Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

4 minutes ago, Константин said:


Доста више дискусије, Остоја све објаснио!😂

Ајд што је рекао што сви знају за државу и ККП  него да није навијача не би овакав прелазни рок био ахахахахаха

п.с. комотно књига о демагогији

nepomazebog

Link to comment
Share on other sites

Sta se cudite kad su stedeli poslednjih par godina?

Nije bilo skupih stranaca kao kod nas.

Nije bilo dugih sezona i putovanja po Evropi. 

Nisu namerno osvajali trofeje, da ne bi slucajno morali da se bacaju u trosak sa organizovanjem tamo nekih proslava. 

 

Stedeli paru na paru, jeli koske i kacamak, pusili najgoru krdzu...

 

Eto odakle pare, ustedeli!

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kooineeperk said:

Sta se cudite kad su stedeli poslednjih par godina?

Nije bilo skupih stranaca kao kod nas.

Nije bilo dugih sezona i putovanja po Evropi. 

Nisu namerno osvajali trofeje, da ne bi slucajno morali da se bacaju u trosak sa organizovanjem tamo nekih proslava. 

 

Stedeli paru na paru, jeli koske i kacamak, pusili najgoru krdzu...

 

Eto odakle pare, ustedeli!

oTogmof.gif

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Barkley#34 said:

Vučelu sam naveo kao primer ološa koji se vuče po Partizanu. Mislim da sam dovoljno puta naveo šta mislim o Ostoji i sns upravi, a takođe imaš i moj upis o tome šta mislim o ovom "projektu". A pljuvanja Vučele i uprave su bila i kada smo igrali proleće u Evropi ili bili na korak od istog. Uostalom, Belivukovci su branili ložu od ostalih navijača.

 

Pitao sam već i ostao bez odgovora, kako se u priču o tome da lajemo samo kad nam ne ide uklapa ovo skandiranje protiv Vučića čak i kada očigledno sipa u KK (a znaš da smo vezani za oba kluba pa ne pali priča da je fudbal odvojen od košarke)? Takođe, te priče o Tadiću možeš da okačiš mački o rep, jer je značajan deo organizovanih bio protiv njega, da ne pričam da je u njegovo vreme razjeban njihov vrh a takođe smo kolektivno protestovali protiv uprava FK i kada nam je išlo dobro, da ne pominjem napušavanja sa Duletom kada smo već počeli sa osvajanjem titula.

 

Nije potreban status prvoborca, a i naravno da je u fokusu svih pljuvanja vlasti pre svega Partizan (ali ne isključivo on), ali nemoj, molim te da projektuješ svoj um na sve nas. Ako su tvoju savest kupili Terza i Čova, moju neće neki njihovi pandani s naše strane.

Naravno da ne generalizujem i ne mislim na sve vas, to što deo navijača Partizana skandira ne znači da svi to rade, i deo Zvezdinih navijača uključujući i sebe je protiv ovog ali ne svi i to je jasno. Na vašim topicima,  forumima, više nema price joj kako ćemo, Vučić je loš,  sad se sklapaju timovi, ko je bekup Panteru, gde će Smajli itd, i kad sezona počne puna hala će pružiti podršku ovom timu a ako stignu trofeji i Ostoja će biti zaboravljen. Moju savest niko nije kupio posto ti nisi doživeo da vas 500 bodri tim u borbi za opstanak, najgori plasman tvog kluba je ovo 7 mesto, moj tim je bio peti čak u Kls u i ostao bez plej ofa, tako da okači mačku o rep te proteste protiv Borisa , tolika dominacija u svim sportovima sa loptom nije viđena za tih deceniju i po, dok je Zvezda bačena bukvalno pod noge i ti to dobro znaš.

27 minutes ago, Константин said:


Доста више дискусије, Остоја све објаснио!😂

Ајд што је рекао што сви знају за државу и ККП  него да није навијача не би овакав прелазни рок био ахахахахаха

п.с. комотно књига о демагогији

Kako bre sad to, zar nije privatni kapital?.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Fudbalski i košarkaški klub Partizan i fudbalski i košarkaški klub Crvena zvezda najveći su sportski poreski dužnici u zemlji. Kako saznaje "Blic", samo ta četiri kluba državi duguju blizu 12 miliona evra.

Prema informacijama do kojih smo došli, prvih 18 najvećih dužnika među sportskim klubovima državi duguje oko 21 milion evra. Prednjače, kao i obično, najveći.

Dok dva fudbalska kluba proslavljaju za sada solidne rezultate u kvalifikacijama za Ligu šampiona, odnosno za Ligu konferencija, a košarkaški se hvale pojačanjima za sledeću sezonu, situacija sa finansijama nije na zavidnom nivou.

Prema informacijama do kojih je "Blic" došao, najveći sportski poreski dužnik u zemlji je KK Partizan, koji državi duguje 492.224.453 dinara ili oko 4,1 milion evra. Na drugom mestu je FK Partizan sa dugom od 468.952.340. dinara ili oko 3,9 miliona evra. Sledi FK Crvena zvezda sa dugom od 409.173.119 dinara ili oko 3,4 miliona evra, a odmah za njima i KK Crvena zvezda koja državi duguje 61.910.686 dinara ili kada se prevede u evre nešto više od pola miliona.

 

Predsednik FK Partizan Milorad Vučelić nije bio raspoložen da razgovara.

- Ma, 'ajte, molim vas! U Sočiju sam, na utakmici, pustite me sa poreskim dugovanjima - poručio nam je Vučelić kratko pre nego što je prekinuo vezu.

 

Predsednik KK Partizan Ostoja Mijailović kaže za naš list da u tom klubu imaju "jasan plan" otplate duga.

Ostoja Mihajlović - KK Partizan 494.224.453

- Godine 2017. dug je bio malo manji od tri miliona evra, ali nismo imali imovinu da založimo kao garanciju za poreski reprogram. Pregovaramo s državom i tražimo rešenje kako da obezbedimo garancije i da nam poreska uprava smanji deo kamata. Važno je naći adekvatne kolaterale, a nemoguće je bez pomoći države, jer se samo lepe kamata na kamatu. Mislim da je to i u interesu države - navodi Mijailović za "Blic".

Objašnjava da je reč o dugu koji je generisan od 2010. godine, kao i da je u međuvremenu nešto plaćeno.

Predsednik KK Crvena zvezda Nebojša Čović tvrdi da informacija o visini duga koju imamo, nije tačna.

 

Nebojša Čović - KK Crvena zvezda 61.910.686

- Poreski dug našeg kluba je znatno manji od sume kojom raspolažete, čak za 38-39 odsto. KK Crvena zvezda je primer transparentnog poslovanja i najmanji problem ove države u tom smislu. Ako to nekome smeta kao i uspesi koje smo postigli u prethodnom periodu na terenu i van njega, to već nije naš problem. KK Crvena zvezda nema sestrinske firme, prljav novac i bilo kakve nelegalne izvore prihoda, kao ni bilo kakve olakšice i već smo više puta jasno i transparentno obrazložili način na koji poslujemo. Taj način mnogima može da bude primer kako se to radi. Na taj način ćemo isto tako sanirati i poreski dug u predviđenom roku, jer mi nikada do početka pandemije korone nismo dugovali za PDV - navodi Čović.

Tvrdi da je dug direktna posledica otežanog poslovanja u vreme korone.

- Kad nismo imali onoliko sponzora koliko je predviđeno, nismo imali prihode od karata i publike, kada morate da putujete čarterima, a ne redovnim linijama, onda i troškovi rastu - zaključuje Čović.

 

Marko Petrović, poslovni direktor FK Crvena zvezda, kaže da je taj klub izgubio preko 50 odsto planiranih prihoda tokom pandemije - zbog ulaznica, transfera, prihoda od UEFA.

Marko Petrović - FK Crvena zvezda 409.173.119

On ističe i da će poreske obaveze biti izmirene najkasnije u narednih mesec dana.

- Bili smo prinuđeni da obaveze odložimo privremeno, iako su nam poreska dugovanja i obaveze za UEFA licenciranje uvek apsolutno prvi prioritet. Zahvalni smo državi što je imala razumevanje i za Crvenu zvezdu i za sport uopšte. Da bi ceo sistem opstao, bilo je neophodno da se deo obaveza odloži. Fudbal je globalno pretrpeo ogromne gubitke koji se procenjuju na desetine milijardi evra. I UEFA je u okviru sistema licenciranja dala grejs period za plaćanje dela obaveza, jer su prepoznali da sve što se dešava nije pojedinačni problem već sistemski - kaže Petrović za "Blic".

 

Među dužnicima su i RFK Grafičar, FK Obilić, OFK Beograd, FK Sloboda Užice, FK Radnički Niš, FK Zemun, Omladinski FK Novi Pazar, KK Radnički Vršac i FK Vojvodina

Jedan od većih dužnika je i Fudbalski klub Borac koji duguje više od 270 miliona dinara. Među najvećih 18 dužnika je najviše klubova iz Sportskog društva Partizan. Osim košarkaškog i fudbalskog kluba, velika dugovanja imaju i samo Sportsko društvo, koje duguje blizu 62 miliona dinara, teniski klub 140.000, rukometni klub 1,5 miliona dinara i vaterpolo klub skoro 185 miliona dinara.

Među dužnicima su i RFK Grafičar, FK Obilić, OFK Beograd, FK Sloboda Užice, FK Radnički Niš, FK Zemun, Omladinski FK Novi Pazar, KK Radnički Vršac i FK Vojvodina.

 

Iako prema podacima kojima raspolažemo FK Vojvodina na ime poreza duguje oko 7,5 miliona dinara, generalni direktor tog kluba Dušan Bajatović tvrdi da su svi dugovi izmireni.

- Koliko znam, ne dugujemo više nikom ništa. Dugovali jesmo ogromne sume po raznim osnovama, pa i državi i lokalnoj samoupravi, ali to više nije slučaj. Svima je sve plaćeno - navodi Bajatović.

 

Ostala dugovanja:

JSD Partizan 61.161.105,52

TK Partizan 140.979,87

RK Partizan 1.501.308,19

VK Partizan 184.435.703,24

RFK Grafičar 4.275.906,72

FK Obilić 114.116.324,52

FK OFK Beograd 162.593.873,92

FK Borac 271.953.750,79

FK Sloboda Užice 21.955.177,99

FK Radnički Niš 5.245.613,00

FK Zemun 89.962.705,19

OFK Novi Pazar 37.509.240,95

KK Radnički Vršac 77.409.869,69

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Decembarski said:

Jel realno da te nije sramota da se pojavis posle jucerasnjeg blamiranja?

I jos nema blama da postavi pitanje a odgovor mu je u drugoj recenici i u jos par delova teksta sa sve izjavama celnika. 

 

@Kronostime druze, nesto nije ok, daj da pomognemo, stvarno bre ne licis na sebe u poslednje vreme. Ali stvarno, ne znam sta je, jel te ko naljutio, iznervirao, kidnapovao?!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo kad procitam sa porezom a da imam firmu u Srbiji, nikad ali nikad ne bih uplatio ni dinara istog sve dok gore pomenuti ne dodju na 0 sa porezom. Znaci, ne mali minus vec 0. Naravno, jos bih pozvao istomisljenike ( ako ih ima ) da urade isto. Jebo im preCjednik mater svima koji im je to dopustio dok narod bjezi glavom bez obzira iz dtzave. 

Samo je pitanje da li je toliki bezobrazluk u pitanju ili bas neko lud hebe zbunjenog.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zar nije ovih dana rok za objavljivanje izveštaja podnetih APR-u pa da svi vide cifre?

 

14 minutes ago, Abizolirni said:

Samo je pitanje da li je toliki bezobrazluk u pitanju ili bas neko lud hebe zbunjenog.

Šta ti je, kao da ne znaš da kad duguješ par hiljada njih trista ti dođe na vrata, a kad si vlastima bitan možeš da duguješ milione bez brige.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Zar nije ovih dana rok za objavljivanje izveštaja podnetih APR-u pa da svi vide cifre?

 

Šta ti je, kao da ne znaš da kad duguješ par hiljada njih trista ti dođe na vrata, a kad si vlastima bitan možeš da duguješ milione bez brige.

sto je najgore znam ali eto...kad ovako nesto procitam, nacisto popizdim. 

Onda kad pomislim da pizdim zbog nekih rezultata kluba, ma.... jebo im pas mater lopovsku.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Zamisli sad zatvore sportske klubove koji duguju, izadje barem 20 hiljada ludaka na ulicu, koji bi to haos bio. 

 

Taksisti medju najvecim drzavnim duznicima medju preduzetnicima, izadju, drkaju grad i svoju rodbinu, komsije, sugradjane, klijente, onim blokiranjem ulica i dobiju subvencije za kupovinu novih kola pod uslovom da izmire taj dug. 😄 

 

Mali Perica iz Novog Sada, nesto kao freelance-ovao, nije placao poreze i doprinose, samo ceka kad ce poreska da ga pozove i potom izvrsitelji da pokucaju na vrata. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

Zamisli sad zatvore sportske klubove koji duguju, izadje barem 20 hiljada ludaka na ulicu, koji bi to haos bio. 

 

Taksisti medju najvecim drzavnim duznicima medju preduzetnicima, izadju, drkaju grad i svoju rodbinu, komsije, sugradjane, klijente, onim blokiranjem ulica i dobiju subvencije za kupovinu novih kola pod uslovom da izmire taj dug. 😄 

 

Mali Perica iz Novog Sada, nesto kao freelance-ovao, nije placao poreze i doprinose, samo ceka kad ce poreska da ga pozove i potom izvrsitelji da pokucaju na vrata. 

 

 

Sta reci osim se kiselo nasmijati. 

Znaci vise niko nista da ne placa jer vidi, ako me neko prisili, izvescu rodbinu na ulicu pa ce da vide svog Boga. 🤢

 

Ne daju nam da krademo

 

https://www.youtube.com/watch?v=oObXf7QXiME&ab_channel=ludnicaonline

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Barkley#34 said:

Vučelu sam naveo kao primer ološa koji se vuče po Partizanu. Mislim da sam dovoljno puta naveo šta mislim o Ostoji i sns upravi, a takođe imaš i moj upis o tome šta mislim o ovom "projektu". A pljuvanja Vučele i uprave su bila i kada smo igrali proleće u Evropi ili bili na korak od istog. Uostalom, Belivukovci su branili ložu od ostalih navijača.

 

Vec sam odgovorio na ovo (i niko do sada nije prokomentarisao):

 

Bjekovica, Zecevica, Djurica i ostale su navijaci nazivali raznim imenima, govorili su za njih da su lopovi, kriminalci, nepismeni, korumpirani, nesposobni, ali jednu stvar niko nikada za njih nije govorio - da ih je postavila drzava da urusavaju klub.

 

Tomislava Karadzica su dizali u nebesa, a nista manja lopina nije bio samo zato sto je Partizan stalno pobedjivao Crvenu zvezdu. I u tome je i problem, sto se vecina navijaca Partizana, kao i vecina ljudi zadovoljavaju mrvicama, dobro je ako smo ispred Crvene zvezde, lose je ako smo iza, nema veze sto je liga ovakav odron od svog pocetka, nas konkurentnost i rezultatska neizvesnost u sportu ne interesuje.

 

11 hours ago, Barkley#34 said:

Pitao sam već i ostao bez odgovora, kako se u priču o tome da lajemo samo kad nam ne ide uklapa ovo skandiranje protiv Vučića čak i kada očigledno sipa u KK (a znaš da smo vezani za oba kluba pa ne pali priča da je fudbal odvojen od košarke)? Takođe, te priče o Tadiću možeš da okačiš mački o rep, jer je značajan deo organizovanih bio protiv njega, da ne pričam da je u njegovo vreme razjeban njihov vrh a takođe smo kolektivno protestovali protiv uprava FK i kada nam je išlo dobro, da ne pominjem napušavanja sa Duletom kada smo već počeli sa osvajanjem titula.

 

Pa tek drugu sezonu se bas sipa u KK Partizan, ali skandirano je na stadionu, a ne u hali.

 

FK Partizan titulu tesko da ce videti jos dosta dugo vremena, u tom sportu Crvena zvezda ima jedno 70 pobeda, 5 remija i 2 poraza u poslednje tri sezone, to je u ocima navijaca Partizana znak da se svi sklanjaju mezimici.

 

11 hours ago, Barkley#34 said:

Nije potreban status prvoborca, a i naravno da je u fokusu svih pljuvanja vlasti pre svega Partizan (ali ne isključivo on), ali nemoj, molim te da projektuješ svoj um na sve nas. Ako su tvoju savest kupili Terza i Čova, moju neće neki njihovi pandani s naše strane.

 

Pa ja sam protiv Terze i Cove, ali to je upravo zato sto klubovi ostvaruju nikad bolje rezultate i sto su nenormalno mocni i u fudbalu i u kosarci, a mogu misliti zbog cega je to tako.

 

Protiv sam Covica jer demonstrira silu sa drugim klubom u ABA ligi i protiv sam Covica jer se ulizuje onim najostrascenijim navijacima, pa ne moze da se izgubi mec ili titula bilo gde, a da ne pocne paranoja i teorije da hoce da nam odseku glavu. I ne, ne prica to Covic jer je druga strana kriminalna (inace sa takvima ne bi ni igrali u zajednickoj ligi), nego zato sto se bavi najgorim populizmom u kojem se prepoznaju oni kojima je za svaki njihov neuspeh kriv neko drugi.

 

Isto tako, nije mi normalno da ucestvujemo u ligi u kojima smo ogromni favoriti na svakom gostovanju. Neka se ta liga uozbilji ili neka se pravi regionalna liga, mecevi u ligi bukvalno lice na trening. E, onda pogledas kvalifikacije, iznerviras se ako izgubis, obradujes se ako prodjes dalje, to je mozda par meceva godisnje (ne racunam spektakle u grupama LS).

 

3 hours ago, Kooineeperk said:

I jos nema blama da postavi pitanje a odgovor mu je u drugoj recenici i u jos par delova teksta sa sve izjavama celnika. 

 

@Kronostime druze, nesto nije ok, daj da pomognemo, stvarno bre ne licis na sebe u poslednje vreme. Ali stvarno, ne znam sta je, jel te ko naljutio, iznervirao, kidnapovao?!

 

Treba imati razumevanja, ovo je deponija od teme, nije ni logicno ocekivati nekakvo smisleno pisanje.

Link to comment
Share on other sites

Nego, da zavrsim ja moju hiperprodukciju za danas (3 sata iza ponoci jbt!).

 

Izvor je kranje sumnjiv  (Srpski Telegraf / Republika), ali nesumnjivo je da je bilo intervjua, a da li je bio bas i ovaj deo znaju Smajli i sam autor, pa zato stavljam ovde 🙂 a ovo je bilo pre nesto vise od godinu dana, tako da, ma procenite sami 😄 

 

Eh da, Smajli je iz Koteza. Ko nije bio u tom kraju, neka proseta malo - tamo ne mozes biti navijac Partizana, kao sto na primer u Padinskoj skeli (ako sam dobro zapamtio) ne mozes biti navijac Zvezde. 😉 

 

image.png.fe18680e3e118cbeee59dbb63371a610.png

 

 

A pre svega par sati: 

image.thumb.png.e84dab40070edc0a46a4d468bec63bf0.png

 

 

Decku sva sreca i dobro zdravlje, i da ispuni kolone krompirima kad igra protiv Zvezde 🙂 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...