Jump to content

Deja Vu


Stex

Recommended Posts

Ako sam pogresio oko otvaranja teme ili tako nesto modovi slobodno brisite.

 

Trazio sam slicnu temu na forumu ali je nisam nasao, prekjuce mi se dogodio jedan neverovatan trenutak pa sam odlucio da podelim ovde, sta znam mozda nekome bude zanimljivo.

O cemu se radi?

Svi smo culi za Deja Vu odnosno vec vidjeno u prevodu, imamo osecaj da nesto gledamo ili dozivljavamo drugi put.

 

Ovo mi se dogodilo (ili nesto slicno) pre 2 dana, igrao sam PUBG (svi ste culi za pubg, pucacina, sletite iz aviona na ostrvo i ko prezivi posledji pobedio je).

I tako je upalim igru, sve normalno, slecem iz aviona i krecem igru, nakon 5 minuta ili koliko vec krece zona (zona vas inace tera ka centru kruga gde se rokate) i sad dolazi interesantan momenat.

 

Ja krecem ka zoni i desava mi se Deja Vu, stojim u kuci i u narednih 15s u kuci razmisljam, ako izadjem kroz prozor ubice mi lik, ima da izadje ovde i ovde i ubice me (znao sam tacno mesto, gde ce da proviri i znao sam ako izadjem kroz taj prozor ubice me), i onda kontam ajde da ga sacekam pa ako izadje ubicu ga.

 

I nakon 2,3 sekunde ja sebi, ma jok..ovo je cista glupost, nemoguce da je lik tu, tripujem nesto, glupost klasicna desilo se 100 puta do sada. (inace, lika nisam mogao da cujem, nisam ga video, nisam mogao da znam da je tu, nema apsolutno nikakve sanse).

 

I ja krecem, izlecem kroz prozor, lik izlazi na ISTO mesto gde sam ga ocekivao i ubija me, ja stojim zaledjen...i vidi cuda, postoji nacin u igri kad te neko ubije da vidis DeathCam i ja otvorim da vidim kako, i vidim lik je tu slucajno prolazio, samo je bacio pogled ka mojim kucama u tom trenutku i spremao se da ode ali sam ja bas u tom trenutku kada je bacio pogled izasao i on me je ubio.

 

I onda kontam, da sam ga sacekao onda bi svakako bacio pogled i ubio bi ga da sam slusao sebe, ovako sam uradio totalno pogresno i ubio me je "opet", na isti nacin, kako sam ocekivao, izasao je na isto mesto...znaci dogodilo se opet isto 😄 nista promenio nisam hahahaha, samo se dogadjaj opet dogodio, potpuno identican, stvarno neverovatno.

 

I ne nemam nikakve probleme sa spavanjem, ne drogiram se i te gluposti, savrseno sam zdrav ali ovog puta kao da je bilo drugacije, bio sam 100% siguran da ce tamo da bude i bio je, koje su sanse za tako nesto? 

 

Da uglavnom, ako ste imali neku zanimljivu situaciju ostavite komentar.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam dozivljavao deja vu.

Logicko objasnjenje ovog fenomena je da covekova svest na trenutak ode u neku visu dimenziju. Tada moze videti mnogo dalje u vremenu i prostoru nego obicno. Npr kao kad ides putem i ne vidis sta je iza ugla, ali ako se popnes na neku zgradu onda vidis dalje! 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Koliko puta ti se javi slicna pomisao pa se ne obistini.. Pamtimo samo onda kada se desi, kao da je cudo, a hiljadu puta cesce se ne desi ono sto si pomislio. 

 

Bane master troll nastavlja jako da lupeta Nestorovshtine

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...