Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

13 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Hvala emoji2.png nisam ja hteo slaviti, vec ljudi znaju da mi je rodjendan pa dosli.
Za 40 rodjendan mi bio lokalni bend, takav koncert rok svirke nije vidjen u tavankutu ( guns and roses, metallica tito i tarantula,...) 50 ce biti neki poznatiji bend a za 60 yu grupa

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 

Ono lakše posle 50 ideš nizbrdo 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno nevezano za covid-19, ali posto vas najvise pise/cita ovde, da priupitam sta se to desava u Srbiji sa tolikim slucajevima spinalne misicne atrofije? U poslednjih par meseci koliko je samo humanitarnih akcija bilo za decu obolelu od SMA....

 

Znam da je nasledna bolest, vezana za nedostatak SMN1 gena, ali otkud sad toliko dece obolele? Ili je, kao i sve drugo, samo veca obavestenost javnosti, obzirom na internet i ostale medije?

 

Link to comment
Share on other sites

"Sistem je prenapregnut"; "Ne možemo još dugo ovako da izdržimo"

kaže onaj doca Stojanović, što je onako dramatično proletos izašao sa KZŠ.

I moj tim je prenapregnut, radimo svaki vikend jer su 3 od 5 članova na bolovanju od korone, ali za nas - ceo svet baš briga.  Nama bi jako značilo i šokirani smo i uvređeni činjenicom da dok mi padamo od posla na nos pojedini nesavesni građani šetaju slobodno ulicama, pa apelujem na nadležne da im zabrane i strogo kažnjavaju.

Ako ne završimo dobićemo šut u pozadinu a za to će biti krivi nesavesni grašani koji se slobodno kreću i skreću nam misli 🙂

Eto šta ti je perspektiva.
Sutra odoh na Torlak da se testiram, moramo na put, pa mi treba PCR, ako je moguće negativan 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

"Sistem je prenapregnut"; "Ne možemo još dugo ovako da izdržimo"

kaže onaj doca Stojanović, što je onako dramatično proletos izašao sa KZŠ.

I moj tim je prenapregnut, radimo svaki vikend jer su 3 od 5 članova na bolovanju od korone, ali za nas - ceo svet baš briga.  Nama bi jako značilo i šokirani smo i uvređeni činjenicom da dok mi padamo od posla na nos pojedini nesavesni građani šetaju slobodno ulicama, pa apelujem na nadležne da im zabrane i strogo kažnjavaju.

Ako ne završimo dobićemo šut u pozadinu a za to će biti krivi nesavesni grašani koji se slobodno kreću i skreću nam misli 🙂

Eto šta ti je perspektiva.
Sutra odoh na Torlak da se testiram, moramo na put, pa mi treba PCR, ako je moguće negativan 🙂

Večeras svi posle Dnevnika na balkone, aplauzom pokažimo Urosupetge i njegovom drugaru da mislimo na njih. To su naši heroji.

Izdržite legende! 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clash said:

Večeras svi posle Dnevnika na balkone, aplauzom pokažimo Urosupetge i njegovom drugaru da mislimo na njih. To su naši heroji.

Izdržite legende! 

Hvala! Moram da se zapitam da li je skijanje važnije od nas, da li je trenutak opuštanja i zabave u klubovima, da li je poseta tržnom centru važnija od nas. Meni je neverovatno, ali ima ljudi koji bezbrižno idu na Kopaonaik, stoje u redovima za ski pass, svi smo svedoci tih užasnih slika...
Poštujete mere, nama aplauz mnogo znači ali još bi nam više značilo da budete opterećeni poslom, i nemanjem ikakvog života i snage za isti!

Skupo će nas koštati bahatost pojedinaca... Ukoliko se nešto ne promeni, upozoravam sve bahate, neodgovorne pojedince, da će tokom sezone slava biti prijavljeni lično predsedniku Vučića, pa gde je ta društvena solidarnost?
Nekom respirator i borba za dah, nekom tastatura, terminal i borba sa fail over i fail back procedurama, a nekom prase u tanjiru, toplo, moča, pivo...
 

  • Thanks 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

Hvala! Moram da se zapitam da li je skijanje važnije od nas, da li je trenutak opuštanja i zabave u klubovima, da li je poseta tržnom centru važnija od nas. Meni je neverovatno, ali ima ljudi koji bezbrižno idu na Kopaonaik, stoje u redovima za ski pass, svi smo svedoci tih užasnih slika...
Poštujete mere, nama aplauz mnogo znači ali još bi nam više značilo da budete opterećeni poslom, i nemanjem ikakvog života i snage za isti!

Skupo će nas koštati bahatost pojedinaca... Ukoliko se nešto ne promeni, upozoravam sve bahate, neodgovorne pojedince, da će tokom sezone slava biti prijavljeni lično predsedniku Vučića, pa gde je ta društvena solidarnost?
Nekom respirator i borba za dah, nekom tastatura, terminal i borba sa fail over i fail back procedurama, a nekom prase u tanjiru, toplo, moča, pivo...
 

 

Nemoj da se sad KS razljuti i zakaze hitnu sednicu za nocas!!! I donese sledece mere: Nove mere su stare mere, a stare mere postaju nove mere! 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

 

Nemoj da se sad KS razljuti i zakaze hitnu sednicu za nocas!!! I donese sledece mere: Nove mere su stare mere, a stare mere postaju nove mere! 

Takva sednica bi bila jedan u nizu dokaza, da isključivo medicinski deo KŠ donosi prave i efikasne mere, u klasama u programiranju, svako zna, da je nomenklatura pojmova bitna stavka, i da promene u nomenklaturi počesto reše nerešivo.
Na taj način medicinski deo KŠ iako se naoko bavi formom, u stvari suštinski bije tešku bitku sa virusom, u kojoj pojedini bahati građani guraju klipove u točkove. Inajući u vidu dramatičnost situacije, jedino ispravno rešenje je nova sednica KŠ, iduće nedelje u Petak, jer je stvar prenapregnuta i dramatična i zahteva toliko brzu reakciju struke!

Dakle zavaramo virus: nove mere proglasimo starim, stare - novim merama,  virus je zbunjen, onda skratimo radno vreme Agenciji za primenu regulatornih propisa za pola sata, i efekti će biti vidljivi za desetak dana!
Apelujem na nemedicinski deo KŠ da ne zahteva sednece pre petka, jer stručno gledano u trenutku kada je moj tim i zdravstveni sistem prenapregnut, takvi nepromišljeni potezi samo štete.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Clash said:

Uroša za kapetana svemirskog broda Deep Batajnica 9.

meni je velika čast, ali i obaveza, i znam biće teško, ali to je najmanje što mogu da doprinesem budućnosti kosmosa i svemrskog programa "Za našu decu u kosmosu AV"

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, zoe Bg said:

6534/19826/55

 

Na respiratoru 319

Vidi se koliko je značio onaj sat manje kafića, jasno i nedvosmisleno! Rezultat je kristalno jasan i vidljiv !Da je još sat kraće, da se medicinski deo KŠ nije protivio Ani Brnabić i da se skratilo radno vreme do 16 sati, umesu 6534 imali bi danas makar 1000 manje. Prosto čoveku nije jasno zašo, oh zašto se politički deo KŠ snebiva, pa i usteže, umesto da struci lupi šakom o sto i kaže:
"Srbija, zdravstveni sistem i jedan mali tim zahtevaju to od vas!" Pristanite na u 16 sati zatvaranje kafića, vama je to malo, zdravstvenim radnicima je to mnogo. Takve stroge mere, odmah daju rezultata, vidimo to po okuženju i Evropi.

Da se poslužim rečima elokventnog državnog sekretara, inače čoveka koji je zainteresovan za bolnicu u Novom Pazaru, što je za državnog sekretara svakako pohvala karaktera:
"Ne bih voleo da se ponovi period iz vremena Uskrsa kad smo imali oko 400.000 građana koji su ušli u Srbiji. Unatoč želji da poštujemo naše građane, zdravstveni sistem bi bio preopterećen kad bi oni ušli", istakao je Đerlek.

Zamislite samo, da nam uđe u zemlju 400 000 ljudi iz zemalja gde je incidencija daleko manja nego ovde, pa to bi bila katastrofa epskih razmera, da dođu na desetak dana koliko imaju praznika...

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, urosg3 said:

Vidi se koliko je značio onaj sat manje kafića, jasno i nedvosmisleno! Rezultat je kristalno jasan i vidljiv !Da je još sat kraće, da se medicinski deo KŠ nije protivio Ani Brnabić i da se skratilo radno vreme do 16 sati, umesu 6534 imali bi danas makar 1000 manje. Prosto čoveku nije jasno zašo, oh zašto se politički deo KŠ snebiva, pa i usteže, umesto da struci lupi šakom o sto i kaže:
"Srbija, zdravstveni sistem i jedan mali tim zahtevaju to od vas!" Pristanite na u 16 sati zatvaranje kafića, vama je to malo, zdravstvenim radnicima je to mnogo. Takve stroge mere, odmah daju rezultata, vidimo to po okuženju i Evropi.

Da se poslužim rečima elokventnog državnog sekretara, inače čoveka koji je zainteresovan za bolnicu u Novom Pazaru, što je za državnog sekretara svakako pohvala karaktera:
"Ne bih voleo da se ponovi period iz vremena Uskrsa kad smo imali oko 400.000 građana koji su ušli u Srbiji. Unatoč želji da poštujemo naše građane, zdravstveni sistem bi bio preopterećen kad bi oni ušli", istakao je Đerlek.

Zamislite samo, da nam uđe u zemlju 400 000 ljudi iz zemalja gde je incidencija daleko manja nego ovde, pa to bi bila katastrofa epskih razmera, da dođu na desetak dana koliko imaju praznika...

Eh, Badnje vece, secenje i spaljivanje badnjaka, pucanje iz svih kalibara, kao i Bozic u otadzbini... srce gastarbajtersko nabija obrtaje.

Jos ako ima vamilije u domaji da se divi novoj mecki sto zatvara sokak za prolaznike..

Utit3dp.gif

 

Dobro nam dosli, gastarbajteri -nego jel` ste poneli neku kintu da ostavite?

Valja se.

:s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kronostime said:

Eh, Badnje vece, secenje i spaljivanje badnjaka, pucanje iz svih kalibara, kao i Bozic u otadzbini... srce gastarbajtersko nabija obrtaje.

Jos ako ima vamilije u domaji da se divi novoj mecki sto zatvara sokak za prolaznike..

Utit3dp.gif

 

Dobro nam dosli, gastarbajteri -nego jel` ste poneli neku kintu da ostavite?

Valja se.

:s_d:

Normalno mečka stodvaj`estrojka, dizel. Troši 10 na sto na autoputu, u gradu, u leru 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...