Jump to content

Pogodi ko je?


Milutinov Tata

Recommended Posts

Just now, Boxy said:

Dobro, 2A znam, ali to nema veze sa nastavkom pitanja.

 

Ok. Hint za tebe

 

Spoiler

kad sam napisao ono da je problem njihovim gostima bio da dođu do daha u Davis Cupu, mislio sam na rjeđi zrak u glavnom gradu te države, gdje bi domaćini uglavnom igrali i da bi iskoristili tu prednost između ostalog (jer oni su na takve uvjete navikli)

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Boxy said:

Da, shvatila sam sta si mislio, ali jedino sto mi pada napamet je

  Reveal hidden contents

Chile i Masu, ali se nesto ne secam da je ima brata, plus je on najbolji njihov igrac

 

 

E da, to je ta jedina druga zemlja koja dolazi u obzir a da sam samo napisao "ta zemlja ne graniči s najvećom na tom kontinentu". Ali ako povežeš sve ostalo (ne trebaju ti geografski hintovi, pogledaj bonus 1), ako i ne znaš o kome je riječ znaš po tome da nije država koju si napisala u pitanju. Još jedan hint ako treba

 

Spoiler

ta zemlja svoje ime "duguje" liniji koja prolazi kroz nju

 

Btw, jako mi se sviđa što pokušavaš, a ne googleaš i ne gledaš tuđe spoilere, that's the spirit! :))

Edited by Abudžaba Dabila
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Boxy said:
  Reveal hidden contents

Ok, sad je jasno da je Ekvador :classic_biggrin:

ali sad treba da se setim njihovog tenisera:smiley33:

 

Pa, iskreno, iako je bio čak i No 6 u jednom trenutku, nije imao baš neke wow rezultate tokom karijere. SF AO iz '99 mu je najveći uspjeh.

 

Ajde evo i ovo

 

Spoiler

zove se isto kao i igrač kojeg si maloprije napisala kao eventualno mogući odgovor na ovo pitanje

 

3 minutes ago, We lose every week said:
  Reveal hidden contents

Andres Gomes ?

 

Upadam ko padobranac. Samo sam video zadnja dva posta.

 

Je odgovor na koje pitanje? :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Nemam pojma, vidim da tražite tenisera iz Ekvadora. I ne postoji drugi neko Andres Gomes, osvojio RG jednom singlu  i jednom USO za Bobom u dublu. Bio je on top 5 igrač spreman sam da se kladim. 

 

Edited by We lose every week
Link to comment
Share on other sites

@We lose every week molim te stavi odgovor u spoiler i to nije odgovor na ovo što Boxy sad traži, ali je na nešto drugo...

 

 

@Boxy

 

Spoiler

njegovo prezime dobit ćeš u anagramu riječi patient, fali još samo početno slovo njegovog prezimena a to je slovo L*

 

Edit!

Edited by Abudžaba Dabila
Link to comment
Share on other sites

Evo da i ja konacno odgovorim na jedno pitanje:

 

Spoiler

1A - Feliks Mantilja

1B - 1998

1C - RG

1D - Aleks Koreca - ima jos jedno finale, RG 2001

1E - Karlos Moja

 

1F - Stefanos Cicipas

1G - Rafael Nadal

1H - Novak Djokovic

1I - 2019

1J - AO

 

2A - Greg Rusedski

2B - Nikolas Lapenti

2C - Ekvador

bonus 1: Andres Gomez

bonus 2: Djovani Lapenti

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Teniser - jedan od najboljih tenisera svoje zemlje svih vremena. Najveci uspeh na GS je ostvario nakon velike pobede nad jednim od najboljih igraca u istoriji, koji je ujedno bio i branilac titule. U narednom mecu porazen je od igraca koji je rodjen u istoj zemlji kao i igrac koji se trazi. Ta godina mu je ujedno bila i najuspesnija u karijeri.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bravo @Milutinov Tata za sve točne odgovore na pitanja iz kviza i za ispravku greške koja srećom nije nikoga mogla zavarati, ti bolje znaš nego što ja znam guglat :classic_smile: 

 

Spoiler

(naravno da je i 2001. izgubio u finalu, još sam gledao taj meč)

 

Probat ću sad riješiti tvoje pitanje, samo ću reći šta mi je prvo palo na pamet, znam da nije točno (utvrdio sam da nije kad sam razmislio) al eto da vidiš da pokušavam, sad ću probat malo bolje razmisliti

 

Spoiler

Berdych

 

 

Edit: Vadio sam iz glave igrače kojih se nikad ne bih sjetio a koji zadovoljavaju isključivo prvi kriterij, ali ne ide, barem zasad. No, nema predaje.

Edited by Abudžaba Dabila
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...