Jump to content

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.


goldberg

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.  

113 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati?

    • SNS
    • SPS
      0
    • SRS
      0
    • SVM
      0
    • Sapic - SPAS
    • POKS
    • UDS
      0
    • Metla 2020
    • Srpska stranka Zavetnici
      0
    • PSG
    • Nek maske padnu - Zelena stranka - Nova stranka
    • Suverenisti
    • Ostali
      0
    • Ne izlazim na izbore


Recommended Posts

Da ne listam temu unazad...

 

Krajem meseca se (verovatno, a možda i ne, zavisi od razvoja situaciju u Srbiji) vraćam za Bg, pa bih da proverim da slučajno nisam glasao dok sam bio odsutan.

 

Kakva je procedura da to učinim?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Laki21 said:

Da ne listam temu unazad...

 

Krajem meseca se (verovatno, a možda i ne, zavisi od razvoja situaciju u Srbiji) vraćam za Bg, pa bih da proverim da slučajno nisam glasao dok sam bio odsutan.

 

Kakva je procedura da to učinim?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

Da ne listam temu unazad...

 

Krajem meseca se (verovatno, a možda i ne, zavisi od razvoja situaciju u Srbiji) vraćam za Bg, pa bih da proverim da slučajno nisam glasao dok sam bio odsutan.

 

Kakva je procedura da to učinim?

https://direktno.rs/izbori-2020/281370/kako-da-proverite-da-li-je-neko-glasao-umesto-vas.html

 

Kontaktiraš RIK, ukoliko im šalješ mejl pošalji pored kopije LK i opštinu u kojoj imaš prebivalište, a ne bi bilo loše da znaš i broj biračkog mesta na kome si ranije glasao ( ako si ranije glasao- dok nisi otišao iz Srbije ).

 

Ovde  ( u linku ) nisu naveli OIK- opštinsku izbornu komisiju koju treba da kontaktiraš jer je kod njih izborni materijal za lokalne izbore.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Mama_mia said:

 

nisam ni ja

 

da li ako dobije vecinu, parlament moze da izglasa korekciju ustava?

 

pritom, ne mogu da zamislim da dacic tako nesto podrzi

 

Znam da tema nije Kosovo, ali zamisljati da SPS o bilo kojoj temi ima drugaciji stav od SNS i da oni nesto daju ili ne daju je vrlo... naivno.

 

Mogli bi da pocnemo sa predvidjanjima rezultata. Moja skromna procena:

 

Izlaznost - 46,7% (taman da mnogi mogu da udju, a da ne bude da je premalo ljudi izaslo).

 

1. SNS 59,7%

2. SPS 12,2%

3. SRS 3,1%

5. SPAS 4,4%

7. UDS 3,2%

9. Metla 2,6%

14. PSG 3,5%

15. DJB 2,3%

Ostali 9%

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, bohumilo said:

Ja ne bojkotujem ali nacelno nikada ne glasam, i to ne iz nekog politickog, ideoloskog ili etickog, nego iz prakticnog razloga. Prosto, verovatnoca da ce moj glas imati ikakvog pozitivnog uticaja na bilo sta u mom zivotu je toliko mala da ne vredi vremena i benzina koje cu uloziti da odem do birackog mesta

 

Ajd i to, nego sto su izbori u vreme pandemije, pa jos treba da rizikujes zdravlje i zivot sebe i drugih da bi isao da glasas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo mi obavili građansku dužnost oko 8:00. Malo sam se brinuo za kucu jer smo joj juče promenili hranu pa nikad ne znaš kako će da reaguje, ali rezultat je bio impresivan.

 

Poređenjem sa prethodnim izborima, u slično vreme, jako jako skroman odziv. Penzioneri ukočenih pogleda, nekoliko mlađih logističara velikih pozadina i okruglih glava, ali sve u svemu jako tanko. Ni ja ni porodica nismo dobili listiće btw.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kod mene ljudi koji su ranije glasali za opoziciju masovno izlaze na izbore I glasaju za SPS na lokalnim izborima. Skoro niko nece bojkotovati, samo funkcioneri opozicionih stranaka. 

Edited by A sad
Link to comment
Share on other sites

Opa imamo i anti-bojkot agitatore:lol_2: Ovo je nesto kao tipa sto je bilo ranije koleginica sa posla mi je rekla da ce da glasa za Jankovica/ Raduleta kao i njena rodbina i tako slicni postovi na forumu.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

Znam da tema nije Kosovo, ali zamisljati da SPS o bilo kojoj temi ima drugaciji stav od SNS i da oni nesto daju ili ne daju je vrlo... naivno.

 

Mogli bi da pocnemo sa predvidjanjima rezultata. Moja skromna procena:

 

Izlaznost - 46,7% (taman da mnogi mogu da udju, a da ne bude da je premalo ljudi izaslo).

 

1. SNS 59,7%

2. SPS 12,2%

3. SRS 3,1%

5. SPAS 4,4%

7. UDS 3,2%

9. Metla 2,6%

14. PSG 3,5%

15. DJB 2,3%

Ostali 9%

Moja procena:

Izlaznost 38.6%

1. Sns 49%

2. Sps 7.5%

3. Sapic 7%

4. Suverenisti 6.5%

5. Sergej 3.2%

6. Radikali 3.1%

 

Link to comment
Share on other sites

Ja baš htedoh jutros da izađem na izbore, ali dok dođoh do vrata od stana tako me nešto zabole u visini prepona da sam morao da se vratim i prilegnem na kauč dok ne prođe.

 

Sad razmišljam da to slučajno nije nešto zarazno. Ima li još ko iste simptome?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stiletto said:

Ja baš htedoh jutros da izađem na izbore, ali dok dođoh do vrata od stana tako me nešto zabole u visini prepona da sam morao da se vratim i prilegnem na kauč dok ne prođe.

 

Sad razmišljam da to slučajno nije nešto zarazno. Ima li još ko iste simptome?

Ja itekako. Ali nazalost vecina je zombirana i izaci ce da podrzi ovo. Zasto, to mi je enigma. Kao sto mi je enigma kako evidentno inteligentan covek, sa idejama poput Sase Radulovica ne moze da organizuje ozbiljan politicki pokret. 

Link to comment
Share on other sites

Izlaznost na izborima 2016.

 

9h - 5% (CESID)

10h - 8,85% (Statistički Zavod) i 9,4% (CRTA)

13h - 25,1% (CRTA)

14h - 28,85% (RIK) , 29,7% (CESID)

16h - 39,6% (CRTA)

17h - 43,5% (CESID)

18h - 47,68% (RIK)

19h - 53,1% (CRTA), 52,9% (CESID)

20h - 56,7% (RIK)

 

CRTA malopre objavila izlaznost 5,4% do 9h na današnjim izborima. Na dva mesta ozbiljne nepravilnosti uočene. Ima ovo na YT :

 

 

 

 

Ali nisam baš skontao šta je tu šta.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

... enigma kako evidentno inteligentan covek, sa idejama poput Sase Radulovica ne moze da organizuje ozbiljan politicki pokret. 


Meni nije. Još od kad ga je cela neka ekipa (uglavnom IT/tech) oko mene slavila kao "drugi dolazak" lično, meni je, ne znam zašto, bilo jasno da će imati meteorski karijeru (as in meteor, zvezda padalica). Ubrzo su ga se svi, naravno odrekli, uz "nije on baš sasvim svoj". Dobro deco, al to je bilo jasno od početka... [emoji2]
A onda tek antivaxx ludilo i slične fringe gluposti, pa suverenisti...attention whore - imao pa nema i sad očajava...

Glede današnjeg dana...
Lično, ne znam nikoga (od 20ak ljudi s kojima sam razmenio par reči o temi) ko će da se cima danas do nekakvih izbora.
(što ne znači da neko ipak neće dode i "izabere" neko najmanje zlo/najveće dobro/najmanju budalu/Radula... [emoji12])

Sent from 127.0.0.1

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fancy said:

 


Meni nije. Još od kad ga je cela neka ekipa (uglavnom IT/tech) oko mene slavila kao "drugi dolazak" lično, meni je, ne znam zašto, bilo jasno da će imati meteorski karijeru (as in meteor, zvezda padalica). Ubrzo su ga se svi, naravno odrekli, uz "nije on baš sasvim svoj". Dobro deco, al to je bilo jasno od početka... emoji2.png
A onda tek antivaxx ludilo i slične fringe gluposti, pa suverenisti...attention whore - imao pa nema i sad očajava...

Glede današnjeg dana...
Lično, ne znam nikoga (od 20ak ljudi s kojima sam razmenio par reči o temi) ko će da se cima danas do nekakvih izbora.
(što ne znači da neko ipak neće dode i "izabere" neko najmanje zlo/najveće dobro/najmanju budalu/Radula... emoji12.png)

Sent from 127.0.0.1
 

 

Ja znam jednog koji ce izaci. I ovako mi kaze:

"Nisam ja za ove na vlasti, ne podrzavam ih. Ali ipak su mnogo bolji od ovih Sorosevih placenika i izdajnika. Izgradili su Beograd na vodi, toliko su fabrika otvorili, izgradili puteve, bore se za Kosovo svim silama da ostane u Srbiji. A pored toga svega trpe ogroman pritisak od Amerikanaca i Nemaca koji placaju izdajnicku opoziciju koja zna samo da mrzi i da kritikuje Vucica." Tako da, ima poneki neutralac koji nije za ovu vlast ali ce ipak izaci na izbore i birati manje zlo.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...