Jump to content

NFL - Season 2021


Xpert

Recommended Posts

Sami pali, sami se ubili. Onaj drop Tartta je bio nerealan i verovatno i ključni momenat utakmice.

 

Bila je jedna sekvenca, negde 5 minuta do kraja, gde mislim da su sudije u 3 pleja zaredom pokrali Ninerse. Prvo tamo na 3&15 Garoppolo traži tajmoutu, ne daju mu. Onda posle toga na puntu, helmet to helmet hit i to blindside varianta. Ništa. I play iza toga, čisti delay of game stafforda, opet ništa.

Link to comment
Share on other sites

Za razliku od većine ovde za mene dva užasna meča ponovo, s tim da je ovo bilo gore nego prošlog vikenda jer su sad u obe utakmice "moji" imali dobijen meč i onda napravili epske gluposti daleko pre kraja s koje su već u tom momentu govorile da će to biti prekretnica (onaj poslednji napad KC i neshvatljivo ispuštanje lopte defanzivca SF-a).

 

Sad mi ostaje samo nada da će Tigrovi spasiti sezonu za dve nedelje.

Link to comment
Share on other sites

McDaniels ipak. Nisam baš oduševljen, jer sam mišljenja da Rich zaslužio šansu. A po navodima nekih insajdera, večina ključnih igrača se slaže.

 

Što se tiče Zieglera na mestu GM-a sam skeptičan. Patsi po mom mišljenju nisu postizali rezultate zbog svog draftovanja, nego uprkos istom. Tako da mi ta pomama za njihovim front office staffom nije baš najjasnija.

Link to comment
Share on other sites

Napisah nakon proslog vikenda da su Bengalsi ozbiljno zajeban tim, mnogo mnogo bolji nego sto vecina prosecnih ljubitelja NFLa misli. Njihova pobeda nije iznenadjenje niti senzacija, ali jeste veliki podvig nakon 21 3 i ocajnog 1/2. Na ovom nivou nema zalutalih timova, tako da kad je NFL u pitanju, sve opcije su moguce kad se dodje do play offa. 

Zato je NFL i poseban, jer samo u NFLu moze tim koji je pre dve sezone bio podrum lige, sa dve pobede ( lani su imali 4 ), da dodje do SuperBowla ove sezone. Naravno, draft, free agenti i slicno, u odlucujucoj meri uticu na sve ovo , jer se najgori timovi nagradjaju sa visokim pikovima, ali i to nije dovoljno. Mora da se poseduje strucni stab, silni koordinatori , analitika, itd itd. Uspeli su sa QB da ubodu dzek pot, a uzeli su ove sezone kao pika 5.runde drafta kickera, a on im je vec doneo silne pobede i field golove. 

Ono sto je najimpresivnije kod Barowa je njegova preciznost, covek bukvalno gadja u trepavicu, niti iza, niti iznad niti ispred resivera, tacno u ruke i to u trku, perfektna preciznost.

 

Bilo bi dobro da Brejdi predje u SF, da odigra bar sezonu ili dve, SF trenutno imam samo onog mladog QB, a imaju sve sto treba za SuperBowl, isto kao Bucsi pre dve sezone , jer koliko vidim Jimmy J ide iz SF i mozda cak i predje u Bucse, negde sam procitao kao jednu od opcija. 

 

Ramsi su sa taktikom All In dosli do novog SuperBowl pojaviljvanja, drugi put u prethodne 4 sezone. Na papiru su blagi favoriti Ramsi, imaju najbolji pass rush u ligi, dve vanserijska hvataca i QB koji zna i moze. U svim delovima tima imaju difference mejkere. Kad se podvuce crta, dve najbolje ekipe igraju u finalu, iz NFCa i Packersi i Bucsi su pokazali mane u kljucnim trenucima, a u AFCu, verovatno su Billsi ipak najjaci, ali eto, nedostatak srece protiv Chiefsa u datom trenutku ih je mozda i izbacio iz trke za naslov. 

 

Ali sve skupa, novi sheriffi su u gradu, sklanjajte se. Ben otisao u penziju, Brejdi vrlo verovatno i on, ostaju Mahomes, Alan, Barow , Herbert, Lamar iz AFCa plus mozda Rodgers ako predje u Denver. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam obje utakmice u snimci otkad se krenuo okretati rezultat i mada mnogo stvari oko NFL-a ne razumijem bilo mi je dosta zanimljivo pratiti uz HR komentatore koji su baš dobri. Znam da su Bengalsi luzerska franšiza ali su na terenu izgledali skroz suprotno od toga i imaju moje simpatije u finalu koje ću nadam se pratiti uživo. 
 

Može li mi netko reći jel oduvijek slučaj da coin toss odlučuje o tome tko ima prvi (i možebitno jedini) posjed u produžetku? Postoji li neki pravedniji/bolji način za donošenje te dosta bitne odluke?

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, kriv i dužan said:

Odgledao sam obje utakmice u snimci otkad se krenuo okretati rezultat i mada mnogo stvari oko NFL-a ne razumijem bilo mi je dosta zanimljivo pratiti uz HR komentatore koji su baš dobri. Znam da su Bengalsi luzerska franšiza ali su na terenu izgledali skroz suprotno od toga i imaju moje simpatije u finalu koje ću nadam se pratiti uživo. 
 

Može li mi netko reći jel oduvijek slučaj da coin toss odlučuje o tome tko ima prvi (i možebitno jedini) posjed u produžetku? Postoji li neki pravedniji/bolji način za donošenje te dosta bitne odluke?

 

Pa gde ćeš pravednije od toga? 50% šansa. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

gluposti...Rooney rule je tehnički ispoštovan jer je Lesli Frejzer dobio dva intervjua, paralelno sa Dabolom, obaška što je i Patrik Graham u međuvremenu intervjuisan, To što novi GM preferira da radi sa ljudima sa kojima je već sarađivao i što je napad Giantsa taj kome treba potpuni remont, a ne odbrana i što je Džoš Alen QB koji je zapalio ligu a ne Tua teško izgovorljivog prezimena...jebiga, better luck next time...samo što sledećeg puta neće biti, jer ne verujem da će Floresa neko ikada više uzeti u razmatranje nakon što je odlučio da izigrava Kapernika. 

 

Ako može da dokaže ovaj deo za Miami, da mu je nuđen novac da gubi utakmice, to je već ozbiljna stvar. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Xpert said:

Iskreno, izuzetno sam razocaran nespominjanjem Patsa, Belichika i Krafta, ni u jednoj jedinoj recenici. 

 

Uopste mi nije zao sto sam navijao za KC u proslom SB, i to ne toliko protiv Brejdija koliko vise za tim iz unutrasnjosti koji je obelezio prvih par sezona u SB eri.

 

Ne vidim koji je to jak razlog zasto sam trebao da se i ja preselim u Floridu. Kako tretira fransizu, ne vidim da sam uopste pogresio u izboru iako je kratkorocno los ishod. Dugorocno ne gresim.

 

Mnogo vise cenim fransize od igraca. U NBA do 2010 navijao protiv Lebronog Klivlenda i simpatisao na Zapadu Karmelov Denver, LeBron ode u Majami i njegove titule mi ne smetaju dok sam Nikse hejtovao jer im nisam oprostio sto su Detroitu uzeli Larija Brauna. 😄 Skinuli Pistonsima ucesce u jos jednom NBA finalu.

 

Ako nista drugo, BB je ponovo popizdeo i nadam se da ce se to dobro preneti na narednu sezonu. Isto kao sto mislim da je bas popizdeo zbog Brejdijevog SB, pa je NE imao sezonu koju je malo ko ocekivao.

 

 

P.S. Dzordan je americki GOAT u kolektivnim sportovima.

 

P.P.S. I povlacenje na dan(i izjava kao takva) kada je proslo sedam godina od SB kada ga je Malkolm Batler spasio jos jednog poraza u SB.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

Ja sad u celoj ovoj gužvi oko optužbi za tankovanje, ne razumem šta hoče Hue Jackson. Znači Flores je optužio Rossa da mu je nudio 100k za svaki poraz. A Hue Jackson između redova priznaje da je ustvari bio plačen za poraze Brownsa u 2016 i 2017? I sad če on kao nekoga da tuži. Pa glupane, ti ideš u zatvor zajedno sa onim ko te platio.

 

Mada Haslema treba strpati u zatvor i po osnovu najslabije investicije u istoriji. Platiti Jacksona da izgubi. Pa jbt, ionako če da izgubi, zašto bi trošio pare...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...