Jump to content

Oporezivanje freelancera


Akiro

Recommended Posts

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Koristis i moje 🤡 da, da, stavljas svoje ugovore i prepravljas ime..itd..

 

Drzi se brate..nek te posavetuje Kronos..😎

 

Ljudi se krste sta pises 😊

 

Pa simpatican je smajli, prigodan 🤡 znam da je tvoj 😉  

 

Ugovor nikada nisam stavio 😉 napisao sam ti nesto sto nisi video jer si zbrisao (to je taj 3. put). 

 

Ime nikada nisam prepravljao, za razliku od tebe, a koliko sam pohvatao pricu ovo ti je treci nick 😄 

 

Krste se i kazu "Hvala Bogu da neko napise nesto pametno i odgovori ovom freelance gerilcu" 🙂 

 

---

 

Hocemo sada o necem smislenijem da pricamo? Necem korisnom? 

Zasto ne podelis sa ljudima konkretne informacije, savete, kako da povlace pare, evo npr. devojka sa kojom saradjujem, preporucio sam je svom klijentu i radi vec mesec dana, nije sigurna kako da uzme pare. Nema jos nista registrovano (pausal joj nece znaciti jer ce raditi samo sa tim 1 klijentom), pa ce ili biti incognito ili "fizikalac", dok ne resi to pitanje. Sta je tvoja preporuka?

 

Napisi par redova o Payoneer-u, Skrill-u, sta vec postoji i sta se koristi... 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

Zasto ne podelis sa ljudima konkretne informacije, savete, kako da povlace pare, evo npr. devojka sa kojom saradjujem, preporucio sam je svom klijentu i radi vec mesec dana, nije sigurna kako da uzme pare. Nema jos nista registrovano (pausal joj nece znaciti jer ce raditi samo sa tim 1 klijentom), pa ce ili biti incognito ili "fizikalac", dok ne resi to pitanje. Sta je tvoja preporuka?

 

Napisi par redova o Payoneer-u, Skrill-u, sta vec postoji i sta se koristi... 

Tražiš preporuke za teški kriminal? Sram te bilo! 😁

 

Dok se neke stvari ne razjasne nikako ne treba da uđe na radar poreske, znači nikako uplata na domaće banke. Ima cela bulumenta payment processora sa raznim ponudama, tako da im treba pročitati ponude i testove o njima, pa prema individualnoj potrebi odlučiti. Dosta dobro je ocenjen na raznim mestima Transferwise mada mislim da za prosto podizanje para treba ostati kod proverenih starih ponudioca. Na kraju su bitne i provizije, koje uzimaju.

 

Najjednostavniji je Payoneer, koji je ujedno i jedini, koji nudi slanje kartice DHL-om. Ostali svi šalju samo državnom poštom. Pošto ne verujem ni grčkoj državnoj pošti (u stvari, ničemu i nigde što nosi epitet državno ne verujem), a tek u doba Corone nisam hteo da u jedinoj pošti za celu Kassandru čekam sat ili više u gužvi (nema u selima imena ulica i brojeva kuća, tako da nema ni isporuke na kuću), prijavio sam Payoneeru da kartica nikada nije stigla i tražio da ponovo pošalju DHL-om (prvu u svakom slučaju šalju državnom poštom, koliko god ti tražio odmah DHL). Problem je što, dok ne legnu prve pare od klijenta, nemaš fond za slanje kartice DHL-om, a to košta 40 USD. Na Payoneer, za razliku od Skrilla, samo mogu tvoji klijenti da uplate, znači ne možeš sam sebi (kod Skrilla možeš i sam sebi da uplatiš). To je ionako bitno samo za one, koji insistiraju na slanju DHL-om.

 

Da se Payoneeru bilo DHL ili bilo šta drugo traži preko mail supporta - zaboravi. Odgovaraju sudnjeg dana i to priglupim form letterom, koji je ili napisao automat ili neko, koji je tvoj mail samo ofrlje preleteo. Tu su stvarno katastrofalni (Skrill još gori). Ne vredi ni online support - nikada nećeš doći na red. Međutim, telefonski support kod Payoneera je fenomenalan, odmah na telefonu sve rešiš. Sit sam se sa njima sa Amerikom natelefonirao preko Unifona (cena kao lokalni razgovor u Beogradu), ko to uradi preko fiksne ili mobilne linije -  biće skupo. Dok ti urade sve provere i pojasniš šta želiš, računaj na 15 do 20 minuta. Kartica stiže za nekih 4 dana DHL-om, poštom valjda za 7-10 dana.

 

Payoneer ima još jednu prednost nad Skrillom, a to je da priložena dokumenta čita ili ljudsko biće ili OCR sa naprednim softverom i to prođe brzo kontrolu.

 

Kod Skrilla je neka OCR-seljana sa zaostalim softverom i ne priznaje ti utility bill (kao dokaz adrese) na ćirilici. Ništa od grčkih dokumenata mi nisu kod Skrilla priznali, pa sam sa novim accountom promenio adresu na srpsku i probao sa našim računima, međutim tu ti ne priznaju EDB i Infostan, SBB im automat deklariše kao mobilnog provajdera, što takođe ne priznaju, i na kraju su priznali Total TV (automat prepoznao reč TV). Postoji i druga mogućnost, ponovo vratio na Grčku kao treći account (problematični su po pitanju menjanja adrese i zemlje) i "prepravio" PDF sa računom grčke elektrodistribucije u ključnim stavkama na latinicu, i, gle čuda, prošlo. Za Srbiju to znači da, ko nema Total TV, mora račun po pitanju imena, adrese i svrhe prepraviti na latinicu. Može u svakom PDF-editoru da se uradi. Skrill je zaheban ako menjaš zemlje, teoretski kao može, ali u praksi moraš da ugasiš account pa otvoriš novi sa drugim mailom i telefonom.

 

Zašto je Skrill zgodan, iako ima očajan support, problematičan je za čitanje dokumenata na ćirilici i ne izdaje kartice za Srbiju? Ako hoćeš stvari malo da zakukuljiš i zamumuljiš, primiš uplatu od klijenta na Skrill, pa sa Skrilla prebaciš na Payoneer (ili nekog drugog, koji izdaje kartice i za Srbiju, ako nemaš adresu u inostranstvu, treba proveriti sa koga možeš na koga da prebaciš, Skrill na Payoneer funkcioniše navodno). I da poreska prati upotrebu Payoneer kartice u Srbiji pa čak i da pošalje upit Payoneeru i, recimo, da čak i dobije odgovor, dobiće odgovor da si ti sa svog računa prebacio sebi pare. Da bi došli do pravnog lica, koje te stvarno plaća, morali bi da urade upit i kod Skrilla. Toliko se neće baš truditi, pogotovo za neke normalne cifre. A ako su veće cifre u pitanju, možeš pare da prošetaš kroz nekoliko payment processora do zadnjeg, čiju karticu ovde koristiš. Treba se samo iskalkulisati, koliko je to isplativo, jer na svako prebacivanje plaćaš proviziju. Naravno, mogla bi poreska to teoretski da isprati, ali ain't gonna happen u praksi. 

 

U principu je za incognito-rad dovoljan samo Payoneer, extra layer sigurnosti je da primaš na nekog drugog pa šalješ sebi na Payoneer čisto da se kod Payoneera ne očitava pravno lice kao source.

 

Nisi baš mene pitao, ali eto ti odgovor. Dok se država ne izjasni jasno i definitivno kako će ubuduće hendlovati rad freelancera, ne treba joj dobrovoljno ići na radar. BTW, i da poreska prati forum, recimo, znaju oni te cake mnogo bolje od nas, ali neće se niko truditi da te prati oko nekoliko uglova zbog freelancerskih prihoda. To je rezervisano za ozbiljne igrače (koji nisu sponzori partije).

 

Samo se pitam, da li ćeš koleginici i proslediti ovakav odgovor. 😇

Edited by Akiro
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Devil In My Pants said:

Necu..zbog Kronosa 😂😂😂 a ti si sumnjiv. Nisam video tvoj ugovor, ali vidim da ti uticem na zivot. 

 

Dzaba pises, kad unutra znas kako je. Nisam protumacio kao uvredu, vec kao tvoju slabost ❤

 

 

 

5 hours ago, Devil In My Pants said:

Koristis i moje 🤡 da, da, stavljas svoje ugovore i prepravljas ime..itd..

 

Drzi se brate..nek te posavetuje Kronos..😎

 

Ljudi se krste sta pises 😊 bukvalno si pocepan ❤

mKwOX7V.gif

 

🤡

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kooineeperk said:

 

Pa simpatican je smajli, prigodan 🤡 znam da je tvoj 😉  

 

Ugovor nikada nisam stavio 😉 napisao sam ti nesto sto nisi video jer si zbrisao (to je taj 3. put). 

 

Ime nikada nisam prepravljao, za razliku od tebe, a koliko sam pohvatao pricu ovo ti je treci nick 😄 

 

Krste se i kazu "Hvala Bogu da neko napise nesto pametno i odgovori ovom freelance gerilcu" 🙂 

 

---

 

Hocemo sada o necem smislenijem da pricamo? Necem korisnom? 

Zasto ne podelis sa ljudima konkretne informacije, savete, kako da povlace pare, evo npr. devojka sa kojom saradjujem, preporucio sam je svom klijentu i radi vec mesec dana, nije sigurna kako da uzme pare. Nema jos nista registrovano (pausal joj nece znaciti jer ce raditi samo sa tim 1 klijentom), pa ce ili biti incognito ili "fizikalac", dok ne resi to pitanje. Sta je tvoja preporuka?

 

Napisi par redova o Payoneer-u, Skrill-u, sta vec postoji i sta se koristi... 

 

Ako nje imala devizna povlacenja do sad nek povuce na banku cifru koja je nece oporezovati jer zakn ovaj vazi do kraja 2021. Skrill je dobar ako naidjes na kockare kojima trebaju pare jer  njima uvek treba u zavisnosti sta rade, najvise zbog tog sure beta pa im pare prelivaju na domace ili stranke kladionice, verovatno nema nikog takvog ali nek i tu procacka...ako je kojim slucajem imala vec devizne prilive onda kao sto Akiro kaze, ali za neku buducnost,posebno ako dobija na Skrill jedino resenje su cash u ruke, cak moze naci i neke ljude koji imaju kartice i skidaju na neko strano ime i mislim da je tu neka maksimala oko 800e dnevno zavisi od statusa na Skrillu i to ce joj neko lagano odraditi..ali ako nije imala prilive moze da kupi vreme pa nek trazi...ili ako joj te pare ne znace nek ih sakuplja na Skrillu pomoci cu joj ja :)) kad bude trebalo da skine pare nek saceka malo,javice mi se vec neko pa ce joj pare leci na banku a ona nek posalje pare nekom na Skrillu...:)) eto

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Akiro said:

Samo se pitam, da li ćeš koleginici i proslediti ovakav odgovor. 😇

Ispricao sam joj sve opcije 😉 samo nisam znao detalje oko alternativnih nacina primanja novca. Znam oko Payoneer-a kako ide, i ona ga vec ima i koristi za skidanje para sa Upwork-a. Nismo znali da li moze klijent direktno na Payoneer da uplati. I da li postoji jos nesto sto bi joj bila alternativa. 

 

S obzirom da je one-time i da je u pitanju 1650usd, predlozio sam joj da primi na racun fizickog lica i da joj to upadne u ovaj kvartal i ako joj je to jedini takav prihod bice ispod limita za oporezivanje. Da, postace "vidljiva", ali u planu joj je da postane pravno lice ili da se zaposli kod nekog pravnog lica preko kog bi isla isplata (dogovorila je inace cenu koja bi joj pokrila poreze i doprinose pa joj je ok da joj ide tako). Videce jos, mozda podeli na vise fizickih lica (i sestru) pa oporezuje tako ali joj odgovara da ima neki status zaposlenog lica.

 

 

@Devil In My Pants jasna mi je i ta tvoja taktika, malo je vise cimanja i mislim da njoj znaci da joj pare budu dostupne svakog meseca u isto vreme (kirija, racuni...) pa ne moze bas tako da ceka. Kolika je provizija kada se prebacuju pare sa Skrill-a na Skrill?

 

 

Kolike su provizije kada hoce pare sa Skrill-a ili Payoneer-a ili Paypal-a da prebaci na devizni racun (ako odlucil da placa porez i doprinose kao fizicko lice, da zna racunicu sa svim troskovima)?

 

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Kooineeperk said:

Kolike su provizije kada hoce pare sa Skrill-a ili Payoneer-a ili Paypal-a da prebaci na devizni racun (ako odlucil da placa porez i doprinose kao fizicko lice, da zna racunicu sa svim troskovima)?

https://www.payoneer.com/about/fees/

https://help.workana.com/hc/en-us/articles/360041873313-Withdraws-with-Payoneer-Bank-Transfer

 

Prebacujem deo para sa Payoneera na grčku banku ali nisam obraćao pažnju da se ne bi nervirao. Mislim da je sa Payoneerom najpovoljnije korišćenje kartice bez prebacivanja na domaću banku, ali, kao što rekoh, na kraju nisam ulazio u detalje da se ne nerviram. Na grčku banku je stigla egzaktna suma, koju mi je Payoneer prikazao, da li je u njihovom prikazu već uračunat fee, ili to posle odbiju sa dolarskog računa, pojma nemam.

 

Dok mi je klijent direktno plaćao na srpsku banku, uvek je suma bila za 18 USD "kraća" od realno uplaćene iako naša banka navodno ne uzima provizije. Tvrde da je intermediary banka ta koja uzima fee. Nije baš da sam im verovao.

 

Uostalom, shvatiš to kao zlu sudbinu, kao i porez uostalom, pa šta je tu je. Bitan je exchange rate ukoliko nije domaći USD račun. Ima i neka caka, koja ti je zvanična valuta u zemlji na koju prebacuješ. Sve sam to izbacio iz glave. Kod mene freelancing podrazumeva da ne želim da se bavim ikakvom administracijom, inače mi se gubi nekako reč free. Verovatno tu i gubim neke pare, šta da radim. 

Edited by Akiro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Kooineeperk Skrill dok ne postane bronze ili silver uzima solidno, ja sam tu bez fee-a jer raim sanjima od 2011g. Ja sam ispao budala pa sam povukao skoro sve pare jer tamou Junu idem na odmor i preko leta manje radim...mada cu mozda ovo leto vise raditi. Svakako tih 1650dolara joj mogu oprati, posebno ako javi malo ranije..moze cash na ruke, preko racuna, nemoguce je uci u trag,tj moguce je ako nas csi kronos raskrinka :))) npr juce je lik hteo da uzme 10k evra sad ide prvenstvo evrope u fudbalu i ljudi pune racune...meni treba sad jer mi ovaj Spanac idiot placa na banku i ta isplata prelazi godisnji minimalac tako da ne mogu da prebacim nekom drugom..svakako mozda joj bolje da ne ulazi u oci PU dok ne izadje novi zakon.

 

@Akiro jel imas ti transferwise jel ti treba tamo lova jer mi ovaj Spanac rece da moze tamo da posalje,mada sammu vec poslao inovice, on kaze da moze sa TW na Skrill al ja to nemam...muku mucim sa tim...vec sam usao u tih 20% ako me primete a prosto morace ...a tek je maj npr...moram i ja nesto na net prebacivati jer hocu u nesto da ulozm

 

Za Payoneer ne znam nista,mislim da ima tu caka oko verifikacije,pricao mi je drug IT, al nisam ga bas razumeo sem ako me nije lagao nesto oko verifikacije...on skida sa kartice i nema nikakve veze sa bankama...doduse skidao je u Srbiji...

Da,i nema tu cekanja @Kooineeperk pare dobije u razmaku od par minuta ili odmah ako hoce na ruke...bankama cekas 2-3-4-5 dana zavisno od vikenda,praznika ili sta ja znam cega..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Devil In My Pants said:

@Akiro jel imas ti transferwise jel ti treba tamo lova jer mi ovaj Spanac rece da moze tamo da posalje,mada sammu vec poslao inovice, on kaze da moze sa TW na Skrill al ja to nemam...muku mucim sa tim...vec sam usao u tih 20% ako me primete a prosto morace ...a tek je maj npr...moram i ja nesto na net prebacivati jer hocu u nesto da ulozm

Ja sam samo otvorio TW account, ali ga nikada nisam ga koristio jer ne šalju karticu DHL-om i ne znam kako funkcionišu stvari sa njima. Nisam ga ugasio još jer me prosto mrzi da to uradim.

 

Međutim, ne manipulišem lovom levo-desno, sem što šaljem nešto sa Payoneera na grčku banku, jer tamo, za razliku od Srbije, želim da budem legalan.

Edited by Akiro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Akiro said:

Dok mi je klijent direktno plaćao na srpsku banku, uvek je suma bila za 18 USD "kraća" od realno uplaćene iako naša banka navodno ne uzima provizije. Tvrde da je intermediary banka ta koja uzima fee. Nije baš da sam im verovao.

 

 

To zavisi i od banke i od klijenta - moze klijent da kaze da prihvata troskove, moze da kaze da se podele izmedju vas (i obicno je tada 18usd - tako je meni stizalo). A nekada jednostavno i nema troskova jer tom putanjom kojom idu pare korespondenska banka nije naplacivala proviziju. Npr. sa Upwork-a na OTP banku sam uvek imao fee, kad sam se prebacio na RF vise ga nemam uopste. 

 

Ovo za Payoneer gledam i nije mi iskreno skroz jasno, ako klijent placa karticom onda ima ovih 3%? A kad treba da se svude na srpsku banku jel to onda znaci da je bez obzira na sumu povlacenje svega 1.5 usd/eur ili je ipak i tu ovih 2%? 

 

Sa jednim od ovih servisa, mislim da je bio TW ne secam se tacno, sam imao problem, kada je trebalo da platim nesto drugom freelancer-u, odrala me domaca banka za konverzije i provizije. Tipa trebalo je da platim nesto u USD, i ja uzmem i kupim USD (po nepovoljnom kursu online), spremim koliko je trebalo. I nece da prodje transakcija. OK, rekoh, ima neka provizija, prebacim ja jos, pa jos, pa jos i na kraju prodje. Kad sam video koliko mi je skinuto i pre svega zasto mi je toliko skinuto nije mi bilo dobro. Najpre TW je u komunikaciji sa bankom, umesto USD, skidao EUR (jer je to mojoj banci zvanicna valuta za medjunarodne transakcije), pa kako nisam imao EUR na racunu, oni mi automatski konvertovali one spremljene USD nazad u dinare, pa onda u EUR da bi prosla transakcija. Na kraju me je sve to kostalo vise od 10% vece cifre nego sto je trebalo coveku da platim. Kapiram da slicne stvari nastaju i u obrnutom smerku kada treba da primim pare. 

 

Recimo kao pravno lice imam mogucnost povoljnijeg kursa, samo pozovem i kazem koliko hocu da konvertujem i oni setuju. Mislim da je minimalno 10k EUR/USD. 

 

6 hours ago, Devil In My Pants said:

bankama cekas 2-3-4-5 dana zavisno od vikenda,praznika ili sta ja znam cega..

 

Inace, prijem para je brz, sa Upwork-a kad povucem zavisno koje doba dana je, mozda cak bude i istog dana obavestenje banke da je stiglo, popunim obrazac, prilozim fakturu i ako je radno vreme brzo legnu pare. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kooineeperk said:

Ovo za Payoneer gledam i nije mi iskreno skroz jasno, ako klijent placa karticom onda ima ovih 3%? A kad treba da se svude na srpsku banku jel to onda znaci da je bez obzira na sumu povlacenje svega 1.5 usd/eur ili je ipak i tu ovih 2%? 

Ni ja to nisam ukapirao. Otkako sam pobegao u freelancing, bukvalno sam isključio glavu za svu administraciju. Na srpsku ne prebacujem ništa a za grčku samo pratim koliko je para na računu. Mislim da plaćanje karticom ništa ne košta (možda konverzija valute), ali za podizanje sa automata uzmu procenat. Kada budem imao vremena i volje, proučiću koliko me zabava realno košta.

 

Evo, ovde je malo jasnije: https://moneytransfers.com/companies/payoneer

 

Edited by Akiro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Setio se baš sad. Svojevremeno mi je Intesa uzimala za podizanje na grčkom bankomatu 6 Eur (davno bilo), pa posle 4 Eur (a nisam siguran da li je to sa 4 bila Intesa ili neka druga). Tako da 3 Dolara kod Payoneera i nisu neka cifra za podizanje sa automata. Druga je priča konverzija sa USD na Euro. Ali kad već primaš Dolare, to ti je što ti je.

 

BTW, da vidimo, koliko je Trump oštetio nas freelancere, koji radimo za US.klijente/Dolare:

                                            Dollar                Eur

Kurs 01.02.2017                  114,97 RSD       124,00 RSD

Kurs 10.05.2021                    97,45 RSD       117,58  RSD

Edited by Akiro
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Ridji said:

Ove podatke sam citirao u jednom od mojih postova u ovoj temi, nisam oekivao tako velike brojke onih koji su otisli u "legalu". 

 

14 hours ago, Akiro said:

BTW, da vidimo, koliko je Trump oštetio nas freelancere, koji radimo za US.klijente/Dolare:

                                            Dollar                Eur

Kurs 01.02.2017                  114,97 RSD       124,00 RSD

Kurs 10.05.2021                    97,45 RSD       117,58  RSD

 

Bukvalno gledam kurs i tempiram kada da menjam, jer nije malo dinar dva razlike USD kursa. 😄 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kooineeperk said:

Bukvalno gledam kurs i tempiram kada da menjam, jer nije malo dinar dva razlike USD kursa. 😄 

Smej se ti, smej, ali Trumpov mandat nas je koštao 15%. Od početka do kraja njegovog mandata 17 RSD razlike. U dobrim mesecima to je 300 Eura gubitka. Ako je tebi to beznačajna cifra, lepo za tebe. Ne radi se o Dinar dva.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Akiro said:

Smej se ti, smej, ali Trumpov mandat nas je koštao 15%. Od početka do kraja njegovog mandata 17 RSD razlike. U dobrim mesecima to je 300 Eura gubitka. Ako je tebi to beznačajna cifra, lepo za tebe. Ne radi se o Dinar dva.

Smejem se od muke! meni je vise od 50% priliva u dolarima, tako da mi ovo dosta utice na prihode 😕 

 

Edit: 

Secam se kad je bilo preko 100 a onda sam najvece prilive u USD imao kad je bilo oko 94... sada se malo oporavilo, ali stvarno gledam kog dana cu da menjam jer necu nikom da dam ni dinar-dva, jer nakupi se dolara... 

Edited by Kooineeperk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odlucio sam da postanem pravi freelancer! 😄 

 

Gledacu da skinem ovaj neoporezivi iznos (768k) do kraja godine i na sebe i na zenu.

Malo li je 1.5mil, na ovako skupe poreze i doprinose!? 😄 

 

Hvala Pogacici i borcima za poreske slobode. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Cak se nesto razmisljam, da i prebacim malo tu cifru pa da platim porez. Cisto da vidim kako je to placati porez kao "fizikalac". 

 

A mozda i sve prihode svucem tako, malo na babe i dede... prijatelje, bracu, kumove!

 

Sad cu to da bacim u excel! 🙂 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Kooineeperk said:

Cak se nesto razmisljam, da i prebacim malo tu cifru pa da platim porez. Cisto da vidim kako je to placati porez kao "fizikalac". 

 

A mozda i sve prihode svucem tako, malo na babe i dede... prijatelje, bracu, kumove!

 

Sad cu to da bacim u excel! 🙂 

giphy.gif

 

Ne placa se 🤡

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kooineeperk said:

Jos i poreski da te opismenim and my job is done here 😄 

citaj "Kojneperk"; Freelancer; veliki Dr Mr Verovatnoce; 😁

 

Nesto jos nisu napali, hoce nas terati da platimo ili nece? @Kronostime kad ces nas pohvatiti. 

 

Inace ovaj Spanac mi uplacujepreko tog transferwise to sam sad video..i leglo je isti dan. Ne znam sto sam to napisao,mozdada pomognem Kronosu :)) pa cak   i mr dr Verovatnoce...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...