Jump to content

VN Turske (Istanbul Park) 13.-15. novembra 2020.


Alen13ASC

Recommended Posts

12 minutes ago, Radoye said:

Ne znam zasto postoje pravila u F1 ako ce da se krse bez ikakvog efekta. Nakon sto je Bjanki nastradao pod zutom zastavom ne smes da popravis vreme, jedno 15 vozaca danas u Q1 je popravilo vreme pod duplom zutom nakon izletanja Latifija.

Gde to zapravo pise, ja nikad nisam nasao takvo pravilo?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Radoye said:

Ne znam zasto postoje pravila u F1 ako ce da se krse bez ikakvog efekta. Nakon sto je Bjanki nastradao pod zutom zastavom ne smes da popravis vreme, jedno 15 vozaca danas u Q1 je popravilo vreme pod duplom zutom nakon izletanja Latifija.

Latifi je, cini mi se gresku napravio u sektoru 1, a vecina vozaca koji su popravila vreme je proslo taj sektor. Al sigurno je bilo i onih koji su popravili vreme, a prosli kroz taj zuti sektor.

Link to comment
Share on other sites

Ma Latifi je napravio gresku kasnije u krugu, ako ne u S3, sigurno u S2. Ja mislim da je zuta zastava bila zbog Djovinacija. Trajala je 15-20 sekundi. Pitanje je ko je bio iza njega, a poceo krug do isteka zastave.
Verovatno je bio veliki broj vozaca pa nisu mogli odmah da ponistavaju. Pretpostavljam da ce biti kaznjavanja po 5 mesta za nekoliko vozaca.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, momohyoideus said:

Gde to zapravo pise, ja nikad nisam nasao takvo pravilo?

 

Uvedeno 2014, u sektoru sa zutom zastavom mora se usporiti 0.2 s a sa duplom zutom (kao danas) 0.5 s

https://www.eurosport.com/formula-1/f1-drivers-face-new-yellow-flag-rules_sto4192654/story.shtml

 

Quote

...drivers have been told that they will be expected to slow down by a specific amount for yellow warning flags from now on.

 

They have been told by F1 race director Charlie Whiting that they must now slow down by 0.2 seconds compared to their best sector time for single yellow flags, and 0.5s for double waved yellows.

 

These times will be compared to the drivers' previous best sector time between one of the 20 individual light panels.

 

Previously drivers simply had to prove that they had slowed down for yellow flag incidents based on data that would be examined by stewards if they set a best sector time under yellows.

 

Latifi je izleteo u krivini 8, definitivno ne u prvom sektoru.

 

Ima jos i ovde - Strolov pol pod znakom pitanja:

 

https://racer.com/2020/11/14/stroll-under-investigation-pole-under-threat/

 

Quote

The yellow flags were waving because Stroll’s teammate Perez had gone off at Turn 7, and with it being a single waved yellow he was allowed to continue pushing once clear of the sector in question. Drivers are advised to abort their laps if they encounter double waved yellows during qualifying.

 

 

Edited by Radoye
Link to comment
Share on other sites

Velika inertnost u kažnjavanju vozača. Trebali su sumirati ko je prekršio pravilo o žutim zastavama u Q1 pre početka Q2, onima koji su prekršilo obrisati vreme tog kruga, podeliti odgovarajuće kazne i onda početi Q2. Poredak onih koji su ušli u Q2 bi verovatno bio drugačiji.

Za sport koji obrće milijarde godišnje je ovakvo suđenje trke veliki blam...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...