Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

@JohnnyDragon To je normalna temperatura. Ne znam da li samo ta temperatura može da bude simptom korone. Ne verujem.

 

Što se tiče ovih mera, mislim da su blage. Možda su mogli sve koji rade neki posao u kancelariji da pošalju da rade kod kuće. A što se fabrika tiče, Jura je žarište u Vranju.   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, CikaKURE said:

Kinez otprilike najmanje šteti i najmanje pomaže.

 

Glupost.  Ali onako opasno je glupo i neodgovorno je širiti ovo okolo.

 

Pattern: "Astro Zeka ne valja, Pajser ima teške propratne pojave, Žaomi ne štiti ni od čega i Clash propagira Sputnjika..."  Dr. Jovana srećna trlja bradavice na ovaj narativ... :s_d:

 

Btw, sledi šokantna priča - čujem se sa prijateljicom koja je dr. mikrobiologije i kaže mi - "Zamisli, kontaktirali me kolege iz izraela (ona je tog porekla, inače) - čuli su da kod nas mogu da dođu ljudi da se vakcinišu, pa jel mogu da se ostave podaci sa našim mobilnim telefononom..." ja - "ne rise, oni su dole svi vakcinisani Fajz..." Ona: "E, ali ovi oće izričito Sinofarm..." ja: :classic_blink:

 

U kakvom svetu živimo, what a time to be alive :lol_2: (and dead too)

  • Like 6
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

čuli su da kod nas mogu da dođu ljudi da se vakcinišu, pa jel mogu da se ostave podaci sa našim mobilnim telefononom..." ja - "ne rise, oni su dole svi vakcinisani Fajz..." Ona: "E, ali ovi oće izričito Sinofarm..." ja: :classic_blink:

Vakcinalni turizam jbt 😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo jos jedan izvestaj sa puta, ovaj put UAE. Prvo iznenadjenje je na samom aerodromu: T3 DXB koji je kao kosnica 24/7, sada mozes da cujes zvuk svojih koraka. Posle poduze setnje, imaju dve kolone: Serbia i ostali. Ako ste Serbia, idete sa PCR testom dalje, ako ne mora da se testira na aerodromu. Iskreno jos od crvenih pasosa nisam video prednost naseg pasosa. Grad je za ovo vreme prilicno pust. SVI nose maske SVUDA. Mislim da nisu obavezne na otvorenom, ali vas ljudi cudno gledaju ako ne nosite. U zatvorenom ne postoji sansa da vas igde puste bez maske. Mnogo se obratilo paznje na distanciranje: svako drugo mesto je prazno u metrou, stolovi su na razdaljini od 2 metra u restoranima... Ono sto je razlika je da su redari apsolutno svuda, evo jedan primer. Imao sam sastanak u hotelu i dok sedite za stolom, maske nisu obavezne. Meni je zavonio telefon, morao sam da se javim i ustao od stola jedno 3 metra. Odmah mi je prisao redar i rekao da vratim masku. 

Situacija nije kao u Bratislavi, ali je prilicno turobna... ovo je period kada je peak sezone tamo... nema ljudi, nema galame, ona neka uzurbanost ne postoji. Ali nije katastrofa. Najteze mi je palo 5h leta sa maskom, od toga sam stvarno hteo da svisnem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije besmisleno ono sto pricaju da je sprovodjenje jako bitno... oni restorani sto gledaju na Burj Khalifu, verujem da se kvm placa zlatom... ali sada umesto 20 stolova ima max 10. Ulazim u restoran, skoro nigde nikog, konobarica mi kaze cekajte da vidim ima li slobodno :D. Inace mi je odredjen karantin na povratku u srbiju... nista pcr, nista antitela, vakcina... i jos malopre sam dobio poziv iz policije da vide da li sam kuci.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

 

Glupost.  Ali onako opasno je glupo i neodgovorno je širiti ovo okolo.

 

Pattern: "Astro Zeka ne valja, Pajser ima teške propratne pojave, Žaomi ne štiti ni od čega i Clash propagira Sputnjika..."  Dr. Jovana srećna trlja bradavice na ovaj narativ... :s_d:

 

Btw, sledi šokantna priča - čujem se sa prijateljicom koja je dr. mikrobiologije i kaže mi - "Zamisli, kontaktirali me kolege iz izraela (ona je tog porekla, inače) - čuli su da kod nas mogu da dođu ljudi da se vakcinišu, pa jel mogu da se ostave podaci sa našim mobilnim telefononom..." ja - "ne rise, oni su dole svi vakcinisani Fajz..." Ona: "E, ali ovi oće izričito Sinofarm..." ja: :classic_blink:

 

U kakvom svetu živimo, what a time to be alive :lol_2: (and dead too)

 

Sve dok ne bude neki zvanični izveštaj u vezi Sinofarma, ne postoji dezinformacije u vezi njega (nažalost).

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Sunshine State said:

Sve su prilike da cu u maju J&J u US

do sada je dato 1.5M J&J vakcina u USA, prva isporuka je 3.7M vakcina, do kraja ovog meseca se ocekuje jos 16M,
inace je J&J poceo saradnju sa MERCom na proizvodnji vakcina i ocekuju do kraja juna 100M 😵 za USA

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, urosg3 said:

Pokojni B92:
 

 

Pa zar je svako pismen otišao odatle, zapošljavaju decu izgleda cela "reportaža" je nivo prosečnog pismenog zadataka iz prosečne srednje škole u Srbiji. 

Vreme za B92 nije stalo, u pravu je reporter ide unazad, pa istražuje dubine socrealizma bz ideologije, ostala patetika. Socrealizam bez pokrića.

 

Ja bih se odmakla od socrealizma.

Korona je dobar pokazatelj kako se savremeni čovek odnosi prema konceptu smrti. Pošto nema okvir u koji bi taj koncept uklopio, a sa koronom je smrt postala isuviše očigledna da bi se ignorisala, čovek ostaje paralizovan kao jelen pred farovima. Zato i pristaje na lockdown.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sreta-steta said:

Nije besmisleno ono sto pricaju da je sprovodjenje jako bitno... oni restorani sto gledaju na Burj Khalifu, verujem da se kvm placa zlatom... ali sada umesto 20 stolova ima max 10. Ulazim u restoran, skoro nigde nikog, konobarica mi kaze cekajte da vidim ima li slobodno :D. Inace mi je odredjen karantin na povratku u srbiju... nista pcr, nista antitela, vakcina... i jos malopre sam dobio poziv iz policije da vide da li sam kuci.

 

Ček...

 

A ovo?

 

https://rs.n1info.com/vesti/kon-nema-govora-o-kompromisu-neophodne-mere-kao-za-vikend-minimum-14-dana/

 

Bez samoizolacije za kompletno vakcinisane
Upitan kakve su mere kada je reč o samoizolaciji, pošto tu ima promena, Kon je rekao da ne mora da ide u samoizolaciju neko ko je kompletno vakcinisan, i ako su prošle najmanje dve nedelje od druge doze.

„Potpuno vakcinisani, sa dve doze, koji su bili u kontaktu sa obolelim ne moraju da idu u izolaciju. Dokaz im je ta vakcinacija. Isto važi i za povratnike iz inostranstva“, naglasio je Kon.

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...