Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

Romano pise da je dogovorena pozajmica Fabia Vieire u Porto, u slucaju da Konseisao zavrsi u Juventusu.

 

Mi od kreativnih veznjaka ostajemo samo na Odegardu u tom slucaju. Mozda planiraju neko pojacanje tu, bas cudna odluka posle odlaska ESR-a.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NikolaTest said:

Romano pise da je dogovorena pozajmica Fabia Vieire u Porto, u slucaju da Konseisao zavrsi u Juventusu.

 

Mi od kreativnih veznjaka ostajemo samo na Odegardu u tom slucaju. Mozda planiraju neko pojacanje tu, bas cudna odluka posle odlaska ESR-a.

Hoće da se stvori prostor za Nwanerija,ali mislim da nekoga moraju dovesti i to će verovatno i uraditi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, sasha arsenal said:

Hoće da se stvori prostor za Nwanerija,ali mislim da nekoga moraju dovesti i to će verovatno i uraditi.

Podrzavam da se on gurne u vatru, ali pretanko i previse rizicno bi bilo ne dovesti nikog

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neka tišina što se dolazaka tiče,mada to ništa ne znači.Moraju se dovesti najmanje dva igrača+golman ako Ramsdejl ode.Brine nova povreda Žezusa iako nije strašna.

Nketija odbio da pređe u N.Forest iako su se klubovi dogovorili oko obeštećenja.Sada je Kristal Palas u igri i transfer je veoma blizu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/share/CLJD1DkhARQwoHe1/?mibextid=xfxF2i

Sterling ponuđen Arsenalu.Može ali da Čelsi iplaćuje platu :classic_biggrin:.

Za rotaciju i nije loše rešenje,iako nisam njegov fan.Verovatno lik koji donosi najgore odluke u poslednjoj trećini,ali opet zna da probije bunker i to je u ovom trenutku potrebno ekipi.Bolje i on nego niko.Uostalom,Arteta je mnogo uticao na njegove dobre partije u Sitiju.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da će biti dobro rešenje.Pokazaće vreme.Stigao i Neto iz Bormuta.

Sa druge strane,Nelson otišao u Fulam na pozajmicu,Nketija potpisao za Palas,Ramsdejl za Sautempton.

I da,Merino povredio rame na prvom treningu i neće ga biti nekoliko sedmica.

Link to comment
Share on other sites

Merino van terena dva meseca :classic_blink:.Jbt,prvi trening!Dobro je da nije završio kao Timber prošle godine.

 

Da se osvrnem malo na transfer rok i prva tri kola u PL.Otišli su,neko na pozajmicu a neko za stalno, ESR,Nketija,Ramsdejl,Bierth,Patino,Tavareš,Elneni,Soareš,onaj mali u Junajted,Lokonga,Nelson,Vieira,Hein.

Došli Merino,Kalafjori,Neto,Sterling i Setford-nije loše.Mislim da je planirano da se potroši više novca i da se dovedu Niko Vilijams,golman Garsija pa čak i Šeško,ali to nije bilo moguće u ovom prelaznom roku pa se mora čekati neki drugi.Dobra stvar je što nisu pukli pare za neke bezvezne alternative već su doveli na pozajmicu Neta i Sterlinga.

Golmani:Raja,Neto,Setford

Odbrana:Saliba,Gabrijel,Timber,Kalafjori,Vajt,Tomijasu,Kivior,Zinčenko i Tirni.

Vezni red:Parti,Rajs,Žoržinjo,Merino,Odegard i Nwaneri.

Napad:Trosar,Martineli,Saka,Sterling,Haverc i Žezus

Odbanu teško da neko ima ovako dobro pokrivenu.Stvarno nikad bolji izbor.Napad nije loš iako bi valjao jedan profilisani napadač.Jedino je vezni red problem,odnosno zamena za Odegarda.Ako se on povredi,sve pada u vodu.

Što se igre tiče,još uvek je to daleko od zavidnog nivoa.U odnosu na konkurente,krenulo se dosta sporije.Bilo je tako i prošle sezone,čak je to izgledalo znatno lošije.Problem je raspored u narednom periodu gde neće biti prostora za opuštanje.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa analizom, i zbog toga ne bih prodavao ESRa. Sa druge strane, on je pre povrede bio na maltene Sakinoj trajektoriji i to ga je em usporilo em ubilo psihicki. Za njega je bolje sto smo ga pustili sigurno.

 

Imamo jednu od najboljih odbrana na svetu, u ligi sasvim sigurno, moramo to i dokazati ove godine.

 

Ako Saliba nastavi trajektoriju od prosle sezone, postace undisputed najbolji stoper na svetu. Mada je verovatno vec tu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Raja,Vajt,Saliba,Gabrijel,Timber,Žoržinjo,Parti,Haverc,Saka,Martineli,Trosar-starteri protiv Totenhema.Previše je ovo sporo na sredini.Plašim se sa će tu da bude velikih problema.Veliku šansu vidim kroz kontranapad.Verovatno će Trosar biti najistureniji i često će menjati pozicije sa Havercom i Martinelijem,što takođe vidim kao neku prednost.

Uglavnom,mislim da će Arsenal prepustiti posed Totenhemu.

 

I da,nema ni Zinčenka i Kalafjorija na klupi.

 

Link to comment
Share on other sites

Juce je Arsenal mudro odigrao, nije bilo prelepo za gledanje, ali su spakovali 3 poena sa oslabljenim timom. Ako ovako pametno nastave da igraju, mogli bi i da uzmu titulu. Prosle dve godine su gubili poene na naivan nacin, jurisajuci napred cak i kada zbog stanja u timu to nije bilo produktivno. Valjda je Arteta naucio nesto za ovih 5 godina.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJORDJE said:

Juce je Arsenal mudro odigrao, nije bilo prelepo za gledanje, ali su spakovali 3 poena sa oslabljenim timom. Ako ovako pametno nastave da igraju, mogli bi i da uzmu titulu. Prosle dve godine su gubili poene na naivan nacin, jurisajuci napred cak i kada zbog stanja u timu to nije bilo produktivno. Valjda je Arteta naucio nesto za ovih 5 godina.

"Velike" utakmice nisu bile problem ni prosle sezone. Osvojena 22 od 30 bodova, bez poraza, pobedjen Siti protiv kojeg je odigran ruzan fudbal u obe utakmice koji je doneo rezultat. Problem su bile manje utakmice, kao proslo kolo sa Brajtonom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sreca Arsenala da se Odegard povredio pred Totenhem i Siti u gostima. Cudno zvuci ali po meni je tako.

 

U tim utakmicama Arsenal svakako ne bi insistirao na posedu i posebnoj dominaciji na terenu.

Arteta je prosle sezone protiv Sitija obe igrao cekalicu, sa idejom da ne izgubi.

Protiv Totenhema je bilo sad isto a verovatno ce ista utakmica biti i protiv Sitija.

 

Protiv slabijih protivnika gde treba probiti blok bi bila patnja bez Odegarda (nadam se da se vraca brzo).

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa StelaRosom, Arteta ce se vise oslanjati na odbranu, to nije Arsenal koji znamo i volimo, ali ce taj fudbal doneti rezultate. Odbrana nam je stvarno beton, moguce i najbolja na svetu trenutno, na celu sa Salibom koji je jedan od najboljih ako ne najbolji stoper na svetu. Imamo rotaciju i versatilnost, plus Raja je jako potcenjen golman, ne znam zasto, a ako je i dalje iza Edersona i Alisona, to nije daleko. Protiv Totenhema je imao nekoliko intervencija koje su izgledale rutinski jer mu je pozicioniranje elitno. Remzdejl bi primio bar jedan gol sasvim sigurno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...