Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

14 hours ago, Angelia said:

Ja pricam o prosecnoj ceni, koja je uglavnom skocila pre Ukrajine. Znaci u toku tih godinu dana dok je Biden vodio politiku. 

                              Jan        Feb         Mar       Apr       May      June      July       Aug      Sept      Oct       Nov       Dec

 2020                    2.636     2.533     2.329    1.938   1.961     2.170    2.272     2.272    2.274    2.248   2.200    2.284

 2021                    2.420     2.587      2.898    2.948   3.076   3.157    3.231     3.255    3.272    3.384   3.491     3.406

 2022                   3.413      3.611      4.322

 

Biden u Januaru 2021 odbija licencu - mozemo da otpratimo dizanje cene u toku 2021, sve do napada na Ukrajinu. Uz to:

 

"had President Biden not cancelled the cross-border permit for Keystone XL on his first day in office, that pipeline system would likely be in service today, and would be bringing as much as 900,000 barrels of crude oil into the U.S. system. That’s more than enough to offset volumes of crude coming into the U.S. from Russia, and to eliminate a need to offset those now-banned Russian volumes by begging for more such heavy crude from Venezuela."

 

https://www.forbes.com/sites/davidblackmon/2022/03/10/why-bidens-killing-of-keystone-xl-was-a-big-energy-blunder/?sh=1b44232513fd

 

Uz to, u februaru 2022, Biden zaustavlja dozvole na federalnoj zemlji, tako da skok cene u martu i ne mozemo kompletno pripisati Ukrajini. Poenta je da zemlje koje snadbevaju USA, znaju da US nece biti energetski nezavisna, i podizu cene. 

 

Bidenovo opravdanje za oba poteza: climate change. Nikakve veze sa Ukrajinom.

 

Evo ja pricam o ovom.. 

 

e28f5414-7f55-47ff-8070-4dcc628165c5_114

 

 

Ide gore dole stalno. Samo je sada nenormalno. Ali nije samo Biden i nije samo US gde je poskupelo. 

 

Evo i Nemacka:

 

angela-merkel-germany-gasoline-prices-20

 

Biden sigurno ne utice na cenu gasa u Nemackoj. 

 

Na ovim charts se ne vidi od rata u Ukrajini, ali poenta je da jeste otislo u nebo, ali ne samo u US i nije samo Biden problem. Ipak US nije Saudijska Arabija da drze cenu na par centi. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2022 at 10:31 AM, Angelia said:

Ovde pravis nekoliko pogresnih predpostavki.

Prvo nafta i gas ne bi toliko poskupeli jer Tramp ne bi zaustavio Keystone Pipeline, sto je Biden uradio odmah - nemoj da zaboravimo da je cena nafte otisla drasticno gore pre Putina i Ukrajine, dostigla je vec bila najvecu cenu od 70tih.

 

Sto naravno nije tacno, posto je cena nafte od 2008me pa do 2014te skoro uvek bila preko $100, sa mozda povremenim oscilacijama ispod $100. Moze Fox  ekipa da ponovi i dve hiljade puta ,ali taj Keystone nije mogao mnogo da utice  na cenu nafte , jer iz njega nije potekla ni jedna kap kada je projekat napusten.

Isto vazi i za mantranje o tome kako ce jedni ili drugi da ociste zastoj u lukama, samo sto niko ne izlazi sa konkretnim planom, a kako bi i mogao kada je sve u privatnom vlasnistvu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

 

Isto vazi i za mantranje o tome kako ce jedni ili drugi da ociste zastoj u lukama, samo sto niko ne izlazi sa konkretnim planom, a kako bi i mogao kada je sve u privatnom vlasnistvu.

 

Quote

Compounding the issue is the fact that many ports’ Customs offices—required to clear and admit goods into the United States—are closed nights and weekends. (Customs at LA/Long Beach is open only Monday through Friday, 8 a.m. to 4:30 p.m.)

 

Ovo mogu da rese. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Baby said:

 

Evo ja pricam o ovom.. 

 

e28f5414-7f55-47ff-8070-4dcc628165c5_114

 

 

Ide gore dole stalno. Samo je sada nenormalno. Ali nije samo Biden i nije samo US gde je poskupelo. 

 

Evo i Nemacka:

 

angela-merkel-germany-gasoline-prices-202

 

Biden sigurno ne utice na cenu gasa u Nemackoj. 

 

Na ovim charts se ne vidi od rata u Ukrajini, ali poenta je da jeste otislo u nebo, ali ne samo u US i nije samo Biden problem. Ipak US nije Saudijska Arabija da drze cenu na par centi. 

6 godina pricamo o ispod  2$, ali to tako, samo ide gore dole, ne zavisi od politike

3 hours ago, DJORDJE said:

Sto naravno nije tacno, posto je cena nafte od 2008me pa do 2014te skoro uvek bila preko $100, sa mozda povremenim oscilacijama ispod $100. Moze Fox  ekipa da ponovi i dve hiljade puta ,ali taj Keystone nije mogao mnogo da utice  na cenu nafte , jer iz njega nije potekla ni jedna kap kada je projekat napusten.

Isto vazi i za mantranje o tome kako ce jedni ili drugi da ociste zastoj u lukama, samo sto niko ne izlazi sa konkretnim planom, a kako bi i mogao kada je sve u privatnom vlasnistvu.

Od 2008 do 2014 se US trziste oporavljalo iz krize.

Samo ubaci kako je problem Fox News mantra, I onda nema potrebe da gledamo cinjenice, jer je to Fox News, desnicari, mora da su I rasisti.

 

Ali ja sam linkovala Forbes ... i oni su Fox News?

 

Koliko prica je bilo proglaseno za Fox News mantra da bi onda otkrili da je MSM mantra? 

 

Steel dossier - Fox News mantra, Hilarina kampanja placa sad odstetu

Russian collusion - Fox New mantra, Tramp je Russian Asset, dokazano nije

Hunter Biden laptop - Russian misinformation, Fox News mantra...sad je tacan

Wuhan lab leak - misinformation, conspiracy theory, oh wait...

Fauci blokirao naucnike da kazu istinu o covid19- Fox News mantra, a da, sad NyT I Wp kazu tacno je

Sloboda govora je ugrozena - Fox News mantra, ali kad to kaze NYT - cancel them 

 

Jel ne kontante da ubedjujete ljude koji ich ne gledaju Fox News da su ludi?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

6 godina pricamo o ispod  2$, ali to tako, samo ide gore dole, ne zavisi od politike

 

 

Zavisi od cene barela, cija cena je cena za ceo svet. Sve ostalo sto se nakarika pride je uglavnom do naftnih kompanija i prodavca. 

 

7 hours ago, Angelia said:

 

Jel ne kontante da ubedjujete ljude koji ich ne gledaju Fox News da su ludi?

 

Koga krivis za cenu benzina u Nemackoj, Francuskoj, Italiji... koja je veca nego ikada, Bajdena?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Baby said:

 

Zavisi od cene barela, cija cena je cena za ceo svet. Sve ostalo sto se nakarika pride je uglavnom do naftnih kompanija i prodavca. 

 

 

Koga krivis za cenu benzina u Nemackoj, Francuskoj, Italiji... koja je veca nego ikada, Bajdena?

Iskreno receno ne pratim evropske ekonomije da bi tako komentarisala. Evo pogledala on line sta kazu:

 

Since Christmas last year, prices for E10 and diesel in Germany have gone up 26 and 35 percent, respectively. The ADAC warned that fuel prices in Germany could rise even further as a result of the Ukraine crisis and associated consequences.

German motorists have been paying an additional carbon dioxide (CO2) tax on gasoline and diesel since early 2021. The CO2 pricing in the country's transport and housing sectors of currently 30 euros per ton CO2 is to be gradually raised to 55 euros by 2025. (1 euro = 1.09 U.S. dollars)

 

I da rascistimo jednu pricu, cena je delom porasla zbog smanjene proizvodnje. Za tu smanjenu proizvodnju u svetu je delimicno kriv i Biden. Recimo kad je zamrzao izdavanje licenci u meksickom zalivu, kako sad tvrde do 2024. Samim time je signalizirao ostalim zemljama da ce morati da kupuje vise, pa onda povecana traznja stvara dizanje cene. Prosto, mi smo globalno sistem spojenih sudova.

US je veliki potrosac, i drasticno utice na globalno trziste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Angelia said:

6 godina pricamo o ispod  2$, ali to tako, samo ide gore dole, ne zavisi od politike

Od 2008 do 2014 se US trziste oporavljalo iz krize.

Samo ubaci kako je problem Fox News mantra, I onda nema potrebe da gledamo cinjenice, jer je to Fox News, desnicari, mora da su I rasisti.

Jel ne kontante da ubedjujete ljude koji ich ne gledaju Fox News da su ludi?

Ne ubedjujem ja tebe nista , ali ne razmem to ponavljenje oko Kaystone XL, posto sam vise nego siguran da znas kako funkcionise globalna ekonomija. Jednostavno je nemoguce da naftovod koji nije proizveo jednu kap nafte, moze da dovede do dupliranja cena nafte na svetskom trzistu. To je isto kao i tvrdnja da je Biden izazvao inflaciju i skok rasta cena hrane svojom politikom, a cene u Brazilu i Kanadi rastu istom stopom kao i u SAD.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

Iskreno receno ne pratim evropske ekonomije da bi tako komentarisala.

 

Pa to su stvari koje se prate globalno da bi se izveo dobar zakljucak. Nisu radna mesta pa eto u jednoj drzavi ima posla u drugoj ne. 

 

Evo da dodam jer si pricala od 2021, ovo je grafikon u Nemackoj

 

germany-gasoline-prices@2x.png?s=germany

 

 

A ovo je u US ali u litrama

 

united-states-gasoline-prices@2x.png?s=u

 

Evo UK

 

united-kingdom-gasoline-prices@2x.png?s=

 

Raste gotovo podjednako... 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

Od 2008 do 2014 se US trziste oporavljalo iz krize.
Samo ubaci kako je problem Fox News mantra, I onda nema potrebe da gledamo cinjenice, jer je to Fox News, desnicari, mora da su I rasisti.
 
Ali ja sam linkovala Forbes ... i oni su Fox News?
 
Koliko prica je bilo proglaseno za Fox News mantra da bi onda otkrili da je MSM mantra? 
 
Steel dossier - Fox News mantra, Hilarina kampanja placa sad odstetu
Russian collusion - Fox New mantra, Tramp je Russian Asset, dokazano nije
Hunter Biden laptop - Russian misinformation, Fox News mantra...sad je tacan
Wuhan lab leak - misinformation, conspiracy theory, oh wait...
Fauci blokirao naucnike da kazu istinu o covid19- Fox News mantra, a da, sad NyT I Wp kazu tacno je
Sloboda govora je ugrozena - Fox News mantra, ali kad to kaze NYT - cancel them 
 
Jel ne kontante da ubedjujete ljude koji ich ne gledaju Fox News da su ludi?
Russian collusion - dokazano, postoji i report senata (bipartisan). To sto nisu dokazali direktnu povezanost sa Trampom ne menja cinjenicu.

Samo jedan primer. Ali ti godinama siris istu propagandu.

Gesendet von meinem SM-A325F mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2022 at 1:31 AM, Dobar Los Milos said:

Russian collusion - dokazano, postoji i report senata (bipartisan). To sto nisu dokazali direktnu povezanost sa Trampom ne menja cinjenicu.

Samo jedan primer. Ali ti godinama siris istu propagandu.

Gesendet von meinem SM-A325F mit Tapatalk
 

Ja nemam pojma gde si ti bio ove 2 godine da ne znas da je Russian collusion izmisljena od strane Hilarine kampanje. Dokazano. Koji to izvestaj Senata postoji I jos bipartisan?

Ako pricas o Mueller istrazi, u izvestaju bukvalno pise "nismo nasli dokaze da je Trampova kampanja colluded or coordinated sa Rusijim"

 

Ne samo da je dokazano nego je barem jedan covek optuzen, a Hilarina kampanja dobila kaznu.

 

Nesto bi rekla da ipak ti siris propagandu.

Link to comment
Share on other sites

Fenomenalan timing. Upravo sam videla vest koja optuzuje advokata za DNC, da je ucestvovao/lagao u prici oko Russian collusion. Kao sto Shapiro rece kad su ga pitali zasto ne veruje po pitanju Trampa u Russian collusion a on kaze "he couldn't collude with his left leg"

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam pojma gde si ti bio ove 2 godine da ne znas da je Russian collusion izmisljena od strane Hilarine kampanje. Dokazano. Koji to izvestaj Senata postoji I jos bipartisan?
Ako pricas o Mueller istrazi, u izvestaju bukvalno pise "nismo nasli dokaze da je Trampova kampanja colluded or coordinated sa Rusijim"
 
Ne samo da je dokazano nego je barem jedan covek optuzen, a Hilarina kampanja dobila kaznu.
 
Nesto bi rekla da ipak ti siris propagandu.
Bukvalno je dokazano da su Rusi pomagali Trampu, i ti jos uvek pokusavas taj besramni spin...

https://www.nytimes.com/2020/08/18/us/politics/senate-intelligence-russian-interference-report.html



Gesendet von meinem SM-A325F mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dobar Los Milos said:

Bukvalno je dokazano da su Rusi pomagali Trampu, i ti jos uvek pokusavas taj besramni spin...

https://www.nytimes.com/2020/08/18/us/politics/senate-intelligence-russian-interference-report.html



Gesendet von meinem SM-A325F mit Tapatalk
 

Ja sam ti rekla sta pise u izvestaju, medijski spinovi me ne interesuju jer svako ima svoju agendu u medijima. 

Mozda je Rusija smatrala da hoce da utice, i mozda su smatrali da bi im bilo dobro da podrze Trampa. Ali ne mozes optuzivati osobu A za ono sto radi Osoba B, a na sta osoba A nema uticaj. To nije ni prvi ni poslednji puta da Rusija pokusava da utice na izbore.

 

Znaci, zakljucak....russian collusion je izmisljen od strane Hilarine kampanje, dokazano. Da diskredituje konkurenciju. To jeste zavera i sad se otkriva ko je sve ucestvovao u istoj. Tako je kasnije prosula pricu da je Tulsi Gabbard russian asset. vec poznati MO.

 

 

Edit: BTW imas 1000X vise dokaza o Bidenovoj saradnji sa Kinezima, ipak su oni placli Huntera a i 10% for the big guy....cak i dok je bio VP. I za to ima dokaza, iako se niko ne bavi time, za sada.2 godine istrage za Muellerov izvestaj, i on jasno kaze "nismo nasli dokaza o saradnji". A ti kao aegument iznosis medijski spin iz 2020 pred izbore, za koje se zna da su imali agendu.

I sada nakon 2 godine imamo mnogo vise dokaza da je cela prica bila zavera od strane DNC. Imamo opipljive optuzbe i dokaze.

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

 

Edit: BTW imas 1000X vise dokaza o Bidenovoj saradnji sa Kinezima, ipak su oni placli Huntera a i 10% for the big guy....cak i dok je bio VP. I za to ima dokaza, iako se niko ne bavi time, za sada.2 godine istrage za Muellerov izvestaj, i on jasno kaze "nismo nasli dokaza o saradnji". A ti kao aegument iznosis medijski spin iz 2020 pred izbore, za koje se zna da su imali agendu.

I sada nakon 2 godine imamo mnogo vise dokaza da je cela prica bila zavera od strane DNC. Imamo opipljive optuzbe i dokaze.

 

I sta sa tim? Kinezi birali predsednika, ulagali novac u kampanju?

 

Koga briga ko je za koga radio ako nije to koristio protiv Amerike... 

 

Btw Mueller je rekao: 

 

Quote

Former special counsel Robert Mueller pushed back against U.S. President Donald Trump’s characterizations of his 22-month investigation, telling lawmakers on Wednesday that he did not evaluate “collusion” with the Russian government, and confirming that his report did not conclude that there was “no obstruction” of the probe.

 

A ono sto ti ponavljas je rekao Tramp:

 

Quote

“So Democrats and others can illegally fabricate a crime, try pinning it on a very innocent President, and when he fights back against this illegal and treasonous attack on our Country, they call It Obstruction? Wrong! Why didn’t Robert Mueller investigate the investigators?” Trump wrote.

 

Izvestaj ima preko 900 strana, svasta je tu pisalo... a mediji prenose kako se kome cefne i kako ko hoce da razume, uostalom nista drugacije od foruma. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

I sta sa tim? Kinezi birali predsednika, ulagali novac u kampanju?

 

Koga briga ko je za koga radio ako nije to koristio protiv Amerike... 

:classic_biggrin: Cinjenje usluga stranoj sili za pare na poziciji u vladi, ima definiciju u zakonu. I za to sledi minimum smena, ako ne i gore.

Znas to je onaj drugi razlog za impichment Trampa, gde cak nije ni bilo quid pro quo, a onolika prasina se digla. Ovde ocigledno jeste postojao quid pro quo

 

3 minutes ago, Baby said:

Btw Mueller je rekao: 

 

 

A ono sto ti ponavljas je rekao Tramp:

 

 

Izvestaj ima preko 900 strana, svasta je tu pisalo... a mediji prenose kako se kome cefne i kako ko hoce da razume, uostalom nista drugacije od foruma. 

Nemam pojma o cemu pricas...

 

Although the investigation established that the Russian government perceived it would benefit from a Trump presidency and worked to secure that outcome, and that the Campaign expected it would benefit electorally from information stolen and released through Russian efforts, the investigation did not establish that members of the Trump Campaign conspired or coordinated with the Russian government in its election interference activities.

 

To pise u izvestaju, Mueller je malo bio pogubljen u svedocenju ali ovo je crno na belo. Ne sta je rekao Tramp, ne sta su preneli mediji, nego sta pise u zvanicnom dokumentu.

 

Mueller nije donosio sud o "obstruction of justice" zato sto je to pravno pitanje. I on u izvestaju objasnjava sve razloge.

 

Izvoli izvestaj: https://www.justice.gov/archives/sco/file/1373816/download

 

Naravno, Tramp nije bio u pravu kad je rekao da ga je Mueller opravdao za obstruction of justice, ali je bio u pravu da istraga nije nasla nikakav dokaz za collusion. 

Link to comment
Share on other sites

Malo sam razmisljala o ovoj raspravi.

Inace u izvestaju postoji objasnjenje zasto se Mueller ne bavi sa "collusion", nesto u fazonu nije pravno definisan termin, pa je kao adekvatan prevod uzeo zaveru I koordinaciju. Sto jeste adekvatno ako se pogleda sta "collusion" laicki (van zakona) znaci.

Medjutim, nije me to nateralo na razmisljanje nego quid pro quo.

Tramp je prosao kroz drugi impeachment zato sto je poziv sa Ukrajinom, gde on trazi dokaze o krivicnom delu, okarakterisan kao quid pro quo.

Preskocicu Bidena I njegove ocigledne transakcije u kojoj koristi poziciju za materijalnu dobit, I dil pravi sa ocigledno kineskim agentima vlasti.

Imali smo video, gde Obama ocigledno, na video snimku razmenjuje usluge sa Medvedevim, znaci sa Rusijom. Nudi uslugu pozicije za politicku dobit, jasan quid pro quo.   

 

Ne secam se da su Dems pozivali na impeachment I bili sokirani, ni istrage. Dupli standard? Iako nije cak ni dupli, jer Tramp trazi dokaz kriminalne aktivnosti a Obama samo trazi da dobije izbore po fazonu "ruka ruku mije".

 

Meni je jasno zasto je Obama prosao bez oziljka, nije mi bila jasna drama oko Trampa. I toliko vriskanje I zapevanje kako je Tramp kriminalac.

 

Znaci Biden I Obama su veci kriminalci? Samo da uspostavimo standarde objektivno, a ne po fazonu ovaj mi se dopada a ovaj ne.

Link to comment
Share on other sites

Da pomenem trenutna raspravu u US, Elon Musk je kupio skoro 10% Twittera, i objavio aktivno ucesce u boardu. On je trenutno najveci akcionar u Twitteru.

Akcije su skocile, ali Musk je najavio promenu u Twitteru. Musk je "free speech" absolutista, uglavnom.

 

 

Njegov potez signalizira novi proces, a to je da stvarni centristi i umereni, upotrebe kapital da preuzmu Big Tech, koji su ultra left. Imamo i bojkot Diznija u procesu koji je odlucio da napadne Floridu, gde ima ogromne beneficije.

 

 

Istovremeno, mislim da je Oklahoma, nazalost, pokusava potpunu zabranu abortusa, kad radikalna levica izazove radikalno desnicarenje.

 

Nadam se da se ovo zavrsi da se ponovo vratimo na normalno, gde podrzavamo centralne ideje, i da za 2-3 godine, svi pricate ono sto sam ja do sada. Jer ce to biti popularno misljenje.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Baby said:

 

Jel ti zaista verujes da je zakon za sve isti?

Ne, ali se trudim da podrzavam tu ideju da bude za sve isti. I prozivam licemerje gde ga vidim da zakon vazi za nekog a ne vazi za nekog drugog.

kad znam da se nesto ne primenjuje, ja ne dramim.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

Ne, ali se trudim da podrzavam tu ideju da bude za sve isti. I prozivam licemerje gde ga vidim da zakon vazi za nekog a ne vazi za nekog drugog.

kad znam da se nesto ne primenjuje, ja ne dramim.

 

Ideja... 

 

Za koga vazi, za koga ne vazi? Pa ti bi potrpala po zakonu sve demokrate u zatvor, a Tramp je nevinasce i sve po zakonu radio, bar iz onog sto pises... Odabrala si najveceg krimosa od svih krimosa da branis 😄 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

 

Ideja... 

 

Za koga vazi, za koga ne vazi? Pa ti bi potrpala po zakonu sve demokrate u zatvor, a Tramp je nevinasce i sve po zakonu radio, bar iz onog sto pises... Odabrala si najveceg krimosa od svih krimosa da branis 😄 

Ne, ja bi ih sve tretirala isto. Ako je nesto ok za Obamu, bilo bi mi isto za Trampa. Ako Biden predje Trampa tretirala bi ga prema zakonu.

 

Ja nemam predrasudu da nekog mrzim iz principa. Nisam ja izabrala Trampa da ga branim, nego sam bila prisiljena kad je tretiran po drugim standardima. Ja realno objektivno kad pogledam cinjenice, Biden je veci krimos. 

 

Meni da si rekla pre 7 godina da cu braniti Trampa ja bi ti se nasmejala u lice.

 

Ne vidis da Trampa ocenjujes ne-objektivno iako imas gomilu dokaza? Sve je ok da Biden prima pare od Kine, da mu je porodica kriminalna....nema veze, ali Tramp je problem?

 

Zasto? Zato sto je Tramp bio ocigledno bogat pre dolaska na vlast, I zato sto ne prica PC pricu. Biden je ok, iako je veci rasista, iako zivi 50 godina na tvoj racun I bogati se. Ali taj zli Tramp koji je zaradio pare na kapitalizmu....

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ti rekla sta pise u izvestaju, medijski spinovi me ne interesuju jer svako ima svoju agendu u medijima. 
Mozda je Rusija smatrala da hoce da utice, i mozda su smatrali da bi im bilo dobro da podrze Trampa. Ali ne mozes optuzivati osobu A za ono sto radi Osoba B, a na sta osoba A nema uticaj. To nije ni prvi ni poslednji puta da Rusija pokusava da utice na izbore.
 
Znaci, zakljucak....russian collusion je izmisljen od strane Hilarine kampanje, dokazano. Da diskredituje konkurenciju. To jeste zavera i sad se otkriva ko je sve ucestvovao u istoj. Tako je kasnije prosula pricu da je Tulsi Gabbard russian asset. vec poznati MO.
 
 
Edit: BTW imas 1000X vise dokaza o Bidenovoj saradnji sa Kinezima, ipak su oni placli Huntera a i 10% for the big guy....cak i dok je bio VP. I za to ima dokaza, iako se niko ne bavi time, za sada.2 godine istrage za Muellerov izvestaj, i on jasno kaze "nismo nasli dokaza o saradnji". A ti kao aegument iznosis medijski spin iz 2020 pred izbore, za koje se zna da su imali agendu.
I sada nakon 2 godine imamo mnogo vise dokaza da je cela prica bila zavera od strane DNC. Imamo opipljive optuzbe i dokaze.
Jedini spin ovde je tvoj i vredja inteligenciju, kao i bukvalno svaki drugi tvoj komentar.

Gesendet von meinem SM-A325F mit Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Angelia said:

 

Ja nemam predrasudu da nekog mrzim iz principa. Nisam ja izabrala Trampa da ga branim, nego sam bila prisiljena kad je tretiran po drugim standardima.

 

 

Siroma

 

Quote

Ja realno objektivno kad pogledam cinjenice.

 

Objektivno iz tvog ugla. 

 

Quote

Biden je veci krimos. 

 

Bajden je politicar, a da se ne lazemo da su posteni, bilo ko od njih... 

 

Tramp je biznismen na nivou Al Kaponea i to je reflektovao na politiku kasnije. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Siroma

 

 

Objektivno iz tvog ugla. 

 

Objektivno po svim standardima

 

1 hour ago, Baby said:

Bajden je politicar, a da se ne lazemo da su posteni, bilo ko od njih... 

 

Tramp je biznismen na nivou Al Kaponea i to je reflektovao na politiku kasnije. 

Cekaj, postenje se sad meri po profesiji? Pa je ok da nisi posten ako si politicar ali je problem kad si biznisman?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...