Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 hours ago, Baby said:

 

Pa ovi nista nisu ni uradili osim ovu pizdariju sa Ukrajinom, sve ostalo je nepromenjeno. 

Uradili su 1.9 triliona trosak na reconciliation, to realno ne bi mogli da nisu drzali Kongres. Probali su da ubiju filibaster sto ne bi bila ni opcija da nemaju Kongres. Ako imas jednu opciju u izvrsnoj, a drugu u legislative, onda oko svega moraju da se dogovore. 

 

Potpuno nebitno da li je predsednik Dems ili Reps, samo stavi suprotno u Kongres I Senat, I super.

 

Biden nije uspeo u mnogim stvarima koje bi bile ocajne, samo zato sto nema Senat, I sto su se njegovi senatori pobunili. Inace bi promenio sve u jednopartijski sistem. Da nisu Manchin I ona druga (whose name escapes me) odbili da glasaju na Build Back planu....sad bi imala inflaciju 10%. Ali idemo u tom pravcu. 7.5% sada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Citem neki review kako renta skace u nebesa. Normalno je da skace, jer ljudi nisu mogli da izbace, cini mi se da je jos uvek blokirano izbacivanje, ako ne placas rentu.  Znaci, oni koji su uspleli da prezeve lezilebovice koji nisu placali rentu i duze od 2 godine, sada dizu cene i za 30%. Sto ce reci da jednosoban stan koji je bio $1,700, sada ide i na $2,200.

Kako se utice na inflaciju i kupovnu moc ozbiljnih radnika.

Citao sam slcan clanak i o FL. Jedna se zali da je njen stan do nedavno bio $1,400, a sada joj trazee $1,950. Kako je javno mnjenje zanimljivo, taman misle da su se izborili za prava, za sada je svez slucaj BLM, kad ono ti ga roknu. Mislilo drustvo da ce vecno dzabe da bude.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Angelia said:

Uradili su 1.9 triliona trosak na reconciliation, to realno ne bi mogli da nisu drzali Kongres. Probali su da ubiju filibaster sto ne bi bila ni opcija da nemaju Kongres. Ako imas jednu opciju u izvrsnoj, a drugu u legislative, onda oko svega moraju da se dogovore. 

 

Potpuno nebitno da li je predsednik Dems ili Reps, samo stavi suprotno u Kongres I Senat, I super.

 

Biden nije uspeo u mnogim stvarima koje bi bile ocajne, samo zato sto nema Senat, I sto su se njegovi senatori pobunili. Inace bi promenio sve u jednopartijski sistem. Da nisu Manchin I ona druga (whose name escapes me) odbili da glasaju na Build Back planu....sad bi imala inflaciju 10%. Ali idemo u tom pravcu. 7.5% sada.

 

Pa da, trosak je bio, rekla si u nekom od prethodnih postova 5 triliona (negde oko 4.5), a ovi su potrosili 1.9... 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Baby said:

 

Pa da, trosak je bio, rekla si u nekom od prethodnih postova 5 triliona (negde oko 4.5), a ovi su potrosili 1.9... 

Jeste, ali je poenta u kom trenutku je sta potroseno. U to vreme svi im govore ne vise, nema potrebe - prestanite. Ali.... Znaci kad je Tramp to uradio, bio je drugaciji trenutak. i zato je i imao podrsku, na obe strane. Iako je i on imao previse, u tom trenutku je imalo smisla jer se ocekivalo da je to privremeno. U tome je razlika. To nije politicko pitanje, nego ekonomsko.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Jeste, ali je poenta u kom trenutku je sta potroseno. U to vreme svi im govore ne vise, nema potrebe - prestanite. Ali.... Znaci kad je Tramp to uradio, bio je drugaciji trenutak. i zato je i imao podrsku, na obe strane. Iako je i on imao previse, u tom trenutku je imalo smisla jer se ocekivalo da je to privremeno. U tome je razlika. To nije politicko pitanje, nego ekonomsko.

 

Pa da, ne bi bila poenta da je ostala ista vlast...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Pa da, ne bi bila poenta da je ostala ista vlast...

Bila bi. I da je ista vlast ostala niko ne bi opravdavao dodatno trosenje. To i jeste poenta da nije u pitanju politicko pitanje nego ekonomsko.

Ali evo Biden ce da resi inflaciju tako sto ce da potrosi jos 2 triliona, ili ce da zarati sa Rusijom, ratovi su dobri za ekonomiju :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Bila bi. I da je ista vlast ostala niko ne bi opravdavao dodatno trosenje. To i jeste poenta da nije u pitanju politicko pitanje nego ekonomsko.

Ali evo Biden ce da resi inflaciju tako sto ce da potrosi jos 2 triliona, ili ce da zarati sa Rusijom, ratovi su dobri za ekonomiju :classic_biggrin:

 

Pa ajde malo sagledaj iz drugog ugla. Da nisu dali ovi pare, a obecavali su u predizbornoj, Tramp bi naspram njih ispao Robin Hud. Mislim, pogledaj iz njihovog ugla. Znaju oni dobro dokle mogu da trose. Nas bi kriza sastavila i da nisu davali vise, kao sto je sastavila ceo svet. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Baby said:

 

Pa ajde malo sagledaj iz drugog ugla. Da nisu dali ovi pare, a obecavali su u predizbornoj, Tramp bi naspram njih ispao Robin Hud. Mislim, pogledaj iz njihovog ugla. Znaju oni dobro dokle mogu da trose. Nas bi kriza sastavila i da nisu davali vise, kao sto je sastavila ceo svet. 

Pravljenje inflacije u ime politickih poena je upravo ono sto je pogresno, a ne opravdanje. To je populizam a ne vodjstvo. Dobri politicari rade ono sto treba za dobre rezultate, a ne samo ono gde ce lepo da izgledaju. To se valjda ocekivalo kao zrelo razmisljanje administracije koja kombinovano ima trilion godina u politici.

Kupovanje glasova nikad nije bila dobra politika.

Sad imamo inflaciju kao posledicu pa ce izgubiti izbore. Vidis kako je ta odluka da izgledaju darezljivi kao Tramp donela rezultate. Isto kao sto je odluka o haoticnom povlacenju iz Avganistana, zavrsila debaklom jer je Biden hteo da za 9/11 kaze kako je zavrsio rat.

Dobre administracije, nisu uvek donosile popularne odluke. U vodjenju zemlje uvek su bitni rezultati a ne trenutna popularnost odluke. I uostalom, oni su vec u tom trenutku dobili izbore, cemu kupovanje popularnosti na takav nacin?

 

Ono u cemu gresis je da to nije bilo samo da bi lepo izgledali, nego prosto ideologija. Dems stvarno veruju da velika administracija, I veliko trosenje donose nesto dobro. Nasuprot svim dokazima u ekonomiji I istoriji. To oni levo, umerene su ugusili u svojim redovima.

 

Regan se racuna kao jedan od najboljih predsednika u istoriji, a odluke koje je njegova administracija donela u prvih godinu/dve su bile masovno ne popularne. Ali su dale rezultate.

 

I Tramp je radio neke stvari zbog populizma, ali je on osudjivan iako uopste nije bio profesionalni politicar da zna bolje. Ovi bi valjda trebalo da znaju bolje, a uspeli su da za godinu dana naprave fijasko,  I jos cekamo na presudu oko debakla u Ukrajini.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Pravljenje inflacije u ime politickih poena je upravo ono sto je pogresno, a ne opravdanje. To je populizam a ne vodjstvo. Dobri politicari rade ono sto treba za dobre rezultate, a ne samo ono gde ce lepo da izgledaju. To se valjda ocekivalo kao zrelo razmisljanje administracije koja kombinovano ima trilion godina u politici.

Kupovanje glasova nikad nije bila dobra politika.

Sad imamo inflaciju kao posledicu pa ce izgubiti izbore. Vidis kako je ta odluka da izgledaju darezljivi kao Tramp donela rezultate. Isto kao sto je odluka o haoticnom povlacenju iz Avganistana, zavrsila debaklom jer je Biden hteo da za 9/11 kaze kako je zavrsio rat.

Dobre administracije, nisu uvek donosile popularne odluke. U vodjenju zemlje uvek su bitni rezultati a ne trenutna popularnost odluke. I uostalom, oni su vec u tom trenutku dobili izbore, cemu kupovanje popularnosti na takav nacin?

 

Ono u cemu gresis je da to nije bilo samo da bi lepo izgledali, nego prosto ideologija. Dems stvarno veruju da velika administracija, I veliko trosenje donose nesto dobro. Nasuprot svim dokazima u ekonomiji I istoriji. To oni levo, umerene su ugusili u svojim redovima.

 

Regan se racuna kao jedan od najboljih predsednika u istoriji, a odluke koje je njegova administracija donela u prvih godinu/dve su bile masovno ne popularne. Ali su dale rezultate.

 

I Tramp je radio neke stvari zbog populizma, ali je on osudjivan iako uopste nije bio profesionalni politicar da zna bolje. Ovi bi valjda trebalo da znaju bolje, a uspeli su da za godinu dana naprave fijasko,  I jos cekamo na presudu oko debakla u Ukrajini.

 

Pa sve je populizam i smanjenje takse je populizam i zidanje zida kao zastita od nepozeljnih je populizam i pocinjanje/prekidanje rata je populizam, i davanje zdravstvene zastite je populizam...  moze da se nabraja do sutra, a sve se koristi u politici i samo u jednu svrhu, da se zadrzi vlast jer kroz vlast se uzimaju pare. Sve moze da se posmatra kao populizam, pitanje je samo sta nekom licno odgovara i gde ce se okoristiti pa to naci kao dobro vodjenje politike i ekonomije. 

 

Recimo sta je meni najgluplje od svega, sto oni kao neku 'klimu' koju su stvorili da se otvaraju radna mesta promovisu kao 'mi smo stvorili radna mesta' a to su radili i Tramp i sada Harris na sva usta. Kad vidim kako su oni 'zaposlili' milione ne znam da li da zaplacem ili da se smejem. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Baby said:

 

Pa sve je populizam i smanjenje takse je populizam i zidanje zida kao zastita od nepozeljnih je populizam i pocinjanje/prekidanje rata je populizam, i davanje zdravstvene zastite je populizam...  moze da se nabraja do sutra, a sve se koristi u politici i samo u jednu svrhu, da se zadrzi vlast jer kroz vlast se uzimaju pare. Sve moze da se posmatra kao populizam, pitanje je samo sta nekom licno odgovara i gde ce se okoristiti pa to naci kao dobro vodjenje politike i ekonomije. 

Ne treba nikad podceniti kapacitet za relativizaciju.

Ne, nije sve populizam. Ima to svoju definiciju. Smanjenje korporativnih poreza nije populizam, to je jako daleko od populizma. Nisu ni svi socijalni programi populizam. 

Dodvoravanje "prosecnom obicnom coveku" jeste, to ti je tacnije definicija, nasuprot tzv eliti. Kontrolisanje granica nije, to je jedna od vaznih funkcija vlasti, a ne populizam. Drain the swamp je bio populizam. Bacanje para sakom I kapom na celo stanovnisto od kojih vecini to ne treba, bez bilo kakve logike, je cist populizam.

 

Nije sva politika populizam.

 

17 minutes ago, Baby said:

Recimo sta je meni najgluplje od svega, sto oni kao neku 'klimu' koju su stvorili da se otvaraju radna mesta promovisu kao 'mi smo stvorili radna mesta' a to su radili i Tramp i sada Harris na sva usta. Kad vidim kako su oni 'zaposlili' milione ne znam da li da zaplacem ili da se smejem. 

Otvaranje radnih mesta je glupost, kredibilna mera je stopa nezaposlenosti.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Tek to nije mera... cps bakraci... 

Naravno da jeste, jedan od nacina da meris stanje ekonomije. Isto kao I gdp, to nije subjektivni osecaj. I u tome politika igra ulogu.

Ne moze se sve relativizovati, samo zato sto nesto ne razumes. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Naravno da jeste, jedan od nacina da meris stanje ekonomije. Isto kao I gdp, to nije subjektivni osecaj. I u tome politika igra ulogu.

Ne moze se sve relativizovati, samo zato sto nesto ne razumes. 

 

Naucni uh... rade ankete medju 100k ljudi svakog meseca i dobijaju uzorak. 

 

Pritom sta se sve podvodi pod nezaposlene... "individuals must be either actively looking for work or on temporary layoff"

 

Spoiler

These supplemental data come from questions added to the household survey beginning in May 2020 to help gauge the effects of the pandemic on the labor market.

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

 

Regan se racuna kao jedan od najboljih predsednika u istoriji, a odluke koje je njegova administracija donela u prvih godinu/dve su bile masovno ne popularne. Ali su dale rezultate.. Ovi bi valjda trebalo da znaju bolje, a uspeli su da za godinu dana naprave fijasko,  I jos cekamo na presudu oko debakla u Ukrajini.

Slazem se sa ocenom, ali se bojim da ti se ne bi svideo odgovor istog u ovoj situaciji.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

 

 

I Tramp je radio neke stvari zbog populizma, ali je on osudjivan iako uopste nije bio profesionalni politicar da zna bolje. Ovi bi valjda trebalo da znaju bolje, a uspeli su da za godinu dana naprave fijasko,  I jos cekamo na presudu oko debakla u Ukrajini.

 

Biip. Ne zato sto nije bio profi politicar, nego zato sto je debilcina, bruka i sramota. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, DJORDJE said:

Slazem se sa ocenom, ali se bojim da ti se ne bi svideo odgovor istog u ovoj situaciji.

Verovatno ne bi, ali je bio efikasan. To upravo I govorim, da neki put neko donosi mere koje nisu popularne, ali rade na duze staze. Meni se sigurno ne bi dopalo njegovo podizanje interest rates, ali sad kad pogledas, to je bila dobra odluka.

 

19 minutes ago, Baby said:

 

Biip. Ne zato sto nije bio profi politicar, nego zato sto je debilcina, bruka i sramota. 

Mozda, ali su neke od njegovih odluka bile jako dobre. Mnogi sad govore vratite Trampa samo bez twitera

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

I corava koka zrno ubode. 

Ali kad ubode 54% zapitas se da li je corava koka bila u pravu. Dokazano Russian collusion je bila kreacija Hilarinog kampa, ekonomija je bila super, necemo nikad znati sta bi bilo sa pandemijom, ali nije tesko zamisliti bolji scenario.

 

Sve sto znamo je da je rezultat ove administracije, uzasan, ni blizu ocekivanog. Znaci dzaba ste krecili.

Znamo da imamo katastrofu na granicama, da je inflacija probila rekord 40 godina, pod ovom administracijom. I da imamo nuklearni rat na horizontu. 

 

Sorry, sto bi ja da imam 2019tu ponovo sa Trampovim twitovima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DJORDJE said:

Ukratko receno kreten, ali eto vidis Amigo ljevicar ga obozava.:classic_biggrin:

 

Me ne obozava ga, nego ne voli Bajdena i bio je u fazonu ako dodju demokrati ce napasti Srbiju... 

9 hours ago, Angelia said:

Ali kad ubode 54% zapitas se da li je corava koka bila u pravu. Dokazano Russian collusion je bila kreacija Hilarinog kampa, ekonomija je bila super, necemo nikad znati sta bi bilo sa pandemijom, ali nije tesko zamisliti bolji scenario.

 

Sve sto znamo je da je rezultat ove administracije, uzasan, ni blizu ocekivanog. Znaci dzaba ste krecili.

Znamo da imamo katastrofu na granicama, da je inflacija probila rekord 40 godina, pod ovom administracijom. I da imamo nuklearni rat na horizontu. 

 

Sorry, sto bi ja da imam 2019tu ponovo sa Trampovim twitovima.

 

 

 

Mnogo slusas propagandu, nije ni blizu drama o nekim stvarima koje ti pominjes. 

Inace, krivica jednog se ne pere krivicom drugog. Svako nosi svoje breme. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Baby said:

 

Me ne obozava ga, nego ne voli Bajdena i bio je u fazonu ako dodju demokrati ce napasti Srbiju... 

 

Mnogo slusas propagandu, nije ni blizu drama o nekim stvarima koje ti pominjes. 

Inace, krivica jednog se ne pere krivicom drugog. Svako nosi svoje breme. 

mmmm kako je propaganda cinjenica da je inflacija probila 40 godisnji rekord? Ili da je preko granice preslo preko 2 mill ljudi prosle godine.

Vidim da trziste reaguje itekako na pricu sa Rusijom, oni misle da jeste drama a ne propaganda.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DJORDJE said:

Ukratko receno kreten, ali eto vidis Amigo ljevicar ga obozava.:classic_biggrin:

 

Naravno, on nas nije dirao, nije ratovao, za razliku od Klinton psihopatskog klana koji vole da maltretiraju cijeli svijet. To je meni najvaznije, ne zivim u USA i nije me briga za njihove unutrasnje stvari.

Ova sadasnja administracija sa dementnim Bajdenom, mislim da se ne moze porediti ni sa cim do sada, pa ni sa Trampom, a ni Kamala nije nista bolja, prvo je pljuvala Bajdena, a sad mu je podpredsjednik, kao karakter nula, znas ti to sve bolje od mene :classic_biggrin:

Ekonomija nikad gora, i u USA i u Kanadi, imamo dva debila koji vode Sjevernu Ameriku, policija je sve brutalnija u obe drzave, standard ide dole, hrana, housing, dvije najvaznije stvari su poskupjele nenormalno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...