Jump to content

Skijaski skokovi/letovi


Janne240

Recommended Posts

Kraft i nije u nekoj formi.

Rijoju i Gajger su najbolji i među njima se reševa osvajač turneje, a ne bih isključio ni Graneruda, jer je taj čovek cele sezone bio najveći maler, a ne Gajger, što se tiče vremenskih prilika.

A lepo je gledati propast Poljaka :64:

Link to comment
Share on other sites

Garmispartenkirhen, Ga/Pa HS 142, drugo takmicenje 70-te Novogodisnje turneje sezone 2021/22, prvog januara 2022. zavrseno pobedom Rjoju Kobajasija, drugom na Turneji. Sjajnim skokovima u obe serije, Kobajasi je zavrsio na prvom mestu ispred Ajzenbihlera i Lovra Kosa, mladog Slovenca koji je zabelezio prvi podijum u karijeri u svojoj drugoj sezoni Svetskog kupa. Podijum>

1. 2 Kobayashi, Ryoyu 143.0 135.5 291.2

2. 1 Eisenbichler, Markus 141.0 143.5 291.0

3. 22 Kos, Lovro 135.5 138.0 286.0

Ajzenbihler je imao poziciju za napad na prvu pobedu na Turneji ali je Rjoju, ostvario drugu pobedu sigurnim drugim skokom. Lovro Kos se probio na 3. poziciju ispred Lindvika koji je ponovo bio cetvrti, dok je u deset zavrsio i H.E. Granerud. Podbacili su Zajc i Gajger ali su ostali u top tenu.

U poretku NT vodi Rjoju Kobajasi, dok nije izvesno ko bi mogao biti drugi takmac za titulu od dva mlada takmicara Lindvika i Kosa.

01 Kobayashi, R. [JPN] 593.2 0

02 Lindvik, M. [NOR] 580.0 2

03 Kos, L. [SLO] 575.5 3

04 Eisenbichler, M [GER] 572.1 3

05 Granerud, H. [NOR] 563.4 3

06 Geiger, K. [GER] 560.9 1

Trece takmicenje je tradicionalni Inzbruk vrlo zahtevan gde je moguce da i neko van vodece trojke dodje do pobede i tako zakomplikuje konacni rasplet pre Bisofshofena na Badnje vece.

Link to comment
Share on other sites

U zenskoj konkurenciji na novoustanovljenoj Silvesterskoj turneji u Ljubnom na HS 94 u drugom takmicenju svoju prvu ovosezonsku pobedu ostvarila je rekorderka Sara Takanasi, ispred domacih takmicarki Urse Bogataj i Marite Kramer.

Podijum>

1. 2 Takanashi, Sara 95.0 89.0 266.8

2. 1 Bogataj, Ursa 93.5 88.0 261.8

3. 17 Kramer, Marita 91.5 89.5 259.5

U deset su bile jos i 4. Klinec Ema i 5. Kriznar Nika, (Nika Prevc 7.) koje su bile na podijumu prvog dana. Prvog dana dakle, 1. Kriznar, 2. Kramer, 3. Klinec. Dva takmicenja u Ljubnom ove sezone najava su moguce Novogodisnje turneje za zene naredne sezone, gde bi Austrija bila domacina druga dva takmicenja. Takmicenja Sv.kupa u zenskoj konkurenciji nastavljaju se redovnim takmicenjima krajem januara.

Link to comment
Share on other sites

Rjoju je lagano u top formi, pa ipak vrh je vrlo tesan i klizav, Inzbruk moze da uzdrma, ali realno je da Rjoju dobija turneju.

Kako je lepo videti mladog Loura Kosa, momka s kojim sam putovao na Fis kup tekmu u Rastbihel, kako se probija u Sv. kupu, samo da ne podlegne pritisku i nestane kao i mnogi mladi pre njega i svake godine...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, L0shMi said:

Kad smo već kod toga, šta se dešava sa Markeng-om. Znam da je imao ACL povredu, ali video sam ga na zaletistu posle toga.

Drugo razočarenje je Aschenwald. Već 2 sezone stagnira.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 

Verovatno nije spreman za sezonu.

Interesantniji je napredak svajcarskih skakaca kojih deceniju i vise nije bilo pored Amana i ranog odlaska u penziju Kutela.

Sto se Nemaca tice,Velinger, mladi olimpijski sampion iz Pjongcanga povremeno se budi u ovoj sezoni a Frajtag ima muku da udje u A tim, skakao je FIS kup u decembru.

Link to comment
Share on other sites

Verovatno nije spreman za sezonu.
Interesantniji je napredak svajcarskih skakaca kojih deceniju i vise nije bilo pored Amana i ranog odlaska u penziju Kutela.
Sto se Nemaca tice,Velinger, mladi olimpijski sampion iz Pjongcanga povremeno se budi u ovoj sezoni a Frajtag ima muku da udje u A tim, skakao je FIS kup u decembru.
Ono što me raduje kod Nemaca (Wellinger-a sam prezalio) je ok forma Freund-a na turneji. Jel imao neko više pokidanih ACL-ova od Nemaca? Seigel, Leyhe, Welinger, Freund, verovatno sam nekog zaboravio.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, L0shMi said:

Ono što me raduje kod Nemaca (Wellinger-a sam prezalio) je ok forma Freund-a na turneji. Jel imao neko više pokidanih ACL-ova od Nemaca? Seigel, Leyhe, Welinger, Freund, verovatno sam nekog zaboravio.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 

 

Ne znam, trebalo bi gledati tu statistiku. Inace, lose su prosli i neki drugi skakaci, setimo se Larinta na primer, nakon povrede u Garmisu, dve tri sezone nije mogao da se vrati. Nesto slicno se desavalo i Jane Haponenu...Ansi Koivuranta je imao problem s ledjima, Kofler nekad slicne muke s kolenima....itd.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Janne240 said:

 

Vise sam za kuriozitete, osvojiti Turneju bez pobede samo sa podijumima. Videti pod Funaki/Ahonen.

 

Meni je to najodvratnija stvar u sportu, zajedno sa Alzamorinom titulom u 125cc. Nisi bio najbolji ni na jednom takmicenju a ukupni pobednik, uzas 🤮

 

 

1 hour ago, krzna said:

Cek malo, ide dva Bisofhofena?

 

Da

Link to comment
Share on other sites

Upravo odgledah snimak....Kobajasi sa dva skoka od 137 i 137,5 prvi na trecem tkm. Novogodisnje turneje i sa trecom pobedom u nizu, nekih dvadesetak bodova ispred Marijusa Lindvika koji je sa prvim skokom od 137 i  slabijim drugim skokom (bukvalno za dva metra) ostao nekih 4/5 bodova iza Rjojua. Granerud je bio na 3. poziciji na podijumu s dva identicna skoka od 135,5m. U deset ovim redom bili su 4. Gajger, Fetner/Herl deoba 5.pozicije, Johanson, Ajzenbihler (najduzi skok tkm-140,5, Hajbok, Jukija Sato. Moj ljubimac, mladi Lovro Kos, nakon pada u prvoj seriji zauzeo 25. mesto skokovima od 136 i138m. Podbacaji, ko da gledam,..Kraft, Prevc. Lanisek nije usao u drugu seriju....kao ni Tande. Aman ne postoji na Turneji kao ni u Svetskom kupu. Da pomenem klupskog takmicara Zaka Mogela 2001. god, pozicija 50.

Poredak Turneje 4 skakaonice uoci Badnjeg dana i finalnog takmicenja u Bisofshofenu>

01Kobayashi, Ryoyu884.5 0

02Lindvik, Marius866.6 0

03Granerud, Halvor Egner845.8 2

04Eisenbichler, Markus842.4 0

05Geiger, Karl841.7 1

06Johansson, Robert830.2 1

07Kos, Lovro819.4 4

08Hoerl, Jan800.4 1

09Sato, Yukiya783.6 2

10Huber, Daniel783.1 0

Link to comment
Share on other sites

Konacni pobednik Rjoju Kobajasi ali je do prve pobede na 4-oj stanici stigao Danijel Huber. Kobajasi je bio na poziciji 5. a Granerud i Gajger 2. i 3.

Podijum u ukupnom poretku 70-te Novogodisnje turneje/

01Kobayashi, Ryoyu1162.3 0

02Lindvik, Marius1138.1 0

03Granerud, Halvor Egner1128.2 0

04Geiger, Karl1123.6 1

05Eisenbichler, Markus1117.6 1

06Johansson, Robert1107.9 0

07Kos, Lovro1093.0 0

08Hoerl, Jan1075.7 0

09Huber, Daniel1069.9 1

10Sato, Yukiya1064.7 1

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...