Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Mislim, valjda je jasno da virus mora da prođe kroz celokupnu populaciju, jedino je bitno u kakvom imunološkom stanju će populacija da ga dočeka i (isto bitno) u kakvom zdravstvenom stanju će da bude nakon što kovid19 istrči jednom, dvaput (ili koliko već puta) kroz ceo svet.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tidorović opet ima problema sa demografijom, nakon izjave da Beograd ima 2,5 miliona stanovnika stiže novi hit:
Tiodorović: Nema dileme, moraju biti vakcinisani; najveći broj obolelih iz Grčke i Hrvatske

 

Quote

Porast broja novozaraženih koji trenutno imamo nije iznenađujući, imajući u vidu povratak velikog broja srpskih turista iz zemalja u kojima je epidemijska situacija dosta lošija. Ovaj rast koji sada imamo će se nastaviti - slažu se stručnjaci.

U stvarnosti su Hrvatska i Grčka značajno bolje po svim mogućim parametrima od Srbije.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva vest.
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=08&dd=09&nav_category=12&nav_id=1904710

Nekoliko podataka: od 68 pozitivnih, 13 ima simptome, 57 je vakcinisano.
Za boravak u hotelu je bio potreban negativan test ili potvrda o vakcinaciji.
Pa onda iz uprave hotela kažu, nije kriva neka žurka sa 100 gostiju koja je održana u hotelu i ako tim gostima na žurci nisu tražene potvrde i vakcinacijili negativni test. Koji genijalci...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, urosg3 said:

U stvarnosti su Hrvatska i Grčka značajno bolje po svim mogućim parametrima od Srbije.

Grcka stoji daleko losije od Srbije po broju novozarazenih. Prosle nedelje su imali u proseku oko 3.5k novozarazenih dnevno a mi 3k manje.

Grci dosta bolje stoje u procentu vakcinisanih, to je tacno, ali im je epidemioloska situacija trenutno vrlo problematicna I skoro neuporediva sa Srbijom.

 

Toliko o hit izjavama I hit postovima na forumu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djura.net said:

Grcka stoji daleko losije od Srbije po broju novozarazenih. Prosle nedelje su imali u proseku oko 3.5k novozarazenih dnevno a mi 3k manje.

Grci dosta bolje stoje u procentu vakcinisanih, to je tacno, ali im je epidemioloska situacija trenutno vrlo problematicna I skoro neuporediva sa Srbijom.

 

Toliko o hit izjavama I hit postovima na forumu.

Grčka incidencija u zadnjih 7 dana je 185 
Srbija 93 dakle  imaš poentu. 
Hrvatska 31.3 Ovde ja imam poentu.
Nerešeno 🙂

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Tomiprunet said:

I sad kad prodje sezona onda ce svi lepo u lockdown, ne smes dalje od 300m. Koliko su naivni gradjani.

 

 

Lockdown par meseci pred izbore? Nema šanse taman mrtvi padali po ulici.

Poslaće škole na online (đaci ionako ne glasaju), obavezne maske (koje niti će ko kontrolisati niti poštovati) i još par idimidođimi mera, preko toga ni pomoću filmskih trikova. Umrli će da tangiraju samo blisku familiju, ostale će kao i danas da boli uvo za takve. Lideri u regionu, bre!

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shonke said:

Zanimljiva vest.
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=08&dd=09&nav_category=12&nav_id=1904710

Nekoliko podataka: od 68 pozitivnih, 13 ima simptome, 57 je vakcinisano.
Za boravak u hotelu je bio potreban negativan test ili potvrda o vakcinaciji.
Pa onda iz uprave hotela kažu, nije kriva neka žurka sa 100 gostiju koja je održana u hotelu i ako tim gostima na žurci nisu tražene potvrde i vakcinacijili negativni test. Koji genijalci...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Video sam ja u Vrnjačkoj Banji koliko se vodi računa i sprovode (n)ikakve mere. Tako da ovo sto izjavljuju zvanicnici hotela ili bilo ko drugi ko ima nekakve ingerencije u turističkom mestu možeš da okačiš mačku o rep

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Stiletto said:

 

Lockdown par meseci pred izbore? Nema šanse taman mrtvi padali po ulici.

Poslaće škole na online (đaci ionako ne glasaju), obavezne maske (koje niti će ko kontrolisati niti poštovati) i još par idimidođimi mera, preko toga ni pomoću filmskih trikova. Umrli će da tangiraju samo blisku familiju, ostale će kao i danas da boli uvo za takve. Lideri u regionu, bre!

Mislio sam na Grcku .

Link to comment
Share on other sites

Upisao sam se i ja u listu. Juče sam primio prvu dozu Fajzera. Predveče malo počela da me boli ruka i onda sve više i više. Toliko da nisam mogao da je podignem. I onda noćas oko 2 se probudim sa temperaturom. 37.7. Iskuliram i nastavim da spavam. Posle 2h se probudim i izmerim 38.0. Okrenem se i nastavim da spavam. Malopre me probudi užasna glavobolja. Temperatura 38.1. Popio sam brufen od 600 jer me glava toliko bolela da nisam mogao da se pomerim. Sad čekam reakciju pa tuširanje. Ruka boli vrlo malo.

 

07.08. je bilo 4 meseca kako sam izašao iz bolnice.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Stiletto said:

 

Lockdown par meseci pred izbore? Nema šanse taman mrtvi padali po ulici.

Poslaće škole na online (đaci ionako ne glasaju), obavezne maske (koje niti će ko kontrolisati niti poštovati) i još par idimidođimi mera, preko toga ni pomoću filmskih trikova. Umrli će da tangiraju samo blisku familiju, ostale će kao i danas da boli uvo za takve. Lideri u regionu, bre!

 

Radiće škole ali će im to objaviti knap da ne mogu da se organizuju u neki ozbiljniji štrajk.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Knipex said:

Upisao sam se i ja u listu. Juče sam primio prvu dozu Fajzera. Predveče malo počela da me boli ruka i onda sve više i više. Toliko da nisam mogao da je podignem. I onda noćas oko 2 se probudim sa temperaturom. 37.7. Iskuliram i nastavim da spavam. Posle 2h se probudim i izmerim 38.0. Okrenem se i nastavim da spavam. Malopre me probudi užasna glavobolja. Temperatura 38.1. Popio sam brufen od 600 jer me glava toliko bolela da nisam mogao da se pomerim. Sad čekam reakciju pa tuširanje. Ruka boli vrlo malo.

 

07.08. je bilo 4 meseca kako sam izašao iz bolnice.

ocigledno si pun antitela, pa ti je imuni sistem odreagovao veoma burno. jedan od razloga sto se vakcina preporucuje 6 meseci posle infekcije.

kako god, dobrodoso u klub vakcinisanih, proci ce ti danas ove tegobe, a zastita i antitela ce ti biti na maksimumu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Upisao sam se i ja u listu. Juče sam primio prvu dozu Fajzera. Predveče malo počela da me boli ruka i onda sve više i više. Toliko da nisam mogao da je podignem. I onda noćas oko 2 se probudim sa temperaturom. 37.7. Iskuliram i nastavim da spavam. Posle 2h se probudim i izmerim 38.0. Okrenem se i nastavim da spavam. Malopre me probudi užasna glavobolja. Temperatura 38.1. Popio sam brufen od 600 jer me glava toliko bolela da nisam mogao da se pomerim. Sad čekam reakciju pa tuširanje. Ruka boli vrlo malo.

 

07.08. je bilo 4 meseca kako sam izašao iz bolnice.

welcome to the club 🙂

Sad si miran, nosi masku i dalje i pazi da se ne zarazis.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tomiprunet said:

welcome to the club 🙂

Sad si miran, nosi masku i dalje i pazi da se ne zarazis.

 

Pa nije jos miran - mora i druga doza.... 🙂

 

@Knipex

Nakon prve doze Pfizera, posle nekih 6-7 sati poceo uzasan bol u ruci, tu oko uboda, jedva pomerala ruku. Sutradan pre podne, blaga jeza i nakon jednog Panadol Plus, bila kao nova.

Nakon drugge doze blaga bol u ruci i blaga jeza nekoliko sati.

 

Moja prva doza bila 4 meseca nakon zarazavanja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Sunshine State said:

 

Pa nije jos miran - mora i druga doza.... 🙂

 

@Knipex

Nakon prve doze Pfizera, posle nekih 6-7 sati poceo uzasan bol u ruci, tu oko uboda, jedva pomerala ruku. Sutradan pre podne, blaga jeza i nakon jednog Panadol Plus, bila kao nova.

Nakon drugge doze blaga bol u ruci i blaga jeza nekoliko sati.

 

Moja prva doza bila 4 meseca nakon zarazavanja.

Znači skoro isto kao kod mene.

Link to comment
Share on other sites

Sad da vidimo efikasnost fajzera, javila mi The Starija Princeza da su dva njena bliska kontakta pozitivni danas, doduše nisu se ljubili devojke su 🙂
Ona nema nikakvih simptopa, a u Grčkoj je. Ta dva kontakta su iz Beograda, od pre recimo 5 ili 6 dana.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, urosg3 said:

Sad da vidimo efikasnost fajzera, javila mi The Starija Princeza da su dva njena bliska kontakta pozitivni danas, doduše nisu se ljubili devojke su 🙂
Ona nema nikakvih simptopa, a u Grčkoj je. Ta dva kontakta su iz Beograda, od pre recimo 5 ili 6 dana.

Srećno, nadam se da neće biti simptoma i da se nije inficirala. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Darko said:

Srećno, nadam se da neće biti simptoma i da se nije inficirala. 

Hvala burazeru, zasad nema nikakvih simptoma, ali ode da se raspita  u apoteku za brze testove da budemo načisto, mada koliko su oni pouzdani pitanje je.
@Akiro imaš ti neki savet za testiranje u Grčkoj?

Link to comment
Share on other sites

Grci imaju te self testove po apotekama, ne trebalo da su skupi, ali nemam predstavu koliko su pouzdani. Rapid testovi su dostupni po laboratorijama, nisam siguran koja je cena, pretpostavljam da su skuplji nego kod nas. 

Javljaj sta se dalje desava, pazljivo pratimo,

 

Edit, evo naso sam da je cena za self test kit 6 eura u apotekama.

Edited by djura.net
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...