Jump to content

NFL - Season 2021


Xpert

Recommended Posts

Gledam nešto i ne mogu da skontam, kako je moguća da je Matthew Stafford izabran samo jednom na Pro Bowl u svojoj karijeri?  Evo gledam njegove statse tokom sezona i bez problema je mogao da bude izabran 7-8 puta. Čak ni ove sezone nije izabran iako je bacio 41 TD

 

Pa jebeni Alex Smith je 3 puta biran na Pro Bowl.

Link to comment
Share on other sites

Paralelno uz gledanje utakmica (sve jedna bolja od druge, Bills@KC za sada ipak najbolja) guglam i najbolje igrače (QB-ove uglavnom) i njihove statse. Brady je koliko vidim na vrhu u apsolutnim brojkama, tu nema spora, ali vidim da je u većini onih ostalih npr. Rodgers bolji, pa i Brees i Wilson. Znači li to da su oni (Rodgers prije svega) igrači za "male" utakmice ili "nabijači statistike" (ako se to za QB-a uopće može reći)? Nisam još gledao playoff statse doduše ali jesam neke podatke vezane uz playoff koji su me zabezeknuli. Brady ima više Super Bowlova nego ijedna NFL franšiza, ok, to ste znali. Međutim više playoff pobjeda od njega samog imaju samo 3 franšize?!!!!!!!!!! Isti broj pobjeda kao Cowboysi a dvije više od Ninersa, dvije ekipe koje su simbol ovog sporta :classic_ohmy: Mislim, sad mi je jasan što je toliko voljen i omražen, zavisi kako kod koga. Je li pretjerano toliko stavljati u prvi plan QB-a (kao što se općenito stavlja u NFL-u), MVP nagrade mahom idu njima i je li Brady zaista toliko dobar (da ne kažem veći od sporta) ili ima tu dosta i do toga kakve je suigrače imao? Mada ću si dozvoliti da donekle sam odgovorim na ovo pitanje, čim je prešao u Tampu sa 40 i kusur osvojili su Super Bowl a ta više-manje ista (?) ekipa do tada nije bila tome ni blizu.

Link to comment
Share on other sites

Moram ovo prokomentirati sam sa sobom. Upravo sam odgledao Patse i Seattle (extra gotivna ekipa) i ne mogu vjerovati kakva odluka Seahawksa na kraju!!! Jedan jard ti treba, imaš luđaka koji terorizira sve odreda i ti ideš na dodavanje...nemam riječi. To je valjda bila trenerova zamisao (btw Carroll mi je do te zadnje akcije izgledao da itekako zna šta radi)? Da sam fan Seahawksa ne bih se oporavio od ovoga dok sam živ. Mislim da nije pretjerano reći da bi, da su osvojili taj SB, možda i oni postali "dinastija". Ali to je ŠBBKBB.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, der Gabelschwanz Teufel said:

Zanimljivo mi kako ti proživljavaš u kratkom vremenskom roku poslednjih 10-15 godina NFL-a.  :classic_biggrin:

 

Sve pet, sve super, ali Sijetl je jedna od generalno omraženijih ekipa van svog fandoma. Vrlo moguće i najomraženija posle Patsa. 

 

Ma lud sam skroz, stavio football i na Whatsapp profil, jedno 50 NFL-related bookmarkova u ovih par dana, mislim da ću svakome koga iole bolje poznajem dati do znanja šta je propuštao (kako li samo vi dragi kolege niste više brujali o ovom sportu na drugim PDF-ovima, ali dobro, bolje da sam sad otkrio ovo nego za 10 godina :classic_biggrin:). Prije svih me kupio Lynch, znači lik nije normalan a i generalno sam "navijao" za njih u ovom SB i zbog ozljede Lanea na početku, tu je očito bio (pre)veliki hendikep jer su Patsi stalno išli na njegovu zamjenu Simona i to im se skoro svaki put isplatilo. A i Wilson je zvijer mada je jako loše ušao u tekmu ali mi se sviđa što često sam ide trčati i što je tako okretan i brz. NE je kad se sve zbroji više pokazao u toj tekmi, Brady zaista nevjerojatna brzina reakcije protiv najbolje obrane u 37. godini života. Ali, kad im se već onako sretno odbila lopta pred kraj, Seattle je zaista napravio neviđenu glupost po meni i na kraju zasluženo kažnjen zbog toga. Maloprije sam odgledao zadnjih 20 sek meča (nisam sinoć) i vidim tuča bila, to mi se ne sviđa, treba biti dostojanstven i u porazu, koliko god on bolan bio.

Da dodam, još jedan razlog što sam bio za Seahawkse je i Matthews koji je uoči te sezone čini mi se radio u Foot Lockeru :lol_2: a na kraju skoro bio junak.

Link to comment
Share on other sites

On 2/19/2022 at 11:16 AM, kriv i dužan said:

Paralelno uz gledanje utakmica (sve jedna bolja od druge, Bills@KC za sada ipak najbolja) guglam i najbolje igrače (QB-ove uglavnom) i njihove statse. Brady je koliko vidim na vrhu u apsolutnim brojkama, tu nema spora, ali vidim da je u većini onih ostalih npr. Rodgers bolji, pa i Brees i Wilson. Znači li to da su oni (Rodgers prije svega) igrači za "male" utakmice ili "nabijači statistike" (ako se to za QB-a uopće može reći)? Nisam još gledao playoff statse doduše ali jesam neke podatke vezane uz playoff koji su me zabezeknuli. Brady ima više Super Bowlova nego ijedna NFL franšiza, ok, to ste znali. Međutim više playoff pobjeda od njega samog imaju samo 3 franšize?!!!!!!!!!! Isti broj pobjeda kao Cowboysi a dvije više od Ninersa, dvije ekipe koje su simbol ovog sporta :classic_ohmy: Mislim, sad mi je jasan što je toliko voljen i omražen, zavisi kako kod koga. Je li pretjerano toliko stavljati u prvi plan QB-a (kao što se općenito stavlja u NFL-u), MVP nagrade mahom idu njima i je li Brady zaista toliko dobar (da ne kažem veći od sporta) ili ima tu dosta i do toga kakve je suigrače imao? Mada ću si dozvoliti da donekle sam odgovorim na ovo pitanje, čim je prešao u Tampu sa 40 i kusur osvojili su Super Bowl a ta više-manje ista (?) ekipa do tada nije bila tome ni blizu.

 

U prvih 15 godina, za Toma nije bilo kljucno da ima vrhunske risivere, on je pravio to od njih, ali kada je godina proizvodnje pocela da igra ulogu bilo je pozeljno imati 1-2 vrhunskog risivera pa odatle i jedan od razloga za prelazak u Tampu.

 

Mnogo je tu faktora koji su uticali na uspeh Tomice i Patsa a svakako su prevare jedan od bitnijih. :classic_sleep:
NFL je jedini pravi timski sport tako da, dobar tim bez kvalitetnog QB-a tesko da ce do titule ali isto tako i HoF QB bez pristojnog tima u sve 3 faze tesko da ce imati mnogo uspeha u playoff-u, mozda koja titula u 10+ godina ali bez ikakve sanse za nekom dinastijom. GB ti je idealan primer za to i njihovih 30+ godina sa HoF QB-om uz samo 3 ucesca u SB (2 titule).
Sto se konkretno dinastije Patsa tice, to je nesto nevidjeno i to se verovatno nikada nece ponoviti jer je setup NFL-a takav da se tako nesto ne desava i da je gotovo pravilo da u 10 godina imas bar 7-8 razlicitih sampiona. Stranice se mogu ispisati kako su Patsi to uspeli ali, po meni, glavni razlog pored raspad divizije tokom 20 godina je  Bil/GM koji je omogucio Tomu da sigurno 15+ godina ima top10 DEF (naravno tu i Tom ima veliku ulogu jer je 20 godina davao timu discount i igrao za dosta manje para ne bi li tim bio bolji). Tako da, jednostavno se dosta toga poklopilo i bilo sta od toga da promenis, ne bi imao ovo sto smo imali u prethodnih 20 godina.

 

Sto se tice broja pobeda u playoffu, tu je raspad divizije igrao mozda i kljucnu ulogu jer samim tim sto osvajas diviziju imas 1 playoff mec kuci a kao dodatan benefit si imao i to da su Patsi skoro svake godine bili u top2 nosioca i imali 1st round bye i nedelju dana odmora u playoffu tako da je u vecini slucajeva put do SBa isao kroz Boston. Tako da, kad se sve sabere Tom je gotovo 20 godina imao jednu sigurnu pobedu u playoffu jer je taj home playoff mec protiv tima koji dolazi iz wild card vikenda bio zicer.

 

 

Edited by Darth Steva
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Darth Steva said:

Stranice se mogu ispisati kako su Patsi to uspeli ali, po meni, glavni razlog pored raspad divizije tokom 20 godina je

 

Očekivao sam da napišeš deflated footballs :classic_biggrin:

 

24 minutes ago, Darth Steva said:

naravno tu i Tom ima veliku ulogu jer je 20 godina davao timu discount i igrao za dosta manje para ne bi li tim bio bolji).

 

Respect za ovo, pametan čovjek.

 

Da dodam da u prilog tome da je dominacija Patsa nešto teško ponovljivo ide i činjenica da se igra jedna playoff utakmica na ispadanje a ne best of 5/7 (to si ustvari i sam rekao :classic_biggrin:). Što se GB-a tiče, nekako sam najbliže da postanem njihov fan, ali neću još trčati pred rudo (dat ću i Saintsima šansu kad pogledam neku njihovu tekmu) :classic_biggrin:

 

Hvala ti Stevo za komentar, vjerujem tvojoj procjeni, dokazao si se već mnogo puta drugdje kao objektivan i neostrašćen u (pr)ocjenama. 

Edited by kriv i dužan
Link to comment
Share on other sites

Pored ovoga sto Steva "nepristrasno" 😁 navodi, ima jos par cinjenica koje je preskocio ili zaboravio da navede.

1. TB je vecim delom karijere bio timski orijentisan, gotovo potpuno u sluzbi tima, zanemarujuci svoju licnu statistiku. Kada god je to bio skucaj patriote su generalno igrale sb. Za razliku od vecine qb, TB ce radije baciti pas u aut nego neki nesiguran pas, niti ce se truditi da po svaku cenu ima td dodavanje ako ce vec rb odraditi posao. Uostalom u one 4 legendarne godine sa 3 osvojena sb napad patriota je licio na davljenje zmije, polako i smrtonosno, 3-5 jardi pasom, 2-4 jarde trcanjem.

2. Nivelisane linije time. Retko kad su imali bilo koju liniju tima da su u apsolutnom vrhu lige, ali su vecinom imali konstatno dovoljno dobre da ce konacan rezultat prevagnuti na njihovu stranu. Specijalci nece doneti brdo poena, ali ih nece ni gubiti, odbrana nece zaustaviti svaki napad, ali ce ih zaustaviti dovoljno, a Brejdija si mogao da zaustavis 1, 2 pa i 3 cetvrtine, ali ce u vecini slucajeva na kraju isporuciti svoje. Obzirom da su sve 3 linije tima uspevale da vecinu vremena usaglase svoje dobre igre, dobili smo dominaciju koju ce tesko ko ponoviti.

3. TB nikad ne odustaje (dobro, skoro nikada, onu blamazu protiv Jetsa nikada necu zaboraviti). Sa kim god igrao i protiv koga igrao on pokusava na sve nacine (neki bi rekli cak i nedozvoljene :)) da pobedi, i ne odustaje. Pored vec svima znanog najveceg comebacka u istoriji SB, za taj duh koji odbija da izgubi vredi pogledati dva meca u kojima je TB, paradoksalno, izgubio. Prvi je u, cini mi se, polufinalu protiv Coltsa 2006, kada su mu hvataci bili Pera lozac i  Mika traktorista (jbg, cak ni TB ne moze bas od svakog balvana da napravi biser). Dok su koliko toliko uspevali da hvataju perfektne pasove, patriote su gazile coltse. U drugom poluvremenu su ovi anonimusi ispustali i najlakse pasove, a mening je mening, i na kraju su coltsi nadoknadili 25 poena razlike iz prvog poluvremena. TB je u drugom poluvremenu slao savrsene pasove, nervirao se, pokusava sve sto moze, ali Pera i Mika tog dana, u drugom poluvremenu nisu mogli da uhvate ni balu sena bacenu sa pola metra. Druga utakmica koja verno odslikava Brejdijevu zelju za pobedom je u cini mi sr, finalu konferencije u Denveru, sa kilavim Meningom kao qb  Denvera, i zverskom odbranom iza sebe. Ta odbrana, na onom razredjenom vazduhu, je ubila od batina TB-a, omogucivsi na ulasku u zadnju cetvrtinu sasvim solidnu zalihu Denveru. Ali, TB je TB, i bez obzira na batine koje je dobio, u zadnjoj cetvrtini je uspeo da poveze redove napada i na kraju su izgubili mec tako sto u zadnjem napadu nisu uspeli da konvertuju 2 poena. 

Naravno, takvom borcu sudbina ne zaboravlja, te mu je tu konverziju dvostruko vratila u legendarnom SB.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Evo ovdje emisija koja ide svaki tjedan u sezoni na HR Sportklubu, ovo je zadnja ovosezonska emitirana sinoć s posebnim osvrtom na Super Bowl ali ima i drugih zanimljivih stvari, momci su odlični, tu je i Ivan Ivković pa ću tagirati @der Gabelschwanz Teufel (pričali su i o novim glavnim trenerima za ovu sezonu, samo jednome od njih su sva trojica u studiju dala ocjenu 5) :whistling:. Jedino vidim da nema snimki iz tekmi koje su bile u emisiji (iz razumljivih razloga).

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, der Gabelschwanz Teufel said:

Voleo bih gledati neku tekmu sa njihovim komentarima. Siguran sam da su klasa iznad komantatora na našem SK. 

 

Ne znam kakvi su vaši ali oni su stvarno odlični, pogotovo kad prenosi tandem Bulić-Ivković, kao što je bio slučaj sa SB. To je i meni kao laiku jasno, moram reći da me njihova "zapaljenost" u prijenosima kad bih naletio na njih a i ova emisija (plus neizvjesnost ovogodišnjeg playoffa) ustvari natjerala da malo pohvatam stvari oko NFL-a. Tako da momci ako kojim slučajem ovo čitate, neizmjerno sam vam zahvalan :classic_biggrin::classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...