Jump to content

F1 pics


alberto.ascari

Recommended Posts

  • 1 month later...
5 hours ago, alpiner said:

Austrija 1971.

.......................

 

:thumbup::thumbup::thumbup:

 

Bio sam tamo, kao 12-godisnji klinac.

Sa prve fotke, #11 je Stewart a #12 Cevert.

Ako me secanje ne vara, Stewart se spizdio ali nekako ipak imao dovoljno poena za sampionat pa se posle nesto slavilo (mene malenog oterali da ne smetam, ne znam). Moj cale bi vise znao, ali je vec davno umro...

 

edit: inace, March je bio ludnica sa onim prednjim spoilerom, nikome nista nije bilo jasno...

Edited by zoran59
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpiner said:

1972.

.................

 

Odlicne fotke, Alpiner!

 

Pogledaj dobro sedmu, tamo gde je "razgolicen" prednji deo Fittipaldijevog Lotusa. Lepo se vide centralno smesteni diskovi, od kojih do tocka ide kociona osovina.

Chapmanova ideja je da se smanje "neogibljene mase", tj. tezina tockova, kao i da se postigne "mass centralization".

Na zalost, 1970. je jedna takva pukla u Monzi i poginuo je Jochen Rindt - jedini posmrtni svetski sampion. Vec pre nesrece je imao toliku prednost u poenima da ga do kraja sezone niko nije prestigao...

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

  • Radoye pinned this topic

Divne slike i prikaz jednog sasvim drugog vremena, sve je nekako improvizovano, od garaaza do vozaca, koji nasve lice osim na profesionalce 🙂 sto bi rekli za svakoga po nesto. Neverovatno je koliko su se i bolidi razlikovali vizuelno, na ovom setu slika otpozadi covek bi rekao da nisu iz iste klase.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...