Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

Meni je interesantno kako su se fedfanovi obrusili na njega jer je ostavio zenu i decu i otisao u rat. 

Napad je izgleda najbolja odbrana :61:

Covek je ostavio zenu i decu na sigurnom i vratio se da brani svoju zemlju i to je za osudu? Pa nije otisao da vodi osvajacki rat nego da brani svoj grad. 

 

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

Dobro, bilo je razloga za sumnju obzirom da je bio rekao da mu je lekar savetovao da saceka proteinsku vakcinu zbog nekog problema sa zdravljem ne secam se kog, ta vakcina je ovaj Novavax, ne znam da li je sacekao Novavax i primio ga pa otisao ili se mozda vakcinisao ipak nekom drugom vakcinom

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Ovakav razgovor imamo vec ne znam ni ja koji put, Tim je vakcinisan, postoji njegova izjava kad je jos planirao da igra onu egzibiciju i AO.

A to sto je u Americi vec par nedelja je valjda i dovoljan dokaz, ako mu se vec ne veruje na rec.

 

 

Link to comment
Share on other sites

A ti znas bolje od njega sta bi vise znacilo? Mozda ne bi mogao posle da pogleda u oci rodbini i prijateljima jer se suncao u Dubaiju dok su oni ratovali.

Humanitarnu pomoc moze da skuplja i odande, pa nije da mora da stoji ispred supermarketa i prosi. Obrati se kolegama, neko odgovori ponudi pomoc, neko ne... 

Link to comment
Share on other sites

Čovek je prosto osetio potrebu da bude tamo. Neki ideali jos uvek zive, nezavisno od toga da li je drzava lopovska kao sto su Ukrajina, Srbija... Samo sto je ovo stvarni rat, a ne holivudsko smeće koja sugerise da saosecamo sa americkim patriotama dok Stalone i Vilis savladavaju zlo po svetu

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Milica said:

A ti znas bolje od njega sta bi vise znacilo? Mozda ne bi mogao posle da pogleda u oci rodbini i prijateljima jer se suncao u Dubaiju dok su oni ratovali.

Humanitarnu pomoc moze da skuplja i odande, pa nije da mora da stoji ispred supermarketa i prosi. Obrati se kolegama, neko odgovori ponudi pomoc, neko ne... 

 

Rekla sam da je samo moje misljenje, zaista nema potrebe da me napadas i po ovom pitanju.

U svakom slucaju, nadam se da ce ludilo sto pre da prodje i da se zavrsi.

Link to comment
Share on other sites

Svakako će i svim vakcinisanim teniserima uskoro da istekne rok od druge doze pa će morati da prime buster da bi igrali. Tu je doduše logistički dobro što im je sad dovoljno jedna doza pa ne moraju da prave razne kombinacije usred sezone.

Link to comment
Share on other sites

Ja nesto pre ocekujem i nadam se da ce to sve da padne u zaborav uskoro, evo kod nas u Francuskoj u principu od 14 og marta nista vise nece biti trazeno

 

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milica said:

Meni je interesantno kako su se fedfanovi obrusili na njega jer je ostavio zenu i decu i otisao u rat. 

Napad je izgleda najbolja odbrana :61:

Covek je ostavio zenu i decu na sigurnom i vratio se da brani svoju zemlju i to je za osudu? Pa nije otisao da vodi osvajacki rat nego da brani svoj grad. 

 

sa cime da brani, puskom koju nije u zivotu drzao? koga on i ostali "volonteri" mogu da odbrane?

i za koga da brane, za politicare koji vode rat oko toga ko ce biti bogatiji..

kad bi u ratu trebali da ucestvuju ti koji pokrecu ratove, ni jednog rata ne bi ni bilo..

nek se putin sa svojom porodicom i zelenski sa svojom porodicom pobiju na ruke do smrti, pa ko pobedi pobedio je.. a ne de milioni civila ginu i desetine miliona civila  budu proterani..

samo budala bi ostavila zenu i deca i otisla da bude glineni golub, zarad cega? ko da ce mu neko reci hvala, a i sta ima od hvala ako nece moci to da cuje.

na njegovom mestu iz dubaia, bih se preselio na sejsele.

Edited by n4l1m
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ciao said:

Dobro, bilo je razloga za sumnju obzirom da je bio rekao da mu je lekar savetovao da saceka proteinsku vakcinu zbog nekog problema sa zdravljem ne secam se kog, ta vakcina je ovaj Novavax, ne znam da li je sacekao Novavax i primio ga pa otisao ili se mozda vakcinisao ipak nekom drugom vakcinom

 

on je hteo da saceka Novavax vakcinu jer je to "klasicna" vakcina, pa mu je lekar kao preporucio kao najpouzdaniju. No nije sacekao da Novavax bude odobrena od evropske agencije za vakcine (pre Australije), te se vakcinisao nekom drugom, ja bih rekla Fajzerom (ili je mozda izabrao JJ, kao Tsitsipas,  jer je dovoljna jedna doza). Pored toga postoji problem s isporukom velikih kolicina Novavax vakcina (fale proizvodni kapaciteti), te su npr. u Nemackoj odlucili da prve kontingente ove vakcine prioritetno dobijaju neakcini u medicinskom sektoru i po domovima za starije&Co a koji su skepticni prema mRNA tehnologiji. Tek posle toga ce ih staviti i sirokim narodnim masama na raspolaganje. Mada ne sumnjam da bi se za Tima nasla neka Novavax vakcina da ju je sacekao.

 

2 hours ago, alcesta said:

Svakako će i svim vakcinisanim teniserima uskoro da istekne rok od druge doze pa će morati da prime buster da bi igrali. Tu je doduše logistički dobro što im je sad dovoljno jedna doza pa ne moraju da prave razne kombinacije usred sezone.

 

ovo s "rokom trajanja" vakcine je "interesantna stvar". :wink2:

Npr. Simona je bila prva teniserka (koliko ja znam) koja se vakcinisala, jos pre godinu dana (mnogo meseci pre mene). Ne znam da li je uopste ona primila 3. dozu, nesto nisam sigurna. Ako me secanje dobro sluzi u USA je samo bitno da je dobijena osnovna imunizacija (prve 2 doze za sve osim za JJ, gde je dovoljna 1 doza), bez obzira na to kad su te doze primljene. A ne priznaje se imuna reakcija od skorije infekcije ili kombinacija infekcija+1 doza vakcine. Sto naucno nema smisla.

Monf je posle AO primio 3. dozu i sad ima probleme.

Postavlja se pitanje zaista koja je svrha davanja 3. doze mladjim, zdravim ljudima?

Mislim da bi u ovoj fazi pandemije moralo malo izdiferenciranije da se odredjuje ko bi trebalo koliko doza da primi, a ne da se pausalno propisuje. Takodje bi moralo da se na globalnom nivou usaglase neke stvari (preko WHO).

Npr. na osnovu onog sto sam do sad procitala ja licno (s mojim godistem i rizicima) bih npr. na jesen uzela neku "osvezavajucu" vakcinu prilagodjenu ocekivanim mutacijama corona virusa. Sto ne znaci npr. da bi i neki tinejdzer takodje trebalo da prima dodatnu vakcinu (osim ako virus u medjuvremenu ne mutira toliko da dosada steceni imunitet vise uopste ne stiti).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne verujem, nije takav karakter.

ali ... sto se tice Tsitsipasa - tuuuu vec ne mogu da garantujem...

Zverev je zbog svog dijabetesa sigurno primio vakcinu. verujem da je i Medvedev, posle adekvatnog medicinskog savetovanja oko svojih medicinskih problema takodje (a i sam zna da su ruski sportisti jos i pre rata u Ukrajini bili na tapetu, te ne verujem da bi ikako rizikovao). 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, n4l1m said:

sa cime da brani, puskom koju nije u zivotu drzao? koga on i ostali "volonteri" mogu da odbrane?

i za koga da brane, za politicare koji vode rat oko toga ko ce biti bogatiji..

kad bi u ratu trebali da ucestvuju ti koji pokrecu ratove, ni jednog rata ne bi ni bilo..

nek se putin sa svojom porodicom i zelenski sa svojom porodicom pobiju na ruke do smrti, pa ko pobedi pobedio je.. a ne de milioni civila ginu i desetine miliona civila  budu proterani..

samo budala bi ostavila zenu i deca i otisla da bude glineni golub, zarad cega? ko da ce mu neko reci hvala, a i sta ima od hvala ako nece moci to da cuje.

na njegovom mestu iz dubaia, bih se preselio na sejsele.

Mozda je dobio poziv, i morao da se javi, da ga ne proglase dezerterom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sad procitah negde neki komentar da je u Ukrajini na snazi obavezna mobilizacija muskaraca do 60 godina - oni ne mogu ni da napuste zemlju. (valjda je tacna informacija). Sad, Stakhovski je mogao da se ne vraca u zemlju, ali ne znam koje bi to kasnije imalo posedice (dezerter?).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja verujem da je to u pitanju kao sto sam vec i napisala, da je on dobio poziv i opremu (u kojoj se slikao) a pretpostavljam i da on nije ni na kakvom bojistu i slicno nego da jednostavno treba da bude na raspolaganju i spreman in the case

A i lepo je okacio sliku da ne moze jednog dana neko da mu kaze da je bio u Dubai-u dok se ratovalo 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Da vise ne pricamo o Stakhovskom kod Djokovica...

Dakle, Stakhovski je vise puta rekao da se dobrovoljno prijavio, zena nije pricala sa njim par dana, da nije sluzio vojsku i da je imao neku minimalnu obuku kad je dosao, dali su mu pusku i to je to. 

A sto se tice toga da bude dezerter...hocete da kazete da su sada svi Ukrajinci koji zive i rade van Ukrajine dezerteri :ajme: to je bas nemoguce i nerealno...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...