Jump to content

Andjusizam, Živomanija, Ludovanizmi i Pantićizam


Zvezdinho

Recommended Posts

8 hours ago, nlavrnja said:

 

Sta si ti sve ovde napricao...

 

Prvo, kakvi poceci fifa simulacija, pes arkada, sta lricas covece? Uzimam kao pocetak period s kraja XX veka, tad krece u srbiji igranje pesa (cuveni goal storm), ja sam pre njega igrao fifu 98 godinu dana, odvodi me drustvo u igraonicu, ja vidim da postoji pas u prazno i zamalo da se onesvestim, bukvalno sam odmah posle toga trazio od caleta sony 1 i uspeo da ga iscackam par meseci kasnije. Mislim da je fifa pas u prazno uvela negde za fifu 04 ili 05 (kod fife bas slabije znam timeline, moguce da masim za koju godinu, ne samo ovde, vec i u nastavku posta)... Dakle, pas u prostor, koji je esencija fudbalske igre, pes je imao min 5, a mozda i  blizu 10 godina pre fife.

Takodje u pesu su se oduvek driblinzi izvodili kombinacijom pad-a (i posle triggera i buttona), dok si u fifi dugo vremena imao bukvalno dugme da pritisnes i covek izvede dribling.

Dodatno, pes je oduvek imao skalu za sut, u fifi je opet bilo samo stisnes dugme, tu su kasnili 4-5 godina.

Dakle, ovo za sim vs arkada sam te oduvao, idemo dalje.

 

Fast forward do pred kraj 1. decenije XXI veka, pes se usled nedostatka konkurencije raspada (posle fantasticnog pesa 6 izlaze potpuno tragicni 08 i 09) i fifa izlazi sa potpuno renoviranom igrom u vidu fife 10 koja je potpuno oduvala pes u svakom aspektu. Pes nastavlja sa raspadom i pre svega strasno luta, na svake 2 godine menja igru i svoj pristup i tek negde na pes 18 dolazi blizu fife (koja od fife 15 ne da stagnira, nego bih cak rekao i da propada).

Pes 19 je vec evidentno bolji od fife, pes 20 je toliko za klasu bolji od fife, da mi nije jasno kako neko moze da misli suprotno, bas bih morao da cujem argumente za to (dodao bih da se ovaj nisam igrao nista posle 16 ne racuna, ali je moguce i bolji od bilo cega sto bi rekao o igrama).

 

Znam da je pes medju igracima hvaljeniji od fife, ali nisam znao koliko, te odoh na metacritic samo na brzinu da pogledam... Pes 20 7.6, fifa 20 1.2 😃 nije fifa toliko losa, ali ovo ipak govori koliko su ljudi razocarani time sto oni rade vec par godina.

 

Edicije 21 nisam cekirao, za current gen znam da su samo sitna krpljenja prethodne igre, sto je i logicno, a sto se tice next gena pes se sprema za sledecu godinu, a nisam ispratio kakva je fifa 21 za ps5, skroz moguce da ce se situacija opet okrenuti.

 

Lavrnjo, razbio si me.

 

Elem, možda nisam bio precizan, ali nisam rekao ni počeci - kada kažem do 13ice mislim pre svega od 04 ili 05, to je zapravo i prva FIFA a i PES koje sam više igrao, ne računajući FIFA World Cup 2002. Doduše te dve Fife su i jedine koje sam više igrao pre ovih novijih, od 16 na dalje. Što se tiče ovog razvoja događaja koji si opisao, moguće da je tako, ali ja imam utisak da se PES 13 najviše igrao (ne računajući 6), bar u mom okruženju. I to je bilo malo kao fliper, dodavanja mogu iz koje oćeš pozicije, kako god da si okrenut, šutevi, bombe, ludilo. 14ica je bila prva ta kao next gen ako se dobro sećam i to je bio baš ozbiljan fejl. Meni lično su 16, 17, 18 bili dobri ali ljudi su već tad većinom odustali i prešli na Fifu pa sam i ja prestao jer fudbal i igram samo sa drugarima.

 

Ovo za Fifu i ocene je verovatno jer je tačno je ovo što kažeš da su to maltene samo krpljenja stare igre, pogotovo kad su toliko razjebali PES. I onda su ljudi verovatno razočarani.

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...