Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, McLeod said:

Svi ti problemi polaze od toga da se u Americi oruzje kupuje u vending masinama maltene.

 

Krajnje je vreme da se napravi civilizacijski iskorak u tom pogledu.

Pricali smo ranije o problemu slobodnog posedovanja oruzja u US. Medjutim, ja ne vidim kako se to povezuje sa policiskim agresivnim zahtavom klecanja na kriminalcu. Slazem se da je policija brutalna, ali mi nije jasno kako se slobodno distribuirano oruzje povezuje za sve te probleme. 

btw, ne prodaju se na vending machine, vec posto je pravila kako se legalno nabavlja oruzje bilo koje vrste.

 

edit:

Odleteo mi je post, a nisam ga zavrsio. U trenutnoj situaciji kad AA braca hoce da rasture i otpuste policiju, cini se da taj akt o zabrani posedovanja oruzja nece proci sledecih 50g, minimum. 

Edited by mrd
dopuna
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Squabbit said:

 

ma da lakse je napisati, oruzje se kupuje na trafici, maltene.
Nije bas na trafici al' kao da jeste.

I to tako prodje, jer jbg daleko je, cuo sam...ma znam ja...

Tako se i droga kupuje. Znas klub gde mozes da nabavis i pojavis se tamo. Tamo negde 80-ih sam mogao da kupim bilo koju drogu u okolini tadasnje 8-e beogradske. Tadasnja osma je danas treca, ako sam dobro cuo.

Iz prethodnih redova se moze izvuci zakljucak da je distribucija droge bila slobodna u BG 80-ih.

Ovo znam, proziveo sam. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Ko je rekao da je to loše, ili dobro?
Po čemu su onda AA pod presijom systemskog rasizma. Ovo što ti podržavaš govori suprotno, oni imaju lakše uslove od drugih!

 

To samo dokazuje da su se morali formirati i takvi fondovi da bi im se olaksao polozaj, koji je posljedica svega onoga sto se dogadjalo poslednjih nekoliko vijekova, medjutim to je samo kap u moru.

 

Ne znam zasto sve gledate crno-belo, mislim belo, tj sve je ok u USA, nema veze koja je tematika, posebno ti i @Angelia imate identicnu pricu o savrsenom americkom drustvu, sto bi rekao tvoj bivsi sugradjanin, ti si savrsentstvo bez mane...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  To samo dokazuje da su se morali formirati i takvi fondovi da bi im se olaksao polozaj, koji je posljedica svega onoga sto se dogadjalo poslednjih nekoliko vijekova, medjutim to je samo kap u moru.

 

Ne znam zasto sve gledate crno-belo, mislim belo, tj sve je ok u USA, nema veze koja je tematika, posebno ti i [mention=57]Angelia[/mention] imate identicnu pricu o savrsenom americkom drustvu, sto bi rekao tvoj bivsi sugradjanin, ti si savrsentstvo bez mane...

 

 

Znači da nema systemskog rasizma, već im se systemski pomaže više nego drugim rasama. Kako ti objašnjavaš tu pojavu, ili još uvek tvrdiš da tome treba da se stane na put kako bi tvoja priča imala osnova? 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Amigo said:

 

To samo dokazuje da su se morali formirati i takvi fondovi da bi im se olaksao polozaj, koji je posljedica svega onoga sto se dogadjalo poslednjih nekoliko vijekova, medjutim to je samo kap u moru.

 

Ne znam zasto sve gledate crno-belo, mislim belo, tj sve je ok u USA, nema veze koja je tematika, posebno ti i @Angelia imate identicnu pricu o savrsenom americkom drustvu, sto bi rekao tvoj bivsi sugradjanin, ti si savrsentstvo bez mane...

 

Znas od kada je jos Affirmative Action? Od 60tih. I zasto jos uvek imamo tako visok kriminal medju AA? I zasto one koji jesu AA, i koji kazu da nema sistemske diskriminacije vise, automatski etiketiraju kao "coons" ili "Uncle Tom"?? T

 

Link to comment
Share on other sites

Pa i ovde u Srbiji skoro sve manjine imaju veća prava od nas Srba ali se ja nikad sa njima ne bi menjao jer mi je jasno da to samo na papiru funkcioniše tako. U praksi imaju gomilu prepreka koje većinsko stanovništvo ne zarezuje. Isti je problem i u SAD. Većina ljudi ni ne shvata koliko je segregacija pristurna u SAD i otuda i rekacije da to nisu manjine koja traže svoja prava nego lopovi iz antifa. Oni trebaju da dobiju zaštitu manjinskih prava u stilu evropskih država jer ta stvar sa njihovim pravima jako sporo napreduje a šatro su jednaki već 150 godina.

 

Što se tiče pandura koji je ubio Flojda mislim da ne može da dobije doživotnu jer nije optužen za ubistvo sa predumišljajem. Ali ako bude proglašen krivim po obe optužnice i dobije maksimalne kazne mislim da je to 50 godina ako sam dobro proučio. A čisto sumnjam da će dobiti maksimalne kazne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa zato i kažem da bi to trebalo na "evropski" način urediti jer oni nikako da se izbore da budu jednaki. A poređene sa Srbijom je odlično jer ovde da pitaš Srbe o pravima manjinama napričali bi ti da manjine imaju tolika prava da je većina ugrožena. A ja to vidim i u pisanju nekih na ovoj temi za SAD.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Baby said:

Moundsville, Vest Virginia sa sve svojih 8500 stanovnika ima opremljenu policiju sa ovim cudom, za koji kazu moze da se koristi u raznim situacijama, npr. u situaciji sa taocima.  :classic_blink:

 

 

 

Zar to nije poklon od vojske? Koriscena vojna oprema koliko se secam je donirana policiji.

Link to comment
Share on other sites

Pa zato i kažem da bi to trebalo na "evropski" način urediti jer oni nikako da se izbore da budu jednaki. A poređene sa Srbijom je odlično jer ovde da pitaš Srbe o pravima manjinama napričali bi ti da manjine imaju tolika prava da je većina ugrožena. A ja to vidim i u pisanju nekih na ovoj temi za SAD.
Ja ne pitam, več čitam napisano, a u oba slučaja drugačije piše. Možeš da pitaš koga hoćeš, ali bi onda ova diskusija bila besmislena. Evropski model ne može da radi, pošto su ameri pobegli iz Evrope baš zbog toga što im se nije dopadalo!
To mnogo govori o ideji ugledanja na Evropu.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Angelia said:

Zar to nije poklon od vojske? Koriscena vojna oprema koliko se secam je donirana policiji.

 

Nemam pojma odakle im, nego situacije sa taocima u mestu sa 8.5k stanovnik?? 😄 Koliko onda treba da se brinemo u vecim gradovima?

 

Zasto uopste militarizuju policiju ako imaju vojsku? 

Link to comment
Share on other sites

Američko društvo polako propada od 90ih kada je dostiglo istorijski peak. Mislim da to najbolje može da primeti neko ko poslednjih 50ak godina često putuje i provodi dosta vremena u SAD, ali ne živi sve vreme tamo jer onda nema dobru sliku tih konstantnih malih promena (kao kada deca rastu, a stalno ste sa njima).

 

9/11 je neki simbolični početak tog pada, ali sistemsko propadanje je počelo još na ulazu u drugi Klintonov mandat kada su neposredno pre toga republikanci preuzeli većinu u kongresu.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Baby said:

 

Nemam pojma odakle im, nego situacije sa taocima u mestu sa 8.5k stanovnik?? 😄 Koliko onda treba da se brinemo u vecim gradovima?

 

Zasto uopste militarizuju policiju ako imaju vojsku? 

Ne militarizuju, nego je to koriscena oprema vojske koja njima vise ne moze da sluzi, i poklanja se policiji ako imaju koristi. Oni u vecim gradovima verovatno imaju vise opreme, to sto je jedno vojno blindirano vozilo zavrsilo u nekom gradicu u WV nije neko veliko cudo. Tj federalna vlada poklanja drzavama, a one odredjuju gde ide. Znaci nije kao da je policija to kupila.

Link to comment
Share on other sites

Američko društvo polako propada od 90ih kada je dostiglo istorijski peak. Mislim da to najbolje može da primeti neko ko poslednjih 50ak godina često putuje i provodi dosta vremena u SAD, ali ne živi sve vreme tamo jer onda nema dobru sliku tih konstantnih malih promena (kao kada deca rastu, a stalno ste sa njima).
 
9/11 je neki simbolični početak tog pada, ali sistemsko propadanje je počelo još na ulazu u drugi Klintonov mandat kada su neposredno pre toga republikanci preuzeli većinu u kongresu.
 
Ne mogu više da se složim. Uskoro će pored antifa terorista, komunisti sa glupačom AOC, preuzeti vlast!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Klotzen said:

Oni trebaju da dobiju zaštitu manjinskih prava u stilu evropskih država jer ta stvar sa njihovim pravima jako sporo napreduje a šatro su jednaki već 150 godina.

A koja su to TACNO prava sa kojima se sporo napreduje i koja treba da dobiju (i koje tacno manjine?), zasto ne napises par konkretnih prava? Evo tri ce biti dovoljna:

 

1....?

2....?

3...?

 

Posto se ja sa ovim ne slazem, svi podaci ukazuju na to da se iste manjine (npr. sve imigrantske etnicke zajdnice) mnogo uspesnije snalaze u SAD nego u Evropi, zive prosperitetnije, brze i bolje se uklapaju i td. Ali evo,mozda nesto propustam, znacu kad cujem koja im to tacno prava nedostaju - npr. 3 po vaznosti ili urgentnosti, u opadajucem poretku?

 

Edited by bohumilo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Angelia said:

Ne militarizuju, nego je to koriscena oprema vojske koja njima vise ne moze da sluzi, i poklanja se policiji ako imaju koristi. Oni u vecim gradovima verovatno imaju vise opreme, to sto je jedno vojno blindirano vozilo zavrsilo u nekom gradicu u WV nije neko veliko cudo. Tj federalna vlada poklanja drzavama, a one odredjuju gde ide. Znaci nije kao da je policija to kupila.

 

Ma ok, nego se nadam da poluobucena policija nece umisliti da je vojska i ovako su se zaneli. 

Link to comment
Share on other sites

Zena twitowala podrsku sinu:

The stepmother of the Atlanta police officer charged with murdering Rayshard Brooks has been fired from her job as a HR director of a mortgage company because employees no longer felt comfortable engaging with her. 

Garrett Rolfe's stepmother, Melissa Rolfe, had her employment at the Atlanta-based Equity Prime Mortgage terminated this week, according to a statement from the company on Thursday. 

 

 

:ajme:

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, bohumilo said:

A koja su to TACNO prava sa kojima se sporo napreduje i koja treba da dobiju (i koje tacno manjine?), zasto ne napises par konkretnih prava? Evo tri ce biti dovoljna:

 

1....?

2....?

3...?

 

Posto se ja sa ovim ne slazem, svi podaci ukazuju na to da se iste manjine (npr. sve imigrantske etnicke zajdnice) mnogo uspesnije snalaze u SAD nego u Evropi, zive prosperitetnije, brze i bolje se uklapaju i td. Ali evo,mozda nesto propustam, znacu kad cujem koja im to tacno prava nedostaju - npr. 3 po vaznosti ili urgentnosti, u opadajucem poretku?

 

 

Ako te interesuje, evo nadugacko i nasiroko, a i sam mozes da guglas, Discrimination in USA.

 

Discrimination in the United States: Experiences of black Americans

Link to comment
Share on other sites

Just now, Baby said:

 

Ma ok, nego se nadam da poluobucena policija nece umisliti da je vojska i ovako su se zaneli

:smiley26: Da, moguce da su zaneli da za sluzbu koju daju svojim gradjanima, mogu da dobiju malo postovanja.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Amigo said:

 

Ako te interesuje, evo nadugacko i nasiroko, a i sam mozes da guglas, Discrimination in USA.

 

Discrimination in the United States: Experiences of black Americans

 

Covek poredi Evropu i US, kolonisticku drzavu staru 3 veka, samim tim i sa najvecom raznolikoscu sa najbrojnijim i najvecim etnickim zajednicama... ali gde je samo jedna manjina bila porobljena. Gubis vreme. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Amigo said:

 

Ako te interesuje, evo nadugacko i nasiroko, a i sam mozes da guglas, Discrimination in USA.

 

Discrimination in the United States: Experiences of black Americans

To me interesuje, ali dosta manje i u nekom drugom kontekstu. To je anketa o subjektivnom osecaju ljudi da li oni misle su nekad bili diskriminisani i da li misle da su crnci diskriminisani - a to, sasvim ocigledno, nije odgovor na moje pitanje. Mene trenutno, kako gore lepo pise, zanima koja to - barem 3 - konkretna prava crnci u SAD nemaju, a trebalo bi da ih dobiju?

Edited by bohumilo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...