Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 minute ago, Angelia said:

Nakon sto sam pogledala o cemu se radi, ne vidim kako krsi zakon. Ponudio je nagradu za potpisivanje njegove peticije za podrsku prvom I drugom amandmanu. Posto su oba u Ustavu, ne razumem kako krsi zakon? Da je to krsenje zakona Zuckenberg je trebao da bude u zatvoru za njegovo finansiranje 2020 akcije mislim da se zvala "get out and vote" jeste direktno bila namenjena Dems, ali nije bila nezakonita, on je mislim stavio skoro pola biliona u to. Ne secam se da si njega kacila kao primer krsenja zakona. Sve ukupno ovo ce Muska da kosta ispod 10-20 mil. 

Dupli standardi. I sad je izasao video nekog tipa iz Meta koji kaze da namerno guse pozitivne stvari za Reps i negativne za Dems.  

 

Ne znam, videcemo. Shapiro kaze da krsi... 

Link to comment
Share on other sites

Mozda ovo:

 

 

Quote

Section 3051 - Bribery at elections; challenges; rejection of votes

(a) The election officers shall reject the vote of any person at any primary or election who shall give or promise or offer to give to an elector, any money, reward or other valuable consideration for his vote at such primary or election or for withholding the same, or who shall give or promise to give such consideration to any other person or party for such elector's vote or for the withholding thereof, or who shall receive or agree to receive for himself or for another any money, reward or other valuable consideration for his vote at such primary or election, or for withholding the same.

(b) The vote of any elector shall be rejected by the election officers if they or any one of them shall of their own knowledge know him to be guilty of a violation of any of the provisions of this section, or if upon challenge of such elector by any qualified elector, election officer, overseer or watcher, it shall be proved to their satisfaction that such elector has violated the provisions of this section, and in no case shall any elector so challenged be permitted to vote, unless he shall make written affidavit that the matter of the challenge is untrue.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Iskreno receno nemam pojma ni da je on oficijalno republikanac, kao sto reko, ako je ovo nezakonito, Zuckerberg je trebao da bude tuzen. Ja Shapira racunam kao inteligentnog, ali ovde mislim da se zaleteo u zaru borbe.

 

Kakve veze ima ko je oficijalno pripadnik koje partije?! Zukenberg nije nudio lovu nikom za glas. Plus, tnx to him Tramp je pobedio 2016, samo sto su sad to vec otrcani fazoni na koje retko ko pada... 

 

Quote

Rick Hasen, a UCLA Law School political science professor, went further. He pointed to a law that prohibits paying people for registering to vote or for voting. “If all he was doing was paying people to sign the petition, that might be a waste of money. But there’s nothing illegal about it,” Hasen said in a telephone interview. “The problem is that the only people eligible to participate in this giveaway are the people who are registered to vote. And that makes it illegal.”

 

Evo ovaj objasnio gde je caka... Mislim, nece mu pasti kruna sa glave, ne brini. Nema vise valjda nista sto nisu pokusali da opstruiraju glasanja. Sudije su smorene od Trampa do besvesti... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Kakve veze ima ko je oficijalno pripadnik koje partije?! Zukenberg nije nudio lovu nikom za glas. Plus, tnx to him Tramp je pobedio 2016, samo sto su sad to vec otrcani fazoni na koje retko ko pada... 

 

 

Evo ovaj objasnio gde je caka... Mislim, nece mu pasti kruna sa glave, ne brini. Nema vise valjda nista sto nisu pokusali da opstruiraju glasanja. Sudije su smorene od Trampa do besvesti... 

Ali Musk nije ponudio za glasanje pare, nego za potpis na njegovoj licnoj peticiji koja direktno podrzava Ustav. Peticija direktno podrzava ustav, ne trazi da neko glasa za odredjenog kandidata. Tako je I Zuckenberg prica prosla kao legitimna.

 

Stvarno mislis da je Tramp dobio izbore zbog FB? Russian collusion jos uvek zivi

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Ne znam, pitaj Shapira, on trazi da se ovo preispita...

 

 

Cek, ovo nije AI? 😂 

Nije, i ovde se valjda rugao Kamali koja je valjda radila nešto slično kao devojka ( bar ona tako kaže) a tranp kao ozbiljan kandidat je ovo ovo uvrstio u svoju kampanju.

7 minutes ago, Angelia said:

Ali Musk nije ponudio za glasanje pare, nego za potpis na njegovoj licnoj peticiji koja direktno podrzava Ustav. Peticija direktno podrzava ustav, ne trazi da neko glasa za odredjenog kandidata. Tako je I Zuckenberg prica prosla kao legitimna.

 

Stvarno mislis da je Tramp dobio izbore zbog FB? Russian collusion jos uvek zivi

Mask daje novac za glasove, kako on to formuliše nije bitno.

Kamala izgleda ipak vredi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Helena said:

Nije, i ovde se valjda rugao Kamali koja je valjda radila nešto slično kao devojka ( bar ona tako kaže) a tranp kao ozbiljan kandidat je ovo ovo uvrstio u svoju kampanju.

 

 

Cirkus. Ona radila kao skolarac/student... (tako rece). 

Sad sam procitala, on je samo pozirao, Mek bio zatvoren za njegovo slikanje. Jos veci cirkus nad cirkusima. Kakva bolestina, jedva cekam da se zavrsi, ko ce izdrzati jos dve nedelje... nema dna. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Helena said:

Nije, i ovde se valjda rugao Kamali koja je valjda radila nešto slično kao devojka ( bar ona tako kaže) a tranp kao ozbiljan kandidat je ovo ovo uvrstio u svoju kampanju.

Mask daje novac za glasove, kako on to formuliše nije bitno.

Kamala izgleda ipak vredi.

I zuckenberg je davao za glasove, ali tehnicki nije krsio zakon. Musk ne krsi zakon. Americki zakon kaze da ako je neko tretiran drugacije, moras da budes tretiran isto. 

Mislim sorry, ne ide razlicit arshin samo zato sto ti se ne svidja ko to radi. 

 

Kamala izgleda gubi, I zato ocajnicki potezi. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Angelia said:

I zuckenberg je davao za glasove, ali tehnicki nije krsio zakon. Musk ne krsi zakon. Americki zakon kaze da ako je neko tretiran drugacije, moras da budes tretiran isto. 

Mislim sorry, ne ide razlicit arshin samo zato sto ti se ne svidja ko to radi. 

 

Kamala izgleda gubi, I zato ocajnicki potezi. 

 

Ne

 

Missing context. While Zuckerberg and his wife, Priscilla Chan, collectively donated at least $400 million to two nonprofit organizations to help various government election offices across the country, the funds were not contributions to Biden’s 2020 presidential campaign and did not violate campaign finance laws.

“Mark and Priscilla provided funding to two non-partisan organizations that helped cities and states ensure that residents could vote regardless of their party or preference,” he wrote in an email to the AP. “Nearly 2,500 election jurisdictions from 49 states applied for and received funds, including urban, suburban, rural, and exurban counties.”

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ne

 

Missing context. While Zuckerberg and his wife, Priscilla Chan, collectively donated at least $400 million to two nonprofit organizations to help various government election offices across the country, the funds were not contributions to Biden’s 2020 presidential campaign and did not violate campaign finance laws.

“Mark and Priscilla provided funding to two non-partisan organizations that helped cities and states ensure that residents could vote regardless of their party or preference,” he wrote in an email to the AP. “Nearly 2,500 election jurisdictions from 49 states applied for and received funds, including urban, suburban, rural, and exurban counties.”

 

Ako ti nije smetalo tada, ne treba da ti smeta sada samo zato sto ne volis Muska, ni on nije finansirao stranku, ponudio je nagradu za ljude koji potpisuju njehovu peticiju.

Znaci sve cool.

 

Edit: svi znamo da to nije bilo bipartisan. I Musk je bipartisan potpisi peticiju I mozes da osvojish milion dolara. Ne kupuje glasove

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

@baby ti hoces da kazes da Demokrate ne podrzavaju prvi I drugi amandman? Ne podrzavaju osnovne postulate Ustava, slobodu govora, slobodu religije I slobodu to bear arms? 

 

Wow jel mogu to da kazu? Ako je Musk prosto partisan, nek kazu da ne podrzavaju slobodu govora, slobodu religije I da su protiv drugog amandmana. Jel znas sta govoris? Trump je protiv Ustava a Kamala ne moze da podrzi slobodu govora?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

@baby ti hoces da kazes da Demokrate ne podrzavaju prvi I drugi amandman? Ne podrzavaju osnovne postulate Ustava, slobodu govora, slobodu religije I slobodu to bear arms? 

 

Wow jel mogu to da kazu? Ako je Musk prosto partisan, nek kazu da ne podrzavaju slobodu govora, slobodu religije I da su protiv drugog amandmana. Jel znas sta govoris? Trump je protiv Ustava a Kamala ne moze da podrzi slobodu govora?

Kad im odgovara onda ne. Sve bi oni to ukinuli onda kada im odgovara, ali ne uvek. Ispravka ovo sada nisu demokrate. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Ako ti nije smetalo tada, ne treba da ti smeta sada samo zato sto ne volis Muska, ni on nije finansirao stranku, ponudio je nagradu za ljude koji potpisuju njehovu peticiju.

Znaci sve cool.

 

Edit: svi znamo da to nije bilo bipartisan. I Musk je bipartisan potpisi peticiju I mozes da osvojish milion dolara. Ne kupuje glasove

 

Ma ni nema veze, peticija je glupost. Svako moze da se upise i posle glasa kako hoce. Ali po eto PA zakonu mogu da odbiju glasove ovima koji su primili pare... jer daje direktno glasacima. 

 

I malo je razlicito davanje glasacima i davanje kampanjama preko proksija. Sto nije dao Trampovoj kampanji kad mu je prvo rekao da ce dati, pa se povukao? Sada umesto 180 miliona mesecno, hoce da kupi glasove za 18 miliona. Debil. Plus, niti Tramp moze njega da gleda, niti on Trampa. Ali ocito mu lose ide, ocajan je dodje do regulacija i da Tramp uvede zilione postotka tarifa na uvozne automobile (svi su, bar imaju delove) da bi on mogao da valja Teslu. U Cali su ga vec otpalili sa lansiranjem raketa koliko on hoce... Posle ce biti demokrate ga unistile, a covek je tempirana bomba. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mrd said:

Kad im odgovara onda ne. Sve bi oni to ukinuli onda kada im odgovara, ali ne uvek. Ispravka ovo sada nisu demokrate. 

U prevodu, lazu kad im odgovara

 

9 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ma ni nema veze, peticija je glupost. Svako moze da se upise i posle glasa kako hoce. Ali po eto PA zakonu mogu da odbiju glasove ovima koji su primili pare... jer daje direktno glasacima. 

 

I malo je razlicito davanje glasacima i davanje kampanjama preko proksija. Sto nije dao Trampovoj kampanji kad mu je prvo rekao da ce dati, pa se povukao? Sada umesto 180 miliona mesecno, hoce da kupi glasove za 18 miliona. Debil. Plus, niti Tramp moze njega da gleda, niti on Trampa. Ali ocito mu lose ide, ocajan je dodje do regulacija i da Tramp uvede zilione postotka tarifa na uvozne automobile (svi su, bar imaju delove) da bi on mogao da valja Teslu. U Cali su ga vec otpalili sa lansiranjem raketa koliko on hoce... Posle ce biti demokrate ga unistile, a covek je tempirana bomba. 

Dao je nekih 75 mil.  Znaci nije prekrsio zakon? 

Pusti ti sta je dil izmedju njega I Trampa, nit sam ja niti si ti muva na tom zidu. Meni je samo neverovatno da Trampa optuzujes za moguce unistenje demokratije, ali ti je savrseno ok da Dems krse Ustav, pazi ja ne znam da li ce bilo ko od njih da prekrsi Ustav, ali mi je jasno da je tebi ok ako to Dems rade, alj nije ok ako Trump radi, iako obe strane rade isto.

Edited by Angelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre nekih 15 godina prihvatila drzavljastvo US, I podnela zakletvu da cu postovati ustav I zakone. I taj ustav stitim dan danas. Neki su dosli ovde da US menjaju u proleterijat, da od US prave evropu. Meni je US odgovarala kakva jeste, ima negativne stvari, i nervira me dosta stvari, ali sve in, najbolja zemlja za mene. Ako je neko dosao da od US pravi SFRJ, u pogresnoj ste zemlji. 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

Ja sam pre nekih 15 godina prihvatila drzavljastvo US, I podnela zakletvu da cu postovati ustav I zakone. I taj ustav stitim dan danas. Neki su dosli ovde da US menjaju u proleterijat, da od US prave evropu. Meni je US odgovarala kakva jeste, ima negativne stvari, i nervira me dosta stvari, ali sve in, najbolja zemlja za mene. Ako je neko dosao da od US pravi SFRJ, u pogresnoj ste zemlji. 

 

Pa ako si prihvatila ustav, zasto ti sada odgovara da se menja? Tramp ti obecava menjanje ustava. Zbog takse??

Problem je sto izgleda maga obozavaoci ustava smatraju da je ustav samo 1 i 2 amandman. 

 

Edited by 𝓑𝓪𝓫𝔂
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

@baby ti hoces da kazes da Demokrate ne podrzavaju prvi I drugi amandman? Ne podrzavaju osnovne postulate Ustava, slobodu govora, slobodu religije I slobodu to bear arms? 

 

Wow jel mogu to da kazu? Ako je Musk prosto partisan, nek kazu da ne podrzavaju slobodu govora, slobodu religije I da su protiv drugog amandmana. Jel znas sta govoris? Trump je protiv Ustava a Kamala ne moze da podrzi slobodu govora?

 

Kako ti izvrces stvari da je to bolno za citati vise. Odakle ti ideja da ja hocu da prekinem nesto?

 

Regulacija oruzja nije menjanje ustava, samo kontrola kome ide u ruke. 

Kad smo vec kod slobode govora nisi mi ostavila neki dojam da bi ti da je sacuvas. 1. da se ucutkaju levicari 2. ucitelji pricaju o inkluziji Tebi izgleda odgovara tvoja sloboda govora, ali ne ono sto ne zelis da cujes. 

 

Mask je budala, moze da potpisuje peticije kakve hoce, a zakon neka odredi da li je presao granicu... Samo sto tebi ljubitelju zakona i ustava ne smeta ma sta rade i ma koliko god prelaze zakon ako je do toga da tvoja strana pobedi. Plus, oslonila si se na ocito najkurupniji supreme court da ti ispuni 'sve po ustavu' tvoje zelje, kao sto je povecao ovlascenja predsednika koji bi da je iznad tog istog ustava. 

Cak ti prija usima da se ukine drzavljanstvo rodjenima ovde, a sasvim je i uredi uzgleda da pustis vojsku i gardu na neistomisljenike. 

 

Je-zi-vo!!! 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mrd said:

Kamila je šega od političara. Ne postoji ništa ozbiljno da je postigla, osim što je imala teško detinjstvo. :krstipd4: Dobiće izbore samo zato što ljudi neće trumpa.

49%k/48%t

Ako ima neke svemirske pravde, tako i treba da bude, on je izbore dobio zato što Amerikanci nisu hteli Killary.

Izgubio je od Bajdena, dovoljno.

9 hours ago, Angelia said:

Ako ti nije smetalo tada, ne treba da ti smeta sada samo zato sto ne volis Muska, ni on nije finansirao stranku, ponudio je nagradu za ljude koji potpisuju njehovu peticiju.

Znaci sve cool.

 

Edit: svi znamo da to nije bilo bipartisan. I Musk je bipartisan potpisi peticiju I mozes da osvojish milion dolara. Ne kupuje glasove

Ja stvarno ne razumem čemu ovo okretanje glave- čuj ne kupuje glasove...

I pitala sam i pisala sam nekoliko puta, kako možeš da podržiš čoveka ti, koja plaćaš poreze, čoveka koji to neće da plaća?

Čoveka koji bi gurnuo ruku u žensko međunožje?

Mislim...kako, zašto?

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Pogledao sam TikTok, Trampov performans u Meku u Pensilvaniji postigao je mnogo više nego što je njegov štab očekivao.

 

Taj video ima 20 miliona pregleda za 16 sati, kao i 3 miliona lajkova... A onda odem na Kamalin pejdž i vidim da nijedan klip ne da nije ni blizu tih brojeva, već ogroman deo njih kao i da ne pripada osobi koja učestvuje u predsedničkoj trci.

 

I neko bi možda rekao, TikTok nije bitan jer ne glasa TikTok nego glasači, ali ako nije bitan, čemu toliki trud i toliko predstavljanje na toj platformi??!

 

Inače, juče sam okačio kako su izgledale ulice u Pensilvaniji kojima je Tramp prolazio na putu do stadiona Pitsburg Stilersa, a ovako je izgledalo na samoj utakmici: 

 

Ovo, dakle, nije miting, reč je o publici koja je došla da gleda NFL utakmicu a ne politički skup... A da li bi se Kamala usudila da prisustvuje nekom javnom događaju ovakve vrste, i zašto ne bi? 

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, shonke said:

 

Pa sasvim dovoljno za "civilizacijski iskorak" tog glasačkog tela.

Nema ovo veze sa civilizacijom, koliko sa bedom u koju je ta civilizacija stigla.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Pa ako si prihvatila ustav, zasto ti sada odgovara da se menja? Tramp ti obecava menjanje ustava. Zbog takse??

Problem je sto izgleda maga obozavaoci ustava smatraju da je ustav samo 1 i 2 amandman. 

 

Ja nikad nisam rekla da podrzavam promenu Ustava

2 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Kako ti izvrces stvari da je to bolno za citati vise. Odakle ti ideja da ja hocu da prekinem nesto?

 

Regulacija oruzja nije menjanje ustava, samo kontrola kome ide u ruke. 

Kad smo vec kod slobode govora nisi mi ostavila neki dojam da bi ti da je sacuvas. 1. da se ucutkaju levicari 2. ucitelji pricaju o inkluziji Tebi izgleda odgovara tvoja sloboda govora, ali ne ono sto ne zelis da cujes. 

 

Mask je budala, moze da potpisuje peticije kakve hoce, a zakon neka odredi da li je presao granicu... Samo sto tebi ljubitelju zakona i ustava ne smeta ma sta rade i ma koliko god prelaze zakon ako je do toga da tvoja strana pobedi. Plus, oslonila si se na ocito najkurupniji supreme court da ti ispuni 'sve po ustavu' tvoje zelje, kao sto je povecao ovlascenja predsednika koji bi da je iznad tog istog ustava. 

Cak ti prija usima da se ukine drzavljanstvo rodjenima ovde, a sasvim je i uredi uzgleda da pustis vojsku i gardu na neistomisljenike. 

 

Je-zi-vo!!! 

Iskreno receno nemam pojma sta pricas, ono lupas ko Maxim po diviziji. Jesi ti ikad mene pitala sta mislim o ukidanju drzavljanstva ili uciteljima koji pricaju o inkluziji? Mnogo sto sta projektujes 

1 hour ago, Helena said:

 

Ja stvarno ne razumem čemu ovo okretanje glave- čuj ne kupuje glasove...

I pitala sam i pisala sam nekoliko puta, kako možeš da podržiš čoveka ti, koja plaćaš poreze, čoveka koji to neće da plaća?

Čoveka koji bi gurnuo ruku u žensko međunožje?

Mislim...kako, zašto?

Helena, tebi ocigledno nije jasno sta je Tramp rekao, na izjavu da ne placa porez, da ga to cini inteligetnim. On nije rekao da nece da placa, nego je zakon takav.

Njegove privatne misli o zenskom medjunozju me iskreno ne interesuju, nije me interesovalo ni sta je Klinton radio sa Monikom, ili sto se Biden tusirao sa cerkom....jedino me interesuje kako rade svoj posao za koji ih biramo. Za ostalo ostavljam moralnoj policiji da se zgrazava. Jedino kad potezem te price, je kad vidim licemerje da se jednom prigovara moral a drugom ne.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...