmag.com/history/a-brief-history-of-the-amber-room-160940121/

 

Bastinici Hegela, Kanta, Martina Lutera, Nicea i gomile drugih filozofa, umetnika, naucnika... zaboravise u jednom trenutku na bastinu i opljackase.

 

:default_coffee:

 

 

Bio sam tu, jery si i ti?

 

24 minutes ago, vekibeki said:

Pozdrav, čitam vas odavno pa reko da se javim 😀

Šta se dešava na frontu? Nema nešto novih snimaka uništavanja Ruske tehnike, a i ono što se pojavi je uglavnom fake ili staro.

Na live UA sve se crveni u Donbasu, a komentari kažu i da se kasni sa crvenom bojom...

Kijevski kepec se smirio, ne kritikuje više toliko savezničke državnike, šta je u pitanju?

Hoće li Azovstaški heroji da puste tu decu da napokon izadju iz čeličane ili se i dalje boje da Rusi decu ne pojedu jer su gladni zbog loše logistike?

Lep prvi upis. Gotovo je, Rusi su pokorili 10 sela sirom Ukrajine..kijevski ''kepec'' samo sto se nije predao 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Bio sam tu, jery si i ti?

 

Lep prvi upis. Gotovo je, Rusi su pokorili 10 sela sirom Ukrajine..kijevski ''kepec'' samo sto se nije predao 

Jos dok se grad zvao Lenjingrad - pre tvog rodjenja tamo negde sredinom `80ih.

 

Fantastican grad i istorija istog.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Jos dok se grad zvao Lenjingrad - pre tvog rodjenja tamo negde sredinom `80ih.

 

Fantastican grad i istorija istog.

:default_coffee:

Ako se zezneš i zabodeš Lenjingrad zimi, brate...
Mislim da se još nisam oporavio 😞

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, ters said:


Pokvareni zapadnjaci spasavaju rusku bastinu od sovjetsko-ruskog rezima….

Ne samo rusku nego i egipatsku, posle muzeja u Kairu, sledeca najveca zbirka eksponata na svetu nalazi se u Museo Egizio u Torinu, a ni ona u Vatikanskom muzeju nije za zanemariti. 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Kronostime said:

Khm!

andrey_zeest_-_amber_room_2_autochrome.j

https://www.smithsonianmag.com/history/a-brief-history-of-the-amber-room-160940121/

 

Bastinici Hegela, Kanta, Martina Lutera, Nicea i gomile drugih filozofa, umetnika, naucnika... zaboravise u jednom trenutku na bastinu i opljackase.

 

:default_coffee:

 

 

 

Ali i finansirase rekonstrukciju radi grijeha svojih predaka... Dakle opet pomagahu u zastiti bastine (istina Pruske)...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...