Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

5 hours ago, fancy said:

 

Koja je to fora sa tepanjem Putinu? :ajme:

 

 

Tepanje kazes? :classic_huh: Zaista :ajme:

 

Zbog toga ces da dobijes neopravdani jer si pobegao sa casa kada sam na temi `rat u ukrajini` drzala casove indonezanskog i jasno naglasila da rec `puki` znaci zenski polni organ. 

 

vagina (n) vəˈdʒaɪ nə. twat (n) twɑt. puki. Discuss this bahasa indonesia puki translation with (........)

 

Jos je gore ako si ti prevideo zbog cega pukiju tepam puki, mogu misliti oni koji postove citaju samo do treceg slova....mozda tek njima nista nije jasno ali se prave da razumeju to `tepanje` 

 

Medjutim uvek se prica svede na nebitno a ono bitno ostane negde u vazduhu. Zanimljivije je sta ljudi misle o tome sto Puki podrzava Kamalu i kako su tu podrsku doziveli...

 

 

Edited by Mama_mia
Puki
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, fancy said:

 

Koja je to fora sa tepanjem Putinu? :ajme:

 

Enivej, na stranu Putin ali i Maoiste i naciste u USA treba ismevati.

USA je u žešćem, kanalu kad su de facto jedine 2 relevantne političke opcije duboko retardirane...ok, aj da budem politički korektan - sa posebnim potrebama.

 

Ja bih rekao da je problem sto je za veliki deo USA i dalje neprihvatljivo da im predsednik bude zensko jos tamnoputo. Kako sami maga sektasi kazu, treba im predsednik sa moodima.  To je shvatanje politike na nivou Srbije, jak vodja koji lupa sakom od sto. I da voli oruzje naravno.

Ljudi koji analiziraju Trumpove govore  kazu da mu je recnik na nivou treceg razreda osnovne. To znaci da je dobar deo USA biraca na tom nivou. Slusao sam analizu o porastu popularnosti Trumpa kod low iq biraca. Njegovom pojavom oni su napokon docekali da kazu evo ga politicar koji kaze sto misli. MIsle da napokon shvataju politiku i zato ga se nikada nece odreci. Cak i istrazivanja kazu da je vecina rekla da bi ostala uz njega i da lezi u zatvoru. Ledja bi mu okrenuli tek ako bi ubio nekoga. 

Eto na primer te tarife koje navodi kao spas ekonomije. Svi ekonomisti su rekli da je to glupost, da bi njegovi predlozi poskupeli te proizvode i da bi deficit otisao u nebesa. 

Trump nije to rekao, a ako je i rekao nije to mislio, ako je i mislio pa sta, drugi su rekli gore....ta logika

 

Oko Putina i podrske Kamali...treba kao da progutamo to trolovanje. Kamala je jasno rekla nastavak podrske Ukrajini i slanje oruzja. Trump je rekao da ima tajni plan, al nece da kaze koji, to ce otkriti ako pobedi. I da najavio skidanje sankcija Rusiji....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mama_mia said:

Tepanje kazes? :classic_huh: Zaista :ajme:

 

22 hours ago, Mama_mia said:

Puki

 

👆

 

22 minutes ago, Mama_mia said:

drzala casove indonezanskog

...

`puki` znaci zenski polni organ. 

 

Daj mama, indonežanski, really? :lol_2:

 

Garfield-Pooky-knows-all-my-secrets-And-

 

Pa i Sloba na Swahiliju verovatno znači upala mošnica ali mi je i dalje paralo uši kad god bi neko za Miloševića govorio Sloba. :wink2:

Ili za Vučića Alex, Alek, Aca etc...

 

Ali na kraju dana nebitno je kako meni zvuči, imam viška vremena pa komentarišem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako želiš da pišeš protiv Trampovih fanatika, a u prilog Kamali, možda nije baš napametnije da pominješ kako nju podržava Dik Čejni, mastermajnd iza opscenih laži o iračkim WoMD, i jastreb Halliburton-a. 😉

Edited by skarabudži
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Poenta je da je Trump i njegova horda manijaka dovela GOP do takvog stanja da se i klasicni neocon Repsi okrecu od vlastite stranke, ne u tome sta je Cheney radio kao VP. Sin Johna McCaina, jos jednog klasicnog neocon republikanca je takodjer podrzao Kamalu dok istovremeno DOJ raskrinkava placene ruske kurve medju MAGA sektasima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, skarabudži said:

Ako želiš da pišeš protiv Trampovih fanatika, a u prilog Kamali, možda nije baš napametnije da pominješ kako nju podržava Dik Čejni, mastermajnd iza opscenih laži o iračkim WoMD, i jastreb Halliburton-a. 😉

 

Mozda nije poenta u podrzavanju Kamale, nego o zastranjenosti Maga kulta u okviru republikanske partije. Cak i najdvrdokorniji konzervativci i republikanci bi da se maknu od Trampa. 

 

Pritom lista republikanaca koja se okrenula ka Kamali (ona je jel ponudjena kao suprotnost Trampu), je poprilcno duga. Nije se bas desavalo do sada da na konvencijama jedne partije imaju reci clanovi druge partije. 

 

Ali tim reprocitetom bas nije ni najpametnije stavljati sliku Watz-ove familije koju najblizi clanovi ni ne prepoznaju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ras kass said:

... Ledja bi mu okrenuli tek ako bi ubio nekoga. 

...

Si siguran

 

Bar ima jedan razlog za nas muskarcine da glasamo za njega.

 

To je svet o kojem sanjaju USA gradjani.

 

Trump supported invading Iraq in 2002

Donald Trump often touts that he was against the war in Iraq, but in 2002 he expressed support for an invasion.

Trump, who was being interviewed by Howard Stern, said that “yeah, I guess so” when asked if he was for invading the country.

“Are you for invading Iraq?” Stern asked.

“Yeah, I guess so,” Trump responded. “I wish the first time it was done correctly.”

At Saturday’s GOP debate, Trump claimed he opposed invading Iraq in the run-up to the 2003 war.

“I’m the only one on this stage that said, ‘Do not go into Iraq. Do not attack Iraq.’ Nobody else on this stage said that,” Trump said. “And I said it loud and strong. And I was in the private sector. I wasn’t a politician, fortunately. But I said it, and I said it loud and clear, ‘You’ll destabilize the Middle East.’ That’s exactly what happened.”

 

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

 Cak i najdvrdokorniji konzervativci i republikanci bi da se maknu od Trampa. 

 

 

Dražesna su ta wide-eyed, bushy-tailed, promišljanja o svetu, gde su kod njih dvojice u pitanju ideološka, il ne daj bože, vrednosna razmimoilaženja (Dick C i moral, kraj vica). 

 

Ne, oni su - a isto važi i za Mekejna - isključivo u ličnom, petty sukobu, što se prenelo i na lepu Čejnijevu kći.

 

Za tu epohalnu spoznaju, dovoljan je samo letimični pogled na istorijsku povijest njihovih odnosa. 

Edited by skarabudži
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, skarabudži said:

Dražesna su ta wide-eyed, bushy-tailed, promišljanja o svetu, gde su kod njih dvojice u pitanju ideološka, il ne daj bože, vrednosna razmimoilaženja (Dick C i moral, kraj vica). 

 

Ne, oni su - a isto važi i za Mekejna - isključivo u ličnom, petty sukobu, što se prenelo i na lepu Čejnijevu kći.

 

Za tu epohalnu spoznaju, dovoljan je samo letimični pogled na istorijsku povijest njihovih odnosa. 

 

Oh, how convenient komentarisati njihov politicki udeo samo kada se ne slazu sa Trampom. Gde si bio dosad?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mama_mia said:

Medjutim uvek se prica svede na nebitno a ono bitno ostane negde u vazduhu. Zanimljivije je sta ljudi misle o tome sto Puki podrzava Kamalu i kako su tu podrsku doziveli...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Budemo li razmišljali o tome šta je Putin hteo sa ovom "podrškom" Kamali Haris, samo ćemo se vrteti u krug.

 

Putin želi što goreg predsednika SAD, pa je zato podržao Kamalu, ali Putin zna da Amerikanci znaju da on želi što goreg predsednika SAD pa je zato podržao Kamalu nadajući se da će tako prevariti Amerikance da glasaju za Trampa, ali Putin zna da Amerikanci znaju da on zna da Amerikanci znaju da on želi što goreg predsednika SAD pa je zato podržao Kamalu.

 

Pametnije vam je da čitate diskusiju Baby i Angelie. :classic_smile:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, skarabudži said:

U Mar-a-Lagu, gde drugo.

 

Upregni volju, a siguran sam da je poseduješ, i odvoji se od tog obrasca u kome voliš i/ili mrziš političke aktere. Dobro je za ten. 

 

Ja prvo volim sebe i da zivim u normalnom i sigurnom okrzenju sa sto normalnijim ljudima. Politicari me ne interesuju, ali gledam one koji manju stetu prave, a Tramp ju je napravio nepovratno. Necu valjda da budem 'objektivna' i gledam koliko ruckova cu ustedeti za njegovo igranje predsednika kao slona u stakleniku. 

 

Moj ten je sasvim dobar, ne moras da se brines. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, skarabudži said:

Koju "nepovratnu" štetu je on napravio??? Spram GOP-ja, ti se brineš za njih? 

 

Odvoji se od emocija, politika nije vredna nimalo. 

 

 

 

E hvala ti na savetu, ne znam sta bih da mi nije tebe ❤️

 

Evo, vec mi je lepse, sad odoh da komentarisem na temu o cvecu 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

Ovaj garant bije zenu. I sam je priznao da ima problem sa zenama.

 

Ja mislim da je upravo obrnuto. On samo iskazuje frustraciju jer je njegova zena jaca licnost od njega i posto njome ne moze da upravlja, silno se bori da to promeni na bilo koji nacin. Cela ta njegova prica da zena treba da je u kuci, radja decu, posveti se familiji ne karijeri, pa i trpi i nasilje... sve zarad da odrzi porodicu je cista licna frustracija. Normalan covek ne govori ovako, niposto javno. On od nemoci gubi kontrolu nad sobom, pa kaze sto drugi ne bi rekli.. Tip je duboko iskompleksiran i ne da nije alfa muskarac sto bi silno zeleo da bude, jedva da je omega. Otprilike mi lici na slucaje gde su najveci homofobi uglavnom latentni homoseksualci. 

 

https://www.theguardian.com/us-news/article/2024/jul/17/who-is-usha-vance-jd-vance-wife

Link to comment
Share on other sites

Haha, pa covek je rekao "spouses have it easier to shift their partner"...


Ako se ne varam, "spouse" znaci i supruznik i supruznica, rodno neutralna rec.

 

U cemu je fora sa neprestanim ucitavanjem mrznje prema zenama Vensu vec 100ti put? Nazivan imena mizoginist, incel (zasto li se incel koristi kao pogrdna rec je tek prica za sebe, ali da ne sirim filozofiju). Bar na osnovu ovog videa je totalno neosnovano.

 

U krajnjoj liniji, eto, mogu da kazem da se ne slazem sa njim ako smatra da je za decu razvedenih lose to sto je ljudima (ne samo zenama) omogucen lak izlazak iz braka. Nisam deciji psiholog, ali mislim da je ostajanje u toksicnim, ne dao Bog i nasilnim brakovima, pogubniji za razvoj dece od (srecno) razvedenih roditelja. Deca osecaju negativnu vibru. Mada i to je samo manje zlo. Nema pobednika u braku bez srece. Retko ima pobednika u razvodu, a deca su najcesce najveci gubitnici kada se desi.

 

...a opet, ovako isecen video vrlo moguce ne pruza ceo kontekst. Ako je pricao o unistenju braka kao institucije, te da bi ljudi trebalo da povedu vise racuna o svojim odgovornostima, odlukama koje donose, bolje i iskrenije komuniciraju, i sl.
Ljudi danas vise uloze, finansijski i vremenski (energetski) u planiranje vencanja, nego u planiranje zajednickog zivota koje sledi posle ceremonije, i cesto iz pogresnih razloga ulaze u isti.

Otezati ulazak u brak! 😄 Ako je to hteo da kaze, slazem se sa njim 🙂 

Edited by RatzenStadt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, RatzenStadt said:

Haha, pa covek je rekao "spouses have it easier to shift their partner"...

 

 

Pa kako si ovo izvadio iz konteksta?

 

"sta je najveci trik (caka) seksualne revolucije na americku populaciju je ideja da, ok, ovi brakovi ne funkcionisu, mozda su cak i nasilni, ali sigurno nisu srecni, pa cemo ih se resiti i napraviti da ljudima bude laske da menjaju partnere nego donji ves i to ce uciniti ljude da budu srecni na duze staze. Mozda to radi za mame i tate, ja sam skeptican, ali sigurno ne radi za decu."

 

Bukvalno prica da je krivica razvoda doba seksualne revolucije i bukvalno smatra da cak i treba trpeti brakove pa i ako su nasilni da bi deca bila sretna. Po njemu je sretno okruzenje za odrastanje deteta cak i u nasilnim uslovima samo da zadovolji formu familije. I ti onda pitas sta je sa ucitavanjem. Pa nista, mozda da on prestane da lupeta gluposti, pa ce drugi prestati da mu 'ucitavaju'

Link to comment
Share on other sites

Iscupala je iz konteksta osoba koja je objavila tvit, a na misinterpretaciju se nadovezali drugi.

"Spouse" ne znaci zena, nego supruznik/ca.

 

34 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Pa kako si ovo izvadio iz konteksta?

 

"sta je najveci trik (caka) seksualne revolucije na americku populaciju je ideja da, ok, ovi brakovi ne funkcionisu, mozda su cak i nasilni, ali sigurno nisu srecni, pa cemo ih se resiti i napraviti da ljudima bude laske da menjaju partnere nego donji ves i to ce uciniti ljude da budu srecni na duze staze. Mozda to radi za mame i tate, ja sam skeptican, ali sigurno ne radi za decu."

 

Bukvalno prica da je krivica razvoda doba seksualne revolucije i bukvalno smatra da cak i treba trpeti brakove pa i ako su nasilni da bi deca bila sretna. Po njemu je sretno okruzenje za odrastanje deteta cak i u nasilnim uslovima samo da zadovolji formu familije. I ti onda pitas sta je sa ucitavanjem. Pa nista, mozda da on prestane da lupeta gluposti, pa ce drugi prestati da mu 'ucitavaju'

 

 

Samo nagadjam sta je pun kontekst iz ovog isecka. 

Mozda je JD samo osoba koja jako vrednuje tradicionalne porodicne vrednosti. Njegovo pravo. Ja sam vec rekao da se ne slazem sa njim ako je tvoja interpretacija i njegova vizija braka. A uostalom, vlada ne bi trebalo previse da gura nos u (i sprecava) svojevoljne i nezavisne odluke zajednice koju cine dve osobe, po meni. Istina je, deca su najcesce najvise na gubitku ako li dodje do razvoda, ali to je manje zlo od (prisilnog) ostajanja u toksicnom braku. Sve vise se donose zakoni koji ogranicavaju individualne slobode. Ne trebaju nam novi.

 

Smele reci za osobu sa tako slabom mandibulom koju prikriva bradom, to da...

Jaw is law, jbg. Budi srecna sto ne znas kako je biti chincel.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...