Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

pa prosle i pretposle sedmice je bila velika kriza u Australiji  jer nigde nisu mogli da se nabave brzi testovi, a ljudi bez njih nisu mogli da obavljaju neke aktivnosti (treba im negativan test), tako da im je Novak sleteo kao 1 na 10.

:classic_dry:

Link to comment
Share on other sites

:classic_sleep:

 

 

mada ja nesto mislim da je Endi rekao da je primio buster - eto Endiju prilike da osvoji RG, pa ako oavoji ovaj AO - da ima karijerni GS

:lol_2:

Mek na aparatima

:lol_2:

 

Mek, Mek, stani, polako, :classic_biggrin: do tada ce mu "proci rok vazenja" 3 doze, morace 4. vakcinu (uz prethodni prelezali covid) da primi da bi igrao.

:classic_biggrin:

 

Quote

France's lower house on Sunday gave final approval to the government's latest measures to tackle the Covid-19 pandemic, including a vaccine pass that will exclude unvaccinated people from restaurants, sports arenas and other venues. FRANCE 24 takes a look at some of the details of the contested new measures.

The current health pass will become a “vaccine pass” for those over 16 years old and tough penalties for fake passes are some of the new measures approved by France's National Assembly over the weekend.

 

Quote

Article 1 of the upcoming law requires proof of Covid-19 vaccination status for people aged 16 and over, instead of the current health pass, to access leisure activities, restaurants and pubs (except for collective catering), fairs, seminars and trade shows as well as long distance public transport (planes, trains, buses).  

There is however an exception to the transport rule for people without a vaccine pass travelling for "compelling family or health reasons" – a dying relative, for example – provided that a negative test is presented, "except in the case of emergency". 

Employees in certain sectors will be required, under certain conditions, to have such a pass.  

A simple health pass (a negative test, complete vaccination certificate or recovery certificate) will remain valid for people over 12 years old to access health establishments and medico-social services, except for emergencies, whether for patients or those accompanying them. 

Minors between the ages of 12 and 15 will continue to be required to present the current health pass to access leisure activities, restaurants and bars, fairs or interregional public transport. 

 

Quote

Booster four months after previous dose 

Organisers of political rallies may implement a health pass requirement from participants.  

For other halls and stadiums, public access rules may take into account "the health situation" and the "characteristics" of these places, particularly their capacity. Large gatherings are currently limited to a capacity of 2,000 people indoors and 5,000 outdoors. 

To obtain the new vaccine pass, a complete schedule (two doses or one, depending on the vaccine) will be required. Starting February 15, a booster dose will be required four months – and not the existing seven months – after the previous dose for the pass to remain valid. 

In certain circumstances to be defined by decree, and in the name of "the interest of public health", it may be required to present both proof of vaccination status and a negative test. 

The vaccination pass should come into effect in the next few days. But, subject to a ruling by the conseil constitutionnel, France’s highest constitutional authority, local prefects could be able to adapt the date, particularly in the overseas territories where the vaccination rate is lower.  

 

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Quote

Tough anti-fraud controls  

Following alarming reports of unvaccinated people buying fake health passes, the new law has tough provisions to crack down on offenders.

In addition to the police, managers of venues and activities subject to the pass – such as cafés and restaurants – will be able to check these passes, but under very restricted conditions. So, "when there are serious reasons to believe that the document presented is not related to the person presenting it", "an official document with a photograph" may be requested. 

Presenting a pass belonging to someone else and passing on a pass to someone else to be used fraudulently will now be an offense punishable by a fixed fine of 1,000 euros for the first offence, compared with the current 135 euros. 


 

Quote

 

Possession of several false passes will be punishable by five years in prison plus a fine of 75,000 euros. 

 

For owners and operators of establishments requiring a vaccine pass, failure to implement the measures would make them liable to a 1,000-euro fine. 

Companies that fail to comply with work-at-home rules may be hit with an administrative fine of up to 500 euros per employee, up to a maximum of 50,000 euros. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

znaci 26.12. je objavio da je pozitivan, recimo da je 25.12. odradio test (i bio revnosan pa citao svoje mejlove :classic_biggrin: ) , 8.1. bi mu bilo 14 dana od prvog pozitivnog testa. dodajemo 1 dan za put do Australije, znaci legalno najranije 9.1. je mogao da bude u Melburnu i da udje u zemlju uz odobreno izuzece.

sad je samo pitanje kad tacno je doputovao u Australiju, kad je zatrazio i dobio izuzece...

 

prema vesti na SK:

Quote

“Mene lično sada ne testiraju jer sam tek preboleo koronavirus. Kada sam leteo u Australiju još sam bio pozitivan, ali nivo kovid SS, kako se to zove, neću lagati, bio je vrlo nizak i nije opasan. Bilo mi je dopušteno da uđem u zemlji. Osim toga, proveo sam više od deset dana u karantinu," rekao je Rubljov.

 

Rubljov je bio u karantinu 10 dana, ali se ne precizira gde je bio u karantinu: Barseloni ili Australiji. Recimo da je bio u karantinu u Barseloni i da je u Spaniji pravilo da moze da izadje iz karantina posle 10 dana. Ne znam da li ima jos neki uslov osim tih 10 dan a(da se nemaju simptomi ili negativan pcr test). Recimo da je ispunio sve kriterijume da izadje iz kaanitna u Spaniji. Ipak ostaje pitanje da li je ispunio sve kriterijume za ulazak u Australiju (14 dana od prvog + testa, 72h nemanja simptoma, medicinsko izuzece - pretpostavljam potvrdjeno od nekog u Australiji).

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Videla sam tamo neku listu uslova da bi neko ušao pozitivan u Australiju, ali me tada nije zanimao taj deo, znam da je jedan uslov bio da se određen broj dana nemaju simptomi ali mi je to isto bez veze jer treba valjda svakom verovati na reč. On je imao neki test koji dokazuje da nije (mnogo) zarazan, ali ne znam kako aviokompanije puštaju pozitivne putnike u avion, meni ne bi uopšte bilo svejedno da putujem tako s nekim.

Link to comment
Share on other sites

 

so he says the PCR was negative but he felt so bad during the flight that he went straight to hospital when he got to Spain

Why would he fly? Why would he risk it? And expose to all the other people on plane?

 

He feels so rough on flight from Abu Dhabi to Spain but has a negative PCR. A few hours later in Spain, he goes straight to hospital as he thinks he has flu (who goes hospital for flu?) And then tests positive…

 

* Rafa & Shapo play in Abu Dhabi on Dec 18.

16398453614977.jpg

* Rafa tests positive on Dec 20.

* Shapo tests positive on Dec 25 on arrival in Sydney. Looks like he got infected by Nadal. Why did he not isolate after Nadal announced he was Covid positive? Instead, he flew to Sydney and confirmed he was Covid positive

Is still allowed in and hasn't quarantined?

* 29 Dec someone takes a photo of him. (not isolating?)

* On court Jan 2 in ATP doubles

 

 

pravil, pravila...

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se sad već dlake čereče na po 15 delova. Ako je test negativan može da bude i prehlada, grip, ko zna šta. Pogotovo ako se radi PCR pa bude negativan. Ukoliko ljudi stalno nose masku (neku bolju) i drže distancu i preduzimaju sve mere opreza, ne vidim zašto bi morali da se izoluju i otkažu sve obaveze i posle negativnog testa. Valjda testovi tome i služe? 

Naravno do rezultata testa treba se izolovati, to se podrazumeva.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alcesta said:

Mislim da se sad već dlake čereče na po 15 delova. Ako je test negativan može da bude i prehlada, grip, ko zna šta. Pogotovo ako se radi PCR pa bude negativan. Ukoliko ljudi stalno nose masku (neku bolju) i drže distancu i preduzimaju sve mere opreza, ne vidim zašto bi morali da se izoluju i otkažu sve obaveze i posle negativnog testa. Valjda testovi tome i služe? 

Naravno do rezultata testa treba se izolovati, to se podrazumeva.

 

pa kad su se dlake cerecile za Novaka zasto ne bi za Rafu, Denisa, Rubljova?

 

ako se Novaku zameralo zasto se nije momentalno izlovao posle saznanja da je kosarkas Barselone pozitivan, valjda moze i Denisu zasto se nije izolovao kad je Nadal objavio da je pozitivan, vec je leteo za Australiju, pa tamo bio pozitivan (prvi test po sletanju), pa ni tada nije bio u izolaciji vec posle par dana bio na terenu i potom igao dubl.

 

U medjuvremenu nemacki novinar je pre nekih 7 dana bio pozitivan u Australiji i covek u izolaciji u sobi.

 

Takodje, Novak je imao negativni antigenski test uzet istovremeno kao i pcr test, pa mu se ipak zameralo sto nije u izolacji cekao rezultate pcr testa (iako nije imao nikakve simptome, za razliku od Nadala).

 

Ne znam kako su Nadala pustili u avion ako je imao simptome. Koliko ja znam avio kompanije ne pustaju ljude s simptomima respiratornih bolesti, ne mogu oni sad da gataju da li je to grip ili covid. Nadal eksplicitno kaze da je posle meca s Shapovalovim osetio simptome, ali nije mislio da je covid (i nije mu palo na pamet da se ponovo testira, vec je seo u avion). Cak ni kad mu je toliko pozlilo u avionu da je odmah s aerodroma otisao u bolnicu on je mislio da je obican grip. :classic_blink:  Ali ipak nije hteo da izlaze riziku starije u familiji.

 

interesantan je i deo gde kaze da je prva 4 dan bio mrtvosan (d ane nabrajam simptome) - znaci od 20.-23.12.

naredan 3 dan aje bio vrlo umoran. 24.-26.12.

8. dana je vec krenuo da vozi sobni bicikl pola sada i radi lagane vezbice - 27.12. - covek je supermen

onda je dobio negativan test- za pretpostaviti je 28.12. - pa je jedan dan trenirao u Spaniji - valjda tog 28.12. - i resio da krene za Australiju.

znamo da je bio na RL 31.12., znaci krenuo je najkasnije 30.12.

 

ako je verovati njegovoj prici (na isti nacin kako se sumnja u Novakovu pricu :wink2:), nije samo Novak Spartacus of Nazareth :wink2:

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam razumela da je Nadal pre aviona uradio PCR i da je taj test bio negativan. To nije isto, Novaku se ne bi imalo šta zameriti da je dobio lažno negativan PCR. Paradoksalno, manje bi mu se imalo zameriti da je radio samo te antigenske koji su bili negativni.

46 minutes ago, wwww said:

He feels so rough on flight from Abu Dhabi to Spain but has a negative PCR.

Valjda ga bez testa ne bi pustili u avion? A ne znamo tačno je li imao baš vidljive simptome, možda je bila neka glavobolja i slično, ne mora da znači da je recimo kašljao pa da bi bio odmah sumnjiv zbog toga.

 

I uopšte mi nisu jasne te kompanije, ko kako pušta na letove i po kom principu. Negde treba negativan test a negde mogu i pozitivni? :smiley5: Ili to zavisi isključivo od države u koju se leti a kompanija se ništa ne pita?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, wwww said:

ako se Novaku zameralo zasto se nije momentalno izlovao posle saznanja da je kosarkas Barselone pozitivan, valjda moze i Denisu zasto se nije izolovao kad je Nadal objavio da je pozitivan, vec je leteo za Australiju, pa tamo bio pozitivan (prvi test po sletanju), pa ni tada nije bio u izolaciji vec posle par dana bio na terenu i potom igao dubl.

E da, ovo sam zaboravila, znači li ovo da je Šapovalov mogao bez ikakvog testa da leti direktno odande za Australiju, pa se tek testirao kad je tamo stigao? Treba li za Australiju test ili ne? Lud zbunjenog.

 

Što se tiče večere sa kraljem, ne sećam se kad je bila ali ne verujem da se ne bi čulo da je i kralj nastradao.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alcesta said:

Ja sam razumela da je Nadal pre aviona uradio PCR i da je taj test bio negativan. To nije isto, Novaku se ne bi imalo šta zameriti da je dobio lažno negativan PCR. Paradoksalno, manje bi mu se imalo zameriti da je radio samo te antigenske koji su bili negativni.

Valjda ga bez testa ne bi pustili u avion? A ne znamo tačno je li imao baš vidljive simptome, možda je bila neka glavobolja i slično, ne mora da znači da je recimo kašljao pa da bi bio odmah sumnjiv zbog toga.

 

I uopšte mi nisu jasne te kompanije, ko kako pušta na letove i po kom principu. Negde treba negativan test a negde mogu i pozitivni? :smiley5: Ili to zavisi isključivo od države u koju se leti a kompanija se ništa ne pita?

 

ne znam da li se secas:

- na nekoj od milion strana na "onoj" temi sam rekla da prvo sto mi je palo na pamet kad sam videla snimke sa utakmice je bilo: ala ce ovde da bude zarazenih!

- rekla sam da bih ja (da sam kojim slucajem bila na takvom iventu) se samoizolovala dok ne vidim da li sam zarazena. no, to uopste nije praksa ni ovde kod mene, a kamo li u Srbiji.

- kad se vec culo da je neko bio pozitivan,  Novak je trebalo da se, kao blizak kontakt, testira i izoluje. No, to nije praksa kod sportista (osim ako imaju simptome) kako sam shvatila. A tek u Srbiji...

- no, bar je odmah uradio pcr test i antigenski. antigenski (ako ispravno radi) u principu pokazuje da li je neko zarazan, pcr ima mnogo nizi prag osetljivosti te hvata i ljude koji jos nisu postali zarazni. To je ono o cemu je i Rubljov pricao kad se pravdao oko svog pozitivnog testa (pcr test mu jeste bio pozitivan, ali je imao malu kolicinu virusa, znaci na antigenskom bi bio negativan, te je bio nezarazan - to mu je neko rekao, nije on sam dosao do ovog zakljucka - no formalno je (rules are rules) bio pozitivan).

 

Nadal je pre meca s Shapovalovim uradio pcr test (verovatno ujutro) i taj test mu je bio negativan (treba nekoliko sati, min 3h, da se test odradi) i s tim testom je usao u avion. Problem je sto je on u medjuvremenu osetio simptome i po pravilu bi trebalo da zbog toga ponovi test. U ovom prevodu ne stoji eksplicitno kakve simptome je imao (pitanje je koliko je precizan prevod s spanskog na engleski - "I started feeling under the weather"), ali nesto je imao cim je sam primetio simptome i mislio da je grip.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, alcesta said:

E da, ovo sam zaboravila, znači li ovo da je Šapovalov mogao bez ikakvog testa da leti direktno odande za Australiju, pa se tek testirao kad je tamo stigao? Treba li za Australiju test ili ne? Lud zbunjenog.

 

Što se tiče večere sa kraljem, ne sećam se kad je bila ali ne verujem da se ne bi čulo da je i kralj nastradao.

 

ne znamo kad tacno je Shapovalov leteo za Australiju, recimo da je 23.12. poleteo, 24.12. sleteo i testirao se, a 25.12. dobio + rezultat. znaci da je npr. najkasnije 22.12. morao da ima negativan test da bi usao u avion. Problem je u tome sto je on bio u bliskom kontaktu s nekim ko je potom bio pozitivan (pozdravili su se na mrezi) i sto je trebalo da odradi neku izolaciju da se vidi da li se tad zarazio, da ceka da prodje inkubacioni period (recimo 7 dana, ne znam koja su sad gde pravila). Po istom principu kao i Novak posle utakmice i + testa onog igraca s kojim se Novak pozdravio. No, za sportiste vaze drugacija pravila (valjda). Pa tako za Shapovalova vazi isto sto i za Novaka: kritika ili opravdavanje.

Ono sto je cudno su sad pravila u Australiji, gde je on sad + na testu, a ne radi nikakvu izolaciju (za razliku od nemackog novinara, takodje vakcinisanog i mislim busterovanog, kao i Mishe Zvereva koji je posle + testa bio 7 dana u izolaciji u istom tom SIdneju, gde je i Denis sleteo). Koja su zapravo pravila u Australiji?!?!? :classic_blink: Bog sveti zna! Ni australijska vlast nema pojma.

 

ex-Kralj je mogao da dobije odmah medikamente (npr. onaj Fajzerov koji ima odlicnu efikasnost u ranim fazama, plus monoklonalna antitela ili kako se vec zove) cim je saznao da je Nadal +.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...