Jump to content

Šah


Jurgen

Recommended Posts

Korona je učinila da je veoma teško procijeniti stvarnu trenutnu snagu pojedinih igrača zato što se nisu igrali OTB turniri, a pogotovo kad se radi o mladim igračima koji su u tom periodu odigrali dosta online šaha, i prirodno sazrijevali i napredovali. Sudeći po partijama pruženim na ovom turniru, mislim da je stvarni trenutni Ivićev rejting makar 2650, a možda i 2700. Nadam se da će mu ovaj turnir dati boost da još više napreduje i da uđe u društvo super GM-ova. Baš me raduje da posle toliko godina možemo da imamo šahistu na top nivou.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xpert said:

Jel se zna na koliko mu skace rating nakon ovog turnira? Bio je na 2582. Jel preskocio 2600?

Ne verujem, imao je svega 2-3 pobede, ali bice blizu 2600, to ce da predje na sledecem turniru. 
Njegov problem je sto nema neku jaku federaciju da mu organizuje zicer turnire sa topovskim mesom, kao sto rade Rusi i mnogo drugi. 
+

sad vidim da mu je live rating 2570 jer je izgubio 12 poena na Serbian Open-u

Edited by Kido from Junkovac
Link to comment
Share on other sites

U vreme kad sam ja aktivno igrao postojao je calculator na Fide sajtu. Uneseš svoj rejting i rejting protivnika i on ti izračuna očekivanu vrednost. Razliku između očekivane i ostvarene vrednosti množiš sa koeficijentom ( koji je 10 za sve igrače koji su u nekom momentu u karijeri imali više od 2400 ). Koga zanima može tako da proveri. partiju po partiju i da vidi koliko je Velja osvojio. 

Link to comment
Share on other sites

Jel entry rating "zakljucan" do kraja turnira? Svaka kalkulacija ide sa tim ratingom, ili je rating sa uracunatim rezultatima iz prethodnih partija na turniru? 

 

EDIT: Ako je zakljucan rating, onda bi nakon ovog turnira trebalo da ima 2609.

Edited by Xpert
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pocelo je evropsko, pojedinacno, sahovsko prvenstvo u Rejkjaviku. Srbiju predstavljaju mlade nade, Velimir Ivic i Luka Budisavljevic.

 

U prvom kolu, Ivic igra protiv Litvanca Karolisa (2438), a Luka protiv Gruzijca Durarbayli-a (2625).

 

EDIT: Ivic je pobedio nakon maratonske partije i egala, gde je iskoristio previd Litvanca u vremenskom cajknotu. Luka je bio u izgubljenoj poziciji, ali se vrhunski izvukao i remizirao.

Edited by Xpert
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nakon 8 partija, Ivic ima 5.5 poena. Steta za 2 vezana poraza od Navare i Nisipeanu-a, inace bi bio u samom vrhu. Mada je i ovako u top 15.

Vecerasnja partija protiv Bluebauma (kojeg je pobedio i na FIDE svetskom kupu) je bila pravo remek delo napadackog saha. 

https://www.chessbomb.com/arena/2021-european-individual-championship-reykjavik-open/08-Ivic_Velimir-Bluebaum_Matthias

 

Sto se tice Luke Budisavljevica, on je nazalost, "izbacen" sa sampionata jer je odigrao partiju protiv Covid pozitivnog igraca. Iako je on bio negativan, morao je da prekine turnir.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jel bila neka inflacija poena na lichessu? Nisam igrao jedno 6 meseci (ako ne i više) i sa 1600 sam otišao na 1800 veoma lagano i sad sam oko tog broja već par dana. Dobro je za moj ego ali bukvalno vidim i sam da grešim više nego ranije i često poklonim i celu figuru 😄

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...