Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

13 minutes ago, n4l1m said:

oce to mur za 300k 😂

a oce i madar  za 150k.. raspitaj se kakav ima ugovor i kakve klauzule mu stoje..

avram za 250 oce pogotovo, nije dosao u zvezdu kao cigan koja igra el za 350k, a doce u partizan za 250k😂

sto onda ostoja ne objavi da panter ima 800k sta je problem? panter u prvoj godini ima 1,2m eura iliti 1,5m u dolores

kuruc za 350k 😂😂

trifa je toliko imao u prvoj godini

danga za 150k i to ide, ali malo juce 😂

da da, zagorac u svojoj cetvrtoj godini ugovora sa partizanom ima 200k🤣 raspitaj se malo sto su nogama i rukama grebali da ga raskinu za ovu seozonu..

ledej sa 10ppg i 5rpg iz f4 el tima za 750, a vajt mahac peskirom iza pao-a za 650k :seemslegit:

smajli za 250k..  da😂

ajde tu si negde, racunacemo kao tacno, sto bi se reklo i corava koka ubode zrno.

 

 

mslim, znam da si pročitao na nekom drugom 4umcetu,  ali podeli sa nama koje mrzi ili nemamo vremena za druge 4ume 😄 ( ne ulazim tačnost pisanja)

 

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Kad se vec frljamo sa ciframa 😄  my take:

 

Mur 500k/ Volters 500k

Madar 300k/ Uskokovic 100k

Avram 350k/ Ivanovic 400k

Panter 1.2M/ Holins 500k

Kuruc 500k/ Kalina 700k

Trifa 150k/ Lazic 300k

Danga 200k/ Davidovac 300k

Zagor 250k/ Dobric 350k

Ledej 800k/ Vajt 450k

Smajli 350k/ Mitrovic 250k

Balsa 200k/ Kuzmic 350k

 

Obradovic 1M / Radonjic 350k

 

Pejdz 350k / 

Mozli 350k / Simonovic 200k

Dreksel 200k / Lazarevic 150k

Ostali (Miletic, Radovanovic, Jovanovic, Petrovic...) 250k / Ima li ih 🙂 ?  neka bude 100k

 

 

Ukupno KKP 6.950M, a Zvezda 5M

 

40% veci budzet za sada. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Hugo Punch said:

Mukica se nadurila.

 

Evo kako. I ja sam lupio.

 

Ovo što si napisao je megaglupo. Nemo se duriš, da čika zuba zeku.

 

Aha, znaci standardan set uvreda kad nemamo sta pametno da napisemo.

 

Evo ti jednog besplatnog saveta, nemoj da ocenjujes tudje postove i teme ako sam pises na ozbiljnoj temi kako Partizan ima drasticno veci budzet.

 

34 minutes ago, Kooineeperk said:

 

🤔

 

Cemu vredjanje? Pitam, jer ce sigurno neko da se nadje uvredjenim. Jednako kao i ono za SNSovanje. 

 

Termin zilot je uvreda?

 

Ta rec oznacava ostrascenog ili previse revnosnog poklonika neke religije, grupacije ili u ovom slucaju - kosarkaskog kluba. Svako ko nastupa sa stavom da je "njegov" klub uvek u pravu, da je klub za koji navija uvek zrtva moze da se nazove zilotom.

 

Sto se tice SNSovanja, nije SNS izmislio retoriku "to je isti onaj koji je ukrao/lagao/izdao", ali je SNS obilato koristi. Naravno da cu da nazovem SNSovanje post koji, parafraziram ide "od tebe/njega se ionako ne moze ocekivati da napises/napise ista pametnije".

 

Kao sto vidis i sam na prethodnih par strana ove teme, ima i odbrana kluba po svaku cenu i uvreda, nazovi to zilotima ili SNSovanjem ili nekim drugim terminom, cinjenica je da se radi o odbrani kluba po svaku cemu i uvredama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goldberg said:

Termin zilot je uvreda?

 

Ta rec oznacava ostrascenog ili previse revnosnog poklonika neke religije, grupacije ili u ovom slucaju - kosarkaskog kluba.

 

Jeste.

 

Pogotovo ako neko nije i ne zeli da ima ista sa religijom. Isto kao i SNSovanje za one kojima se jebe za politiku (ili su pak protivnici SNS rezima). Da si meni uputio nesto tako, ja bih to iskreno shvatio kao uvredu. 

 

Just my 2 cents. 

 

Da si rekao "ostrasceni navijac xxx kluba" to bi bila druga stvar. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kooineeperk said:

Kad se vec frljamo sa ciframa 😄  my take:

 

Mur 500k/ Volters 500k

 

Moore nema nikakvu EL karijeru, nema sanse da ima 500 hiljada, a mislim da je i Wolters jeftiniji. U svakom slucaju, Moore je "skup" u ocima navijaca samo zato sto igra za omrazeni klub.

 

5 minutes ago, Kooineeperk said:

Madar 300k/ Uskokovic 100k

 

OK, ovo i ima nekog smisla.

 

5 minutes ago, Kooineeperk said:

Avram 350k/ Ivanovic 400k

Panter 1.2M/ Holins 500k

 

I ovo moze da ima smisla, bio sam blazi sa ciframa, ali odnos kvaliteta jeste tu negde. (jedino mi se Avramovic cini preplacenim).

 

5 minutes ago, Kooineeperk said:

Kuruc 500k/ Kalina 700k

 

Dobro sad, Kurucs ispade kao da je neka igracina koja dolazi iz NBA da razvali EL sezonu. Nema sanse da je ovoliko mala razlika izmedju njega i Kalinica.

 

5 minutes ago, Kooineeperk said:

Trifa 150k/ Lazic 300k

Danga 200k/ Davidovac 300k

Zagor 250k/ Dobric 350k

Ledej 800k/ Vajt 450k

Smajli 350k/ Mitrovic 250k

Balsa 200k/ Kuzmic 350k

 

Preterao si za Mitrovica (igrac koji ni u Ciboni ne bi pravio neku razliku), Kuzmic je zlocin ako ovoliko prima, sa druge strane LeDay sigurno ima manje.

 

5 minutes ago, Kooineeperk said:

Obradovic 1M / Radonjic 350k

 

Pejdz 350k / 

Mozli 350k / Simonovic 200k

Dreksel 200k / Lazarevic 150k

Ostali (Miletic, Radovanovic, Jovanovic, Petrovic...) 250k / Ima li ih 🙂 ?  neka bude 100k

 

 

Ukupno KKP 6.950M, a Zvezda 5M

 

40% veci budzet za sada.

 

Vidim da si razliku napravio na treneru i igracima koji odlaze. Naime, kad se saberu ove brojke dolazimo do odnosa 2 miliona prema 800 hiljada, sto znaci da je razlika u platama igraca koji su predvidjeni za sledecu sezonu negde oko 5 miliona naspram 4,2 miliona, sto uopste nije toliko velika razlika.

 

Sustina je da se tih 40% svuda istice kao "jadni mi, borimo se protiv dosta skupljeg tima, oni imaju kvalitet, ali mi imamo Radonju", a ogromnu razliku cine trener (koji uopste nije navikao da radi sa mnogo americkih igraca i u ovakvim uslovima gde nema TOP budzet) i igraci koji su precrtani.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

 

Jeste.

 

Pogotovo ako neko nije i ne zeli da ima ista sa religijom. Isto kao i SNSovanje za one kojima se jebe za politiku (ili su pak protivnici SNS rezima). Da si meni uputio nesto tako, ja bih to iskreno shvatio kao uvredu. 

 

Just my 2 cents. 

 

Da si rekao "ostrasceni navijac xxx kluba" to bi bila druga stvar. 

 

Ostrasceni navijac xxx kluba je isto sto i zilot.

 

To sto nekome vise smeta religijsko preterivanje, a nimalo podrzavanje/pracenje nekog sportskog kolektiva je druga stvar, za mene je svako preterivanje isto i svodi se na "moja grupa je superiorna, a i ja sam u odnosu na druge jer nisam kao oni tamo". Nebitno je da li je odnos islam - hriscanstvo, Srbi - Albanci, partizan - crvena zvezda ili belci - crnci.

 

Mozes ti 100 puta da budes protivnik ovog rezima, ako napises "to je onaj sto je..." to je koriscenje njihove retorike. Nema ti sta da kopas sta sam pisao pre 2 meseca ili 2 godine, raspravljas se sa postom ili temom o kojoj trenutno pisem. Kao sto nema sta neki SNS da kresti sta je Djilas radio dok je bio gradonacelnik, rasprava je o toj i toj temi i da li i u cemu vlada/predsednik/gradonacelnik grese.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, goldberg said:

 

Aha, znaci standardan set uvreda kad nemamo sta pametno da napisemo.

 

Evo ti jednog besplatnog saveta, nemoj da ocenjujes tudje postove i teme ako sam pises na ozbiljnoj temi kako Partizan ima drasticno veci budzet.

 

 

Termin zilot je uvreda?

 

Ta rec oznacava ostrascenog ili previse revnosnog poklonika neke religije, grupacije ili u ovom slucaju - kosarkaskog kluba. Svako ko nastupa sa stavom da je "njegov" klub uvek u pravu, da je klub za koji navija uvek zrtva moze da se nazove zilotom.

 

Sto se tice SNSovanja, nije SNS izmislio retoriku "to je isti onaj koji je ukrao/lagao/izdao", ali je SNS obilato koristi. Naravno da cu da nazovem SNSovanje post koji, parafraziram ide "od tebe/njega se ionako ne moze ocekivati da napises/napise ista pametnije".

 

Kao sto vidis i sam na prethodnih par strana ove teme, ima i odbrana kluba po svaku cenu i uvreda, nazovi to zilotima ili SNSovanjem ili nekim drugim terminom, cinjenica je da se radi o odbrani kluba po svaku cemu i uvredama.

Al nikako da kažeš da li ima Sns veze sa ovim projektom Partizana? Ili I ti verujes u privatni kapital i da igrači dolaze u evrokup zbog Obradovića. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Dies at the End said:

 

Pazi Wini-e... I tih godina kad' je Dr Nebojsa dosao na celo KKCZ postojao je nekakav otpor, dugo sam odbijao da idem u Pionir, posebno posle čuvenog UPPR kada su izigrani i nisu isplaceni bivsi igraci i zaposleni.  

 

Covic JESTE bio deo ili uz svaku vlast, ali je i neko iz "sveta kosarke" i ima sasvim drugačiji oreol u odnosu na " Baticu"... mslim ne znam da li me razumeš,  ali nije ni toliko bitno 😄

 

Batica i upumpavanje dodatnih miliona kao kod komšija bi bas bas bilo ...

... dobrodoslo: privrednik, moze da privuce sponzore, bavio se kosarkom, ima vec spremno resenje za strucni stab - samo da diplomira.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Misterija Organizma said:

Al nikako da kažeš da li ima Sns veze sa ovim projektom Partizana? Ili I ti verujes u privatni kapital i da igrači dolaze u evrokup zbog Obradovića. 

 

Lepo stoje postovi na ovoj temi da SNS ove sezone daje mnogo vise para za kosarku.

 

Sad, sto i jedni i drugi vole drzavne pare, ali nece da priznaju da su to drzavne pare koje partija na vlasti deli sakom i kapom nije moj problem.

 

Meni je stalo (mislim, nebitno je sta je meni stalo, samo iznosim svoje misljenje) da u ligi ne dodje do ogromnog raslojavanja i da bude sto vise kandidata za najvisi plasman, PO, finale i titulu.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Crni said:

Srbi, braco, junaci...budimo ljudi iako smo Srbi.

Rece Covic  dr Nebojsa, Gradonacelnik SPS posle "Oluje `95" i zabrani da se ljudi iz kolone smeste u prestonom Beogradu - no ih pocera ka Kosovu ravnome ?

Kome dupe ljubite, bratijo sto se se lozite na sr(B)stvo ?

Svim vlastima pudlici?:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, goldberg said:

 

Lepo stoje postovi na ovoj temi da SNS ove sezone daje mnogo vise para za kosarku.

 

Sad, sto i jedni i drugi vole drzavne pare, ali nece da priznaju da su to drzavne pare koje partija na vlasti deli sakom i kapom nije moj problem.

 

Meni je stalo (mislim, nebitno je sta je meni stalo, samo iznosim svoje misljenje) da u ligi ne dodje do ogromnog raslojavanja i da bude sto vise kandidata za najvisi plasman, PO, finale i titulu.

Pa pazi u Srbiji i Crnoj Gori se daje najviše, odnosno u Crnoj Gori za jedan klub, donekle Ljubljana ali oni su privatni klub iako Olimpija ima tradiciju i veliki su klub. Meni je zao sto Jugoplastika, i Cibona kao najveći klubovi bivše zemlje propadaju i ne mogu da se uključe kao gore pomenuti klubovi, tu jos prikljucujem i Zadar takođe kao nekad veliki klub, e to kad bi se desilo imali bi opet ligu u top 3 u Evropi.

Just now, thelosttribe said:

Uhh x2

Ne dajte se braćo prekoputaši, takva tura došla. Udariše na vas sa svih strana.

IMG_20210824_183607.jpg

Do djavola zar i oni, brzo Tegi demant.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...