Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

4 hours ago, Klotzen said:

Jel to Tramp podržao Putina ? 🙂

 

Kakve su vesti iz RS ? Ima li još istomišljenika Trampa ?

 

Ne pali se na Trampove cheerleaderse koji kazu kako je on ironican. Paz, Tramp ironican :classic_ninja:

 

 

Sada ce da skoce da je u pitanju CNN, slusaj Trampa, ne CNN, za pola minuta je rekao i vise od potrebnog... 

 

Bas me interesuje sta misli kada kaze je on isto (nezavisnost) trebao uraditi na juznoj granici?! Deo Meksika ili Teksas ili koji ocin 😄 

Cuvar mira na granici sa Meksikom sa kojom nisu ni u zavadi. Lud covek nacisto. 

 

Ali rat se desio jer je on prevaren na izborima. Sampion budalesanja :18: 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

Ne paliti se na medijske manipulacije. Niko u US nije podrzao Putina, osim indirektno Biden pre 4 nedelje, kad mu je rekao da se US nece mesati.

Realno ne, samo se " neko" odusevljava njegovim potezima, pa bi taj recept primenio na juznoj granici. :classic_biggrin:

Nesto mi pade na pamet, kako bi bilo da Plenkovic dodje do istog zakljucka, plus sada ima podrsku iz Aviana.:roflmao:

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Realno ne, samo se " neko" odusevljava njegovim potezima, pa bi taj recept primenio na juznoj granici. :classic_biggrin:

Nesto mi pade na pamet, kako bi bilo da Plenkovic dodje do istog zakljucka, plus sada ima podrsku iz Aviana.:roflmao:

Prica je bila cist sarkazam, jasno je kad se cuje tacno sta je Tramp rekao, a ne kako su mediji spinovali ukljucujuci "kako bi bilo dobro da mi upotrebimo istu taktiku na juznoj granici", zato sto zavrsava sa "I sta je Biden uradio na to, nista". Znaci nije se odusevljavao potezima, nego je ismejavao Bidena da nije bio spreman za tako jeftin trik...

Ne znam ko je Plenkovic, tako da mi ta recenica nije jasna. Ako je neko sa Balkana, ne pratim politiku tamo.

Znaci on sa pojacanim sarkazmom kaze "genijalno" isto kao sto bi mi rekli da je neko biser. Mediji I Hilari odmah skoce kako je on dao kompliment Putinu.

Zato retko ko daje ceo snimak, nego ka seckaju za spinovanje. On je kritikovao reakciju, I prozvao BS kod Putina da proglasi delove Ukrajine nezavisnim, I onda izigrava mirotvorca, ironicno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

 

Ne pali se na Trampove cheerleaderse koji kazu kako je on ironican. Paz, Tramp ironican :classic_ninja:

 

 

Sada ce da skoce da je u pitanju CNN, slusaj Trampa, ne CNN, za pola minuta je rekao i vise od potrebnog... 

 

Bas me interesuje sta misli kada kaze je on isto (nezavisnost) trebao uraditi na juznoj granici?! Deo Meksika ili Teksas ili koji ocin 😄 

Cuvar mira na granici sa Meksikom sa kojom nisu ni u zavadi. Lud covek nacisto. 

 

Ali rat se desio jer je on prevaren na izborima. Sampion budalesanja :18: 

 

 

 

A šta su ovi što ih nabraja od 2:40 rekli. Nije valjda da ima republikanaca koji dele to bolesno mišljenje ? Realno znam ko je Pompeo i Karlson (on je nebitan) ove ostale ne znam koliko su bitni kod republikanaca. I da li se RS ogradila ili je podržala ove skandalozne izjave ? Ne zna se koja je gora ona za putina ili ona za Meksiko. Čovek praktično izjednačava SAD sa Putinovom Rusijom.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

 

A šta su ovi što ih nabraja od 2:40 rekli. Nije valjda da ima republikanaca koji dele to bolesno mišljenje ? Realno znam ko je Pompeo i Karlson (on je nebitan) ove ostale ne znam koliko su bitni kod republikanaca. I da li se RS ogradila ili je podržala ove skandalozne izjave ? Ne zna se koja je gora ona za putina ili ona za Meksiko. Čovek praktično izjednačava SAD sa Putinovom Rusijom.

 

Uvek ima onih koji ne misle svojom nego Trampovom glavom. 

Karlson je ustvari i najopasniji tu jer se svakodnevno i daleko cuje i lako kroji javno mnjenje.

Ovo za Meksiko je vrhunac ludila.

 

Link to comment
Share on other sites

I zaista nije teško zamisliti šta bi se desilo sa Ukrajinom i sa svetom da je Tramp predsednik (kao što i jeste poslednji legitimno izabran američki predsednik) - i dalje bi nastavio da bude miran kutak univerzuma, pogodan za život i rad ljudi i procvat ljudskih vrednosti, kao što je i bio u Trampovom mandatu. Putin je napao Gruziju za Bušovog mandata, napao je Krim za Obame, napao je celu Ukrajinu za Bajdena - za Trampovog mandata nije dirao nikoga! Evo šta mu je Tramp rekao oko Ukrajine:


“If you move against Ukraine while I’m president,” Trump is said to have told the Russian leader, “I will hit Moscow.”

 

 

Subkomandant Lešina je, međutim, na ivici nuklernog rata, a nema otvorenu liniju za razgovor sa Putinom! Na pitanje novinara da li planira da razgovara sa Putinom rekao je "ne"! U lažnim medima ne može da se pojavi niko ko kao razumnu opciju pominje pregovore sa Putinom. Oko obustavljanja pristupa NATO paktu zemlje koju NATO i onako ne želi da primi . Zastanite za trenutak i razmislite o ovome malo. Ili još bolje, zamislite kako nekome sa druge planete ili nekome iz deleke budućnosti objašnjavate ovu situaciju.

 

 

Barak Obama je gotovo u svemu grešio ali je jednom rekao tačnu stvar - "Don’t underestimate Joe’s ability to fuck things up". I Lešina ih, bome, razjebava temeljno, u svakom smislu koji nekome padne na pamet.

 

Ima međutim jedna dobra stvar. Ja sam jednom pisao da smatram da su 3 centralna pitanja savremenog sveta: i) pitanje rata i mira, ii) pitanje ljudskih i građanskih prava, iii) pitanje centralnog bankarstva, i sada mi se čini da su upravo ona, zahvaljujući zlu i fijasku Lešinine administracije i ideologije, došla u cenar političke debate ,da je diskusija strukturisana u koordinantnom sistemu čije su 3 ose upravo ova pitanja jer se negde u njemu može identifikovati svaka tačka Lešininog napada na američku civilizaciju, i to:

 

i) pitanje rata i mira, naravno, kroz opšti fijasko u Avganistanu i istočnoj Evropi

 

ii) pitanje ljudskih i građanskih prava kroz kovid totalitarizam, kroz rasni marksizam, kroz crnokošuljaške falange koje mrze i ruše Ameriku, kroz slanje FBI-a na roditelje koji neće rasističku indoktrinaciju dece u školama, kroz zabranu novinarima da izvestavaju sa južne granice, kroz špijuniranje opozicionih politicara i upadanje novinarima u kuće, kroz izborno nasilje itd, isl

 

iii) pitanje centralnog bankarstva kroz najveću inflaciju u poslednjih 40 godina, i sa druge strane dosta aktivnu industriju decentralizovanih finansija, pre svega zahvaljujuci kriptovalutama, ali, još važnije, intenzivno i široko razmišljanje o istoriji, prirodi i društvenoj ulozi novca koje je uzelo maha na krilima novih finansijskih tehnologija


Zato, iako mrkli mrak, nešto - a šta tačno pisaću kasnije, da ne dužim sada mnogo - ozbiljno miriše da će Lešina i njegova ideologija brzo nazad u sanduk pa u podrum iz kojeg su ga izvukli.

Edited by bohumilo
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

A majority of Americans polled — 59 percent — also said they believed that the Russian president moved on Ukraine because Putin saw weakness in President Biden, while 41 percent said that it was not a factor in Putin’s decision to invade Ukraine.

https://thehill.com/homenews/administration/595919-62-percent-of-voters-say-putin-wouldnt-have-invaded-ukraine-if-trump

 

Ajd na stranu sto su ovo sve spekulacije sbbkbb, ali "weakness in Presiden Biden" kako da se tumaci?

 

Da je Tramp ostao, napao bi Rusiju?

Da je Tramp ostao, podrzao bi Rusiju?

Da je Tramp ostao, Putin ne bi napao Ukrajinu zbog straha od Trampa? 

 

Mislim, ja bih ovo i razumela da je Tramp kontrolisao Putina, a ne obrnuto... pa ostaje na nekoj 'drugarskoj' bazi da Putin odlozi napad za vreme nekog novog predsednika US, posto ovo sto je Putin uradio nije planirano od juce, nego jos od pre nego sto je Tramp bio u ikakvom planu. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

A majority of Americans polled — 59 percent — also said they believed that the Russian president moved on Ukraine because Putin saw weakness in President Biden, while 41 percent said that it was not a factor in Putin’s decision to invade Ukraine.
https://thehill.com/homenews/administration/595919-62-percent-of-voters-say-putin-wouldnt-have-invaded-ukraine-if-trump
 
Ajd na stranu sto su ovo sve spekulacije sbbkbb, ali "weakness in Presiden Biden" kako da se tumaci?
 
Da je Tramp ostao, napao bi Rusiju?
Da je Tramp ostao, podrzao bi Rusiju?
Da je Tramp ostao, Putin ne bi napao Ukrajinu zbog straha od Trampa? 
 
Mislim, ja bih ovo i razumela da je Tramp kontrolisao Putina, a ne obrnuto... pa ostaje na nekoj 'drugarskoj' bazi da Putin odlozi napad za vreme nekog novog predsednika US, posto ovo sto je Putin uradio nije planirano od juce, nego jos od pre nego sto je Tramp bio u ikakvom planu. 
Da Obama!

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Vince Carter said:

 

https://www.whitehouse.gov/briefing-room/statements-releases/2022/01/03/p5-statement-on-preventing-nuclear-war-and-avoiding-arms-races/

 

Quote

We affirm that a nuclear war cannot be won and must never be fought.  

 

21 minutes ago, mrd said:


Da Obama!

 

 

Pa da, Putin napada bivse republike samo kada demokrata dodje na vlast :roflmao: On zeli samo Trampa 💝

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Klotzen said:

 

A šta su ovi što ih nabraja od 2:40 rekli. Nije valjda da ima republikanaca koji dele to bolesno mišljenje ? Realno znam ko je Pompeo i Karlson (on je nebitan) ove ostale ne znam koliko su bitni kod republikanaca. I da li se RS ogradila ili je podržala ove skandalozne izjave ? Ne zna se koja je gora ona za putina ili ona za Meksiko. Čovek praktično izjednačava SAD sa Putinovom Rusijom.

Editovano,  naravno, zasto pocinje gde pocinje, i staje gde staje? 

10 hours ago, DJORDJE said:

Taj sarkazam mi deluje identicno kao prica sa Cloroxom za Covid, gde je "razmatrao" opcije za lecenje.

Nije isto, tamo je javno pitao glupa pitanja. Ovde je u pitanju sarkazam, gde on kaze ovo se ne bi desilo da sam ja predsednik I pita zasto nista nije uradjeno.

Gde su ona pitanja kod Cloroxa bila totalno glupa, I nesto sto se ne pita na konferenciji za stampu, ovde je cisto spinovanje I vadjenje iz kontexta.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Angelia said:

Nije isto, tamo je javno pitao glupa pitanja. Ovde je u pitanju sarkazam, gde on kaze ovo se ne bi desilo da sam ja predsednik I pita zasto nista nije uradjeno.

Gde su ona pitanja kod Cloroxa bila totalno glupa, I nesto sto se ne pita na konferenciji za stampu, ovde je cisto spinovanje I vadjenje iz kontexta.

Tramp ima tradiciju u davanju glupih izjava koja je duga barem 30 godina, bas kao i Biden. Ove mladje generacije misle da Biden odvali nesto jer je senilan, medjutim on je imao legendarne lapsuse jos 80tih, od kojih moze cela knjiga da se napise. Kod Trumpa je u pitanju bolesni narcizam i realno vise nego oskudno obrazovanje. Mogao je tata da mu kupi pet Wharton diploma, ali on nije u stanju da sastavi prosto prosirenu recenicu.

Edited by DJORDJE
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, DJORDJE said:

Tramp ima tradiciju u davanju glupih izjava koja je duga barem 30 godina, bas kao i Biden. Ove mladje generacije misle da Biden odvali nesto jer je senilan, medjutim on je imao legendarne lapsuse jos 80tih, od kojih moze cela knjiga da se napise. Kod Trumpa je u pitanju bolesni narcizam i realno vise nego oskudno obrazovanje. Mogao je tata da mu kupi pet Wharton diploma, ali on nije u stanju da sastavi prosto prosirenu recenicu.

Sve to nije bitno za zakljucak da se ovo spinuje u nesto sto Tramp nije rekao. Genije definitivno nije, ali nije ni budala. Njegove odluke tokom mandata su vecinski bile ok, ako iskljucimo pricu po twiteru. Mislim da je preterano reci da je neobrazovan.

Biden nikad nije specijalno bio sposoban, ali prevazisao je samog sebe.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to suvise  blago receno. Gary Cohn nije mogao da  mu objasni osnove ekonomije, a tip navodno ima diplomu Whartona.
Ma ljudi, TD je šarlatan koji ima žvaku i što je najvažnije nije ništa uprskao osim što je bilmeze hranio chloroxom. Ovaj sada je bled, providan, a od diolomatije nije stigao ni do D.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

što je najvažnije nije ništa uprskao osim što je bilmeze hranio chloroxom. 

Nadam se da se zajebavas. Posvadjao se sa svim evropskim saveznicima, obozavao je "jake lidere" poput MBS-a, Putina i Kim-a. Uspeo je da poljulja odnose cak i sa Kanadom ili Australijom. Tip je totalni kreten. Sta je njegova zaostavstina? Wall koji je trebalo da plati Mexico ili jobs he moved from China?

Jbt, prvi put u istoriji Amerika je bukvalno ostala sama, bez saveznika, osim ako se iskljuce razni ludaci poput onog u Brazilu ili Orbana. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Mislim da je to suvise  blago receno. Gary Cohn nije mogao da  mu objasni osnove ekonomije, a tip navodno ima diplomu Whartona.

On stvarno ima diplomu Whartona, nisu je davali bas debilima. Usput, on jeste vodio relativno konglomerat decenijama, I jos ne mogu da mu prisiju kriminalnu aktivnost, a ubise se godinama da to urade...Teflon Don, kako ako je debil?

 

Uz to, stvarno morate da se dogovorite sto rece neko, mislim da je Ben Shapiro, ili je zli genije ili je debil...koje od ta dva?

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da se zajebavas. Posvadjao se sa svim evropskim saveznicima, obozavao je "jake lidere" poput MBS-a, Putina i Kim-a. Uspeo je da poljulja odnose cak i sa Kanadom ili Australijom. Tip je totalni kreten. Sta je njegova zaostavstina? Wall koji je trebalo da plati Mexico ili jobs he moved from China?
Jbt, prvi put u istoriji Amerika je bukvalno ostala sama, bez saveznika, osim ako se iskljuce razni ludaci poput onog u Brazilu ili Orbana. 
Ne zezaj nije započeo nikako sranje. Ovaj Biden je od početka nastavio gde je Obama stao.
Sad još i Kubu da ne uključi. Možemo da bežimo preko zida u Mexico sve do Colzmbije na belo.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mrd said:

Ma ljudi, TD je šarlatan koji ima žvaku i što je najvažnije nije ništa uprskao osim što je bilmeze hranio chloroxom. Ovaj sada je bled, providan, a od diolomatije nije stigao ni do D.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk
 

 

Ovaj je ujedinio ceo zapad za godinu dana svog mandata. Isrpavio sve idiotluke koje je Tramp radio na međunarodnom planu. Doduše Putin mu je pomogao u tome ali čita se rezultat na kraju. Jedino što još nema rezultata kod Bajdena je politika prema Kini i Severnoj Koreji, tu još nismo videli u kom pravcu će ići.

Link to comment
Share on other sites

 
Ovaj je ujedinio ceo zapad za godinu dana svog mandata. Isrpavio sve idiotluke koje je Tramp radio na međunarodnom planu. Doduše Putin mu je pomogao u tome ali čita se rezultat na kraju. Jedino što još nema rezultata kod Bajdena je politika prema Kini i Severnoj Koreji, tu još nismo videli u kom pravcu će ići.
Baš se ne vidi ujedinjenje zapada. Možda moje naočare nisu ružičaste.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...