Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

3 minutes ago, Setite se 2011 said:

Ovo nije promena poseda ?

 

 

 

Izgubljen je posjed, ali Leday ga stiče tek u drugom kontaktu s loptom, onaj prvi kad izbija loptu se ne računa kao novi posjed. Nije greška. Ono što je ogromna greška je no call u block/charge situaciji, a radi se o velikom faulu obrane. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Cooper said:

Novo dnevno školovanje cigana košarkaškim pravilima.

Ako, pa naučiće dovoljno za koju godinu.

Pa čuj, ovdje je za razliku od Novog Mesta kriva odluka (ne)donesena u posljednjoj sekundi. :classic_smile:

 

 

I da ne quotam sve, nisam niti cigan niti grobar, već neutralni promatrač kojem je smiješno kako jedni druge prozivate za vrlo slične stvari u svega par dana razmaka. :s_d:

Edited by Sharp
.
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Losmi17 said:

Sta je razlog?

Glava na ramenima na prvom mestu, da li mislis da je mesto administratora na jebenom pokojnom rsb forumu vredno toga????

 

Najkrace 

 

ZASTO?

ZATO!

Barem ovde ima dovoljno pametnih da zakljuce sta i kako je bilo.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Šarac said:

Glava na ramenima na prvom mestu, da li mislis da je mesto administratora na jebenom pokojnom rsb forumu vredno toga????

 

Najkrace 

 

ZASTO?

ZATO!

Barem ovde ima dovoljno pametnih da zakljuce sta i kako je bilo.

 

Трибина је прсла тотално. 

 

Људи су изгубили компас, бројност им је све мања па у фрустрацији не знају гдје бију. Ишли су дотле да су претили људима да ће их пребијати због супротног мишљења (звиждања Олимпијакосу). А доскора се смијали распалим гробарима који се нон стоп међусобно туку. 

 

А само ножице вире из буље Аце Вучића. И Терзонија. Јебо их он. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Lepo rece gazda u jutarnjem, ogroman je jaz izmedju evrolige i evrokupa, ne samo sto se tice kvaliteta kosarke vec i sudjenja, gledam basket skoro 20 godina i prvi put vidim da sudije zažmure na ovakav MMA faul. Sve razumem, i domacinsko sudjenje, i to sto je domacin jedan od najskupljih projekata u takmicenju i da mora da se gura, ali ovo je toliko blamanto da je i mene sramota. Razumem i da se sudije zbune, naprave previd, na primer da je bio neki trokorak u poslednjem posedu pa da im promakne, desava se i najboljima, ali ovo je toliko drsko da mi je zao igraca Šljonska kao da su moji, ovo veze sa sportom nema i da sam na njihovom mestu verovatno bih razmislio o istupanju iz ovog jadnog takmicenja. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Glava na ramenima na prvom mestu, da li mislis da je mesto administratora na jebenom pokojnom rsb forumu vredno toga????

 

Najkrace 

 

ZASTO?

ZATO!

Barem ovde ima dovoljno pametnih da zakljuce sta i kako je bilo.

 

 

Cek, ispratio sam da je neki debil iz tzv. grupe krenuo da napusava i preti jer se zvizdalo Olimpijakosu. I to je dalje dovelo do gasenja foruma? Jezivo.

 

Jeste to bilo pretezno zaglupljujuce mesto, posebno fudbalski deo krcat botovima, ali mi je zao zbog ekipe sa kosarkaskog dela i nekolicine ljudi od kojih se i te kako imalo sta procitati.

Edited by fradler
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

mala ispravka - ne radi se o slask šljonsku vec o šljonsk vroclavu ili slask vroclavu, malo je nezgodno pošto je malo podataka na netu o ovoj ekipi, ni ovi iz menadzmenta evrokupa nisu bas sigurni o kom timu se radi ali su uvereni da je iz poljske, to je 100%

 

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sharp said:

 

Izgubljen je posjed, ali Leday ga stiče tek u drugom kontaktu s loptom, onaj prvi kad izbija loptu se ne računa kao novi posjed. Nije greška. Ono što je ogromna greška je no call u block/charge situaciji, a radi se o velikom faulu obrane. 

 

   

 

Ako se ne varam ti si košarkaški sudija i svakako bolje poznaješ pravila od nas običnih forumaša. Ono što sam ja video je da LIdej  dva puta igra levom rukom (što sam smatrao promenom poseda ) , tek treći put desnom , što ti kao sudija smatraš promenom poseda .

  Oko faula nema spora .

  Počelo je kao zezanje sa komšijama ali sad me stvarno zanima stručno mišljenje . Kada Lidej drugi put ima kontakt sa loptom , uveliko je na  svojoj polovini 

  

   

 

 

  

Edited by Setite se 2011
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Setite se 2011 said:

 

   

 

Ako se ne varam ti si košarkaški sudija i svakako bolje poznaješ pravila od nas običnih forumaša. Ono što sam ja video je da LIdej  dva puta igra levom rukom (što sam smatrao promenom poseda ) , tek treći put desnom , što ti kao sudija smatraš promenom poseda .

  Oko faula nema spora .

  Počelo je kao zezanje sa komšijama ali sad me stvarno zanima stručno mišljenje . Kada Lidej drugi put ima kontakt sa loptom , uveliko je na  svojoj polovini 

  

   

 

 

  

 

 

Nema problema. 🙂

 

Screenshot-20211216-002550-Gallery.jpg

 

Prvi dodir se smatra

presjecanjem/izbijanjem lopte. Tu još ne počinje posjed Partizana, teoretski još Slaskov posjed još nije ni prekinut slučaju da bijeli igrač dođe do lopte nakon što ju je Leday dotaknuo. 

 

Screenshot-20211216-002610-Gallery.jpg

 

Drugi dodir i tek sad možemo pričati o posjedu Partizana s obzirom da od ovog momenta počinje njegova kontrola lopte. Ono prije toga je isto kao da je netko nakon skoka u napadu boksao loptu preko centra, to se u košarci ne smatra novim posjedom. Nebitno je što je isti igrač izbio i prvi došao do nje, ista stvar bi vrijedila i da je netko drugi iz Partizana došao do lopte nakon što je Leday presjekao. On je u trenutku sticanja posjeda u zadnjem polju, dakle teoretski je nemoguće da se svira prekršaj zadnjeg polja. 

 

Screenshot-20211216-002629-Gallery.jpg

 

 

Ovo je treći dodir i tek ovdje lopta stječe status prednjeg polja. Stavio sam čisto radi lakšeg razumijevanja da se vidi od kojeg momenta uopće može da se teoretski dogodi prekršaj zadnjeg polja. Sve prije ovog ili nije posjed (slika 1) ili lopta nema status prednjeg polja (slika 2).

 

 

 

 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Satan said:

mala ispravka - ne radi se o slask šljonsku vec o šljonsk vroclavu ili slask vroclavu, malo je nezgodno pošto je malo podataka na netu o ovoj ekipi, ni ovi iz menadzmenta evrokupa nisu bas sigurni o kom timu se radi ali su uvereni da je iz poljske, to je 100%

 

 

Lietkabeliciusomarculioniscipiripi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...