Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

  

3 hours ago, Cooper said:

Sve dok komšije ovako otvoreno pljuju Željka nemam ja brige da će to sve ispasti ok kada bude najvažnije. Strah iz svakog posta je očigledan.

Problem će biti kada budu počeli pričati o gospodsvu i dobrobiti za našu košarku. Tad ću se iskreno zabrinuti.

 

Strah u nama izmice kontroli! 😲

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Jedna stvar koja mi nije jasna, odgledao sam dobar broj utakmica, nijedna ekipa ne praktikuje toliko sabanisanje i neko usiljeno radovanje nakon svakog postignutog kosa kao sto to radi KKP. O cemu se tu radi, je l' imaju posebno predavanje na tu temu u klubu, posto i igraci koji nisu poznati po tome pocnu tako da se ponasaju cim obuku crno beli dres? Ja mislim da to bas ima suprotno dejstvo od onog koji oni preizeljkuju ali nije da se zalim, samo neka tako nastave.

3 minutes ago, Kooineeperk said:

  

 

Strah u nama izmice kontroli! 😲

 

Pitanje za moderaciju, imam problem, ne mogu da vidim nijedan kuperov post osim ako nije u pitanju quote a nije mi na ignore listi. Da me nije nesto blokirao?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Don Radonja said:

Nego kako si proveo noc Kendrice?

  

7 minutes ago, kendrick said:

Divno veče u areni, pravi spektakl, puno emocija... rezultat trebalo bolje ali to je sport. 

Nije te pitao za vece nego za noc...

 

Da se nisi zalepio superlepkom za stolice, u znak protesta?! 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, kendrick said:

Divni algoritmi tvitera...

 

@Šarac mogao bi lepo da prođeš procente zajedno sa klincima koji su se rodili kada si dočekao EL... :classic_laugh:

 

 

Kakve te komsije, ja vam dignem malo % da izgleda bolje i ljutite se , i za broj u Areni sam uvecao, 

16732 zvanican broj,

sram me bilo sto ne znam u racun, u moje vreme na ruke smo racunali, nista  racunari i digitroni

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Partizanu se bas lepo slazu boje. Crni na parketu beli na klupi(bez rasizma).

27 minutes ago, kendrick said:

Divni algoritmi tvitera...

 

@Šarac mogao bi lepo da prođeš procente zajedno sa klincima koji su se rodili kada si dočekao EL... :classic_laugh:

 

 

Stvar je u tome sto smo mi na terenu izborili ucesce u EL a vi kupili... Ali dobro...

Edited by Predragdjape
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, kendrick said:

Pročitao vas Kuper na keca, iako su neki sakrili iza tzv. analiza - raskrinkala vas nekolicina sa ovim procentima, posetama, prevarama od trenera...


Moralo da se spava, ove nedelje smo prepodne. 

Provalio nas Kuper.Naš neizdrživ strah,koji je evidentan i posle svakog poraza drzavnog projekta se sve više taloži i uvećava nas ofira.

Pre bi se reklo da on onakvim upisima prikriva svoj očaj,nervozu,nemoć i razigniranost onim što gleda od njegovih “domaćih” pulena.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, necke said:
Kako optimistican i vedar post

 

To je odbrambeni mehanizam. Ide to s godinama.

Oprostio sam se od kompetitivne sezone i ne nadam se Nedari ič, pa kad pretekne sa najskupljeg bolovanja u istoriji kluba - dobro nam došao majstore. Radulja me uvek nasmeje kad stane na liniju penala, za Dalibora kad jednog dana udje na parket pitaću ženu ''...čiji je ovaj mali''...kad Ivanović igra pleja izadjem na terasu da zalijem avokado. Sa tim stavom i ovim Žocovim stand-up nastupima može da se protera do Svetog Nikole.
 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Leday, iako mi je iritantna pojava zbog ponasanja, igra bas dobro i deluje mi kao neko ko se moze uklopiti u bilo koji tim, tj da mu na kvalitet igara i raspolozenje ne utice to da li je dobio na utakmici onoliko lopti koliko je on zamislio i da li su neki drugi igraci bili u prvom planu, a on u njihovoj senci. U prevodu, racionalan igrac podredjen timu.

 

Ali ne cudi sto ovako igra s obzirom da je u Armaniju tokom cele EL sezone sutirao u proseku oko 49% i za 2 i za 3 poena. 

 

I onda kada pogledas ove podatke i shvatis da je takvog igraca, iz F4 ekipe, Zeljko doveo da igra Evrokup. Za sitan novac svakako, jer culi smo sinoc na konferenciji da ne mogu da priuste bolje igrace i vecu rotaciju.

Link to comment
Share on other sites

Na stranu sto je Armani, odnosno Mesina birao da LeDay-a menja drugim profilom igraca, mogli biste da poslusate Zeljkovu konferenciju umesto sto se botovski ponavljate iz posta u post.

Naravno, lakse je ukalupiti naslov iz Mozzarta onako kako je zgodno da cucne u narativ i pljuvanje Zeljka Obradovica, ali ono, ponekad bi vas malo mogao biti stid.

  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kendrick said:

Na stranu sto je Armani, odnosno Mesina birao da LeDay-a menja drugim profilom igraca, mogli biste da poslusate Zeljkovu konferenciju umesto sto se botovski ponavljate iz posta u post.

Naravno, lakse je ukalupiti naslov iz Mozzarta onako kako je zgodno da cucne u narativ i pljuvanje Zeljka Obradovica, ali ono, ponekad bi vas malo mogao biti stid.

Nije poenta sto je Mesina pozeleo da ga zameni drugim profilom, nego je poenta da je on, kao i Panter, mogao da bira u koji ce klub u EL, a izabrao je da igra EC za "manje novca".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, СтелаРоса said:

Mislim da bi Zeljko rado doveo jos dva stranca na pleju i centru, ali da ga je na neki nacin ipak sramota da mu ceo tim bude sastavljen od stranaca, pa ce ipak da saceka na povratak Avramovica i Smailagica.

 

Sad cu ja da budem Obradovic pa da te pitam za ime i prezime tog pleja - evo, daj ti predlog, a da nije neki Amer individualac koji ne treba ovoj ekipi.

 

Dakle, plejmejkera vise skoro i nema jer se Evropa sve vise puni raznim divljacima tipa James ili Wilbekin (i jos gomila njih za klubove svih plateznih sposobnosti, od 1 evra do miliona), pa tu i nema vise sta da se dovede. A Campazzo je smesna prica, igrac za kojim balavi pola EL ce doci u Partizan, hoce to. Punter vec moze, takvih iz USA dolazi na tone. 

Link to comment
Share on other sites

 

11 minutes ago, СтелаРоса said:

Nije poenta sto je Mesina pozeleo da ga zameni drugim profilom, nego je poenta da je on, kao i Panter, mogao da bira u koji ce klub u EL, a izabrao je da igra EC za "manje novca".

 

Opet ispaljujes botovske fraze kojih smo se nacitali na stotine ovde od proslog leta. Naravno da ni jedan, ni drugi nisu eto tako mogli da biraju klub u EL, kao sto nisu ni dosli za "manje novca". Postoji na desetine primera gde su timovi dovodili igrace nakon dobrih sezona pa to nije po automatizmu impliciralo finansijsku nadmoc.

 

Recimo, Dzoni O'Brajant je dosao u Zeleznik nakon brutalne sezone u Lokomotivi i odlicne sezone u Makabiju, pa to ne znaci da se elita otimala za njega. Nedovic je dosao nakon odlicne individualne sezone u PAO, isto kao i Hassan Martin koji je bio jedan od boljih centara na F4 sa lepom ulogom u Olimpijakosu.

Edited by kendrick
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, goldberg said:

 

Sad cu ja da budem Obradovic pa da te pitam za ime i prezime tog pleja - evo, daj ti predlog, a da nije neki Amer individualac koji ne treba ovoj ekipi.

 

Dakle, plejmejkera vise skoro i nema jer se Evropa sve vise puni raznim divljacima tipa James ili Wilbekin (i jos gomila njih za klubove svih plateznih sposobnosti, od 1 evra do miliona), pa tu i nema vise sta da se dovede. A Campazzo je smesna prica, igrac za kojim balavi pola EL ce doci u Partizan, hoce to. Punter vec moze, takvih iz USA dolazi na tone. 

Pa ne mora svaki igrac ni da bude kvalitet ovih stranaca koje vec ima, ja sam u upisu i spomenuo da Partizanu fali tzv pomocno osoblje, neko ko ce da pegla odbranu, a u napadu da ne iskace iz nekog svog sablona, jer ima vec igraca visokog individualnog kvaliteta i talenta koji mogu da natrpaju svakoj ekipi 20+ poena i kod njih ce lopta svakako i biti.

 

Ne mozes mi reci da je normalno da 4 od 12 igraca sinoc imaju 19 sekundi na parketu. Cemu toliko nepoverenje? Da li su oni stvarno toliko losi da ne mogu ni 10 minuta da udju i odigraju nesto na svezinu i energiju? Brdo je igraca u EL sa nekim backup ulogama, mogao se sigurno naci neko na 4 i na 5 da bude rezerva, ili neki igrac iz EC.

 

2 minutes ago, kendrick said:

 

 

Opet ispaljujes botovske fraze kojih smo se nacitali na stotine ovde od proslog leta. Naravno da ni jedan, ni drugi nisu eto tako mogli da biraju klub u EL, kao sto nisu ni dosli za "manje novca". Postoji na desetine primera gde su timovi dovodili igrace nakon dobrih sezona pa to nije po automatizmu impliciralo finansijsku nadmoc.

 

Recimo, Dzoni O'Brajant je dosao u Zeleznik nakon brutalne sezone u Lokomotivi i odlicne sezone u Makabiju, pa to ne znaci da se elita otimala za njega. Nedovic je dosao nakon odlicne individualne sezone u PAO, isto kao i Hassan Martin koji je bio jedan od boljih back up centara u ekipi koja je otisla na F4. 

 

 

 

Jel moram da crtam sta znaci kada neko moze da bira klub? Ne znaci da ce prstom da pokazu gde hoce da igraju i taj klub ce ih dovesti, nego nijedna ekipa kojoj fali takav igrac nece propustiti da ga dovede. Mozda je Milano hteo drugi profil igraca, mozda su Barsa, Efes bili popunjeni, ali tu je jos 15 ekipa iz EL koje bi sigurno gledale ka njima da ih dovedu. I oni odu u EC, nemoj me zezati.

 

Dzoni O'Brajant brutalna sezona u Lokomotivi ali u Evrokupu. Odigrao je 10 utakmica EC te sezone koja je prekinuta zbog Covida. Kako to moze da bude brutalno? Sto se tice Nedovica, odlicna sezona za PAO koji je bio jedna od najgorih ekipa EL prosle sezone, pritom je igrac u godinama sa istorijom povreda, vec godinama je u Evropi i dobro je poznat svim klubovima i skautima, tako da tesko da se za njega neko otimao ovo leto. Valjda vidis razliku izmedju dovodjenja takvog igraca, pritom domaceg povratnika, i nekog poput Pantera i Ledeja koji u najboljim godinama, nakon najbolje sezone u karijeri za F4 tim dolaze da igraju Evrokup u Srbiji? Kazes za Martina back ap centar i to je kljucno.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, kendrick said:

 

 

Opet ispaljujes botovske fraze kojih smo se nacitali na stotine ovde od proslog leta. Naravno da ni jedan, ni drugi nisu eto tako mogli da biraju klub u EL, kao sto nisu ni dosli za "manje novca". Postoji na desetine primera gde su timovi dovodili igrace nakon dobrih sezona pa to nije po automatizmu impliciralo finansijsku nadmoc.

 

Recimo, Dzoni O'Brajant je dosao u Zeleznik nakon brutalne sezone u Lokomotivi i odlicne sezone u Makabiju, pa to ne znaci da se elita otimala za njega. Nedovic je dosao nakon odlicne individualne sezone u PAO, isto kao i Hassan Martin koji je bio jedan od boljih centara na F4 sa lepom ulogom u Olimpijakosu.

Vidim da se na sve načine pokušava nekako izjednačiti kvalitet i plate igrača i rostera u KKP i KK CZ,ali to vam ide trapavo ,jadno,bezčinjenično i nadasve bezobrazno.

Porediti Nedovića ili O Brajanta sa npr. Panterom,Ledeyom ili pak Papapetruom je baš onako za povraćanje i dijareju.Jer ovde nije reč o nepoznavanju košarke i kvaliteta navedenih 

igrača nego se radi o svesnom prikrivanju ogromne love salivene u klub i plate pomenutih i podrška alibi pričama koje je gosp. Želimir sinoć odapinjao na KZŠ pa sve do čistog bezobrazluka.

Mada pije vodu i ona priča kako ovima nije bitna lova,nego rad sa najvećim Srbinom Želimirom.

To je ista ona floskula i smehotresna priča kako su onomad neki igrali za sarmu Bogdanove keve i za časove ljubavi.I svi oni verovaše u tu priču,dok nije počeo BAT-a da fercera.

 

 

Taj Dzoni O Brajant je došao u KK CZ nije u Železnik,ali izgleda kompleksi se mogu izlečiti jedino kroz ovaj vid izražavanja.Ali ako je to neki vid terapije onda se izvinjavam što sam uopšte pominjao.

Edited by Siki
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim navijači Zvezde su već zaboravili da je Žoc plaćao Gosa u KKP još dok je bio trener Fenera.

 

Kao trener Partizana sigurno plaća skoro sve igrače iz svog džepa.

 

Malo logike i proverenih informacija nije na odmet.

 

 

Edited by Holivud
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, СтелаРоса said:

Dzoni O'Brajant brutalna sezona u Lokomotivi ali u Evrokupu. Odigrao je 10 utakmica EC te sezone koja je prekinuta zbog Covida. Kako to moze da bude brutalno? Sto se tice Nedovica, odlicna sezona za PAO koji je bio jedna od najgorih ekipa EL prosle sezone, pritom je igrac u godinama sa istorijom povreda, vec godinama je u Evropi i dobro je poznat svim klubovima i skautima, tako da tesko da se za njega neko otimao ovo leto. Valjda vidis razliku izmedju dovodjenja takvog igraca, pritom domaceg povratnika, i nekog poput Pantera i Ledeja koji u najboljim godinama, nakon najbolje sezone u karijeri za F4 tim dolaze da igraju Evrokup u Srbiji? Kazes za Martina back ap centar i to je kljucno.

 

Sustina. Za svakog od pomenutih igraca koje je Zeleznik doveo si nasao vremena da izkontekstualizujes, analiziras trziste, situaciju i polozaj u ekipi sezonu pre dolaska.

Za igrace koje je Partizan doveo prosle sezone, Nanelija, Exuma... kazes - nisu bas mogli da biraju klub, ok Barsa i Efes popunjeni, al' dje ostalih 15 ekipa???...

 

Zaboravio si, recimo, da prepoznas uloge koje su Punter i LeDay imali u Mesininom sistemu, da je LeDay vrlo zahvalan role player koji je u Partizanu nesto drugo... naravno da je lova apsolutni prioritet svakog igraca, ali krojite ga kao da je Partizan jedini klub koji se prema trzistu tako ophodi, dok vecina ostalih (Zeleznik najpre) nudi projekte, uloge, potencijal za breakout sezonu i tako dalje.

Edited by kendrick
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...