Jump to content

Australian Open 2021.


zoe Bg

Recommended Posts

Jeste zao mi je Janika, a o Denisu sam imala lepo misljenje do danas. 

Onolika drama za WC i na kraju ne ode u njega. Bitno je da je odmah posle toga brejknuo Janika, znaci uspelo je foliranje. 

Rafa je za taj servis iz kurtoazije tako rekao ali ga nikada nije primenio. Jednostavno nije viteski. 

 

Link to comment
Share on other sites

Vidim, ok je zvati igraca magarcem, samo da znam :whistling:

 

Servis ispod ruke je legitiman i legalan potez, a ko je kriv igracu sto stoji 5 metara od osnovne linije. :classic_rolleyes:

Prvo i osnovno, Siner je promenio mesto gde je primao servis, tako je i preokrenuo onaj 4.set, a onda se i Shapo prilagodio tome i poceo da forsira 1-2 i uspeo da uzme 5.set.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim problem u underarm servisu.
Shapovalov je skroz kul lik.
Mislim isto bi bilo kao da kazes da nije fer servirati duboko u polje ako igrac udje 2 metra u teren da ceka servis. Isto kao sto se igrac koji prima servis prilagodjava tome kako mu protivnik servira , to radi i server kada vidi da ovaj stoji u trecem redu tribina

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Petar 91 said:


Shapovalov je skroz kul lik.

I meni je bio do danas. 

Ono sto je uradio kad je izgubio cetvrti set je bas kul. 

Onakvi prostakluci izgovoreni u direktnom prenosu, pa isfolirana povreda i potreba za malom nuzdom koju je posle napravljenog brejka zaboravio.. 

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, stray_cat said:

Samo da pitam, je l' zabranjeno da se loptice natope znojem (da bi bile brže)?

ITF (nadležan za GS tenis)  Rule Book nema takvo pravilo.

Natapanjem  loptice tečnošću  se smanjuje  efekat raščupavanja  pa one brže skliznu na podlozi nakon servisa , teže ih je vratiti u polje 

Milman nije trebao da se presvlači usred drugog seta na USO:classic_biggrin:

Loptice se mogu natopiti dok ih igrači drže u džepu a pojačano se znoje  dok ih  uzimaju u vraćaju 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Trljanjem loptice o majicu ona postaje cupavija, vlaznija, a samim i teza, a to znaci da je brza...bukvalno, fuck logic :classic_ninja:

 

ali nemoj da brines, dobices lajkove od koga vec treba da dobijes :bravo:

Edited by Boxy
Link to comment
Share on other sites

Servis iz ruke takodje nije zabranjen pravilima. Uglavnom je ranijih decenija uspostavljeno kao nepisano pravilo  da nije etički servirati iz ruke pa se velika većina  igrača uzdržava a suština je vrv što je to low % shot.

Vremena se menjaju, igraci su spremniji da rizikuju, neki vole da se zabave (Bublik, NK npr)

Veliku prašinu je podigao čuveni meč polufinala  RG 1989 kada je Chang  koji je imao grčeve i po njemu nije mogao da servira normalno uspešno iskoristio tu taktiku.

 

 

Link to comment
Share on other sites

U ATP rulebooku postoji pravilo vezano za loptice, tako da za razliku od servisa iz ruke, ovo pravilo ipak postoji.

I bas me zanima da li bi rekli bilo sta da sutra dodje igrac i uzme rukom da cupavi loptice, jer on vise voli kad su potrosene pa da ubrza taj proces...e ovo trljanje loptice o stomak je ekvivalent tome i ko to ne vidi, ima problem.

Link to comment
Share on other sites

Ja biH vrlo laički rekao da je trljanje loptice o vlažnu majicu običan placebo i da nema nikakav efekat osim u glavi (njegovoj i onih koji to vide). Ako je sila konstanta kod servisa, onda je manje ubrzanje i loptica jeste sporija: zašto bi server svesno išao na sporiji let loptice, valjda 'oće da loptica ide što brže?

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, alcesta said:

Mešam stalno Medinu Gariges i Martinez Sančezovu, ona je isto izvodila neke kerefeke ali sam zaboravila tačno šta...

bese tu neko nekog gadjao lopticom na mrezi? Verovatno ona Serenu, pa ova pretila da ce joj zapamtiti i oduziti se. (ako me secanje ne vara).

ipak malo drugacije:

https://www.nytimes.com/2009/05/31/sports/tennis/31french.html

 

Quote

Serving at 2-2, 30-40 in the opening set, Williams chased down a drop shot and ripped a backhand in the direction of the onrushing Martínez’s head. Martínez reached up to protect herself with her arms, and the ball glanced off her right arm and landed on the other side of the net. Williams immediately apologized to Martínez, but the chair umpire Emmanuel Joseph did not see the ball hit her. Thinking that Martínez had made the shot with her racket, he awarded the point and the break of serve to the Spanish player.

 

The rules of tennis state that if a ball hits any part of a player’s body or equipment other than the racket, that player lose the point. Although the sport’s etiquette and tradition call for a player to admit touching the ball, nothing in the rules obliges a player to admit it.

Williams later accused Martínez of cheating.

“I looked at her dead in the eye, I said: ‘Why? Just be honest if the ball hit you or not,’ ” Williams said. “I mean, hello, it totally hit her. She was just, like, she wouldn’t even look at me. She looked down, and I just have no respect for anybody who can’t play a professional game and just be really professional out here.”

Martínez said that she believed the ball in question had touched her racket.

“People said it was the body, but if it hit my body, I didn’t feel it,” she said.

 

Williams contended otherwise. “I’m going to get you in the locker room for that; you don’t know me,” she said on court.

After an extended discussion with Joseph, she then said, “She better not come to the net again.”

Williams was apparently unaware that on-court microphones had picked up that comment. “You guys heard that?” she said at a news conference, looking sheepish.

The tournament referee Stefan Fransson said that a chair umpire could ask a player if she touched the ball.

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Keira said:

Mislim da je tenis poseban sport što se detalja tiče, čitav mikrokosmos , a  vidimo da je dosta toga u glavama igrača. 

 

Da, mislim da je posebno kod Monike to bilo izraženo, da je bila u nekom svom svetu, ali nije to za ovu temu.

5 minutes ago, wwww said:

bese tu neko nekog gadjao lopticom na mrezi? Verovatno ona Serenu, pa ova pretila da ce joj zapamtiti i oduziti se. (ako me secanje ne vara).

ipak malo drugacije:

https://www.nytimes.com/2009/05/31/sports/tennis/31french.html

 

Meni se čini da je bio i neki incident kad je igrala protiv Ane ili Jelene, ali se ne sećam tačno...

 

Nisam znala da će Badosa ipak da igra. Pretpostavljam da je bila asimptomatična, ali se nadam ipak da su joj uradili sve moguće preglede i snimanja, ne znam koliko je pametno da tako brzo opet ulazi u pun režim treninga.

 

Svaki put kad je vidim u žrebu pomislim kako je fenomenalno ime Astra Šarma :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...