Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 hours ago, Laki21 said:

Od petka na noć glavobolja, bolovi u kostima i mišićima, od nedelje upaljeno grlo i začepljen nos.

 

Bez gubitka ukusa i mirisa.

koliko znamo za sada, ovo prvo je delta,
a ovo drugo simptom omicrona. 

kako god, drzimo ti palceve, samo polako i bez sekiracije.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 said:

Evo da prijavim da sam fasovao koronu, verovatno Omikron.

 

Od petka na noć glavobolja, bolovi u kostima i mišićima, od nedelje upaljeno grlo i začepljen nos.

 

Bez gubitka ukusa i mirisa.

 

Nedelja i ponedeljak osećao sam se kao pregažen, danas nešto bolje.

 

Kaže mi Dr u Šumicama, da na osnovu krvne slike ne liči na klasičnu Deltu, pa se zaključak sam pravi.

 

Kolega forumski, drži se i glavu gore. Neka sledeća vest bude da si razbucao to govno!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 said:

Da, potrđena. Od lekova za sada samo Aksef i probiotik.


Ako je ovo cefuroxim, ne postoji bedniji antibiotik koji su ti mogli dati (na stranu što ti ne treba nijedan)… kad se daje intravenski je super, ali oralna bioraspoloživost mu je nikakva, ne dostiže nikakve koncentracije u krvi i ne služi ničemu kad se tako uzima, osim da ti ubije crevnu floru i stvara rezistentne sojeve.

 

No, sa njim ili bez njega, proći će to vrlo brzo, bez brige, odradiće imunitet svoje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Laki21 said:

Evo da prijavim da sam fasovao koronu, verovatno Omikron.

 

Od petka na noć glavobolja, bolovi u kostima i mišićima, od nedelje upaljeno grlo i začepljen nos.

 

Bez gubitka ukusa i mirisa.

 

Nedelja i ponedeljak osećao sam se kao pregažen, danas nešto bolje.

 

Kaže mi Dr u Šumicama, da na osnovu krvne slike ne liči na klasičnu Deltu, pa se zaključak sam pravi.

 

Laki, biće sve dobro, verujem u to..primio si dva Fajzera. 

 

Odmaraj što više... drži se..prebolećeš to..

 

I javljaj kako si.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:


Ako je ovo cefuroxim, ne postoji bedniji antibiotik koji su ti mogli dati (na stranu što ti ne treba nijedan)… kad se daje intravenski je super, ali oralna bioraspoloživost mu je nikakva, ne dostiže nikakve koncentracije u krvi i ne služi ničemu kad se tako uzima, osim da ti ubije crevnu floru i stvara rezistentne sojeve.

 

No, sa njim ili bez njega, proći će to vrlo brzo, bez brige, odradiće imunitet svoje.

 

Jeste, baš to.

 

Alergiačan sam na Doxicilin, pa mi pada na pamet da je zbog toga eventualno? Inače rečeno mi je da ga pijem 2x dnevno, uveče i ujutru, nakon obroka.

+ probiotik obavezno

 

Imaš li neku drugu preporuku iz prakse koja bi bila svsishodnija?

 

2 hours ago, urosg3 said:

Virdžine, hajd nam malo opiši tu glavobolju, kakva tačno Cephalea?

 

Doslovno imam utisak da mi je glava za dva broja veća. Ne boli na "klasičan" način, neko definisano mesto, već više kao neki stalni neugodni pritisak.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Laki21 said:

Evo da prijavim da sam fasovao koronu, verovatno Omikron.

 

Od petka na noć glavobolja, bolovi u kostima i mišićima, od nedelje upaljeno grlo i začepljen nos.

 

Bez gubitka ukusa i mirisa.

 

Nedelja i ponedeljak osećao sam se kao pregažen, danas nešto bolje.

 

Kaže mi Dr u Šumicama, da na osnovu krvne slike ne liči na klasičnu Deltu, pa se zaključak sam pravi.

Gde baš brate tebe uhvati to njesra da izigravaš pionira razvoja Omicrona u Srb iji kad ima toliko "slobodara", koji se prosto nude. Život ponekad stvarno nije fer.

 

Neka se potvrdi da je Omicron uslovno rečeno blag i da skineš tu bedu sa vrata što pre. To i ipak još jedan updated booster pa ćeš valjda biti malo miran za neki period. Izguraćeš ti to. 💪 Ko može da se bori sa Čovićem, može sa svime.

Edited by Akiro
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Laki21 said:

Imaš li neku drugu preporuku iz prakse koja bi bila svsishodnija?


Imam - ne treba ti antibiotik. Nijedan.

 

Obično se daju amoxicillin (eventualno panklav/sultamicillin), klaritromicin, doxicilin… ali, za covid ti ne treb nijedan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posto omicron postaje dominantan u sve vise drzava, imamo li podatak o procentima/brojevima onih koji su prelezali+vakcinisani?

 

Btw, moj semafor  i dalje pokazuje pad umrlih na dnevnom nivou- kriva umrlih u ovom talasu apsolutno ne prati talas zarazenih i ne lici na prethodne talase (doduse, malo podseca na prethodno leto):

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sunshine State said:

Poruka od jedne Dr na onoj strucnoj grupi:

 

"Bez sve sale, meni istice 6 meseci od trece Pfizer, da li da "zapucam" put Sajma i udjem u IV...stalno sve krace i krace...sta bi sa celijskim imunitetom?"

 

Fercera.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Laki21 said:

Fajzer dva puta, juče sam planirao da se bustujem ali jbg...

 

.

 

Eto bustovao si se...odlicno da sve prolazi relativno lagano. PCR si radio?

 

Edit, sad vidim na prethodnoj strani da jesi.

 

.

Edited by attolini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Laki21 said:

 

Fercera.

 

Ma to ostatak Ivermektina pomaze 😄

 

Inace, i u NL borba oko ivermektina i lekara koji ga propisuju:

 

https://nltimes.nl/2021/12/22/online-doctors-giving-ivermectin-covid-patients-investigation-launched

 

"Inspektorat za zdravstvo i omladinu (IGJ) istražuje grupu lekara koji su propisali kontroverzni lek Ivermektin osobama sa Covid-19. Inspektorat je to potvrdio u utorak nakon izveštaja RTL Nieuvs. Ne preporučuje se upotreba Ivermektina u lečenju Covid-19. Lek se koristi za lečenje parazita, na primer, šuga, a ne virusa.

Glavni inspektor Roderik Run rekao je da razume da ljudi traže dobar tretman za Covid-19. "Ali to nije Ivermektin. Lekari bi trebalo da obaveste svoje pacijente o tome, a nikako da ga prepisuju." Inspektorat je saopštio da će se pozabaviti lekarima i farmaceutima koji i dalje daju lek pacijentima sa koronavirusom."

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Sunshine State said:

Poruka od jedne Dr na onoj strucnoj grupi:

 

"Bez sve sale, meni istice 6 meseci od trece Pfizer, da li da "zapucam" put Sajma i udjem u IV...stalno sve krace i krace...sta bi sa celijskim imunitetom?"

Vidim Izrael planira da kroz koji dan ozvanici tj preporuci davanje cetvrte doze za 60+ , njihov glavni epidemiolog kaze da ce zvanicno biti kroz koji dan ali da imunitet pada posle trece doze posle 3-4 meseca i da najugrozenije treba dodatno zastititi. Na duze staze on misli da ce zajednickim snagama vakcine i urodjeni imunitet pobediti covid

 

https://www.bfmtv.com/sante/covid-19-pourquoi-israel-envisage-deja-une-quatrieme-dose_AV-202112220077.html

 

Iznenadjujuca informacija za mene priznajem : pise da u bolnici u Strazburu naprimer jedan od deset pacijenata dolazi sa falsifikovanim "sanitarnim pasosem" !

 

https://www.europe1.fr/sante/strasbourg-a-lhopital-un-patient-sur-dix-arrive-avec-un-faux-pass-sanitaire-4084042

Edited by ciao
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ciao said:

Vidim Izrael planira da kroz koji dan ozvanici tj preporuci davanje cetvrte doze za 60+ , njihov glavni epidemiolog kaze da ce zvanicno biti kroz koji dan ali da imunitet pada posle trece doze posle 3-4 meseca i da najugrozenije treba dodatno zastititi. Na duze staze on misli da ce zajednickim snagama vakcine i urodjeni imunitet pobediti covid

 

https://www.bfmtv.com/sante/covid-19-pourquoi-israel-envisage-deja-une-quatrieme-dose_AV-202112220077.html

Sto vise doza, to krace traje imunitet. Mozda se trebalo ta razvuci na oko godinu dana izmedju prve i druge doze.

16 hours ago, urosg3 said:

Nisam baš poznavalac Subotice ali blizu Kerskog groblja a  bogami i blizu  bolnice, domaćini su iz bolnice.Tipa desetak minuta lagano peške. Pa vidi treba voziti nazad, daklem leglo bi "nešto" ispod saća, a?

Pronasao sam na Google Maps :) Znaci sveze meso sluze u restoranu.

 

aa ispod saca si nasao da jedes u Subotici :), to se jede Juzno od BGD.

Link to comment
Share on other sites

Poruka od jedne Dr na onoj strucnoj grupi:
 
"Bez sve sale, meni istice 6 meseci od trece Pfizer, da li da "zapucam" put Sajma i udjem u IV...stalno sve krace i krace...sta bi sa celijskim imunitetom?"
Kako joj ističe 6 meseci kad je treća doza počela da se daje sredinom avgusta (pre 4 meseca)?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

Iz Bethesda - Walter Reed National Military Medical Center javljaju da su razvili vakcinu koja je efikasna protiv svih sojeva Omikron takođe. 

A koliko dugo ce da bude efikasna to se pretpostavljam ne zna jer ne mogu da znaju, kao sto ne mogu da znaju ni kada ce da se pojavi i kakav ce biti soj pi ili ro ...  c est la vie

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...