Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Angelia said:

rasista je zato sto je beo, sto je u stvari definicija rasizma kad nekom pripises karakteristike na osnovu boje koze.

 

Pa niko nije rasista zato sto ima belu boju koze, nego zato sto govori i radi stvari koje jesu rasisticke. Rasizam postoji kod svih boja koze. Pazi definiciju racizma:

 

Quote

Definition of racism

 

1: a belief that race is the primary determinant of human traits and capacities and that racial differences produce an inherent superiority of a particular race
2a: a doctrine or political program based on the assumption of racism and designed to execute its principles
b: a political or social system founded on racism
3: racial prejudice or discrimination

 

Nigde se ne pominje da su samo belci rasisti a i ne bi bilo tacno. 

 

Ako je jedno drustvo imalo problem sa robovlasnistvom gde je izrabljivalo ljude na osnovu boje koze, onda jedan politicar ne moze biti dobar ako "proganja grupacije" i u momentu divljanja rasista pruza podrsku "dobrim momcima." To ga cini rasistom. Pravi politicar ne bi dodavao ulje na vatru nego smirivao strasti. Jer gle sada definiciju politike:

 

Quote

Definition of politics

 

1a: the art or science of government
b: the art or science concerned with guiding or influencing governmental policy
c: the art or science concerned with winning and holding control over a government
2: political actions, practices, or policies
3a: political affairs or businessespecially : competition between competing interest groups or individuals for power and leadership (as in a government)
b: political life especially as a principal activity or profession
c: political activities characterized by artful and often dishonest practices
4: the political opinions or sympathies of a person
5a: the total complex of relations between people living in society
b: relations or conduct in a particular area of experience especially as seen or dealt with from a political point of view 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Hromi Daba said:

 

U sred politicke borbe oko tog pitanja u Americi, u situaciji kad je administracija The Mesije izlozena gomilama tuzbi o nelegalnosti svog ponasanja? U americkom imigracionom zakonu lepo pise da svako ima pravo da dodje do granicnog prelaza i trazi azil ... nigde ne pise da ce da bude uhapseni, da ce da im uzmu decu i da ce da ih posalju nazad odakle su dosli kao kriminalca ...

 

Edituj ih sam ...

 

U medjuvremenu: Trump's New Restrictions on Asylum Seekers Violate U.S. and International Law, Experts Say

 

Važi. 

(Iz tvog citiranog članka)

“What happens to the people waiting to make an asylum claim at the Southern border?

Anyone who is already in the country and has made an asylum claim will not be effected by this new rule. But for the thousands along the southern border who are stranded in Mexico and have been waiting to apply for asylum, the future is uncertain.”

 

24h za bespotrebno flejmovanje/dizanje tenzija.

Pošto ti je ovo prvi put, a i pored opomene Moderacije nisi u stanju da spustiš loptu sam. Ako nastaviš sa konfliknim bombardovanjem teme sa sve omalovažavajućim/agresivnim nastupom, automatski slede 5 dana. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Baby said:

 

Pa niko nije rasista zato sto ima belu boju koze, nego zato sto govori i radi stvari koje jesu rasisticke. Rasizam postoji kod svih boja koze. Pazi definiciju racizma:

 

 

 

Ako optuzis Trampa, za rasizam - u procedurama koje su slicne Obami sta je razlika?

Znaci Obama je pokusao da zaustavi ilegalnu imigraciju (ista demografija ilegalne imigracije), upotrebio slicne zakonske alate, ali on nije bio rasista, sta Trampa cini drugacijim?

 

Pa njegova boja koze.

 

Kad je Obama pricao o zaustavljanju ilegalne imigracije niko nije postavljao pitanje "boje koze" kod imigranata, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

Imigracija azilanata & ekonomska migracija su ozbiljan izazov koji svuda (čitaj i u EU)  zahteva jedan međunarodni reset konvencija, donošenje novih zakona i sklapanje bilateralnih dogovora. 

A tek smo pred masivnom klimatskom migracijom.

 

BTW neki vid Third safe country je nešto što se ovde kod nas pokušava razraditi, a vidim da i US administracija pokušava da implementuje.

 

Asocijacije/organizacije koje gravitiraju oko migracionog issue umesto da dižu fake uzbunu i bacaju kasetne bombe (rasizam, etc.) bolje bi bilo da lobiraju gde treba za comprehensive rešenjem ovog globalnog izazova. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Upravo sam to i rekla, rasista je zato sto je beo, sto je u stvari definicija rasizma kad nekom pripises karakteristike na osnovu boje koze. To naravno ne znaci da on mozda stvarno nije rasista, posto ga ne znam licno mogu samo da spekulisem.

Njegov re-izbor trenutno zavisi od ekonomije, ako nema recesije - on dobija glat (tako deluje), s obzirom na kanibalizam u DS koji se desava. Iako - nikad nemoj da podcenis element iznenadjenja. Tako je Tramp dobio izbore.

Ali bicu shokirana ako izgubi.

Rasista je iz prostog razloga sto je u danasnje doba, tako zgodno pripisati rasizam belom coveku. Doslo je neko novo vreme, pogledati Harris prema Bidenu, jednostavno doslo je neko novo vreme, to sam video u Srbiji kad sam se kao mladi inzenjer kretao po tamosnjim firmama, gde su se stari inzenjeri tretirali kao neko ko je totalno nebitan posto vise nema moc. To se kod podmladka dems lepo vidi, niciji rad nije vredana u poredjenju sa benefitima koje zele da dobiju.

DT je lajav, da lajaviji ne moze da bude, ali se to ne moze pripisati rasizmu, samo zbog toga sto govori beo covek. Nije u redu. Mozemo hiljade definicija rasizma da pronadjemo, ali ni jedna nece opisivati ono sto on radi. 

Njegove izjave tipa:"Grab them by pussy!" su samo krilatice koje su usmerene glasacima. Da pojasnim, kad je Lewinsky iskoristila Clintona za oralni sex, postavljene su ankete gde su americke birace pitali da li je sex sa prostitutkom varanje zene? Odgovor je vecniski, ne mogu da se setim, ali mi se cini 80%+ je odgovorilo da je to poslovna transakcija. Ova anketa bi mogla da objasni DT-ov nacin delovanja. Tip je master media i to je to. Osta li to nisu, tu gube, posto pokusavaju da pariraju. 

:)

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Angelia said:

Ako optuzis Trampa, za rasizam - u procedurama koje su slicne Obami sta je razlika?

Znaci Obama je pokusao da zaustavi ilegalnu imigraciju (ista demografija ilegalne imigracije), upotrebio slicne zakonske alate, ali on nije bio rasista, sta Trampa cini drugacijim?

 

Pa njegova boja koze.

 

Kad je Obama pricao o zaustavljanju ilegalne imigracije niko nije postavljao pitanje "boje koze" kod imigranata, zar ne?

 

Pa ja optuzujem Trampa zbog nacina delovanja, ne zbog delovanja. No za rasizam ga optuzujem zbog onog sto je sam izgovorio, niko nije interpretirao. Nisam mislila pod rasizmom uopste na problem imigracije. 

 

Edit: nemam ja problem sa nicijom bojom koze, nego sa onim kako rade i govore. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mrd said:

Njegove izjave tipa:"Grab them by pussy!" su samo krilatice koje su usmerene glasacima. 

 

Verujem da si se samo loše izrazio, ali kako god, ovakvo opravdavanje nedvosmislene mizoginije ne želimo da gajimo. 

 

24h

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Baby said:

 

Pa ja optuzujem Trampa zbog nacina delovanja, ne zbog delovanja. No za rasizam ga optuzujem zbog onog sto je sam izgovorio, niko nije interpretirao. Nisam mislila pod rasizmom uopste na problem imigracije. 

 

Edit: nemam ja problem sa nicijom bojom koze, nego sa onim kako rade i govore. 

Nisam ja rekla da ti imas problem, nego oni koji njegovu politiku protiv ilegalne imigracije proglasavaju za dokaz njegovog rasizma.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Amigo said:

 

Dje ba zapelo :classic_ohmy:

 

Reklamiraju demokratske kandidate 😄 

 

Quote

“HOPELESS & CLUELESS! They should go all the way LEFT and I will still find a way to Win,” Trump wrote.

 

Ne sumnjam, pomocice mu Ruje, eno masine opet zakazuju glasaju same za koga hoce... 

 

Neka sto izvestava iz WH (mislim da je iz Politico, ne znam ime) pre neki dan pricala kako u WH svi sve vise njih, imaju sve manju interakciju sa njim. 

 

12 minutes ago, Angelia said:

Nisam ja rekla da ti imas problem, nego oni koji njegovu politiku protiv ilegalne imigracije proglasavaju za dokaz njegovog rasizma.

 

Nacin na koji ih tretira kao zivotinje jeste rasisticki ispad. Nije problem deportovati ilegalce, ali je problem zvati ih zivotinjama. Kada neko tako nesto izjavi, naravno da mu se pripise rasizam. 

 

Samo da dodam, da je predsednik Meksikanac tako sta izjavio za Meksikance, ne bi bilo kvalifikovano kao rasizam, nego kao nesto drugo, zavisi od okolnosti. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Baby said:

 

Nacin na koji ih tretira kao zivotinje jeste rasisticki ispad. Nije problem deportovati ilegalce, ali je problem zvati ih zivotinjama. Kada neko tako nesto izjavi, naravno da mu se pripise rasizam. 

 

Samo da dodam, da je predsednik Meksikanac tako sta izjavio za Meksikance, ne bi bilo kvalifikovano kao rasizam, nego kao nesto drugo, zavisi od okolnosti. 

To za zivotinje - mislim da je on isao malo na preuvelicavanje uticaja MS-13.

 

Ono sto meni smeta je upravo ovaj bold, zasto je drugacije. Zasto komentari moraju da se gledaju kroz ko je rekao, a ne sta je rekao.

 

Ima jedna odlicna scena, u filmu A Time to Kill, koja je za mene uvek bila merilo rasizma, zamisli da je neko drugi na tom mestu

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=4lnRK8QpC14

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Angelia said:

To za zivotinje - mislim da je on isao malo na preuvelicavanje uticaja MS-13.

 

Ono sto meni smeta je upravo ovaj bold, zasto je drugacije. Zasto komentari moraju da se gledaju kroz ko je rekao, a ne sta je rekao.

 

Ima jedna odlicna scena, u filmu A Time to Kill, koja je za mene uvek bila merilo rasizma, zamisli da je neko drugi na tom mestu

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=4lnRK8QpC14

 

Ne znam ja na sta je isao, niti hocu da ga tumacim. Mislim da on ni sam sebe ne moze da protumaci. Mogao bi neko da mu uzme kompjuter i zasije usta i ucini uslugu svima pa i njemu. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Baby said:

 

Ne znam ja na sta je isao, niti hocu da ga tumacim. Mislim da on ni sam sebe ne moze da protumaci. Mogao bi neko da mu uzme kompjuter i zasije usta i ucini uslugu svima pa i njemu. 

Pogledaj klip, pogledaj film, Tramp je trenutno desavanje, oticice on za par godina.

 

Ja sam vec kad je dobio izbore rekla da mu treba oduzeti telefon i blokirati twitter - ali on nije generalni problem, problem je sto su ljudi zaboravili sta je vazno. Tramp je samo posledica, zato sto nas godinama guraju u pricu kako je za ono sto govorimo bitno odakle poticemo (ko nas gura, pa Dems). Znaci ako kazem nesto logicno i razumno, to je nebitno jer imam white privilege.

 

Kao sto si rekla, da je predsednik Mexikanac - niko ne bi ni obratio paznju sta je rekao. Znaci nije bitna sadrzina nego forma.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Angelia said:

Pogledaj klip, pogledaj film, Tramp je trenutno desavanje, oticice on za par godina.

 

Ja sam vec kad je dobio izbore rekla da mu treba oduzeti telefon i blokirati twitter - ali on nije generalni problem, problem je sto su ljudi zaboravili sta je vazno. Tramp je samo posledica, zato sto nas godinama guraju u pricu kako je za ono sto govorimo bitno odakle poticemo (ko nas gura, pa Dems). Znaci ako kazem nesto logicno i razumno, to je nebitno jer imam white privilege.

 

Kao sto si rekla, da je predsednik Mexikanac - niko ne bi ni obratio paznju sta je rekao. Znaci nije bitna sadrzina nego forma.

 

Vidi, to posledica ovog zbog onog je standardna stvar i to je ono sto ja uvek govorim da akcija ima reakciju. 

AOC ce biti posledica ovog sada sto se desava... 

 

Problem sa Trampom je sto mnooooogo govori, a vecina stvari nemaju veze sa logikom i razumom, pa se onda lako izgubi i ono sto ima veze. A i to sto ima veze, uglavnom ima veze za bele i bogate. Ostali nece profitirati na njegovom predsednikovanju, samo valjda treba da lupi direkt po celu da bi videli. Farmeri osetise prvi na kozi cari njegove logike. I autoindustrija pati. 

 

Ne, nisam rekla da je predsednik Meksikanac ne bi ni primetili, nego da bi ga optuzili za nesto drugo. Niko ne zeli da slusa da su ljudi zivotinje.

Mozes li da zamislis koliko je tesko bilo Obami da bira reci da se ne bi tumacile i "tumacile" pa njegovo predsednikovanje vazi za jedno sa najmanje skandala, a Tramp ih fabrikuje na satnoj bazi. To nije politika, to je glupiranje koje se placa iz drzavne kase. 

 

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

Vidi, to posledica ovog zbog onog je standardna stvar i to je ono sto ja uvek govorim da akcija ima reakciju. 

AOC ce biti posledica ovog sada sto se desava... 

 

Problem sa Trampom je sto mnooooogo govori, a vecina stvari nemaju veze sa logikom i razumom, pa se onda lako izgubi i ono sto ima veze. A i to sto ima veze, uglavnom ima veze za bele i bogate. Ostali nece profitirati na njegovom predsednikovanju, samo valjda treba da lupi direkt po celu da bi videli. Farmeri osetise prvi na kozi cari njegove logike. I autoindustrija pati. 

 

Ne, nisam rekla da je predsednik Meksikanac ne bi ni primetili, nego da bi ga optuzili za nesto drugo. Niko ne zeli da slusa da su ljudi zivotinje.

Mozes li da zamislis koliko je tesko bilo Obami da bira reci da se ne bi tumacile i "tumacile" pa njegovo predsednikovanje vazi za jedno sa najmanje skandala, a Tramp ih fabrikuje na satnoj bazi. To nije politika, to je glupiranje koje se placa iz drzavne kase. 

 

ok, ocigledno se ne razumemo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

The Trump administration is making it more difficult for the children of some US service members and US government employees living abroad to automatically become US citizens, according to a policy alert released Wednesday by US Citizenship and Immigration Services.

The rule appears to primarily affect the children of naturalized US citizens serving in the armed forces who have not lived in the US for a required period of time, a relatively small number -- estimated to be approximately 100 annually, according to a Defense Department official.

 

Evo, stiglo i na naturalizovane da im se ukidaju prava. Jos odu da rade po ambasadama i u vojsci za drzavu.. :ajme:

Link to comment
Share on other sites

On 8/28/2019 at 12:55 AM, Eddard said:

 

Verujem da si se samo loše izrazio, ali kako god, ovakvo opravdavanje nedvosmislene mizoginije ne želimo da gajimo. 

 

24h

Naravno da si lose razumeo recenicu, nikada ne bih izrazio razumevanje za takvu izjavu. Cudi me da sledeca recenica nije izazvala slicnu reakciju?

Osnovno sto sam hteo da kazem, a ocigledno nisam rekao tim postom je da izborno telo zeli i podrzava takve tipove. Dao bih slobode da kazem da ni jedno drustvo nije imuno od slicnih poriva. 

Nije ni bitno.

Edited by mrd
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posto je nedavno umro David Koch, koga zanima malo background informacija kako braca Koch strateski decenijama uticu na americku politiku.

Meni je zanimljivo kako su Republikanci uopste dozvolili da im partiju preuzmu fakticki ovi ljudi koji su se izmedju ostalog obogatili kradjom nafte. 

Jos je zanimljivije kako veliki broj ljudi veruje tim pricama, think thankovima i ne razmislja ciji je to sve interes i ko to placa.

Tata Fred, inace obozavalac Hitlera, bi bio ponosan sta su bar dva sina uspela da naprave.

Na drugoj strani je Soros amater za operaciju koju izvode ovi americki oligarsi. 

https://www.democracynow.org/2016/1/20/dark_money_jane_mayer_on_how

https://www.democracynow.org/2019/8/27/kochland_christopher_leonard_on_the_secret

https://www.democracynow.org/2019/8/27/christopher_leonard_kochland_koch_brothers

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Anduril said:

Posto je nedavno umro David Koch, koga zanima malo background informacija kako braca Koch strateski decenijama uticu na americku politiku.

Meni je zanimljivo kako su Republikanci uopste dozvolili da im partiju preuzmu fakticki ovi ljudi koji su se izmedju ostalog obogatili kradjom nafte. 

Jos je zanimljivije kako veliki broj ljudi veruje tim pricama, think thankovima i ne razmislja ciji je to sve interes i ko to placa.

Tata Fred, inace obozavalac Hitlera, bi bio ponosan sta su bar dva sina uspela da naprave.

Na drugoj strani je Soros amater za operaciju koju izvode ovi americki oligarsi. 

https://www.democracynow.org/2016/1/20/dark_money_jane_mayer_on_how

https://www.democracynow.org/2019/8/27/kochland_christopher_leonard_on_the_secret

https://www.democracynow.org/2019/8/27/christopher_leonard_kochland_koch_brothers

 

 

Veliki gubitak za covecanstvo, a posebno za antitrampovce! 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...