Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

3 hours ago, Angelia said:

Upravo, svi se bave glupostima, kao on je opasnost za demokratiju,

 

Khm, sta je pokusaj kradje izbora, sve sa laznim elektorima i ponavljanjem lazi u vezi glasanja?

 

Da je iko od Demokrata to uradio, Republikancima bi to bilo na dnevnom redu za 100 godina, kao sto i treba da bude.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za sve, a narocito za @Angelia

 

Trump je pre dan-dva izjavio da nema pojma sta je Project 2025, ne zna ko je iza toga itd. Zanimljivo.

 

Pa, za one koji nemaju vremena da pogledaju vest, citav klip, pogledajte samo Trumpa. Od 2:14 do 2:33 - dakle, 20 sec vaseg vremena.

Za one koji imaju vremena, pogledajte citav video.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Angelia said:

Pa da, glup je, da je uzeo studentske zajmove onda bi mogao da poveze uzroke I posledice 😀  

 

 

Studentski zajmovi => pristup obrazovanju za one koji to ne mogu priustiti => prilika da se pomaknu iz teskih socijalnih prilika i ostvare vecu zaradu => dio te uvecane zarade se kroz porez uplacuje za studentske zajmove 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Otuzno je da je Biden kandidat za predsednika. Njegov izgovor za debakl u debati je da je bio umoran (jet-lag) nakon putovanja i/ili bio prehladjen. E, pa, jebiga, ako mora u Kinu ili u Evropu na neki vazan summit ili konferenciju, sta ako i tamo bude umoran ili prehladjen pa pocne da lupa?

Coveku je mesto u starackom domu ili u sopstvenoj kuci, ako moze da privatno plati negu.

 

Ipak, okruzio se pristojnom vladom, izgleda da prihvata savete pametnijih, pa je to nekakva uteha.

Trump, ako pobedi, okruzice se retrogradnim primitivcima koji mu ljube dupe, saveti mu nece trebati jer je uveren da sve zna - i ode svet u propast.

 

Doslo je i ovde vreme da se bira manje zlo - a od Trumpa veceg zla nema.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nonick said:

 

Khm, sta je pokusaj kradje izbora, sve sa laznim elektorima i ponavljanjem lazi u vezi glasanja?

 

Da je iko od Demokrata to uradio, Republikancima bi to bilo na dnevnom redu za 100 godina, kao sto i treba da bude.

 

 

Oh come on, ta prica o kradji izbora, jbte Hilari jos nije odustala od Russian collusion. Svima je bilo jasno da od toga nema nista. To sto je on bio ubedjen da je pokraden, jedini odgovor je bio put up or shut up. Dems su vukli dve godine impeachment oko Hilarine izmisljotine. 

I nije da bas nikad nije bilo kontraverze oko alternativnih elektora. Da ne zaboravimo da je SC zaustavio jedan takav pokusaj 2000.

Ja sam rekla da je ono sto su Dems radili nakon izbora 2016 pogresno, isto kao sto je bilo pogresno to sto je on uradio 2020. 

Jednostavno svako treba da prihvati rezultate ili pokaze dokaze, u odsustvu istih tj dokaza samo cuti. 

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, ters said:

 

 

Studentski zajmovi => pristup obrazovanju za one koji to ne mogu priustiti => prilika da se pomaknu iz teskih socijalnih prilika i ostvare vecu zaradu => dio te uvecane zarade se kroz porez uplacuje za studentske zajmove 

 

 

Znas sta je meni interesantna pojava. Pomazu se dva rata, Ukrajina i Izrael. Na sva usta pricaju kako Tramp (kao neki valjda fenomenalni strateg ili strah i trepet, ne znam) da je na funkciji ne bi bilo rata, pa se ne bi pomagalo. Na to dodaju, necemo mi da izdrzavamo tamo neke zemlje, imamo mi unutrasnje probleme. 

Onda dodju ilegalni imigranti i ista prica, necemo mi tamo da izdrzavamo neke imigrante, imamo mi nase stanovnistvo kojem treba pomoc.

 

Onda dodje pomoc studentima, e pa necemo mi da izdrzavamo studente, neka placaju sami svoje racune. Pa dodju bolesni, e necemo da izdrzavamo bolesne, sto nisu vise radili pa platili svoje racune. Onda dodju skole, e pa necemo mi da placamo skolarinu za tudju decu. I tako u nedogled.

 

Jos nisu rekli sta i koga hoce da placaju.

 

Ah da, nece da placaju ni takse, svako ce sam sebe braniti, ukinuti agencije tipa FBI, sta oni tu ima da istrazuju federalni kriminal, to ce oni sami. Nece da placaju takse, jer izes infrastrukturu, valjda ce sami asfaltirati put ispred svoje kuce i kad ih neko napadne izvaditi iz pojasa arsenal pa rendom.. I tako u nedogled. 

 

Onda dodje Tesla, Walmart i ostala 'sirotinja' i kad ovi drugi kazu, aman, ne placaju srazmerno poreze dok nas koljete i jos im dajete subvencije, e onda oni prvi stanu u zastitu tih bilionerskih kompanija kao, trebaju nam (ispod minimalne zarade) poslovi. A posle kazu, e necu da radim za male pare, neka im radi neko drugi (ilegalci). Kad ilegalci pocnu da rade za ispod minimalca, e onda nam otimaju poslove. 

 

Onda te komapnije iskoriste 'guzvu' dal pandemije ili skoka cena goriva da podignu cene i naprave inflaciju. E pa za to je kriv Bajden, a mi hocemo slobodno trziste. 

 

Lud zbunjenog u fazonu 'e sad necu ni sta ja hocu'

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Znas sta je meni interesantna pojava. Pomazu se dva rata, Ukrajina i Izrael. Na sva usta pricaju kako Tramp (kao neki valjda fenomenalni strateg ili strah i trepet, ne znam) da je na funkciji ne bi bilo rata, pa se ne bi pomagalo. Na to dodaju, necemo mi da izdrzavamo tamo neke zemlje, imamo mi unutrasnje probleme. 

Onda dodju ilegalni imigranti i ista prica, necemo mi tamo da izdrzavamo neke imigrante, imamo mi nase stanovnistvo kojem treba pomoc.

 

Onda dodje pomoc studentima, e pa necemo mi da izdrzavamo studente, neka placaju sami svoje racune. Pa dodju bolesni, e necemo da izdrzavamo bolesne, sto nisu vise radili pa platili svoje racune. Onda dodju skole, e pa necemo mi da placamo skolarinu za tudju decu. I tako u nedogled.

 

Jos nisu rekli sta i koga hoce da placaju.

 

Ah da, nece da placaju ni takse, svako ce sam sebe braniti, ukinuti agencije tipa FBI, sta oni tu ima da istrazuju federalni kriminal, to ce oni sami. Nece da placaju takse, jer izes infrastrukturu, valjda ce sami asfaltirati put ispred svoje kuce i kad ih neko napadne izvaditi iz pojasa arsenal pa rendom.. I tako u nedogled. 

 

Onda dodje Tesla, Walmart i ostala 'sirotinja' i kad ovi drugi kazu, aman, ne placaju srazmerno poreze dok nas koljete i jos im dajete subvencije, e onda oni prvi stanu u zastitu tih bilionerskih kompanija kao, trebaju nam (ispod minimalne zarade) poslovi. A posle kazu, e necu da radim za male pare, neka im radi neko drugi (ilegalci). Kad ilegalci pocnu da rade za ispod minimalca, e onda nam otimaju poslove. 

 

Onda te komapnije iskoriste 'guzvu' dal pandemije ili skoka cena goriva da podignu cene i naprave inflaciju. E pa za to je kriv Bajden, a mi hocemo slobodno trziste. 

 

Lud zbunjenog u fazonu 'e sad necu ni sta ja hocu'

 

Da upravo tako  - studenti, bolesni, socijalno ugrozeni, ovisnici po njihovim kriterijima nisu "njihovo" stanovnistvo kojem treba pomoci. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zoran59 said:

Za sve, a narocito za @Angelia

 

Trump je pre dan-dva izjavio da nema pojma sta je Project 2025, ne zna ko je iza toga itd. Zanimljivo.

 

Pa, za one koji nemaju vremena da pogledaju vest, citav klip, pogledajte samo Trumpa. Od 2:14 do 2:33 - dakle, 20 sec vaseg vremena.

Za one koji imaju vremena, pogledajte citav video.

 

 

 

Pre dve godine je Tramp odrzao govor gde je podrzao konzervativni think-tank? Shokirana sam. Ja to uopste ne bi ocekivala, da lider konzervativne stranke podrzi konzervativne lobiste. A I prevazisao je baba Vangu, pre 2 godine je osmislio plan za svoju nominaciju, kad niko nije mislio da ima chance in hell. I onda ovi odu I napisu 900+ strana bla-bla-truc (nema sanse da to citam), I sad Dems sta god rade uzvikuju Projekat 2025! Zli republikanci

 

Kao da to nekako menja cinjecu da nam je trenutni predssdnik, I kandidat Demsa, zombi.

I kao da to nekako daje legimitet tom projektu. Ako je MSnbc ovde u pravu, sta pise u tom projektu, a ko bi im verovao kad su extremno levi medij, onda je dosta tih pisanija protiv Ustava. 

Znaci o cemu pricaju, da ce neki lobisti da preuzmu ustavni sistem, oni I koja armija?

Daj bre ne nasedajte na medijske manipulacije.  Ako je ista proizislo iz 6og Januara je da predsednik, ne moze nikako da preuzme absolutnu vlast. Znaci prica za malu decu.

Link to comment
Share on other sites

Mozda se prizove pameti Bajden pa odustane, pa sta bude bice. 

Jednostavno ne znaju kako da hendluju celu ovu situaciju. Zovu ga da odustane, a onda imaju problem sta dalje, ako ne odustane, isto imaju problem sta dalje...

 

Ali bar jedno im se mora priznati, bar pokazuju svesnost situacije, dok se republikanci ubise od toga da smisle izgovor zasto to isto ne rade sa Trampom. 

 

Pa po njemu samom on bi smeo da primirise predsednickoj kampanji, ali avaj.. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, zoran59 said:

Otuzno je da je Biden kandidat za predsednika. Njegov izgovor za debakl u debati je da je bio umoran (jet-lag) nakon putovanja i/ili bio prehladjen. E, pa, jebiga, ako mora u Kinu ili u Evropu na neki vazan summit ili konferenciju, sta ako i tamo bude umoran ili prehladjen pa pocne da lupa?

Coveku je mesto u starackom domu ili u sopstvenoj kuci, ako moze da privatno plati negu.

 

Ipak, okruzio se pristojnom vladom, izgleda da prihvata savete pametnijih, pa je to nekakva uteha.

Trump, ako pobedi, okruzice se retrogradnim primitivcima koji mu ljube dupe, saveti mu nece trebati jer je uveren da sve zna - i ode svet u propast.

 

Doslo je i ovde vreme da se bira manje zlo - a od Trumpa veceg zla nema.

da,imali smo ga vec cetiri godine i sve je gorelo,ceo svet,ili to bese kod zadnjeg predsednika,hm...:default_coffee:

 

a tek ovo oko dementnosti ovoga i nekog cudjenja odjednom se zove licemerje,u najmanju ruku

Edited by Gaga
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Mozda se prizove pameti Bajden pa odustane, pa sta bude bice. 

Jednostavno ne znaju kako da hendluju celu ovu situaciju. Zovu ga da odustane, a onda imaju problem sta dalje, ako ne odustane, isto imaju problem sta dalje...

 

Ali bar jedno im se mora priznati, bar pokazuju svesnost situacije, dok se republikanci ubise od toga da smisle izgovor zasto to isto ne rade sa Trampom. 

 

Pa po njemu samom on bi smeo da primirise predsednickoj kampanji, ali avaj.. 

 

 

 

Pa ne znam koliko je ova gospođa svesna, nekako nju najviše targetuju kad je u pitanju nepovlačenje.

Fotku su namerno i izabrali ovakvu, a imala je i vrlo neprimerene nastupe u javnosti.

20240713-012647.jpg

Edited by Helena
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Helena said:

Pa ne znam koliko je ova gospođa svesna, nekako nju najviše targetuju kad je u pitanju nepovlačenje.

Fotku su namerno i izabrali ovakvu, a imala je i vrlo neprimerene nastupe u javnosti.

 

Pa ne znam sta bih rekla. Delovala je kao pristojna osoba. 

Slika je nastala kada ona izgovara "sta je tramp uradio? lagao" Mislim, nista strano i netacno, samo ona deluje blesavo tu (i jos blesavije kako se obraca Bajdenu). 

Targetuju nju, Kamalu i njenog muza. Kamala naravno ima interes da ga ubedjuje da je totalno fit... 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Gaga said:

da,imali smo ga vec cetiri godine i sve je gorelo,ceo svet,ili to bese kod zadnjeg predsednika,hm...:default_coffee:

 

a tek ovo oko dementnosti ovoga i nekog cudjenja odjednom se zove licemerje,u najmanju ruku

 

Da, imali smo Trampa i cetiri  godine je natapao svijet benzinom i davao vjetar u ledja svim mogucim diktatorima, a onda jos 4 potrosio na unistavanju protivpozarne sluzbe.. I onda se cudimo kada se svijet zapalio.

 

A cudjenje o dementnosti jeste licemjerno - svi znamo da je to problem za USA i svijet, i da je Bajden veoma los izbor za predsjednika - ali i takav je manje los izbor od Trampa.... 

Edited by ters
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Gaga said:

aha,znaci ukrajina i palestina,njegova krivica ili makar vecinska:smiley24:

 

 

 

Ajd, imas jednom pravo da pogadjas ciji je ovo kvote pa ti se mozda ukaze odgovor:

 

“Maybe NATO will dissolve, and that’s OK, that’s not the worst thing in the world.”

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ajd, imas jednom pravo da pogadjas ciji je ovo kvote pa ti se mozda ukaze odgovor:

 

“Maybe NATO will dissolve, and that’s OK, that’s not the worst thing in the world.”

Naravno,i tako je i mislio pošto on sam  ima moć da razjebe NATO,masineriju koja služi USA najbolje od svih članica i establisment se ne bi pobunio,kao i službe,videti pod pokušaj Kenedija da sjebe CIU.

 

Izjava povodom udela koja članica koliko placa učešće,a I malo kupujete oruzja od nas,mora jače,i evo rat u Ukrajini i to osigurao.

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2024 at 7:39 PM, Angelia said:

Zar se nije Tramp distancirao od tog projekta? Mislim da je rekao da nije ni znao za to, ali koliko sam pohvatala dosta republikanaca tvrde da to nema veze s njima ni sa Trampom.

Koliko sam videla to je neki far-right think-tank.

.....................

 

Zanimljivo.

 

5 hours ago, Angelia said:

Pre dve godine je Tramp odrzao govor gde je podrzao konzervativni think-tank? Shokirana sam. Ja to uopste ne bi ocekivala, da lider konzervativne stranke podrzi konzervativne lobiste.

....

  Ako je ista proizislo iz 6og Januara je da predsednik, ne moze nikako da preuzme absolutnu vlast. Znaci prica za malu decu.

 

Postajes pravi politicar. Prvo negiras, a onda (kad se pokaze da gresis) kazes da nije bitno, to su sitnice.

 

Dakle, iz prvog citata, "nije znao za to." Iz drugog, normalno je da ih je podrzao.

Kako je moguce oboje?

Tvrdim da je Trump lazov, da mu ne treba verovati ni kada kaze da pada kisa (treba proveriti pogledom kroz prozor). Prevarant kojemu ne treba poveriti ni da cuva dve nacrtane ovce.

 

Iz drugog dela drugog citata:

" Ako je ista proizislo iz 6og Januara je da predsednik, ne moze nikako da preuzme absolutnu vlast."

Ne.

Ako je ista proizislo iz 6og Januara je da predsednik moze pokusati da to uradi i prouzroci smrt i pobunjenika i onih na strani reda. Niko pre Trumpa nije pokusao da izazove nerede nakon izgubljenih izbora.

 

"Fact-checker" New York Timesa je nasao 40 000 (!) citata gde je Trump lagao. Mozda preteruju, mozda je samo negde bilo nespretno izrazavanje, ali nisam siguran. Previse sam toga video gde sam i sam razumeo da laze.

 

USA je spala na to da nema ZA koga da se glasa, ostalo je da se glasa PROTIV. I tu, podrzacu one koji glasaju protiv Trumpa.

Edited by zoran59
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Gaga said:

Naravno,i tako je i mislio pošto on sam  ima moć da razjebe NATO,masineriju koja služi USA najbolje od svih članica i establisment se ne bi pobunio,kao i službe,videti pod pokušaj Kenedija da sjebe CIU.

 

Izjava povodom udela koja članica koliko placa učešće,a I malo kupujete oruzja od nas,mora jače,i evo rat u Ukrajini i to osigurao.

 

Ok, nisi dosao do odgovora... uzmi svo vreme, koliko god ti treba... 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Gaga said:

aha,znaci ukrajina i palestina,njegova krivica ili makar vecinska:smiley24:

 

 

Ne, vecinska krivica je njegovog prijatelja/gazde/dresera Putina. Koji ceka da dodje Tramp na vlast da bi legalizovao okupaciju dijela Ukrajine. A za Palestinu je krivica Hamasa, kojeg je u napad poslao - Putin.

 

Trampova krivica je slabljenje povjerenja u NATO i samog NATO-a, republikansko ogranicavanje pomoci Ukrajini kada joj je najvise bila potrebna, ohrabrivanje Orbana i Erdogana da krenu neki svojim putem.

Edited by ters
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Putin poslao Hamas?

 

Pozdrav tebi i koleginici iznad,da ste živi i zdravi,neće demokrate daleko a ni svet sa njima sa ovakvim razmišljanjima,nisam znao da je Putin poslao Hamas,i da se čeka tramp za pripajanje delova ukrajine rusiji,kao što su ga i doveli 2016 na vlast.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zoran59 said:

 

Zanimljivo.

 

 

Postajes pravi politicar. Prvo negiras, a onda (kad se pokaze da gresis) kazes da nije bitno, to su sitnice.

 

Dakle, iz prvog citata, "nije znao za to." Iz drugog, normalno je da ih je podrzao.

Kako je moguce oboje?

Tvrdim da je Trump lazov, da mu ne treba verovati ni kada kaze da pada kisa (treba proveriti pogledom kroz prozor). Prevarant kojemu ne treba poveriti ni da cuva dve nacrtane ovce.

 

Iz drugog dela drugog citata:

" Ako je ista proizislo iz 6og Januara je da predsednik, ne moze nikako da preuzme absolutnu vlast."

Ne.

Ako je ista proizislo iz 6og Januara je da predsednik moze pokusati da to uradi i prouzroci smrt i pobunjenika i onih na strani reda. Niko pre Trumpa nije pokusao da izazove nerede nakon izgubljenih izbora.

 

"Fact-checker" New York Timesa je nasao 40 000 (!) citata gde je Trump lagao. Mozda preteruju, mozda je samo negde bilo nespretno izrazavanje, ali nisam siguran. Previse sam toga video gde sam i sam razumeo da laze.

 

USA je spala na to da nema ZA koga da se glasa, ostalo je da se glasa PROTIV. I tu, podrzacu one koji glasaju protiv Trumpa.

Prosto Zoki, pre dve godine sam podrzala nesto sto su kolege radile. Imali su projekat koji je delovao ok, 6 meseci kasnije nisam htela da imam bilo sta s tom pricom. Nema veze s politikom. To sto su planirali nije bilo kosher za mene. Ja sam se povukla, oni su nastavili. Samo zato sto sam ih podrzala pre 2 godine, ne znaci da ih podrzavam danas. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Gaga said:

Naravno,i tako je i mislio pošto on sam  ima moć da razjebe NATO,masineriju koja služi USA najbolje od svih članica i establisment se ne bi pobunio,kao i službe,videti pod pokušaj Kenedija da sjebe CIU.

 

Izjava povodom udela koja članica koliko placa učešće,a I malo kupujete oruzja od nas,mora jače,i evo rat u Ukrajini i to osigurao.

 

Take your time... 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, zoran59 said:

 

" Ako je ista proizislo iz 6og Januara je da predsednik, ne moze nikako da preuzme absolutnu vlast."

Ne.

Ako je ista proizislo iz 6og Januara je da predsednik moze pokusati da to uradi i prouzroci smrt i pobunjenika i onih na strani reda. Niko pre Trumpa nije pokusao da izazove nerede nakon izgubljenih izbora.

 

 

A i ovo postaje veliko pitanje posle odluke svetog suda. No jasno je da dementni Bajden to nece uraditi, odluka je doneta samo za jednog potencijalnog... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...