Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Angelia said:

:classic_blink: Iskreno receno nemam pojma o cemu pricas. Drzava ulaze pare u FB?

Naravno da velike kompanije moraju biti nezavisne, pogotovo one preko kojih mozes da vrsis cenzuru. To je zabranjeno zakonom....

 

 Pa pricataj malo...

 

1 hour ago, Angelia said:

 

Masis kompletno, po zakonu upravni odbori imaju odgovornost prema akcionarima, tj vlasnicima, ovo su javne kompanije a ne neka zezancija. Gde moze nekom da se oduzme vlasnistvo? Ti si to nesto pogresno razumela. To moze u Kini i Rusiji.

 

Upravni odbor izglasa da skloni ceo (koji je vlasnik i osnivac korporacije) sa cela korporacije... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 Pa pricataj malo...

 

 

Upravni odbor izglasa da skloni ceo (koji je vlasnik i osnivac korporacije) sa cela korporacije... 

To nije oduzimanje vlasnistva, nego uklanjanje sa pozicije menadzera. Kao sto rekoh, pogresno si razumela. Niko nikom nije oduzeo vlasnistvo, oni ostaju vlasnici, samo mogu da budu izglasani sa neke pozicije koju drze. I Musk je morao privremeno da se povuce bese sa pozicije CEO Tesle, pa je i dalje ostao vlasnik.

Isto i da drzava ulaze u FB. I tu si nesto pogresno razumela, ko je to kupio akcije FB? US federalna vlada?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Angelia said:

To nije oduzimanje vlasnistva, nego uklanjanje sa pozicije menadzera. Kao sto rekoh, pogresno si razumela. Niko nikom nije oduzeo vlasnistvo, oni ostaju vlasnici, samo mogu da budu izglasani sa neke pozicije koju drze. I Musk je morao privremeno da se povuce bese sa pozicije CEO Tesle, pa je i dalje ostao vlasnik.

Isto i da drzava ulaze u FB. I tu si nesto pogresno razumela, ko je to kupio akcije FB? US federalna vlada?

 

Ti mora da se zezas. Toliko spinujes da napravis poentu oko toga da je ukidanje par naloga nekih budaletina na twitteru gubljenje prava na slobodu glasa da je vec totalno bezveze. Cepas dlaku u cetvoro, navodis pojedinacno sta je ko morao i kada… Mslm jbt kako si vlasnik ako imas 12%??? Mozes biti osnivac, ali ne i vlasnik. Vlasnik si samo ako imas 51% Cim ti ulete investicije koje te pojedu, nisi vise vlasnik, nego su svi vlasnici u procentima koje poseduju. Jbg FB Zuckenberg ima oko 12%. Pretpostavljam da mislis da je BG jos uvek vlasnik Majkrosofta. Pa nije odavno. Sisao sa funkcije i ima 1.2%… a Majkrosoft i dalje zivi i vecina misli da je MS njegov samo sto je on osnivac i lice kompanije. Musk ima 17% Tesle… Da skratim, da, upravni odbor moze da otpelja osnivaca samo tako… 

 

I da, za kraj jer je prica glupa, drzava daje subvencije kompanijama, daju im bilione. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Baby said:

 

Ti mora da se zezas. Toliko spinujes da napravis poentu oko toga da je ukidanje par naloga nekih budaletina na twitteru gubljenje prava na slobodu glasa da je vec totalno bezveze. Cepas dlaku u cetvoro, navodis pojedinacno sta je ko morao i kada… Mslm jbt kako si vlasnik ako imas 12%??? Mozes biti osnivac, ali ne i vlasnik. Vlasnik si samo ako imas 51% Cim ti ulete investicije koje te pojedu, nisi vise vlasnik, nego su svi vlasnici u procentima koje poseduju. Jbg FB Zuckenberg ima oko 12%. Pretpostavljam da mislis da je BG jos uvek vlasnik Majkrosofta. Pa nije odavno. Sisao sa funkcije i ima 1.2%… a Majkrosoft i dalje zivi i vecina misli da je MS njegov samo sto je on osnivac i lice kompanije. Musk ima 17% Tesle… Da skratim, da, upravni odbor moze da otpelja osnivaca samo tako… 

 

I da, za kraj jer je prica glupa, drzava daje subvencije kompanijama, daju im bilione. 

mmmm ne, vlasnik si i ako imas 0.01%. Znaci kad ja kazem da board ima odgovornost prema vlasnicima to ne znaci prema jednom vlasniku, nego svima. to je tako zakonski postavljeno. Stvarno nemam pojma sta pricas, board generalno ne moze nista dok neko ima kontrolni paket (sto nije uvek 51%).

 

Nista ja ne cetvroim nego si ti rekla da su upravni odbori oduzimali vlasnistvo a ja ti lepo rekla da si to pogresno razumela.

Sad pomionjes osnivaca, sve zavisi. Neke ne mozes .... i nije ni poenta da li mogu, nego da li je to za dobrobit vlasnika.

 

vidis da je twitterov board skontao da su se zeznuli, objasnili im advokati da to ne smeju da rade, i sad prihvatili ponudu.

 

 

rekla si nesto potpuno netacno pa sad mene napadas zbog toga.

Link to comment
Share on other sites

Isto i ovo oko ulaganja drzave, neka potpuno pogresna interpretacija, znaci to se ne desava. Drzava ne ulaze u FB, ili druge velike firme.

Zasto je to nemoguce - pa zato sto su to nase pare, poreskih obveznika. To ni nema smisla...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

Naravno 😄 

 

Self made billionaires... 10000% 

Pa da, sad je naravno. Ne postoji ni jedan primer da je upravni odbor javne firme oduzeo nekom vlasnistvo. Vlasnistvo je 90% zakona u US, I to bi bilo suludo.

To sto si ti cula pa pogresno razumela je, kad prethodno vecinski vlasnik, ili vlasnik kontrolnog paketa, izgubi kontrolu pa mogu da ga izglasaju sa pozicije CEO ili iz borda, ali on je vec izgubio kontrolno vlasnistvo koje je najverovatnije izkesirao. To ne utice na vlasnistvo, jer ostaje vlasnik onog sto je imao.

 

I naravno, vecina bilionera u US su ili self-made ili nasledili. Imas istrazivanja o tome.  Nije im drzava ulozila u firmu, to je totalna glupost.

 

Gde imas kradju I korupciju je uglavnom kod drzavnih "dozivotnih" sluzbenika. Kongres, Senat, razni Fauci....Biden porodica... oni sto "zarade" na svojoj poziciji. Oni uglavnom uzimaju od velikih korporacija, a ne ulazu.

 

Naravno postoji lobiranje, ali to je vec kombinacija prethodnog slucaja, tante za qqriku. To je sve privatna stvar.

 

Jedino mesto gde imas oduzimanje privatnog vlasnistva je tzv napusteno vlasnistvo, ali ajde da te ne zbunjujem. I estate laws.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

The latest Forbes Billionaires List puts the total number of billionaires globally at 2,755. Some of those on the list made their fortunes through inheritance, but research from Wealth X has found that the majority of billionaires are actually self-made, clocking in at 68% of the total. If you want to become a millionaire (or billionaire), it will certainly take some time and effort, but is well worth it.

 

Samo zato stoi ti ne znas, ne znaci da je to tacno :classic_biggrin:

Larry Page, Bloomberg, Larry Ellison, Zuckerberg, Bezos ....svi self made.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

The latest Forbes Billionaires List puts the total number of billionaires globally at 2,755. Some of those on the list made their fortunes through inheritance, but research from Wealth X has found that the majority of billionaires are actually self-made, clocking in at 68% of the total. If you want to become a millionaire (or billionaire), it will certainly take some time and effort, but is well worth it.

 

Samo zato stoi ti ne znas, ne znaci da je to tacno :classic_biggrin:

Larry Page, Bloomberg, Larry Ellison, Zuckerberg, Bezos ....svi self made.

 

Mi pricamo o totalno razlicitim stvarima. Ja ne smatram da si self made bilioner ako ti ulecu investicije sa svih strana, jer tako gubis postotak kompanije, bez toga bi bili lokalna kompanija... ali ok, nastavi.... 

 

Spoiler

In the summer of 2004, venture capitalist Peter Thiel made a $500,001 angel investment in the social network Facebook for 10.2% of the company and joined Facebook's board. This was the first outside investment in Facebook

......

In April 2005, Accel Partners agreed to make a $12.7 million venture capital investment in a deal that valued Facebook at $98 million. Accel joined Facebook's board, and the board was expanded to five seats, with Zuckerberg...

 

Btw, pogledaj istoriju Theranos... izbacili su ribu osnivaca, ostala je bez icega i ulupala pare investitora... sada joj sude. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

Mi pricamo o totalno razlicitim stvarima. Ja ne smatram da si self made bilioner ako ti ulecu investicije sa svih strana, jer tako gubis postotak kompanije, bez toga bi bili lokalna kompanija... ali ok, nastavi.... 

Pa izvini, ali to nije ono sto self-made znaci. I ti koji su prodavali delove kompanije, su se odricali odredjenog vlasnistva - tako investicije funkcionisu. Podizali zajmove, i slicno. nije im to palo s neba nego od rada, licnog. Znaci ako pocnem biznis i podignem zajam na kucu da finansiram biznis - onda nisam self-made jer mi je banka dala pare? Nemam pojma, mozda je u tome problem sto u nekim izrazima ti baratas nekim subjektivnim definicijama pojmova, pa se ne razumemo.

 

3 minutes ago, Baby said:
  Reveal hidden contents

In the summer of 2004, venture capitalist Peter Thiel made a $500,001 angel investment in the social network Facebook for 10.2% of the company and joined Facebook's board. This was the first outside investment in Facebook

......

In April 2005, Accel Partners agreed to make a $12.7 million venture capital investment in a deal that valued Facebook at $98 million. Accel joined Facebook's board, and the board was expanded to five seats, with Zuckerberg...

Angel investment je pasivna investicija na racun buduceg uspeha, za udeo u vlasnistvu. Znaci covek je prodao nesto da bi finansirao svoje planove, ako to nije self-made nemam pojma sta je.

 

3 minutes ago, Baby said:

Btw, pogledaj istoriju Theranos... izbacili su ribu osnivaca, ostala je bez icega i ulupala pare investitora... sada joj sude. 

Theranos je prevarant, koja je na prevaru laganjem uzela investitorima pare, da trosi na high style life. Nije ona osnivac nicega, cela prica je bila laz jer proizvod nije postojao. Nemam potrebu da pogledam istoriju, jer sam pricu pratila pre nego je postalo jasno da se radi o prevari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, skratim pricu, self-made su ljudi koji su svoj status ili bogatstvo stvorili sopstvenim trudom i radom a nisu to nasledili ili dobili brakom, lutrijom ili slicno (ili ukrali). To je bukvalno znacenje izraza. 

 

Theranos je prica o pohlepi I iskreno receno, donekle naivnosti ljudi koji su joj dali pare. Zena je prevarant I kriminalac (popust na to da je bila mlada kad je sve pocelo), I treba da ide u zatvor. Ona je prica koliko treba biti pazljiv u investicijama, I generalno biznisu. Kao sto je I Medof.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Pa izvini, ali to nije ono sto self-made znaci. I ti koji su prodavali delove kompanije, su se odricali odredjenog vlasnistva - tako investicije funkcionisu. Podizali zajmove, i slicno. nije im to palo s neba nego od rada, licnog. Znaci ako pocnem biznis i podignem zajam na kucu da finansiram biznis - onda nisam self-made jer mi je banka dala pare? Nemam pojma, mozda je u tome problem sto u nekim izrazima ti baratas nekim subjektivnim definicijama pojmova, pa se ne razumemo.

 

Angel investment je pasivna investicija na racun buduceg uspeha, za udeo u vlasnistvu. Znaci covek je prodao nesto da bi finansirao svoje planove, ako to nije self-made nemam pojma sta je.

 

Theranos je prevarant, koja je na prevaru laganjem uzela investitorima pare, da trosi na high style life. Nije ona osnivac nicega, cela prica je bila laz jer proizvod nije postojao. Nemam potrebu da pogledam istoriju, jer sam pricu pratila pre nego je postalo jasno da se radi o prevari.

 

Ok, self made je ideja... 

 

Prica je zastranila totalno, ali nema veze. Vlasnici kompanija mogu biti odstranjeni, a sto nisu, ne znaci da nisu svi.. niti da je nemoguce. To sto je theranos prevarant, mogao je biti bilo ko od ovih koji su uspeli. Ona je legalno dosla do novca prodavajuci ideju, isto kao sto su to radili Zuckenberg i ostali..

 

Elem, prica je pocela oko twittera i smanjivanja slobode govora... dosla u 3pm. Da zakljucim, sloboda govora je ista kao i pre frke oko banovanja budaletine koja sedi u hose of representatives i siri pricu bez dokaza da se od vakcine umire i da se to taji, jer je debilka clan qanona i valjda razne teorije zavere... isto kao sto je i Tramp banovan jer je posle sudskih odluka koje su rekle da nije bilo prevare i dalje valjao (a i dalje valja samo ne na twitteru) pricu o prevari, jer je moron. 

 

Tvoj glas nikako nije ugozen, mozes ici pred belu kucu i nositi sa sobom transparent o bilo cemu, vikati sta hoces i nece te uhapsiti dogod nisi prekrsila zakon o terorizmu ili ugrozila nekog. Znaci, prica je suplja oko twittera, a Musk je banovao ljude koji kritikuju njegov proizvod, pa ga ne vidim kao nekog ko ce to da pusti da ne bude ni po babu ni po stricevima. Nego eventualno kao sletanje sa levicarskog na desnicarski put... Obecao je da ce se resiti botova, pa da vidimo kojih i kako, bice svakako zanimljivo, a mozda je otvorio vrata nekoj novoj platformi u buducnosti koja ce preuzeti vodjstvo... Ko zna sta ce se izdesavati, sve je nagadjanje. Mozda eto bude prvi kojeg board istera iz sopstvene firme kako su krenule akcije da mu padaju 😄 (mislim, ne bih volela tako neki scenario, covek je vizionar). 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Baby said:

 

Ok, self made je ideja... 

Nije ideja, nego opis kako je neko stekao status I pare.

 

10 minutes ago, Baby said:

Prica je zastranila totalno, ali nema veze. Vlasnici kompanija mogu biti odstranjeni, a sto nisu, ne znaci da nisu svi.. niti da je nemoguce. To sto je theranos prevarant, mogao je biti bilo ko od ovih koji su uspeli. Ona je legalno dosla do novca prodavajuci ideju, isto kao sto su to radili Zuckenberg i ostali..

Vlasnici ne mogu biti odstranjeni, mogu da izgube kontrolu.

 

I ne, Theranos nije legalno dosla do para, nego prevarom. Znaci ona je lagala, levo I desno, falsirala rezultate, to je zakonom zabranjeno. Ajde procitaj malo o njoj, posto je pala kad su regulativni organi otkrili prevaru. Zena je u sudu, osudjena za prevaru. Koliko se secam, tuzice je I porodica coveka koji je izvrsio samoubistvo zbog njenih malverzacija.

 

Odstranjena je, jer je pocinila krivicno delo, ne zato sto randomly mozes da odstranis vlasnike...Twitterov board je probao da prekrsi zakone da zaustavi Muska, ali ocigledno imaju advokate koji su im objasnili  sta znaci fiduciary obligation...

 

10 minutes ago, Baby said:

Elem, prica je pocela oko twittera i smanjivanja slobode govora... dosla u 3pm. Da zakljucim, sloboda govora je ista kao i pre frke oko banovanja budaletine koja sedi u hose of representatives i siri pricu bez dokaza da se od vakcine umire i da se to taji, jer je debilka clan qanona i valjda razne teorije zavere... isto kao sto je i Tramp banovan jer je posle sudskih odluka koje su rekle da nije bilo prevare i dalje valjao (a i dalje valja samo ne na twitteru) pricu o prevari, jer je moron. 

Lost me 😁jel to ona plavusa Green nesto? Ko je digao frku oko nje? Zena je debil.

 

10 minutes ago, Baby said:

Tvoj glas nikako nije ugozen, mozes ici pred belu kucu i nositi sa sobom transparent o bilo cemu, vikati sta hoces i nece te uhapsiti dogod nisi prekrsila zakon o terorizmu ili ugrozila nekog. Znaci, prica je suplja oko twittera, a Musk je banovao ljude koji kritikuju njegov proizvod, pa ga ne vidim kao nekog ko ce to da pusti da ne bude ni po babu ....😄 

 

Ne mogu da obrisem smajli na telefonu, nije tu namerno...

 

moj glas je ugrozen, jer mi je ugrozen pristup informacijama. Takodje mi je ugrozen jer sutra ja mogu da imam nesto bitno da prijavim javnosti a da neko arbitrarno odluci da mu se to ne svidja. Tradicionalni mediji ne dobacuju dovoljno, isto kao sto moje nosenje transparenta ispred Bele Kuce ne dobacuje dovoljno. Big Tech su postali medij...

U istrazivanjima se pokazalo da su ljudi znali za Hunter Biden pricu pre izbora, 16% ne bi glasalo za Bidena. To je direktan uticaj na nasu slobodu. To je uticaj na slobodan izbor I informisano glasanje. 

 

  Russian Interfirance my a$$, ko manipulise javnost vise? 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Angelia said:

 

Vlasnici ne mogu biti odstranjeni, mogu da izgube kontrolu.

 

 

😄 Ok. Nije sija nego vrat. 

 

12 hours ago, Angelia said:

 

moj glas je ugrozen, jer mi je ugrozen pristup informacijama.

 

Ustvari svo vreme ti govorim da ti nije ugrozen banovanjem sa twittera... tamo mogu da se nadju informacije, uglavnom su misljenja... a misljenje nije informacija. 

 

Jbt ti si zbog banovanja par budala napravila Kubu od Amerike... ma bezveze prica

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Baby said:

 

😄 Ok. Nije sija nego vrat. 

 

 

Ustvari svo vreme ti govorim da ti nije ugrozen banovanjem sa twittera... tamo mogu da se nadju informacije, uglavnom su misljenja... a misljenje nije informacija. 

 

Jbt ti si zbog banovanja par budala napravila Kubu od Amerike... ma bezveze prica

Ti znas da su banovani neki profesori, i najstarije novine u US? Kako mislis nisu informacije?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

 

😄 Ok. Nije sija nego vrat. 

 

Svasta, ako ja prodam svoje akcije i padnem na vlasnistvo od 2.5% - kako sam to odstranjena? Mislis dobrovoljno sam se odstranila za neke pare :classic_biggrin:

Bukvalno kao da kazes da kad prodam kucu onda sam izbacena iz kuce.

 

 

Evo recimo kako twitter sluzi sa sirenje informacija:

 

According to Portland Police Bureau, two people reported injuries from Antifa using mortar explosives. One adult male reported an injury to the hand, and an adult female complained of hearing loss. Antifa also allegedly filled balloons with paint and were thrown at people and vehicles.

https://thepostmillennial.com/breaking-antifa-attacks-republicans-portland?utm_campaign=64470

 

Ali ne, Antifa ne postoji....zvanicna informacija zvuci ovako:

A group assaulted another group using fireworks in downtown Portland, causing injuries to two people, and Arson Investigators are asking for public assistance.

On Saturday, April 30, 2022 at 12:03p.m., Central Precinct officers were notified of a group throwing items such a smoke grenade at another group in the area of Southwest 3rd Avenue and Southwest Main Street. A PPB Sergeant began monitoring the situation and gathering available resources, although there were only a few officers available in the precinct. Updated information was that paint and larger fireworks were being thrown, and significant explosions were heard in the area. The sergeant requested the callers try to drive away to meet officers at another location in an attempt to deescalate the situation and allow officers to investigate. The group was able to drive away and meet with officers nearby.

They learned that two people had been hurt by mortars. One adult male had an injury to the hand, an adult female complained of hearing loss. There was also evidence balloons filled with paint and/or other substances were thrown at people and vehicles. The injured victims planned to seek medical care on their own and were not transported.

Link to comment
Share on other sites

On 4/27/2022 at 3:03 AM, Ozu said:

Sloboda govora se podrazumeva na nivou da drzava ne sme da te procesuira za verbalni delikt ili misljenje. Medjutim, to ne znaci da platforme na kojima se plasiraju misljenja a koje su privatna svojina sa sopstvenom uredjivackom politikom ne mogu da odrede neka pravila, za govor mrznje na primer. Ovo će samo ojačati Balkan Info Qanonashe i anti fact checkere.

Da je to tako jednostavno ne bi se digla ovolika prašina oko kompanije koja je i dalje privatna ali sa drugim vlasnikom. 

 

 

Edited by Cyrus Smith
obrisan višak
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Baby said:

 

Pa jeste zajebancija, ali i dalje nisi objasnila kako si ti to razumela... 

? Ili ja ne razumem tvoje pitanje, ili ti ne znas kako da pitas.... ja vec odgovorila na to pitanje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...