Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

25 minutes ago, Boxy said:

Nadal jeste vakcinisan, evo je izjava iz novembra

 

Nadal - who received his jabs at the earliest opportunity - says he cannot understand the argument against vaccination.

“I understand that there are people who do not want to be vaccinated, but it seems a bit selfish to me,” Nadal told Marca. 

“We have suffered a lot.”

“We do not know 100 percent the effects of vaccines, but we do have to trust the doctors… we do know the effect of the virus if we are not vaccinated.

“It seems that today we [Spain] are the country that is least affected by the virus and I think it is because we have a large part of the population vaccinated.”

 

Potom jos gore, ako je jedini uslov za ulazak u Australiju potvrda o vakcinaciji.

1 minute ago, Edward Louis Severson III said:

Nadal je najveci pro vakser medju teniserima. Sve vreme je u fazonu "ako doktori kazu da se vakcinisem, ko sam ja da tu nesto palamudim."

 

Za razliku od naseg momka koji zna sve, Nadal se razume samo u tenis.

 

To si ti stekao pogresan zakljucak. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Tomiprunet said:

Da li je bio vakcinisan?

Zamisli da je otisao u Australiju? bez testa jer je vakcinisan (ako je) 

Totalno sami sebi komplikuju i skacu u usta ( mislim na vladu Australije)

Ja mislim da apsolutno svi moraju da imaju negativan test da bi ušli u Australiju, i gde traže i gde ne traže vakcinaciju.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

Ja mislim da apsolutno svi moraju da imaju negativan test da bi ušli u Australiju, i gde traže i gde ne traže vakcinaciju.

To je uredu onda. Samo mi nije jasno da li ce i koliko onda cesto raditi test na vakcinisam igracima za vreme boravka u Australiji?

Link to comment
Share on other sites

Bogami kako je krenulo, a imajuci u vidu kakve su jos uvek mere tamo, ne bi me iznenadilo neko otkazivanje ili pomeranje turnira ili mozda i cele Australijske sezone, ili u najboljem slucaju uvodjenje ponovo nekih karantina za ucesnika i igranje bez publike. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Edward Louis Severson III said:

Koliko ja znam, vakcinisani ljudi ne moraju u samoizolaciju. Mada se to razlikuje od drzave do drzave.

 

Svejedno, prisustvo virusa ne znaci bolest. Da se sad mi testiramo na pojedinacne viruse, svi bismo bili pozitivni na nesto, tako da su ti protokoli glupost. Treba leciti simptomatsku bolest a ne prisustvo virusa. No dobro.

 

Ovo mi zvuči prilično simptomatski, prolazi kroz neprijatne trenutke ali se nada da će uskoro biti bolje. Svakako je u samoizolaciji, i sam je napisao.

 

Ono što je zanimljivo je da se tamo sreo i sa Huanom Karlosom i sedeli su za istim stolom, po nekima i ručali/večerali zajedno, pa ćemo videti kako će bivši kralj da prođe...

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bojim se da ovo neće biti poslednja takva objava :classic_sad:

Nisam uopšte sigurna koliko je onima što su sad zaraženi pametno da putuju u Australiju po svaku cenu odmah posle oporavka, čak i ako su simptomi slabi ili nikakvi. Na kraju krajeva, bez temeljnih pregleda niko od njih ne bi smeo da se vrati treninzima, a pogotovo kad su u pitanju muškarci od kojih se očekuje praktično odmah da igraju best of 5. Zato verujem da ni Rafa neće putovati u Australiju.

Link to comment
Share on other sites

Mora da je Novak umesao prste u ovu rabotu :lol_2:

VEyHC0J.jpg

 

Prvi turnir na kom je bila obavezna vakcinacija za igrace, a ono ispade leglo zaraze. 

Da je bar bio takmicarski turnir pa da kazes ljudi radili svoj posao i zarazili se jadni, a ono egzibicija sa basnoslovnim zaradama. 

Ovo je super za Novaka, niko mu vise nece spomenuti Adria tur :thumbsup:

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Boxy said:

A sta cemo ako svi krenu da uvode obaveznu vakcinaciju, a sve ide ka tome?

Da ukinemo tenis skroz? 

Kada i naucno bude bilo dokazano da oni sa dve tri doze vakcine ne prenose virus u odnosu na one koji se nisu vakcinisali, tada ce prica o obaveznoj vakcinaciji imati smisla. Ovako, ovo ispade jedna velika sprdnja gde uopste nije iskljuceno da AO ne bude odrzan u planiranom terminu, posto vec sada imaju prilican broj otkaza igraca i igracica iz raznoraznih razloga, a bice ih jos, to je izvesno. Ili da uvedu obavezan PCR test koji ne sme da bude stariji od 72h, plus da ih jos jednom testiraju po dolasku, bez obzira kakav je vakcinalni status igraca. I da onda sve one koju prodju tu pricu, ostave na miru do kraja turnira. Ako ne bude tako, videcemo sta ce biti od tenisa u toj jebenoj Australiji  ......................

Ili da se naredni AO proglasi za otvoreno prvenstvo drugopozivaca i kvalifikanata ................................ i bas da vidimo kakva ce im zarada na kraju biti od cele te sarade ......................

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...