Jump to content

Miami 2021.


Boxy

Recommended Posts

12 hours ago, alcesta said:

Sad vidim da je i Dimitrov ispao.

 

I to kako. Servirao za prvi set i napravio dvije duple u tom gemu da bi ga izgubio kao i iduća 3 gema - od 5-3 do 5-7. U drugom setu izgubio servis u gemu gdje je imao 40-0, kasnije vratio break ali opet na kraju 7-5 za Norrieja.

 

1 hour ago, Cojep said:

teski uslovi za igru u Majamiju.

iako se u prvi mah nije tako cinilo, odluka da se preskoci "peti GS" ispade sasvim ok

 

Peti GS je IW ako se ne varam.

 

Nisam ništa gledao do sada, kakva je podloga u Miamiju, jel brža/sporija?

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, bistru vodu mutim said:

 

I to kako. Servirao za prvi set i napravio dvije duple u tom gemu da bi ga izgubio kao i iduća 3 gema - od 5-3 do 5-7. U drugom setu izgubio servis u gemu gdje je imao 40-0, kasnije vratio break ali opet na kraju 7-5 za Norrieja.

 

 

Peti GS je IW ako se ne varam.

 

Nisam ništa gledao do sada, kakva je podloga u Miamiju, jel brža/sporija?

Dimitrov je takodje bio bez energije. Da li je to zbog vremenskih uslova, "ostataka" povrede s AO ili posledica corone - ko zna.

 

Majami je dugo vazio za pretendenta na titulu 5. GS, ali je poslednjih godina to postao IW (tako da ste obojica u pravu :classic_biggrin:  )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drakaris said:

Nije fer da se Indijen Vels i Majami racunaju kao ostali mastersi. Ti turniri trose dosta duze traju i imaju vise meceva...

mislim da su i trazili da dobiji nesto visi status, neki "1500" ili ono sto je u WTA bilo Premier mandatory.

Valjda su od naredne godine i dobili za Madrid da mogu da produze na sedmicu i po (mozda i Shangai).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Boxy said:

Ne znam sto je uopste igrao, a i zasto ga ATP ne kazni i ne suspenduje, jer je ocigledno da se uopste ne trudi.

njegovo je pravo da igra turnir ako moze da udje u zreb.

naravno, ATP moze da presudjuje kako im volja (kao sto su onomad i Tomicu uzeli pare jer se kao nije dovoljno trudio, i kao sto su ranije pokusali da Davidenku presude za nedostatak truda). A bas bi bilo zanimljivo da sad pokusaju to da urade, u ovoj atmosferi, pa da ih Per tuzi (a imao bi osnova da ih u tom slucaju odere uz neku strucnu ekspertizu o uticaju mera koje je ATP uveo u mehurima na psihu igraca itd.). Pa jos kad im navede primer Kiriosa koga za gore stvari nisu uopste kaznili - izgeldi su mu lepi da zaradi parice kao Dzini.

 

Link to comment
Share on other sites

Odvratno mu je ponasanje, iz turnira u turnir, javno je rekao da ce da igra samo da bi uzeo cek za 1.kolo, a da ne pricam da zauzima mesto nekom ko bi zaista trcao i kome bi tih par hiljada bas znacilo.

I ne moraju da ga suspenduju, ali uvek mogu da ga kazne za to da se nije dovoljno trudio i tu ne moze da ih tuzi...

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Boxy said:

Odvratno mu je ponasanje, iz turnira u turnir, javno je rekao da ce da igra samo da bi uzeo cek za 1.kolo, a da ne pricam da zauzima mesto nekom ko bi zaista trcao i kome bi tih par hiljada bas znacilo.

I ne moraju da ga suspenduju, ali uvek mogu da ga kazne za to da se nije dovoljno trudio i tu ne moze da ih tuzi...

 

 

pa ATP moze da radi sta hoce, ne postoji nikakvo telo koje ih kontrolise.

a ipak verujem da bi mogao da ih dobije na sudu ako bi ga kaznili zbog nedovoljno truda. tu tvrdnju bi ipak ATP morao na sudu da dokaze, a u doba pandemije, uz dobrog strucnog vestaka, sigurno bi mogao da im ospori doticnu tvrdnju. pravnici, strucni za tu oblast, bi sigurno nasli jos neke stvarcice koje bi isle Peru u prilog. Plus sto on nije iz neke banana drzave (kao Viktor iz Srbije), pa bi tu malo teze islo s kvalifikacijama koje su pisali o Viktoru u njegovoj internoj presudi po pitanju krsenja antidoping pravila.

Link to comment
Share on other sites

Dovoljno je baciti pogled na mec i jasno je da li se trudi ili se ne trudi.

Jasno je meni da si ti sad 100% protiv ATPa, ali pogledaj malo objektivno, Per zauzima mesto nekom igracu koji bi igrao tenis.

Link to comment
Share on other sites

Ne mozes tek tako da das pravo nekom iz ATP da nekom oduzme pravo da igra, koliko sutra znaci Gaudienzi ili neko zakljuci da se Vaseku ne igra, Novak se nije lepo nasmesio znaci sigurno bi ponovo nekog udario lopticu pa ga treba odstraniti itd

Jasno je da si ti skroz naskroz protiv PTPA , jedino bi ti se jako svidjalo da oni krenu da strajkuju i odluce da ne igraju godinu dve - i ti to ozbiljno navijas? jel ti jasno koliko je to glupo ma koliko fedfanovima odgovarajuce ?

Pomesane teme ali spada i u prava igraca i u turnir

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A ne moramo baš na svim temama o PTPA i Fedalu.

Stvarno je sramota kako Per izgleda na terenu. ATP ima osnova da ga kazni jer je sam priložio dokaze u obliku idiotskih izjava na društvenim mrežama.

Šteta za Simonu, valjda će bar Vika izvući ovo.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Boxy said:

Dovoljno je baciti pogled na mec i jasno je da li se trudi ili se ne trudi.

Jasno je meni da si ti sad 100% protiv ATPa, ali pogledaj malo objektivno, Per zauzima mesto nekom igracu koji bi igrao tenis.

to sto se tebi ili meni ne svidja njegovo ponasanje na terenu nema veze s tim sta se moze, a sta ne moze da uradi (pravno). A mogao bi da ih olesi ako bi ga po tom osnovu kaznili. Jer ne bi mogli da dokazu da se on u tom trenutku nije osecao dobro (iz raznoraznih razloga, sto izazvanih mentalnim problemima zbog mehura i pandemije, sto zbog vremenskih uslova, sto zato sto je ustao na levu nogu taj dan pa mu jednostavno nije dan). Sta on pise na SM je totalno irelevantno (moze da se vadi na frustraciju pandemijom, mehurom, uslovima ovim ili onim, bolovima u kom god oce delu tela).

 

A to sto zauzima mesto nekom drugom teniseru - pa oni su profesionalni sportisti u individualnom sportu, ne socijalna sluzba, sto bi njega interesaovao i jedan drugi teniser i njegovi interesi? Cakk bi za njega bilo i bolje da spreci tog drugog tenisera da dodje do zreba  i dobije bodove, pa ga prestigne na rang listi i recimo spreci da udje u neki buduci zreb. Ni ATP ne moze zbog toga da ga izbaci, tuzio bi ih i olesio zbog "protivpravnog" (ili kako se vec kaze) sprecavanja u vrsenju posla kojim se bavi i diskriminacije.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Kako ne mogu, ima pravilo gde mogu da ga kazne zato sto se nije dovoljno trudio i oni imaju diskreciono pravo da sami odluce.

 

Branis Pera, prosto ne mogu da verujem sta citam :ajme:

 

A cudan je ovaj edit: 

sto bi njega interesaovao i jedan drugi teniser i njegovi interesi

 

na jednoj temi se to zamera, na drugoj je to argument 

Edited by Boxy
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, wwww said:

pa oni su profesionalni sportisti u individualnom sportu, ne socijalna sluzba, sto bi njega interesaovao i jedan drugi teniser i njegovi interesi?

I onda se pitamo zašto nema dovoljno solidarnosti da se poboljša položaj nižerangiranih igrača.

 

Ja u svakom kolu čekam da Čilić ispadne, da li će to biti danas ili u narednom meču? :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Kerber je i pominjala penziju čini mi se, da će odlučiti na kraju godine ili tako nešto.

U dublu Ćaćić i Lajović izgubili, Stojanović i Jurak prošle dalje.

 

A ja sam izgleda ukopala Garina definitivno, dosta od mene za danas :classic_biggrin: samo mi je žao što ne čuh nijedno Care, a pojačala sam namerno :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...