Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

To su rekli još ranije, kao i da su svi zahtevi anonomni.

A koliko vidim najbolje bi bilo da se i za vakcinisane igrače napravi neki mehur jer ako krenu po prodavnicama i restoranima u Melburnu pa bude ovakvih slučajeva zdravih karantinisanih na pola turnira, neće imati ko da igra.

Link to comment
Share on other sites

Meni je prepun tro-qrtz te tzv. "privatnosti medicinskih podataka" tih nekih u vrhu sportova - ne samo tenisa, nego vise njih.

 

Ej, daju intervjue pa pricaju kako su odrastali i svadjali se sa dedom. Puste foto-reportere u kucu i pokazuju kako su sredili kupatilo ili spavacu sobu. Opisuju kako spravljaju omiljeni recept za rucak, kazu kako im se zove macak ili pas.

 

Svi znamo da su vakcinisani protiv tuberkuloze, boginja, sta-ja-znam cega - jer je to zakon i bez vakcine ne bi mogli ni da krenu u osnovnu skolu. Tako je to u civilizovanim drzavama.

 

A sada, u jeku epidemije, nece da se izjasne o vakcini protiv Covida!?Jer je "privatno?"

 

Mrsupicku. Milioni umrlih nisu vise privatni, raspad ekonomije nije privatan. Itd. itd.

 

Evo, javno (forumski, a i drugde) izjavljujem: vakcinisao sam se 2 puta Modernom, a nedavno primio i trecu dozu.

Bogati, napisao sam ovo na forumu koji bilo ko moze da vidi - a nije mi otpala noga, pa cak ni dlaka sa glave!

 

Sta bi se desilo nekom vrhunskom teniseru da to isto tako kaze?

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Obzirom da se Novak po svoj prilici nije vakcinisao verovatno je bolje da cuti i da se pravi tajanstven nego da objasnjava zbog cega se nije vakcinisao jer bi to moglo da ima los uticaj na izvestan broj ljudi - ja tako objasnjavam i u njegovom slucaju podrzavam , ne podrzavam to sto se nije vakcinisao ali ako vec nije mislim da je bolje da ne objasnjava preterano zbog cega nije

5 hours ago, zoran59 said:

 

 

Evo, javno (forumski, a i drugde) izjavljujem: vakcinisao sam se 2 puta Modernom, a nedavno primio i trecu dozu.

Bogati, napisao sam ovo na forumu koji bilo ko moze da vidi - a nije mi otpala noga, pa cak ni dlaka sa glave!

 

Sta bi se desilo nekom vrhunskom teniseru da to isto tako kaze?

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je prepun tro-qrtz te tzv. "privatnosti medicinskih podataka" tih nekih u vrhu sportova - ne samo tenisa, nego vise njih.
 
Ej, daju intervjue pa pricaju kako su odrastali i svadjali se sa dedom. Puste foto-reportere u kucu i pokazuju kako su sredili kupatilo ili spavacu sobu. Opisuju kako spravljaju omiljeni recept za rucak, kazu kako im se zove macak ili pas.
 
Svi znamo da su vakcinisani protiv tuberkuloze, boginja, sta-ja-znam cega - jer je to zakon i bez vakcine ne bi mogli ni da krenu u osnovnu skolu. Tako je to u civilizovanim drzavama.
 
A sada, u jeku epidemije, nece da se izjasne o vakcini protiv Covida!?Jer je "privatno?"
 
Mrsupicku. Milioni umrlih nisu vise privatni, raspad ekonomije nije privatan. Itd. itd.
 
Evo, javno (forumski, a i drugde) izjavljujem: vakcinisao sam se 2 puta Modernom, a nedavno primio i trecu dozu.
Bogati, napisao sam ovo na forumu koji bilo ko moze da vidi - a nije mi otpala noga, pa cak ni dlaka sa glave!
 
Sta bi se desilo nekom vrhunskom teniseru da to isto tako kaze?

Tebe niko ne poznaje, cak ne mora da znaci ni da se zoves Zoran.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tomiprunet said:

Tebe niko ne poznaje, cak ne mora da znaci ni da se zoves Zoran.

 

Upravo tako - i zato moja izjava nije bitna, nije verovatno da ce uticati na tebe ili nekog drugog forumasa.

 

Zato je toliko vaznije da takvu izjavu javno daju vrhunski sportisti - jer ce to biti objavljeno na hiljadu mesta, pa mozda i uticati na mnoge (pogotovu mladje) ljude.

A ne kosta ih nista.

Link to comment
Share on other sites

Bas zato ne razumem da svi moraju reci "ja sam vakcinisan" bio on netko ili niko. To isto kao ono ja sam glasao ( predsednicki izbori u usa) . Kao da je bitno da postavis status da si glasao ili ne. Ili kad je Tramp pobedio, pa su postavljali statuse Tramp nije moj predsednik. Koga to jos zanima da li je ili nije. Kad ustvari jeste bio neko glasao za njega ili protiv.

 

Nema sta da utice na nekog izjava nekog sportiste da se vakcinisao jer je to samo njegova stvar, a svako treba da se vakcinise i bez izjava sportista o tome. Ovo sto ti pises samo govori da je svet otisao u onu stvar i da nikako ne moze da donosi odluke sam vec mu treba neko ko ce to da radi umesto njih. Totalno zaglupljenje .

 

Eno u USA i NBA preko 60igraca pozitivni na covid-19 , e sad zamisli neki tim ode da igra kosarku u Australiju, svi vakcinisani jer moraju , vlasti australije ne sprecavaju ulazak vakcinisanim sportistima, a ovi im odnesu virus i zaraze pola australije.

Hocu da kazem da to ko je vakcinisan ili ne ne igra nikakvu ulogu ( bar kod omicron varijante) .

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sad me baš zanima da li je Ema ispala pozitivna na testu kod kuće ili kad je već bila tamo. Tim je rekao da je odustao od turnira zbog neke prehlade zbog koje nije mogao da trenira, ali njemu je test bio negativan. Ako su se zarazili tamo to baš i nije neka slika organizacije i domaćina.

Link to comment
Share on other sites

On 12/17/2021 at 5:40 PM, zoran59 said:

Meni je prepun tro-qrtz te tzv. "privatnosti medicinskih podataka" tih nekih u vrhu sportova - ne samo tenisa, nego vise njih.

 

Ej, daju intervjue pa pricaju kako su odrastali i svadjali se sa dedom. Puste foto-reportere u kucu i pokazuju kako su sredili kupatilo ili spavacu sobu. Opisuju kako spravljaju omiljeni recept za rucak, kazu kako im se zove macak ili pas.

 

Svi znamo da su vakcinisani protiv tuberkuloze, boginja, sta-ja-znam cega - jer je to zakon i bez vakcine ne bi mogli ni da krenu u osnovnu skolu. Tako je to u civilizovanim drzavama.

 

A sada, u jeku epidemije, nece da se izjasne o vakcini protiv Covida!?Jer je "privatno?"

 

Mrsupicku. Milioni umrlih nisu vise privatni, raspad ekonomije nije privatan. Itd. itd.

 

Evo, javno (forumski, a i drugde) izjavljujem: vakcinisao sam se 2 puta Modernom, a nedavno primio i trecu dozu.

Bogati, napisao sam ovo na forumu koji bilo ko moze da vidi - a nije mi otpala noga, pa cak ni dlaka sa glave!

 

Sta bi se desilo nekom vrhunskom teniseru da to isto tako kaze?

 

Nisi u pravu. U decembru 2021, prebacivati na tenisere (ili bilo koje sportiste, javne ličnosti, a generalno i obične ljude) problematiku vakcinacije (u smislu da se izjasne da li su za ili protiv) je sviranje klincu na najvišem državnom tj svetskom nivou.

 

Nek' uvedu obavezu vakcinacije i rešen problem.

 

Milioni umiru, ekonomije se raspadaju a države i civilizovana društva se oslanjaju na stavove javnih ličnosti o vakcinaciji. Neverovatno. 

Edited by stray_cat
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da nađem original ove izjave:

https://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2021&mm=12&dd=23&nav_id=2077556

Quote

"Ako igrači dele sobu sa nekim, ili su u istom apartmanu, a neko u toj grupi je pozitivan, svi iz te sobe ili apartmana će morati u izolaciju sedam dana. Savet dat igračima je prost, da budu sami u svojim sobama i apartmanima", kaže Tajli.

Ako je ovo stvarno rekao, nadam se da je i obezbedio uslove svim učesnicima da budu sami u sobi, inače je priličan bezobrazluk davati ovakve savete.

 

Edit: našla:

https://www.thestar.com.my/sport/tennis/2021/12/23/tennis-organising-2022-australian-open-03910-times039-harder-says-tiley

 

Ima taj deo:

Quote

If they are sharing a room with someone, or they're in the same apartment and someone in that group tests positive, everyone in that room or that apartment has to isolate for seven days.

Ali ima i ovo:

Quote

Tiley still expected some participants to test positive for the virus but confirmed that, unlike last year, close contacts will have to isolate only until they return a negative test.

Šta sad ovo znači, sedam dana izolacije samo ako stanuju s pozitivnim, a inače ne mora ako su negativni?

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Rubljov je dao neki intervju za ES (izgleda ruski, što bi objasnilo zašto ne mogu da nađem original) gde je, kad su ga pitali o Novakovom (ne)odlasku u Australiju, onako usput pomenuo da će vakcinacija biti obavezna i na američkim turnirima. Ja to prvi put čujem, je li bilo neko zvanično saopštenje koje mi je promaklo?

Ovo je verzija na B92:

https://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2021&mm=12&dd=25&nav_id=2078550

Link to comment
Share on other sites

Evo prevod :

Gore je napisano da je on testiran pozitivno na covid 250 ti put

 

"Ljudi ne osecam se dobro u glavi!! prosla godina je bila teska a ova pocinje na isti nacin !!

 

PS: Da naglasim jednu stvar : ja sam 100 posto za vakcinu ali u ovom slucaju daj da ponovo zivimo normalno inace ne vidim interes!!

 

Sekundarno vazno : @ATP Kako se vi brinete za igrace u mom slucaju ?"

Edited by ciao
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...