Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

45 minutes ago, Kronostime said:

Zanimljivo je da u Kanadi, koja ima isto toliko divljine kao US - nema ovoliko masovnih pucacina.

Bice da je do kontrole oruzja i prava na posedovanje i drzanje istog.

Svaka grupa ljudi(kultura) je drugacija. Mislim da Angelia rece za Australiju, isto vazi i za Kanadu, oni se jos klanjaju kruni. To je totalno drugi individualnu mentalitet, koji se jos uvek neguje. Demon koji mora prvo da se pobedi je nacin razmisljanja i edukacija. To je mentalitet, ako s'prvim metkom ne ubijes jelena, nemoj da lovis. Benigno zvuci, ali mnogo kaze o razmisljanju.

Link to comment
Share on other sites

Zabrana je vec postojala i nije dala rezultate, zasto mislite da bi nova zabrana dala bolje rezultate, kada je sada oruzje daleko dostupnije, a o modifikacijama da i ne govorim?


Slušao sam danas neku priču na tu temu na NPR pa je rečeno da bi trebalo obratiti posebnu pažnju na, ako se dobro sećam, uzrast od 18 - 35 jer ta starosna grupa najčešće učestvuje u tim masovnim, nasumičnim pucnjavama.
Ako su mogli Evropljani da izađu (za sada) na kraj sa kamionima- ubicama, neki registar (polu)automatskog naoružanja u USA bi možda poboljšao statistiku.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Stavljanjem bump stocka se samo povecava brzina ispaljivanja u sekundi - prerada u automatsko oruzje je nesto sasvim drugo i podrazumeva uklanjanje ili modifikaciju jednog dela u konstrukciji puske.

Naravno, medjutim trzaj eksplozije omogucava repetrianje koje papovka nema. :)

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, melankolic said:

 


Slušao sam danas neku priču na tu temu na NPR pa je rečeno da bi trebalo obratiti posebnu pažnju na, ako se dobro sećam, uzrast od 18 - 35 jer ta starosna grupa najčešće učestvuje u tim masovnim, nasumičnim pucnjavama.
Ako su mogli Evropljani da izađu (za sada) na kraj sa kamionima- ubicama, neki registar (polu)automatskog naoružanja u USA bi možda poboljšao statistiku.

Najbolji nacin za uklanjanje oruzja je POREZ.

Oporezuj ga po visokoj tarifi godisnje i da vidis kako se smanjuje broj vlasnika.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Najbolji nacin za uklanjanje oruzja je POREZ.

Oporezuj ga po visokoj tarifi godisnje i da vidis kako se smanjuje broj vlasnika.

Ovo je dobra ideja. Ne zaboravi da US ne voli tax. Ja sam isto mislio ma lako je to rokni im kazne i tax i gotova stvar. Ovde je mentalitet veoma vazan. Rokni im to much of tax ima da te impeach dok si rekao keks. :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Jedino Mauser zabravljivanje ne mozes da podesis za rafal - poluatomatiku mozes.

Izvodljivo je i kod DA pistolja.

Na kraju dobijemo ilegalno oruzje, koje roka sve u 16. Ja lepo pitao tamo, sta uraditi kad ne mozes da zabranis oruzje? To ti je kao sa decom, teras ih do granice, a kad vidis da ce da preskoce, pocens da se povlacis i trudis se da ih smiris. :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Plavi Golub said:

Sounds like a deadlock. 

 

Pominjao si obrazovanje. Mislis li na skolu ili jos nesto? Sta sa ovim vebsajtovima kojima se umrezavaju?

Verujem da je meni upuceno. Mentalitet se pazljivo formira i menja. Mislio sam na skolsko obrazovanje, a i obrazovanje roditelja. Svakako ne mozemo da ih smirimo kad pokazemo izvestaj sa nekog ovakvog uzasa i ponudimo im pancirne ruksake, ili naoruzamo ucitelje da brane skolu. Koji bre ucitelji da brane skolu puskom, ako ne moze da ga recima privoli da ne puca, sigurno nece biti brzi od mladog coveka. 

Ovo o cemu ja pricam je proces od 50 godina, a jasno je da je najlakse ukinuti obrazovanje, posto se effect oseti tek za 20 godina.

 

Dok ne obucimo i ne saznamo ko je sklon agresivnom resenju problema necemo moci preventivno da delujemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mrd said:

Verujem da je meni upuceno. Mentalitet se pazljivo formira i menja. Mislio sam na skolsko obrazovanje, a i obrazovanje roditelja. Svakako ne mozemo da ih smirimo kad pokazemo izvestaj sa nekog ovakvog uzasa i ponudimo im pancirne ruksake, ili naoruzamo ucitelje da brane skolu. Koji bre ucitelji da brane skolu puskom, ako ne moze da ga recima privoli da ne puca, sigurno nece biti brzi od mladog coveka. 

Ovo o cemu ja pricam je proces od 50 godina, a jasno je da je najlakse ukinuti obrazovanje, posto se effect oseti tek za 20 godina.

 

Dok ne obucimo i ne saznamo ko je sklon agresivnom resenju problema necemo moci preventivno da delujemo.

 

 

Pa ovog u Ohaju su delimicno detektovali u srednjoj. Posle je otisao ispod radara. Ali je ipak pukao sa 24. Postoji li neki skolski dosije koji se zapecati kad napuste srednju?

 

Mozda je pojacan rad psihologa po skolama pozeljan.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Verujem da je meni upuceno. Mentalitet se pazljivo formira i menja. Mislio sam na skolsko obrazovanje, a i obrazovanje roditelja. Svakako ne mozemo da ih smirimo kad pokazemo izvestaj sa nekog ovakvog uzasa

 

Masovne ubice obicno dobijaju ideje iz ovakvih uzasa, jer njima to nije uzas, nego uspeh. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Plavi Golub said:

Postoji li neki skolski dosije koji se zapecati kad napuste srednju?

Postoji CUM file(Cumulative Recod file) za svakog djaka. Isti prati djaka od K-12, da li ide na College ne bih znao da ti kazem, ali ih sigurno cuvaju u nekim arhivama. Znaci sve sto je djak u radio od k-12 je u tom fajlu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

Masovne ubice obicno dobijaju ideje iz ovakvih uzasa, jer njima to nije uzas, nego uspeh. 

 

I sta sad? Da kazem da o tome ne treba izvestavati, rekli bi mi da hocu da gurnem pepeo pod tepih. Sta predlazes?

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...