Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

1 hour ago, Drug Crni said:

Ja ne mislim da ste "izvisili" u LŠ. Nije ta priča završena još (po meni)

Nismo izvisili ali više Arsenal nije favorit za prolaz dalje.Iskustvo je presudilo u prvoj utakmici,videćemo šta će biti sutra.Jako je bitno koga će Arteta da izvede na teren.Pre svih,mora da startuje Tomijasu.Ne bih voleo da gledam Zinčenka jer je ozbiljna rupa pozadi a i često pogreši u pasovima na kritičnim delovima terena.Baš je raspad ove sezone.Kivior se pokazao kao dobro rešenje za rotaciju,ali protiv Sanea nema šta da traži.

Druga pozicija gde je neizvesno ko će igrati je taj zadnji vezni Žoržinjo ili Parti.Ako taktika bude da se igra povučenije,onda može Žoržinjo,ali ako se izađe visoko onda je tu bolje rešenje Tomas.

I na kraju Martineli,Trosar ili Žezus po levoj strani.Iako u prvoj utakmici Martineli ništa nije doprineo,u ovoj bi moglo biti drugačije i on bi mi bio prvi izbor.

Ako ekipa ostane sa pozitivnim rezultatom do početka drugog dela drugog poluvremena,imaće prednost jače klupe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije vazna ova utakmica veceras, ja cak mislim da je moguce da u ovakvoj situaciji lagano pobedimo, ali u sledecem dvomecu nemamo sanse.

 

Kostur sa druge strane je cirkus, to smo videli i sinoc, nije isti nivo uopste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakvo userevanje sezone u roku od 7 dana. I sto je najgore, iako je tim mlad i jos ima prostora za napredak, pitanje je koliko ce se poremetiti hemija u ekipi i poverenje na relaciji Arteta-igraci nakon ovih poraza. Ako se sezona zavrsi bez trofeja tesko ce se dalje graditi na dobru osnovu koja je napravljena. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, СтелаРоса said:

Kakvo userevanje sezone u roku od 7 dana. I sto je najgore, iako je tim mlad i jos ima prostora za napredak, pitanje je koliko ce se poremetiti hemija u ekipi i poverenje na relaciji Arteta-igraci nakon ovih poraza. Ako se sezona zavrsi bez trofeja tesko ce se dalje graditi na dobru osnovu koja je napravljena. 

Jbg,ne može baš uvek preko noći uspeh u LŠ.Neiskusan trener kao i igrači u ovom takmičenju.Mnogima je ovo prvi put da učestvuju u istom.

Ne verujem da će se poremetiti poverenje između Artete i igrača.Mislim da ga poprilično poštuju i imaju poverenja u njega.Moraće da se nadogradi ekipa sledeće sezone.Iako je preko potreban vrhunski napadač,najradije bih video prvo Neta ili nekog sličnog igrača.Često su podbacila krila ove sezone i to ih je koštalo rezultata.

Nije još gotovo što se tiče titule ali ne bi me iznenadilo da se Arsenal raspadne.Mora se pobediti naredna utakmica kako znaju i umeju,inače to bi bilo to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stvar je u tome da ako igras sa ovakvim timom ne mozes da mu kreses krila.

 

Lepo je biti siguran u odbranu i kontrolisati utakmicu, ali mi smo bukvalno bili tu negde blizu da dajemo golove u ovom dvomecu i onda primili sve golove idiotski i glupo. Bajern, objektivno, nije bio bolji od nas, ali jednostavno igramo glupo.

 

I u ligi cemo da izgubimo titulu takodje zbog gluposti. Plasim se da cemo protraciti prajm ovih igraca, mada ako ostanemo na okupu mislim da cemo jednu titulu morati da zabodemo nekako.

 

Siti je krenuo silaznom putanjom i to je evidentno, nosioci su im matori i cesto povredjeni, samo na konto toga  u naredne tri godine moramo bar jednu titulu da osvojimo.

 

Ne verujem da ce Liverpul, Junajted i Celsi biti relevantni u tom periodu, ako se pojavi neki Lester opet u vidu recimo Njukasla koji nam uzima titulu, onda bolje da prodamo sve Sitiju lepo kao nekad, pa nek osvoje narednih 8 od 10 titula, nismo mi za ovaj sport u tom slucaju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kako bre disaster?

Ako se uzme u kontekst da ce City na neki nacin "ispastati", Arsenal je klub u Evropi sa najbolji starting ground-om u avgust/septembru ove godine. Arsenal i Real.
Iako ja pretpostavljam da ce "kazna" za City biti nekih 15pts i tipa 3 prelazna roka, ne 3 leta, nego 3 prelazna roka zabrane dovodjkenaj igraca. I to ce stupiti na snagu tipa jedan prelazni rok nakon odluke, taman da imaju jedno leto da se pripreme za zimu...

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MrTripleDouble said:

Da se ne zajebavamo, disaster sezona ako se ne osvoji PL, a nece.

Ne može tako da se gleda.Ako uzme Liverpul titulu,onda ok,ali ako uzme Siti,onda ne može se reći da je sezona katastrofa ali takođe nije ni uspešna.Pre početka četvrtfinale LŠ i borba do samog kraja za titulu izgledali su mi kao prihvatljivi.

Videćemo sutra kako će odigrati.

Link to comment
Share on other sites

Atletik piše da će Arsenal poslušati ponude za Žezusa.Očigledno čovek ne može da se vrati u staru formu nakon povrede.Verovatno će prodati i Nketiju.Biće čistke na kraju sezone.

Samo voleo bih da Partija ostave.Ako ga obiđu povrede,ne vidim pojačanje koje bi bilo bolje od njega.

Link to comment
Share on other sites

Loša igra danas protiv nikad goreg Junajteda.Kao da su igračima noge bile teške.Nije bilo prepoznatljive oštrine.Na sreću,početnička greška Kazemira bila je dovoljna za tri ogromna boda.

Kako god da se završi sezona,momci su je odigrali odlično,pogotovo ovaj drugi deo.U 2024. godini Arsenal u PL ima 15 pobeda,jedan poraz i jednu nerešenu utakmicu uz gol razliku 52:8.Još kada se doda da 11. utakmica nisu primili gol....I da,u duelima u velikoj šestorci nemaju poraz(6W,4D,0L).

Ostaje da se nadamo da Totenhem i WH mogu da otkinu bodove Sitiju.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Romano javlja da Parti napusta klub.Kada se bolje razmisli,ima smisla jer povrede su ga udaljile sa terena gotovo celu sezonu.Pitanje je koliko i može da se uzme za njega u ovom trenutku,ali mora se uzeti i obzir plata koju prima.

Biće zanimljivo videti koga će uspeti da dovedu kao zamenu.Pominje se dosta imena:Onana(Everton),Zubamendi(Real S. ),Bruno Gimaraes(Njukasl),Kimih(Bajern)...

Elneni i Suareš napustaju klub kao slobodni igrači.

Tirni,Tavareš i Lokonga se vraćaju sa pozajmice i verovatno će pokušati da ih prodaju.Ovaj poslednji je već izrazio želju da ode.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Zubimendi najrealnija opcija za poziciju zadnjeg veznog. Ocekujem jos i nekog rezervnog golmana i napadaca tipa Toni ili Sesko. 

Link to comment
Share on other sites

Ok, mada nisam siguran da je za nas. Jak finiser iz sesnaest, mene podseca malo na Vlahovica, samo slabiji. Ima smisla posto smo i za njega bili zainteresovani.

 

Kimih je realna opcija. Verovatno nece ostati u Bajernu, jedino nam treba da se Real ne "raspita" i Siti i to je to.

 

To su jedina dva kluba koja nam ga mogu uzeti trenutno, ako smo zainteresovani. Sto je pozicija u kojoj nismo bili bukvalno 20 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
9 hours ago, McLeod said:

Ok, mada nisam siguran da je za nas. Jak finiser iz sesnaest, mene podseca malo na Vlahovica, samo slabiji. Ima smisla posto smo i za njega bili zainteresovani.

 

Kimih je realna opcija. Verovatno nece ostati u Bajernu, jedino nam treba da se Real ne "raspita" i Siti i to je to.

 

To su jedina dva kluba koja nam ga mogu uzeti trenutno, ako smo zainteresovani. Sto je pozicija u kojoj nismo bili bukvalno 20 godina.

Ovo bi imalo smisla ako se odlučilo da Haverc ostane napadač,nije da nije zaslužio,a da Šeško i Žezus budu alternativa.Prethodnih dana pominjao se i Rašford.Videćemo šta će biti.

Što se veznog igrača tiče,imam neki predosećaj da će krenuti po Gimaraeša.Ne bih se bunio ni za Kimiha :classic_smile: .

Piše se da će Arsenal ovaj prelazni rok ulagati i u mlade talente.

 

edit:i da,najbitnija stvar-ovih dana se pregovara sa Artetom oko novog ugovora.Obe strane žele da nastave saradnju.

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Mislim da ce Zesus otici ako dovedemo Seska.

 

Ne bih voleo Gimaraesa. Dobar igrac, nije za nas IMO.

Ne znam.Mislim da će Nketiju prodati a njega zadržati.Ovih dana će se videti da li će ESR napustiti klub ili Arteta veruje da može da se vrati u formu.Evo ko bi mogao da ode:Ramsdejl,ESR,Parti,Viera,Zinčenko,Nelson,Tirni,Lokonga,Tavareš,Patino...-može se uzeti tu lepa kinta.Uz budžet koji se pominje od 200m£,mogao bi ovo ponovo da bude odličan prelazni rok.Napadač,golman,levi bek,veznjak,krilo i napadač-to su neke pozicije gde će se gledati da se popune.

Link to comment
Share on other sites

Ostavio bih Tirnija iskreno, Zincenka bih liferovao. Jedna od najvecih gresaka je bila ta rokada, Tirni daje stabilnost pozadi, a i napred nije operisan. Mislim da bi ove sezone procvetao ali jbg. Nadam se da nije kasno.

 

Partija isto ne bih dirao, ali je bolje prodati ga ako hoce da ide nego da bude nespreman i da nam fali pola sezone. ESR nije imao srece sa povredom, ne bih ga prodavao, ali mozda je sada pravi trenutak ako se prodaje, jer moze od njega biti novi Ivobi/Ox.

 

Vijera je davao neke bitne golove i imao neke solidne utakmice, ali generalno nije opravdao ocekivanja, Nelsonu hvala, nije dovoljno kvalitetan, Lokonga i Tavares se prosto nisu pokazali, ako bi ih ostavljao, oni su za kup rotaciju, ne bih igrao sa njima LS i PL uopste, Patino nije dobio sansu, ali mislim da bi i on bio slican tier kao ova dvojica tako da je bolje pustiti ga da ode i da proba da napravi ime negde gde ce dobiti vecu sansu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

Ostavio bih Tirnija iskreno, Zincenka bih liferovao. Jedna od najvecih gresaka je bila ta rokada, Tirni daje stabilnost pozadi, a i napred nije operisan. Mislim da bi ove sezone procvetao ali jbg. Nadam se da nije kasno.

 

Partija isto ne bih dirao, ali je bolje prodati ga ako hoce da ide nego da bude nespreman i da nam fali pola sezone. ESR nije imao srece sa povredom, ne bih ga prodavao, ali mozda je sada pravi trenutak ako se prodaje, jer moze od njega biti novi Ivobi/Ox.

 

Vijera je davao neke bitne golove i imao neke solidne utakmice, ali generalno nije opravdao ocekivanja, Nelsonu hvala, nije dovoljno kvalitetan, Lokonga i Tavares se prosto nisu pokazali, ako bi ih ostavljao, oni su za kup rotaciju, ne bih igrao sa njima LS i PL uopste, Patino nije dobio sansu, ali mislim da bi i on bio slican tier kao ova dvojica tako da je bolje pustiti ga da ode i da proba da napravi ime negde gde ce dobiti vecu sansu.

Mislim da je Tirni završio priču sa Arsenalom.Prosto ga Arteta ne vidi kao neko rešenje.Pominje se Hato iz Ajaksa kao neko ko bi popunio odbranu.Izgleda da je u pitanju opasan talenat.

Carls Watts je pre neki dan rekao da Parti želi samo da ostane u klubu.Do Mikela i uprave je da li će da ga prodaju.

Evo sad pominju i Osimena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ode nam Mo 😞 tesko je danas naci igraca ipak solidnog kvaliteta koji bi ostao u klubu punih 8 godina na kraju rotacije i uletao da popuni kad se neko povredi. Ove sezone nije bilo potrebe za tim, ali da jeste, sigurno bi bilo kvalitetno. Srecno Mo gde god otisao, i da te cene vise!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...