Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

4 hours ago, djole said:

negativan odgovor na pitanje "da li se nadate da cete doziveti zenskog predsednika USA" nije isto sto i "ne zelim zenskog predsednika USA", sto naslov govori

 

rekao bih i da izbor pitanja i pogresno donesen zakljucak (u naslovu) nisu slucajni

 

Evo i malo drugacije pitanje - slicni rezultati:

 

41 Percent of Republicans Are Uncomfortable With a Woman President, Poll Indicates (newsweek.com) ( a 31% su "somewhat comfortable")

 

Pa vidi, ova pitanja su pravljena da bi  "save face" jednog dijela republikanskih biraca - da se ta grupa biraca koja varira od 40-60% republikanskih biraca ne bi "outovala" kao mizogeni neandertalci kakvi jesu. Ovako se svi mogu uklopiti pod naziv "konzervativac", problem je ako pocne ceprkanje...

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Džejmi Dajmon u Davosu - Tramp je bio u pravu:

 

https://edition.cnn.com/2024/01/17/business/jamie-dimon-trump-maga

 

“I don’t think they are voting for Trump because of his family values,” Dimon said. “Just take a step back and be honest: He was kind of right about NATO. He was kind of right about immigration. He grew the economy quite well. Tax reform worked.”

 

NYT piše:

 

...it can’t be ignored that they might also have experienced the pointed rise, after adjusting for inflation, in the median household income — how the typical family lives — before the pandemic: 10.5 percent from 2016 to 2019*. And inequality contracted noticeably. Thus, the 2020 Federal Reserve Survey of Consumer Finances on (roughly) the Trump era: “In grouping families by wealth, families at the top of the distribution experienced a sharp decline in average income (following particularly outsized gains over the 2010-16 period), whereas families in the lower and middle portions of the wealth distribution all saw modest gains.”

 

*over Mr. Biden’s first three years is likely to be in the range of mildly negative to very mildly positive.

 

https://www.nytimes.com/2024/01/15/opinion/trump-voters-economy.html

 

počela je X-era, ovako nešto je bilo nezamislivo pre toga, u NYT su ljudi dobili otkaz zato što su objavili članak američkog senatora Toma Kotona o maoističkom nasilju nad Amerikom 2020 godine...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 Iako se vremena i stavovi shodno vremenima menjaju, stereotipi ostaju...i kakve to veze ima da li je neko zena i afroam ili nesto trece i cetvrto ako je odlican kandidat/kinja? Nikome ne smeta odlican kandidat/kinja jer takav pleni i imponuje stranci iz koje potice - a samo suprotnoj strani smeta. Zato se zapitajte zbog cega se jedna sasvim prosecna Haley dopada demsima.....Pritom ovo ne znaci da ne bi bilo odlicno da bas ona bude odabrana. Posebno republikancima. Pa njihova je! Zena medju repsima krchi put ka zeni predsednici ili se to ne uvidja? 

 

Mene je npr. interesovalo istrazivanje - da li bi americke drzave izazvale veci/manji respect sa zenom predsednicom, pa tako normalni ljudi normalno odgovaraju, a to ima dodirnih tacaka sa onim sto je napisao djole na prethodnoj strani i sa cime se slazem: 

 

Republicans (58%) are also more likely than Democrats (51%) to say that having a woman as president would make the U.S. neither more nor less respected or that the president’s gender would not have an impact.

 

Zato, koga zaista briga da li si muski ili zenski kandidat ako si najbolji u ponudi, ako dominiras, ako si ozbiljan kad je ozbiljno i smesan ako je smesno? Ako si iskren u nastupu a ne trecerazredni/a glumac/ica....Sad da bi se neki republikanac oprao od svoje `neandertalske mizoginije` mora na silu da podrzava nesto sto ne bi podrzala ni vestacka inteligencija. Taman posla. Bolje da ga prozovu republikanskim neandertalcem nego demokraturskim glupanom koji zarad rodne korektnosti podrzava stagod.

 

....i jos nesto, znala sam da ce ova gospodjica da se dopadne trumpu - Donald Trump reportedly called Elise Stefanik ‘a killer’ and endorsed her as VP for 2024.

 

Dopadaju mu se takve opasnice, ne rekoh li....? pa rekoh naravno. Znaci cak i `mizogin neandertalac` ne moze da kaze da je kvalitet skart samo zato sto je zensko.

 

...i jos, jos nesto, ima jedna kandidatkinja koja bi sigurno pobedila svakog kandidata da se kandidovala, afro je, deluje smireno i atraktivno - rasturila bi izbore. Ali necu da sirim dalje ovu ideju, a i kasno je. :wink2:

 

 

Edited by Mama_mia
m
Link to comment
Share on other sites

I za moju malenkost je potpuno neodrživa ideja po kojoj su repsi etiketirani kao oni koji bi radije tukli žene nego ih videli na visokim političkim pozicijama, samo zato što neće da glasaju za Niki Hejli?!?

 

Smatram da je upravo suprotno, odnosno da u Hejli vide ono što vide, recimo, u Desantisu (i što je izraženo u anketama GOP glasača), Tramp ne bi imao nikakve šanse jer bi to što je žena još više pojačalo neke političke magnitude.

 

S tim u vezi, kao neko ko jedini ovde zastupa Desantisa, primetio sam da smo na ovom mestu najmanje polemisali o njegovim kvalitetima, manama i prednostima, iako nije žena, iako nema kriminalni dosije, poput porodice Bajden i Trampa, iako je i u svojoj državi i u svojim nominacijama postigao neke istorijske brojeve i iako, na kraju krajeva, vodi u nacionalnim GOP pulovima u odnosu na Hejli.

 

Doduše, jeste me jedna osoba pitala za Desantisa kada sam prvi put pomenuo da sam za njega umesto duela Bajden-Tramp, ali to je bilo na način koji je neprimeren diskusijama kojima stremim, pa je otišla na ignor i otad o Desantisu nema maltene ništa ni "za" ni "protiv", osim ako ga moja malenkost ne pomene tu i tamo.

 

A pominjali smo naširoko i skenirali čak i one koji nisu kandidati, poput AOC i Njusoma (za koga i dalje verujem da će na kraju biti kandidat demsa)...

 

Nije to, dakle, do pola i da li je neko žena ili nije... Jer je, primera radi, barem na ovom mestu Hejli dobila veći prostor nego Desantis, a da pri tome prema anketama ima i manju podršku od njega u SAD.  

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nek grmi jako said:

I za moju malenkost je potpuno neodrživa ideja po kojoj su repsi etiketirani kao oni koji bi radije tukli žene nego ih videli na visokim političkim pozicijama, samo zato što neće da glasaju za Niki Hejli?!?

 

 WTF?

 

Ima li neki, neciji iskaz za ovo? Ili to onako, da post bude duzi pa da se nanizu slova tek tako... 

Link to comment
Share on other sites

Pazi kvarcovanog.

Sve što kaže, može k na sebi da primeni.

 

I dalje ne razumem da država od 350 miliona ne može naći čak ni zglavne kandidate, a kamoli predsednika.

Koliko te partije, a meni je zaista svejedno, imaju obzira prema državljanima USA kad dopuštaju da jedna osoba upitne radne sposobnosti, a druga ima sve najgore osobine sitnog lopova uošte stignu čak i do pozicije kandidata?

Ili je ta funkcija samo titulara.

Pisala sam već ovo, ali ništa se nije promenilo nabolje.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Helena said:

Pazi kvarcovanog.

Sve što kaže, može k na sebi da primeni.

 

I dalje ne razumem da država od 350 miliona ne može naći čak ni zglavne kandidate, a kamoli predsednika.

Koliko te partije, a meni je zaista svejedno, imaju obzira prema državljanima USA kad dopuštaju da jedna osoba upitne radne sposobnosti, a druga ima sve najgore osobine sitnog lopova uošte stignu čak i do pozicije kandidata?

Ili je ta funkcija samo titulara.

Pisala sam već ovo, ali ništa se nije promenilo nabolje.

 

 

 

 

 

Bilo je solidnih kandidata ranije, ali eno pogledaj video iznad sto sam postavila, to su biraci. Nemaju pojma sta je civilni rat, ali znaju da vole konfederacijski zastavu... jbg glasaci su debili, a ovi nude cirkus kakav publika hoce (pola veliko-amerikanaca bi na ispitu drzavljanstva palo).

300 godina i najbolje napisan ustav izgleda ne moze da se izbori sa problemom jer nema istorijskog slucaja sa kandidatom koji bi trebalo da je u zatvoru. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa obojica imaju neke kriminalne ili radnje, ili decu ili nešto treće.

A te ulične ankete ne volim, mislim sve može da se minca, a to naročito i ne vidim svrhu toga, možeš pronaći očas posla koliko njih je videlo vanzemaljce.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Helena said:

Pa obojica imaju neke kriminalne ili radnje, ili decu ili nešto treće.

A te ulične ankete ne volim, mislim sve može da se minca, a to naročito i ne vidim svrhu toga, možeš pronaći očas posla koliko njih je videlo vanzemaljce.

 

Pa poenta je u ulicnim anketama staviti ljude koji daju odgovor koji zelis da cujes, hvala bogu ne manjka budala nikada na bilo koje pitanje. 

 

Ne znam koje kriminalne radnje ima Bajden, nista nije dokazano, ali da je dobar predsednik - nije. Kriza je svuda, corona je totalno poremetila sve i uvek posle krize treba par godina da se ekonomija oporavi, ali nisam bas sigurna da ovi znaju sta rade. Iskreno mi je zao sto Tramp nije ostao predsednik, valjda bi ovo ludilo prestalo jer bi se razocarali u njega. Ovako gaje neke sulude iluzije da bi bilo fantasticno, a ustvari je on zajahao na ekonomskoj uzlaznoj liniji, a Bajden na silaznoj... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Helena said:

 

I dalje ne razumem da država od 350 miliona ne može naći čak ni ....

Koliko te partije, a meni je zaista svejedno, imaju obzira prema državljanima USA kad dopuštaju 

 

Pisala sam već ovo, ali ništa se nije promenilo nabolje.

 

 

 

Zavisi na koga si naslovila to pismo.  Ali bez obzira, oni ne slusaju sta im se govori. Lepo im kazes, jasno napises sta ne valja, upires prstom u ono sto je lose, ali ne vredi -  oni kao da slusaju samo finansijere i takva neka bica. Cista bezobzirna korist. Kada jednog dana procitaju sta im ljudi pisu i savetuju, bice kasno.

 

Nadam se da us administracija ako cita, nece shvatiti ovo sto pisemo kao neku ucenu ili nedajboze pretnju....Zelimo samo najbolje zato se i trudimo da izaberu najboljeg po svim standardima a ne da se drustvo deli na ove i one....

 

 

On 1/19/2024 at 5:19 PM, Nek grmi jako said:

kao neko ko jedini ovde zastupa Desantisa, primetio sam da smo na ovom mestu najmanje polemisali o njegovim kvalitetima, manama i prednostima, iako nije žena, iako nema kriminalni dosije, poput porodice Bajden i Trampa, iako je i u svojoj državi i u svojim nominacijama postigao neke istorijske brojeve i iako, na kraju krajeva, vodi u nacionalnim GOP pulovima u odnosu na Hejli.

 

Doduše, jeste me jedna osoba pitala za Desantisa kada sam prvi put pomenuo da sam za njega umesto duela Bajden-Tramp, ali to je bilo na način koji je neprimeren diskusijama kojima stremim, pa je otišla na ignor i otad o Desantisu nema maltene ništa ni "za" ni "protiv", osim ako ga moja malenkost ne pomene tu i tamo.

 

 

 

Znaci `ta osoba` nije bila zadovoljna tvojim izborom? Ali zasto bi se obazirao na to...zasto ne bismo postovali bilo ciji izbor. Nisam videla da se ovde neko uopste izjasnjava po pitanju kandidata, sve pisemo uopsteno ali o svakome po nesto, ok o Desantisu najmanje toga...Meni on ne smeta,  nekoliko puta sam imala pozitivan stav oko nekih njegovih postupaka, ne pise se o njemu jer kao da nije u prvom planu i sva mesta trenutno zauzimaju ovi o kojima je najcesce rec.

 

Ali priznajem da sam se oko njega najmanje zanimala tako da mozes ti da pises pros and cons....

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

Zavisi na koga si naslovila to pismo.  Ali bez obzira, oni ne slusaju sta im se govori. Lepo im kazes, jasno napises sta ne valja, upires prstom u ono sto je lose, ali ne vredi -  oni kao da slusaju samo finansijere i takva neka bica. Cista bezobzirna korist. Kada jednog dana procitaju sta im ljudi pisu i savetuju, bice kasno.

 

Nadam se da us administracija ako cita, nece shvatiti ovo sto pisemo kao neku ucenu ili nedajboze pretnju....Zelimo samo najbolje zato se i trudimo da izaberu najboljeg po svim standardima a ne da se drustvo deli na ove i one....

 

 

 

Znaci `ta osoba` nije bila zadovoljna tvojim izborom? Ali zasto bi se obazirao na to...zasto ne bismo postovali bilo ciji izbor. Nisam videla da se ovde neko uopste izjasnjava po pitanju kandidata, sve pisemo uopsteno ali o svakome po nesto, ok o Desantisu najmanje toga...Meni on ne smeta,  nekoliko puta sam imala pozitivan stav oko nekih njegovih postupaka, ne pise se o njemu jer kao da nije u prvom planu i sva mesta trenutno zauzimaju ovi o kojima je najcesce rec.

 

Ali priznajem da sam se oko njega najmanje zanimala tako da mozes ti da pises pros and cons....

 

 

 

Mislila sam da će ti trebati 500 godina da tumačiš, umreš od smeha ili šta si već sve radila.

Dobro je za zdravlje ako nisi otišla dalje od nadanja.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Helena said:

Mislila sam da će ti trebati 500 godina da tumačiš, umreš od smeha ili šta si već sve radila.

Dobro je za zdravlje ako nisi otišla dalje od nadanja.

 

Nisam razumela ovo. Ovaj kvot je uokviren jer je pravi raritet na temi. Potpuno besmislen off.

Link to comment
Share on other sites

cnn, najnovije istrazivanje po kome Trump lagano uzima I New Hampshire, meni zanimljivo kako njegovi biraci vide mogucnost da ostvari ono sto obecava u kampanji.

 

The state’s Republican primary electorate also has a broadly positive outlook on what Trump actually did as president. Looking back on his first term in office, 70% of likely Republican primary voters say that he did more to help the country than hurt it, while 28% say he did more to hurt and 2% that his time in office didn’t make much of a difference.

The survey asked whether Trump would attempt – and whether he would succeed at – six things he’s talked about doing during the campaign: building a wall along the US border with Mexico, appointing a special prosecutor to “go after” President Joe Biden and his family, dismantling the “deep state,” repealing Obamacare and replacing it with another health care law, bringing the war between Russia and Ukraine to an end, and reimposing a travel ban for seven Muslim-majority countries.

Majorities in the GOP electorate say that if he wins, Trump would likely succeed in accomplishing four out of those six: building the wall (71% say he would definitely or probably succeed in doing so), ending the war between Ukraine and Russia (59%), reimposing the travel ban (56%) and appointing a prosecutor to go after the Biden family (53%). Far fewer see Trump as likely to succeed at dismantling the deep state (39%) or repealing and replacing the Affordable Care Act (34%).

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, djura.net said:

cnn, najnovije istrazivanje po kome Trump lagano uzima I New Hampshire, meni zanimljivo kako njegovi biraci vide mogucnost da ostvari ono sto obecava u kampanji.

 

The state’s Republican primary electorate also has a broadly positive outlook on what Trump actually did as president. Looking back on his first term in office, 70% of likely Republican primary voters say that he did more to help the country than hurt it, while 28% say he did more to hurt and 2% that his time in office didn’t make much of a difference.

 

 

U Nju Hempsiru je Tramp izgubio sa 45/53%, sa 70% glasaca od onih koji su glasali za njega 2020 ne moze da dobije sigurno. Na stranu sto je tekst o necem drugom, da ustvari 70% njegovih glasaca i dalje misli da bi on odrzao obecanje i da nije nacinio nikakvu stetu tokom prvog mandata. 

Medjutim, tu su oni 28% koji su mu dali glas a ipak misle da bi nacinio stetu i da nije dobar kandidat, a nisu tako mislili pre... 

Link to comment
Share on other sites

On 1/20/2024 at 7:12 PM, Mama_mia said:

 

 

Nisam videla da se ovde neko uopste izjasnjava po pitanju kandidata, sve pisemo uopsteno ali o svakome po nesto, ok o Desantisu najmanje toga...Meni on ne smeta,  nekoliko puta sam imala pozitivan stav oko nekih njegovih postupaka, ne pise se o njemu jer kao da nije u prvom planu i sva mesta trenutno zauzimaju ovi o kojima je najcesce rec.

 

Ali priznajem da sam se oko njega najmanje zanimala tako da mozes ti da pises pros and cons....

 

 

 

 

Sad je sve to manje bitno, pošto je Desantis zvanično izašao iz trke... Taman sad kad sam se spremao da napišem zašto je najbolji preostali kandidat, bolji od Trampa, Bajdena i Hejli :

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nek grmi jako said:

 

Sad je sve to manje bitno, pošto je Desantis zvanično izašao iz trke... Taman sad kad sam se spremao da napišem zašto je najbolji preostali kandidat, bolji od Trampa, Bajdena i Hejli :

 

A razlog zasto me ignorises je upravo to sto sam te od pocetka pitala, tj insistirala da napises zasto bas on... pa si se naljutio. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

U Nju Hempsiru je Tramp izgubio sa 45/53%, 

Kako je izgubio kad je glasanje u utorak? Ankete kazu da je ispred Haley 11-12%, a podrzao ga je I DeSantis koji je prema anketama imao nekih 6% u New Hampshireu. 

Link to comment
Share on other sites

Boston Globe mu daje i više od 12 pp prednosti, u jednoj anketi 16 a u drugoj čak i nešto više, i to pre Desantisovog odustajanja.

 

A Globe mi je zanimljiv jer je u današnjem uvodniku apelovao na neregistrovane, koji imaju pravo da učestvuju na GOP prajmarisima u Nju Hempširu, da u što većem broju podrže Hejli kako bi otežali Trampovu kandidaturu.

 

Tu su i registrovani glasači demokrata, koji su u zakonom predviđenom periodu od 14. septembra do 7. oktobra izbrisali svoju registraciju i nanovo se registrovali kao - undeclared. Prema podacima državne komisije, zabeleženo je nešto manje od 4.000 takvih slučajeva, koji su od registovanih demokrata postali undeclared. I realno je za pretostaviti da će skoro sve te demokrate koje su se preregistrovale sada glasati za Hejli.

 

A to uopšte nije beznačajno i svakako će uticati na krajnji ishod, iako nije reč o republikanskim glasačima.

 

Ali ako ni to ne bude dovoljno i ako Tramp i pored toga bude zabeležio pobedu dvocifrenom prednošću, GOP izbori biće skoro pa odlučeni i pre glasanja u Južnoj Karolini, pogotovo ako se zna da bi Tramp tako postao predsednički kandidat koji je pobedio na predizborima i u Ajovi i u Nju Hempširu, što baš nije uobičajeno i više je retkost nego praksa (ne znam da li je uopšte posle Kartera neko pobedio na predizborima u obe države, možda Buš mlađi, ali nisam siguran)

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, djura.net said:

Kako je izgubio kad je glasanje u utorak? Ankete kazu da je ispred Haley 11-12%, a podrzao ga je I DeSantis koji je prema anketama imao nekih 6% u New Hampshireu. 

 

2020 je izgubio. To sto ti stavljas je republikansko glasanje, a tu je od 2020 izgubio poverenje 28% onih koji su mu bili dali glas. 

To sto ga je podrzao Desantis ne znaci uvek puno ako ima jos kandidata, obicno se raspodele nekako manje ili vise u procentima. 

Link to comment
Share on other sites

Ending Chevron deference may prevent agencies from effectively serving the American people and empower corporations to flout vital oversight.

 

The decision to take up the broader question of whether to overrule Chevron deference is ominous. That, paired with the fast-tracking of the Relentless case to allow Justice Ketanji Brown Jackson—who recused herself from the Loper Bright argument, as she was on the D.C. Circuit panel that originally heard the case—to participate, eerily suggests that the court is prepared to overturn major precedent. If it does so, it could result in the most extreme power grab by the judiciary in American history, allowing unelected judges to impose their policy preferences over Congress and the agencies that are responsive to the electoral will of the voting public.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Nek grmi jako said:

 

Sad je sve to manje bitno, pošto je Desantis zvanično izašao iz trke... Taman sad kad sam se spremao da napišem zašto je najbolji preostali kandidat, bolji od Trampa, Bajdena i Hejli :

 

Desantis bi bio ozbiljan kandidat, ali mu je pukla stikla...  Prije par mjeseci sam naveo da mi izgleda kao razumniji izbor od Trumpa i Bidena, sada vise nisam siguran u to... Ne slazem se sa njim ni po jednom pitanju, ali mi se cinilo da nece polarizovati zemlju kao sto to cini Trump, ali je on izabrao da insistira bas na tim pitanjima...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Jeste, Desantisu je sada pukla štikla, ali izašao je iz predsedničke trke na način na koji bi mogao da bude kandidat za VP na Trampovom listiću (u šta ne verujem), a i sa izlaznom strategijom u kojoj kao drugi izbor većine GOP glasača može u pozitivnoj atmosferi da sačeka izbore u 2028. godini.

 

Jer, Bajden i Tramp su baš mnogo stari, i tu se u normalnoj situaciji Desantisova prednost ne bi ni dovodila u pitanje, budući da jedan od glavnih kandidata jedva stoji na nogama i ne može ni da hoda, a drugi mora da radi kognitivne testove da bi dokazao vlastitu podobnost za funkciju.

 

Takođe, Desantis nema kosture u ormaru kada je reč o lopovskim poduhvatima, niti ga opterećuje teret krivičnih opužnica, za razliku od porodice Bajden ili Trampa.

 

Njegova država je nastavila sa svojim dugoročnim rastom stanovništva pod Desantisom, pa je prošla godina bila prvi put da je država bila najbrže rastuća od 1957. godine. Florida je sada dom za pola miliona više radnih mesta nego pre pandemije, pa je država koja koja je 2014. prerasla državu Njujork po broju stanovnika, nedavno prestigla državu Njujork i po ukupnom broju radnih mesta.

 

Desantis je potpisao najveće smanjenje poreza u istoriji države i bio jedan od skrivenih arhitekata nove većine stranke u Domu koja je izražena u rekordnim brojevima (84-35), što je dovelo do toga da je sada Florida ozbiljna gopovština, iako je do nedavno bila ni tamo ni ovamo. Oduvao je je demokratu Čarlija Krista sa 20 pp razlike zahvaljujući i glasovima Hispanosa, i belim glasovima iz predgrađa, i crnim glasovima iz gradova i farmerima iz unutrašnjosti, što je koalicija koju Tramp nikada nije mogao da sastavi i uspostavi.

 

I na kraju, iako bi možda trebalo da stoji na početku, čini se da je Desantis hrabriji od Trampa. A to bi moglo da odigra ulogu u slučaju Ukrajine ili Tajvana jer bi, po mom skromnom mišljenju, Tramp kao oportunista bio sklon dogovoru sa Putinom i Sijem na štetu Ukrajinaca i Tajvanaca, kako bi posle udarao na sva zvona kako je on donositelj svetskog mira.

 

A Desantis bi tu verovatno bio nepokolebljiv. 

 

Istinu za volju, ni Bajden najverovatnije ne bi popuštao Rusima ni Kinezima osim ako nije priteran uz zid, ali njegova administracija na tom putu pravi toliko loših poteza da jednostavno izaziva loš ishod i u Ukrajini i na Tajvanu, dok se istovremeno u pojedinim okolnostima na Bliskom istoku ponaša prilično cirkuzantski.

 

Pa, kad se sve to uzme u obzir, setih se kako smo ovde pominjali da je Desantis u stvari kolateralna šteta činjenice po kojoj su demokrate, Bajdenov establišmant i prorežimski mediji svojim postupcima u jednom delu američke javnosti probudili osećaj da je Tramp nekakav mučenik koga vlast proganja... I to do te mere da više od dve trećine repsa smatra da bi Tramp trebalo da bude predsednik čak i ako ga u međuvremenu krivično osude...

 

Što je koliko do juče bilo teško zamislivo.

 

I to se upravo najbolje vidi u - Nju Hempširu. Jer, mi koji pratimo kretanja javnog mnjenja i ankete bili smo u prilici da tačno pre godinu dana vidimo da Desantis ozbiljno vodi u Nju Hempširu, sa nemalom prednošću u odnosu na Trampa. Podsetiću, to je period pre ozvaničenja kandidatura, kad se nije ni znalo ko će biti kandidat a ko neće...

 

E, onda se Tramp kandidovao i postao 24/7 glavna tema Bajdena, Bele kuće, administracije i medija, pa su usledili sudski procesi, jedan za drugim, a Tramp je posle svakog od njih bivao sve jači i jači, a Desantis sve slabiji... Do momenta kada je u Nju Hempširu pre nekoliko dana dotakao dno sa 6%, iako je pre godinu dana u tom istom Nju Hempširu lagano vodio sa nešto ispod 40%.

 

Zato treba čestitati svima koji su učestvovali u uzdizanju Trampa, a pogotovo komičnim likovima iz demokratske stranke i Bele kuće, jer nije lako napraviti od nitkova Trampovog kalibra nekoga ko će lagano pobediti na predizborima i u Ajovi i u Nju Hempširu, što nije pošlo za rukom nikome još od Kartera.

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nek grmi jako said:

 

 

Takođe, Desantis nema kosture u ormaru kada je reč o lopovskim poduhvatima, niti ga opterećuje teret krivičnih opužnica, za razliku od porodice Bajden ili Trampa.

 

 

Ne znam da li si odrasla osoba sa decom ili si dete, tj. ustvari jesi necije dete. Da li je tvoj roditelj odgovoran za ono sto radis poslu punoletstva? Nije, jel? 

 

Razlika Bajdenovih i Trampovih porodicnih kostura je to sto je Tramp svoju decu uposlio u beloj kuci, a Bajdenovo 'dete' je prodavalo uticaj da bi se obogatio, sto apsolutno ne mora da znaci da je to radio uz blagoslov oca, jer do sada niko jos nista nije nasao da ga optuzi, a trude se toliko. Cak hoce da ga impicuju kao zbog toga, pa dovedu svedoke koji kazu da nema nikavih dokaza za tako nesto. Njihovi svedoci... 

 

Jbt moram da branim Bajdena od gluposti, a jedva cekam da mu vidim ledja... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...