Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Nek grmi jako said:

Ispravio sam na Mamala, to mi je omiljeno još otkad je Dru Barimor nazvala Kamalu - našom Mamalom. Što je svakako kul nadimak.

 

Ne znam da li je neko gledao tu epizodu u kojoj je, negde u aprilu ili maju, Dru ugostla Kamalu, pa sela uz nju na kanabe i ispričala priču kako svakom treba dobra mama. I da je ta dobra mama Amerike upravo Kamala, koja je od tada postala Mamala. 

 

Nisam bio upoznat sa epizodom, pa sam potrazio - i stvarno jeste "weird" ali se desava i boljima od Drew Barrymore.  Nesretno, nespretno i bez ikakvog razloga se ulagivala gosci u programu, i nazvala je imenom koje u kontekstu politicara smijesno zvuci,  ali se izgleda nije previse rasirilo u javnosti - srecom.

 

Sa druge strane Juan Merchan je Trump-u zalijepio nadimak  "convicted felon" i citav svijet zna o kome je rijec kada se pomene. Jedino moze biti zbunjujuce ako ga osudi na zatvorsku kaznu, jer bi onda Trump-u pristajao nadimak Robija, koji vec koristimo za Zeljka Obradovica.

Edited by ters
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

To je meni sve okej, naročito jer je bilo pre početka kampanje, odnosno dok je Bajden još bio u sedlu.

 

I te ženske priče su očekivane u takvim formatima... Svakako nisu mogle da pričaju o Iranu ili o zaduženosti građana... Zato malo ide lajf stajl, malo kuvanje, small talks, ti meni vojvodo ja tebi serdare...

 

Ova kampanja će svakako ući u anale jer je kandidatkinja koja je favorit zauzela tu poziciju bez izbora u vlastitoj stranci i bez ijednog jedinog glasa na prajmarisima, kao i bez uplitanja u teške političke teme, pa ako pobedi, neki naredni kandidati širom sveta čak neće morati ni da obrazlažu vlastiti politički program niti da daju intervjue ako imaju dobar marketinški tim, dobre pisce govora koje čitaju na mitinzima sa idiota i medije koji će pristati da budu marketinški servis, a ne postavljači pitanja.

 

Zasad je to bio slučaj kod autokratija kao što je Srbija, gde dobija otkaz osoba koja je pronašla dokaze o tome da je u Novom Sadu voda za piće sadržala i crve (umesto da joj dodele orden), ali to ne zabrinjavava marketinške stručnjake koji rade Vučićevu kampanju 365 dana u godini 24/7, jer znaju da njihov proizvod ne zavisi od istine, već od - narativa. I medija koji su u ogromnoj većini spremni da forsiraju taj narativ.

 

Pa ako prođe narativ, kome uopšte treba politički program...

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Nek grmi jako said:

To je meni sve okej, naročito jer je bilo pre početka kampanje, odnosno dok je Bajden još bio u sedlu.

 

I te ženske priče su očekivane u takvim formatima... Svakako nisu mogle da pričaju o Iranu ili o zaduženosti građana... Zato malo ide lajf stajl, malo kuvanje, small talks, ti meni vojvodo ja tebi serdare...

 

Ova kampanja će svakako ući u anale jer je kandidatkinja koja je favorit zauzela tu poziciju bez izbora u vlastitoj stranci i bez ijednog jedinog glasa na pramarisima, kao i bez uplitanja u teške političke teme, pa ako pobedi, neki naredni kandidati širom sveta čak neće morati ni da obrazlažu vlastiti politički program ako imaju dobar marketinški tim i medije koji će pristati da budu marketinški servis, a ne postavljači pitanja.

 

Zasad je to bio slučaj kod autokratija kao što je Srbija, gde dobija otkaz osoba koja je pronašla dokaze o tome da je u Novom Sadu voda za piće sadržala i crve, ali to ne zabrinjavava marketinške stručnjake koji rade Vučićevu kampanju 365 dana u godini 24/7, jer znaju da njihov proizvod ne zavisi od istine, već od - narativa. I medija koji su u ogromnoj većini za njega.

 

Pa ako prođe narativ, kome uopšte treba politički program...

 

 

 

Kamala Harris ce biti u dobrom drustvu u analima - George Washington takodje nije imao glasove na primaries, a ni Kennedy i Eisenhower nisu izabrani glasovima na primaries nego na konvencijama partije. Njihova partija, njihova pravila. Vrijede samo za one koji ih prihvataju  - valjda se uvijek moze izaci iz partije ili osnovati druga partija. 

 

 

Edit: ako Republikanci imaju pravo unistiti svoju partiju predajuci je u ruke Trump-u i projektantima 2025, zasto pravo na unistenje svoje partije ne bi imali Demokrate ?

Edited by ters
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa nije baš bilo tako.

 

Ajzenhauer je čak dobio prve prajmarise u Nju Hempširu, a najviše je dobio u Penslivaniji - preko 70 odsto. I ukupno je na prajmarisima dobio 2,050,708 glasova. I sad, iako sam imao neku trojčicu iz matematike, unutrašnji osećaj snažno mi sugeriše da su Ajkova dva miliona glasova više od Kamalinih - nula glasova

 

Kenedi je, sa druge strane, pobedio još ubedljivije na prvim prajmarisima u Nju Hempširu, osvojivši nešto manje od 50.000 glasova, dok su svi ostali kandidati dobili - 7.000 i nešto. Kasnije je Kenedi ređao pobede i ošurio na prajmarisima...

 

A Vašington je postao predsednik na drugačiji način, ali da se ovo ne bi pretvorilo u istorijsku poduku, svako može na internetu da pronađe kako je on izabran.

 

Tako da oni svakako nisu društvo Kamale Haris, a sumnjam da bi bilo ko od njih i upao u takvu situaciju jer su to ljudi koji su birali društvo na način na koji su drugi birali njih.   

 

Jel može neko uopšte da zamisli Ajka, slavom ovenčanog pobednika u WWII, da bude u nekom društvu sa Mamalom?! Pa o čemu da pričaju, o belom luku koji ide u Mamalin sos koji ona promoviše u emisijama?

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Nek grmi jako said:

Pa nije baš bilo tako.

 

Ajzenhauer je čak dobio prve prajmarise u Nju Hemširu, a najviše je dobio u Penslivaniji - preko 70 odsto.. I ukupno je na prajmarisima dobio 2,050,708 glasova.

 

Kenedi je, sa druge strane, pobedio još ubedljivije na prvim prajmarisima u Nju Hempširu, osvojivši nešto manje od 50.000 glasova, dok su svi ostali kandidati dobili - 7.000 i nešto. Kasnije je Kenedi ređao pobede i ošurio na prajmarisima...

 

A Vašington je postao predsednik na drugačiji način, ali da se ovo ne bi pretvorilo u istorijsku poduku, svao može na internetu da pronađe kako je on izabran. Tako da oni svakako nisu društvo Kamale Haris, a sumnjam da bi bilo ko od njih i upao u takvu situaciju jer su to ljudi koji su birali društvo na način na koji su drugi birali njih.   

 

Dobili neke primaries, ali nisu dobili primaries...Nego su izabrani na konvenciji - kao i Kamala Harris. Sto bi rekli: paradjaz-rajcica. 

 

 

Web pretraga (Bing): "how many usa presidential candidates were elected through convention without being elected through primaries" pronalazi clanke u kojima su nabrojani svi ovi gore, (i jos par drugih) - u sljedecem indeksiranju ce u tim istim rezultatima s  njima u drustvu biti i Kamala Harris.

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ters said:

 

Dobili neke primaries, ali nisu dobili primaries...Nego su izabrani na konvenciji - kao i Kamala Harris. Sto bi rekli: paradjaz-rajcica. 

 

 

Web pretraga (Bing): "how many usa presidential candidates were elected through convention without being elected through primaries" pronalazi clanke u kojima su nabrojani svi ovi gore, (i jos par drugih) - u sljedecem indeksiranju ce u tim istim rezultatima s  njima u drustvu biti i Kamala Harris.

 

Ajzenhauer je ukupno je na prajmarisima dobio 2,050,708 glasova. I sad, iako sam imao neku trojčicu iz matematike, unutrašnji osećaj snažno mi sugeriše da su Ajkova dva miliona glasova više od Kamalinih - nula glasova

 

Tako da u tom smislu dobijanja unutarstranačkih glasova Ajk i Mamala teško da mogu i u istu rečenicu, a kamoli u isto društvo.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, PorodicneVrijednosti said:

Bezobraznici s ABCa nisu dali retardu da neometano laze ko ker 😓

...da ga ne pojedu Haićani.

Msm, taj Vance je veća budala od tranpa a to zaista nije lako :classic_laugh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Nek grmi jako said:

 

Ajzenhauer je ukupno je na prajmarisima dobio 2,050,708 glasova. I sad, iako sam imao neku trojčicu iz matematike, unutrašnji osećaj snažno mi sugeriše da su Ajkova dva miliona glasova više od Kamalinih - nula glasova

 

Tako da u tom smislu dobijanja unutarstranačkih glasova Ajk i Mamala teško da mogu i u istu rečenicu, a kamoli u isto društvo.

 

Da 2,050,078 jeste vece od nule, no ipak uvijek manje od 2,794,736 - zbog cega je odluka donesena na konvenciji.

Link to comment
Share on other sites

Ova kampanja će svakako ući u anale jer je kandidatkinja koja je favorit zauzela tu poziciju bez izbora u vlastitoj stranci i bez ijednog jedinog glasa na prajmarisima.

 

To je rečenica na koju ste se referisali, a u toj rečenici se ne pominju konvencije, nego - glasovi na prajmarisima. Mamala ima nula glasova na prajmarisima, Ajk i Kenedi imaju - milione glasova. I oni su u istom društvu sa njom u tom kontekstu koliko su u istom društvu Mančester siti i Zrinjski, budući da se bave politikom kao što se i ovi drugi bave fudbalom.

 

E, kad neko bude napisao o konvencijama, a ne o glasovima, onda možemo da se referišemo na tu temu pominjući dobitnike konvencija, da ne bismo mešali jabuke i kruške i da ne bismo implicirali nešto što uopšte nije pomenuto.

 

Lepo stoji napisano - bez ijednog jedinog glasa na prajmarisima...

 

S druge strane, Bajden može u to pomenuto društvo, ma koliko to čudno zvučalo, jer je dobio više od 14 miliona glasova na prajmarisima, što je bez svake sumnje dostignuće vredno pažnje, da bi zatim bio pometlan suprotno demokratskoj volji glasača.

 

To je zapravo dokaz one postavke o istini i narativu: Bajden je istinski dobio podršku demokrata na prajmarisima, ali je izgubio u narativu i narativ mu je presudio, bez obzira na očiglednu istinu po kojoj je demokratski izdominirao na prajmarisima

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Nek grmi jako said:

Ova kampanja će svakako ući u anale jer je kandidatkinja koja je favorit zauzela tu poziciju bez izbora u vlastitoj stranci i bez ijednog jedinog glasa na prajmarisima.

 

To je rečenica na koju ste se referisali, a u toj rečenici se ne pominju konvencije, nego - glasovi na prajmarisima. Mamala ima nula glasova na prajmarisima, Ajk i Kenedi imaju - milione glasova. I oni su u istom društvu sa njom u tom kontekstu koliko su u istom društvu Mančester siti i Zrinjski, budući da se bave politikom kao što se i ovi drugi bave fudbalom.

 

E, kad neko bude napisao o konvencijama, a ne o glasovima, onda možemo da se referišemo na tu temu pominjući dobitnike konvencija, da ne bismo mešali jabuke i kruške i da ne bismo implicirali nešto što uopšte nije pomenuto.

 

Lepo stoji napisano - bez ijednog jedinog glasa na prajmarisima...

 

S druge strane, Bajden može u to pomenuto društvo, ma koliko to čudno zvučalo, jer je dobio više od 14 miliona glasova na prajmarisima, što je bez svake sumnje dostignuće vredno pažnje, da bi zatim bio pometlan suprotno demokratskoj volji glasača.

 

To je zapravo dokaz one postavke o istini i narativu: Bajden je istinski dobio podršku demokrata na prajmarisima, ali je izgubio u narativu i narativ mu je presudio, bez obzira na očiglednu istinu po kojoj je demokratski izdominirao na prajmarisima

 

Sve OK razmisljanje i navodi - ja sam skrenuo paznju kako ce se na ovo gledati u skoroj buducnosti i kako ce ostati zabiljezeno za nekoga ko ce to traziti za 50 godina - samo u internet arhivama jer  ako se nastavi trend kojim Trumpisti zabranjuju knjige, vise ih nece biti u skorijoj buducnosti.

 

Milioni biraca na primaries koji smatraju da njihova volja nije ispostovana imaju veliki broj mogucih opcija na raspolaganju - vidjecemo za koju ce se odluciti: 

1) da istupe iz partije i uskrate svoju finansijsku podrsku partiji

2) da glasaju za Trump-a

3) da glasaju za nezavisne kandidate

4) da ne glasaju na izborima

5) da ostanu clanovi partije i glasaju za onoga ko je izabran na konvenciji

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nek grmi jako said:

 

Ajzenhauer je ukupno je na prajmarisima dobio 2,050,708 glasova. I sad, iako sam imao neku trojčicu iz matematike, unutrašnji osećaj snažno mi sugeriše da su Ajkova dva miliona glasova više od Kamalinih - nula glasova

 

Tako da u tom smislu dobijanja unutarstranačkih glasova Ajk i Mamala teško da mogu i u istu rečenicu, a kamoli u isto društvo.

 

Znaci bok te mazo ludi nerazumni vise 

 

Da je nesto nelegalno, republikanci bi skakali do elonovog marsa i nazad i pokrenuli 405 hiljada tuzbi vec, kao prvo.

A kao drugo, ona je logican sled da je Bajden predlozi ako/kad odustane, pa posto se niko iz demokratske stranke nije javio da hoce u trku za predsednika nije bilo potrebno da se za nju glasa, stranka ju je stavila kao njihovog predstavnika. 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, PorodicneVrijednosti said:

 

Najbolesnije od svega je sto su poceli postavljati bukvalno rasisticke AI generisane slike Trumpa kako spasava macke od crnih migranata s Haitija. 

 

I naludje od svega sto sve to repostuje Elon ponovo i ponovo. Pitam se sto je njemu, kao nekom najbogatijem ili medju najbogatijim ljudima na svetu toliko stalo da pobedi Tramp? Nije to obicna podrska, on aktivno ucestvuje u ovim glupostima. 

 

Spoiler

Ovaj sam nasla, nemam zivaca da vrtim po njegovim postovima, ispali covek 500 postova dnevno

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Znaci bok te mazo ludi nerazumni vise 

 

Da je nesto nelegalno, republikanci bi skakali do elonovog marsa i nazad i pokrenuli 405 hiljada tuzbi vec, kao prvo.

A kao drugo, ona je logican sled da je Bajden predlozi ako/kad odustane, pa posto se niko iz demokratske stranke nije javio da hoce u trku za predsednika nije bilo potrebno da se za nju glasa, stranka ju je stavila kao njihovog predstavnika. 

 

 

 

Truimpisti vole da je sve po zakonu i demokratski... Sto je sasvim jasno na osnovu podrske osudjenom kriminalcu i silovatelju.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

I naludje od svega sto sve to repostuje Elon ponovo i ponovo. Pitam se sto je njemu, kao nekom najbogatijem ili medju najbogatijim ljudima na svetu toliko stalo da pobedi Tramp? Nije to obicna podrska, on aktivno ucestvuje u ovim glupostima. 

 

  Reveal hidden contents

Ovaj sam nasla, nemam zivaca da vrtim po njegovim postovima, ispali covek 500 postova dnevno

 

 

 

 

Gledaj tek ovog show programa: 
 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, PorodicneVrijednosti said:

 

Gledaj tek ovog show programa: 
 

 

 

Sudar maga zvezda u borbi za Trapovu panju 😄 Margi ne moze da podnese izgleda ni jednu zenu blizu cara, imala je okrsaj i sa onom sto se vacari po bioskopima. 

 

Vidim da je ta Laura neki bitan faktor i juce negde naletim da procitam malo o njoj. Da bi se osvetila levicarima htela je na fakultetu da ih uvuce u neku grupu koju je nazvala ISIS, kao za podrsku teroristima. Naravno, niko se nije prijavio a nju su sutnuli sa fakulteta 😄 Ona je sad neki faktor u Trampovoj kampanji, valjda mu zato tako dobro ide. Inace je... influencer lol. 

 

 

21 minutes ago, ters said:

 

Truimpisti vole da je sve po zakonu i demokratski... Sto je sasvim jasno na osnovu podrske osudjenom kriminalcu i silovatelju.

 

... i lopovu u pokusaju da pokrade glasove.... 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.reuters.com/world/us/some-undecided-voters-not-convinced-by-harris-after-debate-with-trump-2024-09-11/

Reuters interviewed 10 people who were still unsure how they were going to vote in the Nov. 5 election before they watched the debate. Six said afterward they would now either vote for Trump or were leaning toward backing him. Three said they would now back Harris and one was still unsure how he would vote.

 

 

 

 

https://www.nytimes.com/2024/09/11/us/politics/undecided-voters-react-debate.html

For weeks, undecided voters have been asking for more substance.

So it was perhaps no accident that Vice President Kamala Harris’s first words during the presidential debate on Tuesday were, “I am actually the only person on this stage who has a plan.”

Some Americans might need more convincing.

 

I tako...

 

Toliko o neopredeljenima. A o njima je reč i pobedu u debati odneo je onaj kome su se oni naklonili, budući da su se opredeljeni, kako im i naziv govori, već opredelili.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Okej, možda je tako, a možda baš i nije, budući da je reč o glasačkom tržištu koje se meri desetinama miliona glasova, pa je svaka relativizacija njihovog karaktera i uticaja isto što i banalizacija.

 

Naravno da ima u tome i onoga što potencira Ters kada piše o glasačima koje je blam da kažu da glasaju za Trampa, zbog čega on uvek bolje prođe na izborima nego na anketama, ali to je samo deo pazla koji nazivamo neopredeljenim glasačima. A takve CNN ne poziva na panele, kao što i Vučićev Pink ne poziva u goste prave opozicionare...

 

A valjda Reuters, CNN i NYT znaju o čemu je reč, jer oni mogu da budu sve za pare i ako neko dobro plati, ali budale - nisu. Oni mogu nas, običan svet i u Americi i na celoj planeti, lagano da preveslaju i prevedu žedne preko vode, ali njih običan svet da prevari - to već ide dosta teže...

 

Pri tome, u US je taj filter još i jasniji ako stvar podelimo na registrovane i neregistrovane glasače po njihovoj pripadnosti. Oni koji su neregistrovani predstavljaju svakako veći bazen neopredeljenih glasova (i takvi su najčešće na ovim TV panelima koji okupljaju neopredeljene) nego oni registrovani, koji su se već opredelili, iako ima naravno i kod njih slučajeva flip-flopovanja.

 

Na kraju krajeva, do novembra nema još puno. Tu je, maltene iza ćoška... Pa ćemo videti. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Stavio sam post u spojler da bi ga oni koji otvore prozor pročitali na vlastitu odgovornost. Ne odgovaram za posledice, iako bih da sam blizu svakome doneo šećer i vodu nakon čitanja, jer je i mojoj malenkosti upravo ta kombinacija trebala kad sam video predmetne podatke.

Spoiler

Gledam ove neopredeljene koji pred CNN kamerama i u tekstovima Njujork tajmsa ili WSJ zameraju Kamali Haris što u debati nije objasnila kako će preokrenuti njihov loš ekonomski status, i shvatam da je u suštini tog pitanja kontekst koji glasi - gde si bila da nam pomogneš u poslednje tri i po godine, kao član aktuelne administracije koja nas je i dovela dovde.

 

Jer, otkako su Kamala Haris i Bajden preuzeli dužnost, potrošačke cene su porasle za više od 20 odsto. To je teška istina izveštaja o inflaciji. I vredi zapamtiti da je posledica aktuelne administracije SAD, a ne administracije Bugarske ili Sejšela.

 

Kamala je, upravo suprotno činjeničnom stanju, govoria: "Veoma smo ponosni na Bajdenomiku". I trebalo bi da bude, a ne sada da to što je izrekla gura pod tepih. Na kraju krajeva, ona je bila ta čiji su glasovi u Senatu pomogli da se US ekonomija pošalje u istorijsku spiralu inflacije.

 

Još u martu 2021. godine, njeno delovanje i njen glas bili su ključni tokom glasanja o predlogu da se nastavi sa takozvanim Zakonom o američkom planu spasavanja. A u avgustu 2022. isto je uradila i za donošenje takozvanog Zakona o smanjenju inflacije.

 

Zato je i veoma poučan način na koji ona to ističe, citat: "Svim svojim radom, predsednik Bajden i ja gradimo ekonomiju koja radi za radne ljude".

 

Ali da li bilo ko pri zdravoj pameti misli da je to zaista istina i da radni ljudi pevaju pod teretom teškog života? Ako pitate neke od njih, vidite njihove priče u TV reportažama i u novinskim člancima, čućete pravu istinu i shvatićete do kog nivoa su dospele njihove muke.

 

Dve godine nakon tih Kamalinih zakona kje je zdužno podržavala, visoke cene posle Zakona o smanjenju inflacije i dalje teraju zaposlene Amerikance da donose teške odluke. Majka iz Severne Karoline nedavno je rekla novinaru: "Ponekad moram da biram da li ću da platim račun za struju, ili da platim kiriju, ili da kupim hranu ili da ne dozvolim svom sinu da se bavi sportom". (https://www.northcarolinahealthnews.org/2024/09/08/as-record-heat-sweeps-the-us-some-people-must-choose-between-food-and-energy-bills/) 

 

Jedna penzionerka iz Pensilvanije rekla je za CNN da ne zna kad je zadnji put jela govedinu, jer ne može da je kupi, a čitav taj članak je zapravo veoma tužan jer pokazuje sav nakuplljeni očaj i nezadovoljstvo životom ogromnog broja ljudi (https://edition.cnn.com/2024/08/14/business/social-security-buying-power-inflation/index.html). 

 

To je ta ekonomija za koju Kamala Haris kaže da "radi za radne ljude". To je Bajdenomika i legati Bajden-Haris administracije na delu.

 

Troškovi kirija i stanova rasli su brže od jula do avgusta nego prethodnog meseca, što je veliki razlog zašto je bazna inflacija ponovo porasla u SAD. (https://apnews.com/article/inflation-prices-interest-rates-economy-federal-reserve-bb1f4cfeede550c6c82fd78e2ea537a5)

 

Stanovanje je bilo primarni pokretač glavnog rasta i osnovne stope inflacije. Kirije sporo padaju nakon skoka poslednjih godina, a troškovi posedovanja kuće su takođe frustrirali mnoge mlađe Amerikance. (https://www.nytimes.com/live/2024/09/11/business/cpi-inflation-fed/prices-continue-to-be-a-key-campaign-issue?smid=url-share)

 

Zbirno gledano, otkako je Kamala Haris stupila na dužnost, ovo je ona donela Amerikancima u egzaktnim brojevima:

 

- Inflacija je ukupno porasla za 20,34%. 

- Cene kućnih namirnica porasle su za 21,54%. 

- Cene hrane van kuće porasle su za 23,3%. 

- Cene energije su porasle za 37,7%. 

- Cene mazuta su porasle za 43,43%. 

- Cene benzina (sve vrste) su porasle za 45,8%. 

- Cene prirodnog gasa su porasle za 23,42%. 

- Cene struje su porasle za 30,7%. 

- Cene zakupa primarnog stanovanja porasle su za 22,5%. 

- Cene polovnih automobila i kamiona porasle su za 19%. 

- Cene novih vozila su povećane za 18,85%. 

- Cene nameštaja su porasle za 11%. 

- Cene odeće su porasle za 11,8%. 

- Cene avio karata porasle su za 21%. 
(https://www.bls.gov/data/)

 

I onda se neko pita - a zašto neodlučni u većini kažu da neće da glasaju za Kamalu Haris, kad tako lepo žive do te mere da ih život boli?! Zašto nisu srećni što su osiromašeni na način na koji ih nije osiromašila nijedna administracija još od ere depresije dvadesetih godina prošlog veka? Zašto ne vole Kamalu?

 

Stvarno, zašto?

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...