Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

Nismo lose odigrali, generalno. Bas su mi bile nejasne izmene i odmah posle ulaska Sake za Toreiru primamo gol.

 

Neverovatno je koliko ne umemo da sacuvamo prednost, u svakom mecu je gubimo. Dok smo prosle sezone pokazivali veliki borbeni duh, pogotovo u onoj seriji bez poraza na pocetku, sada se ponovo vracamo u letargican mod.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

 Bas su mi bile nejasne izmene i odmah posle ulaska Sake za Toreiru primamo gol.

 

Voleo bih da mi neko objasni ovu izmenu. 

Čovek mora da prestane da kombinuje sastav. Ne zna se više ko je prva postava. Najgore od svega  što je najviše utakmica odigrao Džaka. Ekipa nema indetitet. Ne igra se ni ofanzivan a ni defanzivan fudbal. Napad odsečen od veznog reda. Odbrana prepuštena Lenovim refleksima. Nema balansa. Za sve je to kriv trener. 

Baš me je Emeri razočarao ove sezone. Ne vredi, mora da ode. 

Link to comment
Share on other sites

Naklapanja tabloida, svaki put kad je navodno necije mesto ugrozeno, vezuje se za popularnog menadzera koji je slobodan.

 

Ovog leta se za njega pisalo da se vraca i u Real i u Inter i da ide u Kinu, i da menja Beniteza u Njukaslu (lol), sad je kao vidjen na veceri sa Sanlehom. Sto i dalje ne mora nista da znaci.

 

Ako ce da otpustaju Emerija, on je svakako jedna od opcija jer je slobodan, a tesko da i on sam moze trenutno da se nada boljem poslu od Arsenala.

 

Sa druge strane, ako se to desi, mislim da je Alegri mnogo blizi. Ako ne daju posao Arteti, Vijeri ili Anriju, mada mislim da je rano za to.

 

Sto se tice izmena, mnogo losih stvari je napravio, meni se njegova ideja jer je vidim svidja, ali mi se cini da precenjuje igrace koje ima. Prvo, super je sto je Saka iskocio. Nelson, Vilok, pa i Najls, su bili kilometrima ispred njega. Super je i sto je Martineli realno ovako dobar zabod. Ali oni su i dalje klinci. Sasvim je dovoljno da igraju Ligu Evrope i kupove i tu se kale, igra se uglavnom protiv fizicki nadmocnijih, ali tehnicki inferiornijih protivnika u tim takmicenjima i to je idealno da budze samopouzdanje na terenu i celice se.

 

U Premijer ligi, pogotovo ove sezone, kada ponovo ima dosta fizicki cvrstih ekipa, ali i tehnicki superiornijih od nase, nemamo luksuz da tim klincima dajemo toliko vremena. Pogotovo sto imamo istoriju zarobljavanja sa njima posle nekoliko solidnih partija.

 

Saka je odigrao 2-3 dobre utakmice, bljesnuo, ali kao i Vilok, ocigledno sada prolazi kroz malu krizu. Sto je savrseno normalno, jako je mlad igrac, nije spreman niti je realno ocekivati da moze iz nedelju u nedelju da igra vrhunski. A kao da je kupio mesto, Emeri ga stalno ubacuje umesto koga bilo, cak i startuje, da odigra tih svojih 20-30 minuta. To je neozbiljno za menadzera njegovog kalibra.

 

Drugo, ovo sto je uradio sa veznim redom je nonsens, blago receno. Odbrana se manje-vise iskristalisala, ali je i vrapcima jasno da oni nisu dovoljno dobri i cim ih stavis pod mali pritisak, primicemo gol. Mi ove sezone bukvalno nijednom nismo uspeli da sacuvamo prednost, mislim da u ligi imamo najvise prosutih bodova posle vodjstva. Sklonio je Ozila, sto je ipak hrabar potez, ali sad kad se desilo ovo sa Dzakom pa ga je sklonio iz tima, kao da mora da kompenzuje i eto, Ozil, koji je odigrao jednu solidnu utakmicu van Premier lige, odmah startuje. I naravno, kad imas opet igraca manje koji ce da vrsi presing i dobro se pozicionira kad se branimo, opet je sredina suplja.

 

Genduzijev kredit naspram Toreire mi se uopste ne svidja. Toreira se sece na svakom mecu maltene, pokusavao sam da nadjem svuda relevantne podatke o nekoj laksoj povredi (koja se vuce mesecima 😄 ) ili da nije dovoljno spreman, ali nit tako deluje dok covek igra, niti ima takvih podataka. On mora da bude nezamenjiv u veznom redu uz Sebaljosa. E uz njih dvojicu treba uklapati ostale, pa cak bih pre izvadio iz naftalina Elnenija nego da mi Genduzi ima brisan prostor ispred sebe, a Dzaka da bude kapiten, al smo ga pozajmili Besiktasu.

 

Ili ako bas hocemo da igramo ultra napadacki fudbal i na gol vise, onda blago meni kljuceve u ruke Sebaljosu i Toreiri da sami drze sredinu, da se igra brzo, vrsi presing non stop, dok Laka, Auba i Pepe cekaju napred loptu i da igraju taj blickrig, bar da znamo zasto je sredina suplja i zasto ove seprtlje pozadi zaseravaju i primaju golove. Sa takvim kombom bar bi videli od cega su njih dvojica i da li mozemo sa ovim timom da se borimo za titulu, posto ovo zivotarenje nema nikakvog smisla. Jer realno i sa krs igrom, raspadom sistema od tima, mi mozemo da budemo u top6.

 

Ako se time zadovoljavamo - ok. Ali ne mislim da Arsenal treba time da se zadovoljava.

 

I pored svega ovoga mislim da Emeri ne treba da dobije otkaz. Ovaj klub ima tradiciju i odredjeni kontinuitet. Kad smo Vengeru dali bukvalno sest jebenih godina da ih procerda, mozemo ovome dati dve, pa onda ako nema napretka, da se sece.

Link to comment
Share on other sites

I onda napuste klub Laka, Auba... sve što valja, pa sve ponovo. 

Kapiram kada kažeš da treneru treba dati vremena, ali ako se vidi neka ideja, neki napredak. Ekipa stagnira. Čovek koji je već godinu i jače u klubu mora da poznaje svoje igrače i na koji način najbolje da ih iskoristi.On to ne zna ili ne želi. 

Što se tiče Genduzija, dečko je najbolji igrač u veznom redu ove sezone, tako da... 

Za ultra napački fudbal, slažem se, tu bi jedino Toreira i Sebaljos mogli da isprate. 

Link to comment
Share on other sites

Pa najbolji je kad jedino sa Dzakom mozemo da ga uporedjujemo, jer su jedino njih dvojica dobili sansu da igraju u kontinuitetu. Meni je drago kad igrac igra sa puno samopouzdanja, sto on svakako radi, ali prodao je vise lopti od Dzake u opasnoj zoni. Kad on ceka loptu posle ispucavanja i probamo da je iznesemo, bar jednom po mecu imamo problem. Ne znam zasto ne odustanemo od takve postavke.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Emeri izgubio konce i u svlačionici i da je rastanak nužan, što pre, ne čekati zimu. Murinjo ako dođe, pozdravljam iako ga ne mirišem uopšte i njegov stil igre je često negledljiv, ali je bolje rešenje od početnika. Ako biram lepota igre vs rezultati, biram ovo drugo za sada, jer ako Emeri ostane, niti imamo lepotu, niti imamo rezultate. 

Murinjo za početak da uhvati Top4 i barem finale LE, a onda preko leta srediti rak rane ekipe, štopere i centralnog veznjaka. 

Link to comment
Share on other sites

Mi sa ovim timom ne mozemo imati mnogo bolje rezultate. Odnosno, mogli smo da ne prospemo ovoliko bodova do sad (pogotovo Votford, Volvs, Sefild i slicne utakmice) i da se nadamo top 4 mestu, sto je i ovako i onako realno da osvojimo. Za borbu za titulu potrebno nam je da kupimo bar 2-3 world class igraca, sto znamo da se nece desiti, ili da vidimo ko od ovih koje imamo moze da postane WC igrac.

 

Emeri to drugo ocigledno i radi, samo mislim da pogresnim igracima daje veci kredit i to je jedino sto bih mu zamerio. Ideja je dobra, jednostavno precenjuje pojedine, samo je pitanje da li to radi iz neznanja, straha ili neceg treceg.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

I nece igrati ni sutra.

 

Citao sam transkript konferencije, mnogo stvari je tesko razumeti jer Emeri ocajno prica engleski plus ne zeli da otkriva mnogo, ali mozda smo cak i zavrsili sa njim.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

1 šut u okvir - gol - protiv Vitorije. Majko na šta mi ličimo. Najls mora ili na pozajmicu na zimu ili nazad u mlađe kategorije, jer ovo što on "igra" nije ni za ......

Emeri out svakako + par igrača, ali nikako početnik trener. Idemo u goste Lesteru, popićemo par komada, Emeri leti i onda imamo desetak dana da nađemo zamenu dok je pauza zbog utakmica reprezentacije. 

Link to comment
Share on other sites

Hvaljeni Genduzi je bio danas ubedljivo najgori na terenu. Decko ima potencijala, ali mora da se spusti na zemlju i da ne idu kljucevi ekipe u njegove ruke. Ovo sto se desava sa Toreirom je takodje nejasno, kao da postoji neki tihi sukob na relaciji igrac-trener. Ne trci kao prosle sezone, ne radi sve ono zbog cega nas je kupio posle tri utakmice. Sad je i Sebaljos out.

 

I stvarno pitanje za Emerija - zasto danas igra u ovakvoj postavci, bukvalno je dao Lesteru da nam uzme celu sredinu terena. Da ne pricamo sto igraju svi presing protiv nas kao da smo Njukasl, stvarno je sramotno da Arsenal ne moze to da resi.

Link to comment
Share on other sites

Jeste Genduzi odigrao baš loše. Ne može on da igra svaku utakmicu. Čak ga Emeri uvodi i u LE. Previše je mlad da iznese celu sezonu.

Toreira takođe ne zna gde udara. Čovek nije ni prići igrama prošle sezone. 

Za sve je kriv trener. 

Da ne pričam kako se ekipa brani. Pa ono je užas! Onoliko šuteva da se dozvoli protivničkim ekipama. To Vengerova ekipa u najgorim danima nije radila. 

Sve više mi je krivo što nisu doveli Rodžersa. 

Sad ne znam koga mogu da dovedu, ali bolje je da Fredi preuzme ekipu nego da gledamo ovaj cirkus. 

Link to comment
Share on other sites

Prvi problem je sto je ocigledno za Emerija tim bio iskristalisan, uz eventualnu rotaciju bekova, kada Tirni i Beljerin budu maksimalno spremni. Nije dovoljno mesao karte, recimo Holding je mogao da igra LE, pa onda da se uvodi i ponekad u PL, cisto da bismo videli koji stoperski par najbolje funkcionise zajedno, posto je stvarno dovoljno utakmica odigrano da se vidi da Luiz i Sokratis uz zastitu Genduzija nisu dobitna kombinacija blago receno.

 

Da se promeni formacija, da probamo da igramo sa wing backovima, to mogu i Beljerin i Tirni i da pojacamo odbranu ako ne postoji stoperski par koji moze da iznese sezonu. Da vidimo sta cemo sa stetocinom koji se odaziva na ime Granit Dzaka, da se ogranici minutaza Genduzija, da se Ozil ne vadi iz naftalina i da proverimo da li neko od ovih klinaca moze da doprinese u veznom redu, posto opet imamo 50 krila u timu.

 

Ja sve ove stvari zameram, sem ako on ne misli da ce ovo leci na mesto, a ocigledno je da ima previse problema da bi se tako igralo.

 

Ok, Martineli i Saka su bljesnuli, pa i Vilok. Da mozes malo da se oslonis i na njih. Nelson recimo nije iskoristio sansu, Najls je sve gori i oni su sklonjeni. Cembers je odigrao neocekivano dobro. To je dosta igraca i meni je ok da Emeri nagradi one koji su dosli iz drugog plana, tako se gradi zdrava konkurencija u timu. Sa druge strane, kao da im daje kljuceve tima cim odigraju dve dobre utakmice, kao da hijerarhija ne postoji.

 

I pored svega ovoga, ja i dalje ne smatram da treba da dobije otkaz. Moramo samo naci prepoznatljiv stil i tim ce rasti. Za sta ce to biti dovoljno - videcemo.

Link to comment
Share on other sites

Oreštajn:"Uprava je 100% uz Emerija". Toliko o tome. 

 

@McLeod, ok, slažem se, ali zar to sve što si napisao nije razlog da dobije otkaz?Način na koji se ekipa brani je najveći problem. Kada igramo protiv Brajtona, kao da je došla Barsa. Prostora koliko hoćeš. Od povrede Holdinga iz prošle sezone,odbrana ne postoji. Tada je ekipa igrala sa tri štopera. Ove sezone igra konstantno sa dva štopera sa Luizom i Sokratisom+Kolašinac i Najls, pa to je samoubistvo. Doveo si Luiza koji je najbolji u sistemu sa tri pozadi, jer je rupa a odlično iznosi loptu, a on gura drugu formaciju. 

Imao je sasvim dovoljno vremena da organizuje ekipu da makar izgleda pristojno. Nije to uspeo, štaviše... Hvala. Doviđenja. Daj novog. 

 

edit:na koju foru igra Kolašinac pre Tirnija? Jedan od njegovih bisera. 

Link to comment
Share on other sites

Klopu se makar videla ideja i ljudi su igrali atraktivan fudbal. Arsenal sa onakvim potencijalom napred igra dosadno. Zanimljivo je samo protivničkim ekipama. Ne vidi se neka jasna ideja. Nešto non stop kombinuje, ne zna prvu postavu, izmene su mu loše i ne prepoznaje tajming za iste. 

Prošle sezone se video napredak i očekivao sam da će ove biti još bolje, moralo je. Ne samo da nije bolje već je i lošije. 

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, mi posle 12 utakmica imamo negativnu gol razliku, -1 !!! Dali smo 16 golova?? Ako ovo nije za šut kartu u jednom smeru, onda ne znam šta jeste. Svi igrači od prošle sezone igraju dosta slabije, to je samo do trenera. Rotira igrače, menja formacije, pozicije igračima (Toreira nedavno bio AMC), ne rešava pitanja Ozila i Džake.... 

Umesto da žrtvuju tih 6miliona funti za otkaz, mi ćemo sjebati sezonu, ostati 6-7 i ćao Auba i Laka, verovatno još neko. 

Jebeš klub gde su ameri gazde 😁

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ili ne mogu da nađu bolje rešenje ili veruju da Emeri može da popravi stvari. 

Najgori start Arsenala u PL, a znamo kakve je Venger beležio rezultate na početku sezone. Ovo što ova ekipa igra je sramota. Tu je najviše kriv trener.

Biće ovo duga sezona, a baš sam se ponadao da će Arsenal makar igrati dobar fudbal. Top 4 nije dolazio u pitanje, a sada je daleko. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...