Jump to content

Hljeb


...

Recommended Posts

4 hours ago, Div said:

 

Ako menjaš vrstu brašna, menjaš li i količinu vode? Integralno brašno traži više vode?
Po ovom receptu vode nema ni 60% u odnosu na brašno.

 

Nisam jos stigao detaljno pregledati njegov recept ali me omjer ne zabrinjava toliko. Brasno koje koristim i brasno koje on koristi nisu isti taman i da je isti tip, a u pravu si da integralno brasno pokupi vise vode pa cu vidjeti koliko cu dodati kad izracunam matematiku. Kontam da za ukupnu kolicinu bijelog brasna stavim isto/priblizno vode kao i on, a da za integralno stavim 80%. 

 

Pa bi matematika trebala ici ovako:

 

700g bijelo brasno + 60% hidracija = 420g vode

 

300g integralno + 80% hidracija = 240g vode

----------------------------------------------------------------------------

1000g brasna + 660g vode

 

Kao sto rekoh, vise mi je bitno da ispratim metod, kako zamijesi, koliko vremena izmedju premijesanja, temperatura na kojoj pece i te stvari. Nije mi bitan ni ruzmarin, mozda stavim, mozda zamijenim necim drugim. 

Link to comment
Share on other sites

Kako ono kazu za dokonog popa? :classic_biggrin:

 

NKl8YyZ.jpg?1

 

kFrWtqw.jpg

 

Pokusao sam uraditi po metodu sa onog videa ali sam se sav izlijepio tijestom, nije moj fah. Mozda pokusam opet neki put ali izgleda nece ako doslovce ne ispratim recept.

 

 

Presjek:

 

   



qGtw87v.jpg

   

 

Edited by Honey Badger
  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kako ono kazu za dokonog popa? :classic_biggrin:
 
NKl8YyZ.jpg?1
 
kFrWtqw.jpg
 
Pokusao sam uraditi po metodu sa onog videa ali sam se sav izlijepio tijestom, nije moj fah. Mozda pokusam opet neki put ali izgleda nece ako doslovce ne ispratim recept.
 
 
Presjek:
 

   


qGtw87v.jpg

   
 

Svaka cast

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

@Honey Badger daj ne bacaj nas u depresiju!! Nije dosta sto pravis hlebove, sad poceo i umetnicka dela od testa!

 

Nije to nista, bio sam nesto neraspolozen pa sam zbrzao nasumicno, nisam nesto narocito zadovoljan rezultatom. Izgleda kao crtez nekog petogodisnjaka. Falilo mi je nekih interesantnijih sastojaka za bolji kontrast. 

 

Iduci put cu to malo intrikantnije, watch this space. :wink2:

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Sunshine State said:

Ja ne znam sto se zene uopste trpaju u kuhinju (cast izuzecima tipa ja), kad je opste poznato da su muskarci bolji kuvari?!

 

Ne bih ja to dijelio bas tako. 

 

Treba napraviti razliku izmedju profesionalca i nekoga ko kuha doma. Biti profesionalni kuhar je fizicki jako tezak i nezahvalan posao. Rijetkima uspijeva da se izdignu izvan minimum zarade za 60-80h radne sedmice rada u teskim uslovima, kada radi svako vece i svaki vikend. To nije za mene, a nije ni za mnoge zene i to nema veze sa ko je bolji kuhar. Jednostavno, u pitanju je sirova volja i fizicka snaga ako vec ne postoji ljubav prema poslu. Ima i zena koje su vrhunski kuhari, vode restorane sa Michellin zvijezdama i one otvaraju put drugima koje zele napraviti karijeru u toj bransi. Za mene je to cisti mazohizam, ne bih u tim uslovima opstao ni mjesec dana. 

 

Home cooking je nesto sasvim drugo. Kada su sastojci raspolozivi u svako doba, a internet pun detaljnih recepata i ideja, nekome ko voli da cacka i prcka po kuhinji i ima vremena, nije bitno je li musko ili zensko. 

Edited by Honey Badger
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Squabbit said:

 

Po meni hleb je OCAJAN u USA.

Nema drugog izbora nego da se mesi.. 🙂 

Euro-bake u St. Pete-u na FL je imao pravi, dobar hleb, dok je Harti drzao...naravno, veliki Lantmannen ga kupio i sad je to vec ozbiljnija industrijska proizvodnja. 

Ja hleb jedem once in a blue moon, pa nisam bas neki reper, ali dobar hleb se prepozna

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sunshine State said:

Euro-bake u St. Pete-u na FL je imao pravi, dobar hleb, dok je Harti drzao...naravno, veliki Lantmannen ga kupio i sad je to vec ozbiljnija industrijska proizvodnja. 

Ja hleb jedem once in a blue moon, pa nisam bas neki reper, ali dobar hleb se prepozna

a jbg ima u whole foods dobar sa maslinkama al' cena je 6,7 $ 🙂 a ja ga zderem poprilicno ne bili se ugojio.
Ovako znam sta jedem gistro

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Denis Jasharevic said:

 

Daj mi postal code da ti ja nadjem gde ces po leba. Idi begaj, ja ne znam koji pre da uzmem, nije tu jos komunizam pa da ima samo "narodni tip 600". 🤣

 

Ma daaaj bre. Sve sundjerasti, poluslatki..
Mora da imas u vidu da sam ja "svez" odje. Nepce moje osetljivo se mozda jos uvek nije naviklo..

I da dodam stvar ukusaaa

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Squabbit said:

 

Ma daaaj bre. Sve sundjerasti, poluslatki..
Mora da imas u vidu da sam ja "svez" odje. Nepce moje osetljivo se mozda jos uvek nije naviklo..

I da dodam stvar ukusaaa

 

Pa znam ja sta pricas, sundjer dabome, nema leba po prodavnicama, moras u pekaru kod Talijana, Svaba, Francuza ... 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Pa znam ja sta pricas, sundjer dabome, nema leba po prodavnicama, moras u pekaru kod Talijana, Svaba, Francuza ... 

 

E to bi znacilo da moram da se iscimam do prodavnice.
A to mi je najveca fobija. 🙂 
Mrzim shoping bilo koje vrste, namirnice, stvari, tehnika...

Link to comment
Share on other sites

Kod mene se situacija mnogo promijenila u poslednjih 20 godina. Ne sjecam se ni sta sam tada kupovao, ali sam vrlo brzo kupio svoj prvi breadmaker.

 

Medjutim sada pored pekara, moze naci pristojan hljeb i u supermarketima, npr Metro lanac supermarketa pece sasvim pristojan hljeb direktno u svojim prodavnicama.

 

Npr ova dva su odlicna, mada je domaci ipak najbolji.

 

9075234144286.jpg

 

9264278634526.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/21/2020 at 3:12 PM, Honey Badger said:

 

Nije to nista, bio sam nesto neraspolozen pa sam zbrzao nasumicno, nisam nesto narocito zadovoljan rezultatom. Izgleda kao crtez nekog petogodisnjaka. Falilo mi je nekih interesantnijih sastojaka za bolji kontrast. 

 

Iduci put cu to malo intrikantnije, watch this space. :wink2:

 

 

 

Zapravo ne izgleda kao crtez petogodisnjaka. Izgleda odlicno, ozbiljno mislim. Prekritican si due to bad mood.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...